VALDA Aan de deur wordt niet gekocht" Onze voedinn na een slechte zomer DDD ScfauUjeaaten in de ûaten Grote actie op komst tegen gevaarlijke volksvijand MUNHÂRDT'S Voor de Vrouw „Rheuma" kost twee ton per dag Kookhoekje BIJ VERKOUDHEID pastilles yE0 iachtI VA L DAM11 ZATERDAGPAGINA VAN HET NIEUWSBLAD30 OCT1954 II RHEUMATIEKBESTRIJDING IN NEDERLAND f2 BRUMMER'S Hoestdrank voorkinderen,mel"Thijm en Honing VERBODEN VOOR „VLIEGENDE SCHOTELS" «ELK ZIEN MEUG s a Zulver en ontsmet uw llllintinfl>>uld B,et de helder MBIIVI lUV vloeibare D.d.d. De 1 UIijL I Ll l3 ieiik bedaart, de zlekte- -» kiemen worden gredood. GENEESMIDDEL TEGEN HUIOAANDOENINCEN VLO fcISTOF BALSEM ZEEP Het zal u natuurlijk wel eens overkomen zijn als mij, dat ik be- zig was met een of ander karweitje op de hoogste verdiepmg in huis, dat de bel ging. Een ren naar beneden, twee trappen af, want het kan de bakker, de melkboer, kruidenier, slager en wie weet welke andere leverancier zijn en die mensen laat je niet graag lang wachten. Ze hebben meer te doen. Dan open je de voordeur en staat er een man op de stoep met veters. Of met postpapier, scheermesjes, garen en band of prentbriefkaarten. Dan kost het wel eens moeite om in zo'n geval niet grof te wor- den. Ik behoor nu eenmaal tôt dat slag van mensen, die moeilijk iemand kan afschepen. Dus koop ik een kleinigheidje, en al die dingen, eigenlijk helemaal niet nodig, be- waar ik in de regel tôt de winter- tijd en dan maak ik er één of an dere bazar blij mee. Bordje Nu hadden we in het begin van ons huwelijk een bordje aan het voorraampje van de voordeur staan met bovengenoemde waarschu- wing. Ten overvloede stond er nog onder gedrukt: Ongevraagd druk- werk wordt niet teruggegeven; voorzien van stofzuiger en radio. Maar in de practijk bleek al spoe- dig, dat dit kaartje weinig of geen zin'had, want er ging geen dag voorbij, of een of andere scharre- laar belde aan. Ik wees dan wel eens op het kaartje, en dan kreeg je verschillende commentaren te horen: Meestal was het: „Neem me niet kwalijk, me vrouw, maar ik heb het niet gezien." Soms ook: „Ik kan niet lezen, mevrouw," maar de brutaalsten waren nog het eer- lijkst: „Daar kunnen we geen re- kening mee houden, mevrouw Wat er in de loop der jaren van dat kaartje terecht gekomen is, weet ik niet meer. Waarschijnlijk is het wel tijdens een of andere schoonmaakperiode zoekgeraakt. In ieder geval staat het niet meer voor het raampje. Het sorteerde dan ook weinig of geen effect. Aanleiding tôt dit artikeltje was een schrijven van een lezeres uit Hoogkerk (Gr.), die dezelfde erva- ringen heeft. En het slot van haar relaas culmineert zich in deze vraag: „Wat doe ik aan die plaag?" Proef Ik heb de vorige week eens een proef genomen, en het dienstmeisje opgedragen precies op te schrijven, wie en wat voor soort mensen er gedurende die zes dagen aan de deur kwamen. Zij kent mijn grillen al zo'n beetje en heeft, zonder enige verwondering te laten blij- dten-.-zréh-prrarpt vaïr-haar~taak ge- kweten. Hier hebt u het resultaat: Maandag: 7 mannen: veters, prentbriefkaarten, liedjes, televisie- reiziger, gewone bedelaar, kistjes- man, kistjesman. Dinsdag: 3 mannen, 1 vrouw: kistjesman, veiligheidsspelden, col porteur van tijdschriften en een waarzegster (zigeunerin, had het meisje opgeschreven!) Woensdag: 1 man: draaiorgel. Donderdag: 12 mannen, 1 vrouw (variërende van kistjesmannen tôt colporteur van damesmodeblad; de dame had corsetten „op voordelige condities). Vrijdag: 3 mannen: muziekband- je, garen en band en schrijfgereed- schappen. Zaterdag: 3 mannen: colporteur voor leesportefeuille, bedelaar en garen en band. Rond dus 30 lieden, die leven van