PLAATSELIJK NIEUWS Oefeningen Bescherming Bevolking Vrachtwagen in het Kalkwijksterdiep J, L. BUISKOOL afwezing HoogezandSappemeer Hoogezand Sappemeer Uorgercompagnie Kiel-Windeweer Westerbroek Harkstede-Scharmer Kolham ie Hoogezand—Sappemeer verliepen vlot Slochteren Siddeburen Overschild Muntendam Zu-" Zuidlaren DE SCHEEPSBOUW. Zuiver Uw bloed Veamcrkt G ioningen Graanfoeurs Groningen Veîlingvereniging H.S. e AGENDA 4 Uniformen voor muziekvereniging „H.-S." In oktober van het vorige jaar kwam een comité voor inzameling van gelden voor het uniformfonds der muziekvereniging met een oproep aan de ingezetenen. Het doel hiervan was om door geldelij- ke medewerking aan het uniform- fonds een bedrag bijeen te krijgen, waardoor de leden van deze mu ziekvereniging allen van een uni- form konden wordcn voorzien. Dit is voor een plaats als Hooge zandSappemeer zeer belangrijk, want bij officiële gelegenheden is een keurig in uniformen gekleed muziekkorps een bijzondere repre- sentatie. Nu moet men niet zeggen, dat er in HoogezandSappemeer geen of ficiële gebeurtenissen plaats heb- ben, want dan slaat men de plank toch wel heel mis. Jongstleden woensdag nog hadden we de Com- missaris der Koningin in ons mid- den en bij tewaterlating van sche- pen, denk bijvoorbeeld aan de rnij- nenvegers, zijn er dikwijls vele autoriteiten aanwezig. Er zijn diverse personen geweest die dit belang inzagen en vandaar dat er een bedrag van f 2638.40 bij een is gebracht. Andere mensen za gen eveneens het belang in en de den een toezegging, waaraan jam- mer genoeg tôt dusver geen realisa- tle is gegeven. Laten we echter maar rekening ermee houden, dat dit geld ook nog binnenkomt. Het is dan de vraag of er voldoende zal zijn om tenslotte tôt aanschaffing van uniformen voor aile leden over te kunnen gaan. j Of de leden zelf ook îets doen Zeker, zij zorgen voor de instru- menten en welke bedragen daar te- genwoordig mee gemoeid zijn, laat zich niet moeilijk denken. Wij zijn het met het comité dan ook eens, dat het resterende bedrag er moet komen en derhalve atten- deren we graag op postrekening 824177 van de Nederlandsche Mid- denstandsbank, Hoofdstraat 11, Hoogezand, op welke postrekening U onder vermelding ..Uniformfonds H.-S." uw gift kunt storten en wij vertrouwen er dan ook op, dat Hoo gezand—Sappemeer het zal klaar spelen om een goed in de unifor- - 28.200 - 27.420 - 27.240 - 26.990 - 26.812 M. Noorman, Slochteren Th. Kuilman, Groningen A. Becker, Groningen G. Pijper, Wagenborgen S. Vogel. Groningen A P. Bergman, Hoogezand - 22.990 Perceel III (het glas-, schilder- en behangwerk) H. Dijkstra, Groningen P. Goedhuis, Haren G. Bos en Zn., Groningen - 24.480 f 25.000 - 24.840 men gestoken muziekkorps op de been te brengen. Filmavond N.V.V. Vrouwenbond Onder grote belangstelling hield de Vrouwenbond van het N.V.y. afd. H.