leuren langs de deuren, zo- als mijn man het noemt. Nu is hierbij in die week niet de vod- denman, die eens in de veertien dagen komt, en een dorpstype, die ook op gezette tijdens langs de huizen komt met potloden. De briefschrijfster uit Hoogkerk vraagt me o.m.: of het nu wel nodig is, dat deze mensen op deze wijze aan de kost moeten komen. Er zijn immers zoveel in- stellingen van liefdadigheid. Kunnen deze zulke mensen nu niet opvangen Inderdaad, in vele gevallen zal dat wel mogelijk zjjn. Maar ik be- twijfel of de betrokkenen dit zullen accepteren. Meestal zijn dit men sen. die behoren tôt het slag van vrijbuiters, die niets liever doen dan de hele dag buiten zwerven. De meeste van deze leurders. ko men nog wel behoorlijk aan de kost, temeer, omdat ze geen hoge eisen stellen. Als ze maar hun natje en droogje op tijd hebben, een onderdak in een logement, dan zijn hun levensbehoeften al ver- vuld. Tegen de tijd, dat ze een nieuw stukje kleding nodig heb ben, is er wel een of andere me vrouw, die met een afleggertje van haar man komt aandragen. Ons volk staat nu eenmaal bekend als bizonder liefdadig en goedhartig. En daarvan profiteren tal van scharrelaars, al maakt men er ook wel eens misbruik van. Ingrijpen Genoemde briefschrijfster is van mening, dat de overheid dient in te grijpen. En dat zou ik met graag willen. Per slot van rekening leven we geiukkig in een democralisch land, waarin iedereen tôt op zekere hoogte vrijheid geniet. Er zijn ove- rigens al voldoende beperkende maatregelen, die het deze mensen soms al moeilijk genoeg maken. Ik denk b.v. aan de ventverboden in tal van gemeenten. Alwaar men ventvergunning moet halen (die niet altijd verleend wordt). Verder is bedelen in het openbaar in ons land verboden. En niet iedere leur- der, die zichzelf de weidse naam van „koopman" heeft gegeven, wordt door de politie als zodanig gerespecteerd. Meestal is het ver- kapte bedelarij en als u eens een middagje wilt besteden aan het bezoeken van een rechtszaal, dan zult u gevallen zien berechten als bovenomschreven. Veenhuizen is dan doorgaans de voorlopige ver- blijfplaats van de pseudo-koopman. Moeten we er wat aan doen? Och, ik zou zeggen: laat die men sen rustig hun gang gaan. Bellen ze bij u aan, koop wat van hen of doe het niet. Dat is ten slotte uw eigen zaak. Ik heb een zuster, die Zaterdags een vast bedrag depo- neerd in een potje, dat ze in de gang zet. Vandaar uit financiert ze de aankopen van bovengenoemde mensen. Dat wordt zoveel mogelijk over de gehele week verdeeld, maar als het potje leeg is, dan is het ook afgelopen. Zij zegt altijd: leven en laten leven; van die paar centen minder zullen we ook niet armer worden. Daarom zeg ik: laat deze mensen hun vrijheid behouden, en als ze liever dagelijks in weer en wind langs de huizen gaan, inplaats van in een inrichting opgenomen te worden, dan moet men hen deze vrijheid gunnen en laten behouden. Per slot van rekening is iedereen ook vrij om al dan niet van hen te kopen. Dora Werth. Nederland heeft in de wereld een goede naam wat betreft de zorg voor de volksgezondheid. Het „samenspel" op dit gebied tus- sen overheid en particulier initiatief heeft tôt successen geleid, waarvoor men in het buitenland grote bewondering heeft. In één opzicht heeft ons land echter een achterstand in te halen, verge- leken met andere landen, n.l.: op het terrein van de bestrijding van rheumatische ziekten. Wel bestaat er reeds langer dan een kwart eeuw een Nederlandse vereniging tôt Rheumatiekbestrijding en zijn er over het gehele land verspreid 55 bureaux werkzaam, die ieder jaar 20.000 nieuwe patiënten helpen naast 55.000 „oude" patiënten, maar toch kan men zeggen, dat eigenlijk pas nu de be- langstelling voor de rheumabestrijding in ons volk aan het ont- waken is. HET AARDSE SLIJK De Nederlandse taal is aan gezegden rijk, die duiden op het geld, genaamd: het aardse slijk. Het zou de zenuw zijn van wat men oorlog noemt van de negotie wordt het zelfs de ziel genoemd. De wegen naar de macht zijn er mee geplaveid, en waar het geld regeert, wijkt de gevoeligheid. Geld is de wortel van veel narigheid en kwaad, doch tegen hartepijn biedt het beslist geen baat. Wie trouwt het velletje slechts om het gelletje, ■verliest soms 't gelletje, maar houdt het velletje. Geld stinkt niet en het groeit de mens niet op de rug, maar is het eens verknoeid, dan ziet men 't zelden t'rug Zo wordt het geld veracht, en naar het lijkt gehaat, doch waar het heen rolt is het bijna nooit versmaad. Waarom ook? Met het geld is ook veel goed te doen, als men de hebzucht maar niet voert in zijn blazoen. S. WAANZIN VERFILMD Laslo Benedek, de régisseur van de film „De dood van een handels- reiziger", gaat een Duitse film ma ken waarmee hij de waanzin van de oorlog wil demonstreren. De ti- tel van de film zal zijn: Kinder, Mutter und ein General. Zij vertelt het verhaal van vijf Duitse moe- ders die naar het front gaan om hun zonen terug te halen, maar daar niet in slagen. Nou ik bin éérguster op petret komen heur. Mien klaindochter zee 't is gain petret mor 'n film leuf'k. Ik kreeg 'n papier van 't Gemain- tebestuur en doar ston op dat ik deurlicht worden mos. Tou ik der kwam zee de juffer tegen mie dat ik ailes uuttrekken mos woar zul- veren of iezeren dingen aan vast zaten. En nou haar ik mie juust op mien mooist aantrokken, mit 'n streng kralen om haals en mien golden brosje veur, mor dat mos aalmoal oaf. Allain mien oorknop- kes mog ik in oren hollen en tou kwam ik in zo'n kastje te stoan en ZWARE DREUN WAS STUDENTENGRAP De geweldige dreun, die de vori ge we |"c Woensdagavond in de buurt van de Maliebaan te Utrecht weerklonk en waarbij dertig ruiten sprongen van het universiteitshuis en van enkele woningen, is een ge- volg van een studentengrap ge- weest. De 27-jarige student J. S. heeft zich bij de politie gemeld. Hij had 150 gram zelf gemaakte ont- ploffingsstof in een reageerbuisje gedaan. Met een krant als lont had hij het buis je tôt ontploffing ge- bracht op het ogenblik, dat in het universiteitshuis een diner van de studentenvereniging Veritas werd gehouden. S. is zelf lid van die ver eniging. Ofsehcon de ontploffing als studentengrap was bedoeld, heeft de politie toch proces-verbaal opgemaakt tegen de dader. L««uw«r4t (•reniflas* Wlltfa DrocMtft ^Siodi ^onool Ski* Auia Dan H id Stttnwijk Mijm1 Alkmto Hof dtnbarg Bavarwijk Val tan# AfaaAmstardon Amatalvaan^"^*^ Aol «maar Lai dan Kampan Apa I do or n Zutpha Enschada t G ravanhoq t t a rium •VintarawiJ k Nlimaflan DordracM Brade o Kalmond t rmond A aHCUUAKUNi r K CONSULTAT! CBU^t AU O Nto vcfi tôt nneuMA ne* aes thijdino S 440V VPELT In deze herfst en winter, volgend op een kille, zonarme zomer, zal extra aandacht aan de voeding be- steed moeten worden. Er zijn ver schillende punten, die van belang zijn. Het eerste is dé noodzaak om vooral nu uw kinderen dagelijks een lepel levertraan te geven. Le- vertraan is een bron van vitamine D, het vitamine dat door de inwer- king van zonnestralen in onze huid wordt gevormd en dat onontbeer- lijk is voor de vorming van een Stevig geraamte en een goed gebit. Het is ,-,-^.jeker zaak er op toe te jcU£\i Ja- gelijks een melksantsoen van li- ter gebruikt en de opgroeiende jeugd liter. Ook voor volwasse- nen is ruim een halve liter geen nen. Een ander punt is de vitamine C- voorziening. Al mag dan door ge- brek aan zonlicht het gemiddelde vitamine C-gehalte van sommige groenten en vruchten wat lager zijn dan in andere jaren, dit be- hoeft nog geen aanleiding te zijn tôt het slikken van vitamine C ta- bletten. Bij een dagelijks gebruik van Want al lijken de aantallen van 20.000 en 55.000 groot, toch vormen ze nog maar een van de vele soor- ten ziekten, die men pleegt samen te vatten als „rheumatiek". Op elke 100 Nederlanders zijn er zeker 15, die aan een of andere vorm van rheuma in meer of minder ernstige mate lijden. Behalve het persoon- lijk lijden veroorzaakt deze volks- ziekte een groter verlies aan ar- beidsdagen dan wélke andere ziek- te ook. Per jaar kost de rheuma ons volk aan sociale uitkeringen en aan verpleging ruim 80 mil- lioen gulden, dat is plm. f 220.000. per dag Genezing is mogelijk Nog al te vaak hoort men bewe- ren, dat van rheumatiek-aandoe- ningen „toch geen genezing moge lijk is". Dat is pertinent onjuist. Aan rheuma is wel degelijk iets te doen, wanneer de ziekte maar spoe- dig genoeg ontdekt wordt. Maar er kan in ons land nog te weinig aan gedaan worden. Voor rheuma-pa- tiënten zijn op het ogenblik 350 bedden beschikbaar, terwijl het er 2000 zouden moeten zijn. Er moet nog veel wetenschappelijk onder- zoek worden verricht en daarvoor ontbreken de geldmiddelen. Boven- dien is het dringend noodzakelijlc, dat iedereen weet wat hij doen en laten moet om te voorkomen dat hij door rheumatische aandoenin- gen wordt aangetast en ook deze propaganda en voorlichting kost veel geld, dat nog niet in voldoende mate beschikbaar is. Nationaal Fonds Gesticht Het gevolg daarvan is, dat vele patiënten, die op het ogenblik aan rheuma lijden, gedoemd zullen zijn als invaliden hun verdere levens- dagen te slijten. Dat is een toe- stand, waarin zo «poedig mogelijk v«rbet«ring gebracht moet worden. Vandaar, dat, zoalg dezer dagen in Den Haag bekend gemaakt werd, een „Natlonaal Rheumafonds" ge- aardappelen, verse groenten (3 4 flinke eetlepels) en liefst 100 gr. fruit, behoeven wij ons geen zor- gen te maken over onze vitamine C-voorziening. Een doelmatige bereiding is ech ter noodzakelijk. Voor de groente betekent dat: zo kort mogelijk ko- ken met weinig water in een goed gesloten pan; niet nastoven, maar op smaak brengen met een saus, boter of margarine en direct op- doen. kr.ipte de juffer 't toustel oaf. Ik vruig aan de juffer wanneer ik 't petret hoalen kon, mor tou zee zai dat ik dij nait thuus kreeg. As ik dat waiten haar, zee ik. den haar ik nait lacht tou ie mie oafknippen deden. En toun kwam de oap uut de mauw en zee ze dat mien gezicht der hailemoal nait opkomen was. Ik was zo niedeg stumoer, dat ik bin vot stad ingoan noar 'n aander winkel en dij het mie tou op pe- tiet zet mit mien beste spullen aan, en 't was goud lukt zee hai. Me- schien dat ze hom nog wel ais in 't Nieuwsblad oafdrukken. Ik bin ook nog even in Wester- brouk west bie voetbalwedstried van doames, nou dat was mie een meroakel spul doar heur. Tou ik doar toch was heb ik ook ais even de school bekeken woar doar zo- veul over proat wordt, Zai haarn mie verteld dat ohe school wat op- knapt zol worden, mor olderkemiz- zie haar 't gemaintebestuur vroagd of dij gain bouwen wollen. 1 ze den nog ais weer irbairen Mor niks der van heur, en nou zel- om 't gemainte' ^stuur duudlek te moaken dat olle rhool o-> 'n hail gevoerliek 1-t c':aait, an doarom allain al 'n nije komen mout. D r sei:: m tegc-woordeg toch al zovf' ■"1nVken bie de weg, en der bin aaltied nait van dij flinke doames in de buurt uut Foxhol. dij mor -t van fiets oaf- stappen en 't woater ingoan om 'n kird te redden dij der invallen was. Mien komc" "ouw, en as 't aan mie ligt 'n lintje. Is ook weer nije verainiging biekomcn las ik in kraant. D.E.S. Dat kom' twei h-urtverairs in de van Royenstroat b'n b;° mekoar goan en haiten nou „Door Een- dracht Sterk". Dat hebben vrou- ger Hoogezand en Sappemeer ook doan, en nou is het kanoaltje bie winkelhouk ook nog derrpt woar aaitied nog een s"haiding was, en nou is 't hailemoal ain. En den mouten wie 't n_g even hebben over de eerappelrooiersloonbelas- tingamtenoaren. Stumper wat 'n stoer woord nait Dat proatje dat is nait woar west heur, d t de am- te noar op 't land was mit formu- lieren. En ik zeg aaltied mor zo, wat nait woar is, mout ook nait zegt worden. Dij luu worden toëh aaltie d al mit zwaarde gezichten aankeken, mor hier hebben zai gain schuld aan. Ik heb der zulf gain last van want boven honderd joar betoal je gain belasten, m >r kriegen geld tou en zo zai je mor weer dat der mensen binn'n dij boas boven boas binn'n. Is mor ai middel veur, 6ôk honderd joar worden. Opoe ADVERTENTIE I.M. Bestrijdt aandoemngen van de luchtwegen met mogelijkheden van de rheumabe strijding te verbeteren. Dat dit fonds inderdaad „nationaal" mag heten, blijkt uit de samenstelling van bestuur, erecomité en comité van aanbeveling, waarin aile groe- peringen van ons volk vertegen- woordigd zijn. Grote actie op komst Het Nationaal Rheumafonds heeft het plan over enkele maanden een grootscheepse actie te gaan voeren in de vorm van een loterij, waarbij de middenstand volledig zal wor den ingeschakeld. Nadere medede- lingen daarover zullen nog volgen. Maar reeds thans mag de verwach- ting worden uitgesproken, dat het Nederlandse volk spontaan zal me- dewerken aan het welslagen van deze actie. Want de volksgezond heid is een zaak dat heeft het verleden bewezen die ons allen zéér ter harte gaat. eerst op het gemeentehuis eensticht is, dat zich ten doel stelt de ADVERTENTIE I.M. De burgemeester van het Franse dorp Chateau Neuf du Pape heeft bij decreet zijn dorp tôt verboden gebied voor „vliegende schotels" en „vliegende sigaren" verklaard. In het decreet staat, dat overvliegen, landen of opstijgen van „vliegende schotels" of „vliegende sigaren" in het gebied van Chauteau Neuf du Pape is verboden, ongeacht de na- tionaliteit van de toestellen. „Vlie- gende schotels" of „vliegende siga ren" die toch landen zullen in be- slag worden genomen. De veld- wachter heeft opdracht gekregen op naleving van het decreet toe te zien. VREEMDE WRAAK OP DE JUSTITIE Een man, die met een doos in zijn handen het gerechtsgebouw te Edinburg in Texas binnenstapte, heeft zichzelf en een deel van het gebouw opgeblazen. Een geweldige ontploffing deed de huizen tôt ver in de omtrek schudden. Er waren honderden mensen in het gebouw, maar slechts enkelen liepen lichte verwondingen op. Het lichaam van de man werd door de explosie uiteengereten. Een klein uur na de ontploffing vond de politie ook nog een onont- plofte bom in de hal van het ge bouw. Zij is er van overtuigd, dat de man met opzet zichzelf in het gerechtsgebouw heeft opgeblazen. HAARFST Wat vaal'n aal dei bloar'n toch omdeel, Van tak'n hoog verheef'm Soms gruin as gras, mor ook verrôt---... vergoan Het moakt weer ploats veur 't neie leef'm 1 Het d' haafrst nait veul tôt oans te zèg'n Zôas het vaal'nt blad verteerd Mout ook het maie van oans nait te gronde Mout dat nait vot, wat in oans was verkeerd Het zit te vrôt'n in oans leefms oader In 't ménselek gemoud, Het kankert vot, en stroalt niks mooi noar boern Het dut gain van oans noasten. 'n spiettje goud. Dat ook de haarfst, in elk van oans te zain is Vot mit dat rôttend voel Om ploats te moak'n, veur het neierame Din het oans leef'm vast en zeker doel I Kolham. O. StaalKoning. MEN HEEFT ER ZO geen notie van wat er alle- maal komt te kijken in een grote stad om ailes naar goede orde te laten verlopen. Neem bijvoorbeeld de riolering. Het spreekt ons niet aan. We zijn aan de putjes aan de kant van de straat gewend en staan er niet bij stil, wat daar allemaal aan verbonden is. Hoogstens staat de mens eens versteld als gemeen- tewerken aan het breken gaat, of wanneer een nieuwe riolering wordt aangelegd. Zelfs voor het kleinste dorpje betekent dat een complété omwen- teling, die maandenlang stagnatie verwekt. De stra- ten worden opgebroken en de buizen worden soms meters diep onder de straat gelegd. Dan zijn we nog maar in een dorpje. IN PARUS KOMT DAAR MEER VOCJR KIJKEN. Onder de wereldstad ligt daar de rioolstad. Ge merkt daar zo niet van, want Parijs is, om zo te zeggen, ook maar putjesstad. Het rioleringsstelsel is inderdaad een stad op zich zelf, met grote en kleine (water)wegen. Parijs moge lange onderaardse gangen hebben, kilometerslange me- trolijnen, maar wanneer al die grote en kleine rioolkanalen achter el- kaar worden gelegd, lopen de kilometertjes nogal op: 1400 km, zoiets van hier tôt aan de Italiaanse grens. En daar loopt ge zo maar over- heen in Parijs zonder er iets van te merken. Op z'n hoogst vraagt men zich na een fikse bui af, waar al dat water ineens is gebleven. ER VAREN SCHEPEN DOOR DE RIOLEN, vertelde ons een Frans- man. We hebben hem niet geloofd. In de film „De derde man" zijn wa wel onder de indruk gekomen van de omvang van een stadsriolering, maar schepen, nee, dat wilde er niet bij ons in. Een witgehelmde agent, met zijn bekende bâton, heeft ons echter bij hoog en laag verze- kerd, dat we op een Donderdagmiddag maar eens naar de Madeleine moesten stappen, de kerk die er uitziet als een Griekse tempel. En dat hebben we gedaan. Doch niets wees op de aanwezigheid van schepen in deze enorm drukke buurt. PLOTS KLONK ER GERAMMEL op de Place de Madeleine. Een man kennelijk van de gemeentelijke reiniging, trok met een ijzeren stang een deksel van een zinkput omhoog, vervolgens een ladder en tenslotte een opgevouwen plaatskaartenhokje en nam daarin zonder veel ophef plaats. We stonden even paf, stopten daama resoluut op het geval af, kregen voor een paar francs een kaartje en daalden zak- doek voor de neus het trapje af, de grond in. Ge verwacht in een rioolbuis een laten we diplomatiek blijven minder aangenama geur, maar Parijs was weer anders: een perfect werkend lucntver- versingssysteem zorgde voor een vrij gezond luchtje. We belandden aan een vijf meter breed water en werden vriendehjK in platboomde schuiten de schepen! genodigd en voeren even la- ter op motorkracht onder de wereldstad door. Wat een sensatie! EiK® straat van enige allure heeft zijn eigen kanaaltje, de één een groo? water, de ander een vrij droog adertje. Verder was er eigenlijk ook niets te zien, doch de stadsreiniging stijgt toch wel even In waarde- ring. Ge kunt beslist verdwalen onder Parijs, met alleen m de cata- comben, doch ook in de riolen. EEN HALF UURTJE LATER staat de bezoeker weer boven de grond en wordt weer opgenomen in het drukke mensengewriemel. De „stuur- man" van de schuit vouwt zijn cassa weer op, laat het în de put za - ken, trapje dito, de deksel komt er weer op. De man steekt rustig w t een pijpje op en neemt de métro weer onder de grond I En binnen een halve minuut tippelen weer honderden mensen over de deksel van het putje, onbewust van het feit, dat dit de ingang M van rioolstad Parijs. Het is de goedkoopste bezienswaardigheid in dez» wereldstad J

Het Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 1