-S. dinsdagavond haar laat- ste bijeenkomst in dit seizoen in de Kegenboog. Hierbij kon de voorzit- ster, mevr. Kehwinkel van Dijk bijzônder welkom heten de dis- trictsbestuurster mevr. van Delden Folkringa uit Winschoten, die op uitstekende wijze een inleidlng hield over werk en doel van de Veremgde Naties en hierbij enige films ver- toonde. Mevr. v. Delden declameer- de hierna nog enige gedichten, wel ke bij de dames bijzônder In de smaak vielen. Verder werd het zomerreisje naar Egmond aan Zee besproken en be- sloten een fietstocht te organiseren naar het natuurvriendenhuis „De Hondsrug". Het was weer een prettige en leer- zame avond en een waardige slui- tingsbijeenkomst van deze nog steeds groeiende afdeling. OPBRENGST COLLECTE NED. ROODE KRUIS. De collecte voor het Ned. Roode Kruis bedroeg voor Hoogezand— Sappemeer totaal f 1820.58. Hierin is begrepen vtïor Kiel windeweer f 163.46, Foxhol f 21.70 Westerbroek f 26.56, Kropswolde f 27.67. Voor Noord- en Zuidbroek zijn de ze bedragen resp. f 210.91 en f 348.75. P.T.T. Oriënteringsrit Zatermiddag hield de personeels- vereniging van de P.T.T. een ofien- teringsrit per fiets door de plaats. De prijzen werden gewonnen: 1. U Kugel; 2. J. Fokkens en 3. en 4. A. Meijer en D. van der Molen. Openbare aanbesteding Huishoud- en Industrieschool. In het gebouw De Regenboog werd namens het bestuur van de Huis- houd- en Industrieschool door de architecten J. Kort en J. W. Kor- ma te Groningen in het openbaar aanbesteed het bouwen van een huishoud- en industrieschool (10 lokalen met overblijflokaal) met een gymnastieklokaal in het uit- breidingsplan Hoogezand noord- oost. Er werd in drie percelen als volgt ingeschreven Perceel I (de bouw) M. v. d. Bent en Zn., Wassenaar f 592.150 Aann. Mij. Duraho, Den Haag - 592.100 E. H. de Vink, Haren - 592.000 Jac. Holvast, Groningen - 583.500 Fa. Pottjegort en Zn., Gr. - 582.998 Gebr. v. Duinen en Koch, Groningen - 572.000 D. Harmanni, App.dam - 570.900 Luppo Schreuder en Zoon, Zuidbroek - 565.370 C. Kappen en Zn., idem - 556.783 L. en G. J. Schreuder, Zuidbroek'Hoogezand - 531.900 J. Veenstra en Zn., Surhuisterveen - 520.000 H. Eggens. Drouwenerm. - 508.000 R. Liebering en Zn., Zuidlaren - 506.870 Perceel II (de loodgieterswerken, de binnenriolering, de waterleiding, het sanitair en het gasfitterswerk): yf. Drenth, Groningen f 22.450 G. Dont je, Sappemeer - 23.314 Aanbesteding. In opdracht van het Electro Techn. Bureau Herman J. Eekels N.V. te Hoogezand is onder architectuur van de heer J. H. Jager te.Gronin gen onderhands aanbesteed het bouwen van 4 woningen. een ka- belloods, ommuring, aanleg bestra- ting en riolering van het fabrieks- terrein in 't uitbreidingsplan noord te Hoogezand aan het aannemers- bedrijf Jan Wichertjes te Sappe meer. Publieke verkoping. Ten overstaan van notaris K. De- nijs te Slochteren en notaris J. L. L C. Hoogenboom te Hoogezand werd ten verzoeke van de erven familie Reinders te Borgweg publiek ver- kocht een dubbele behuizing aan de Borgweg. Koper werd de heer P. Reinders voor f 12.300 q.q. Publieke verkoping. Gisteravond werden in hôtel Groe- neveld (Lap) te Sappemeer ten o\ erstaan van notaris J. L. L. C. Hoogenboom ten verzoeke van de familie Korthuis en de heer J. Kcrthuis te Sappemeer, publiek verkocht I. Een Winkelbehuizing met woning en apart verhuurd wordende woning met het altijd- durend erfpachtsrecht van erf en tuin aan de Beukemastraat no. s 18 en 19 te Hoogezand, groot on- geveer 5.80 are. Perceel I Geboden f 700, niet gegund. II Een dubbele behuizing met het altijddurend erfpachtsrecht van erf en tuin, aan de Kalkwijk Oost no.'s 54 en 55, groot 8.56 are. Perceel II Geboden f 1460, niet gegund. Geslaagd voor onderwijzer(es) Voor het examen aan de Kweek- school m. d. Bijbel te Groningen, slaagden o.m. onze plaatsgenoten: O. Akkerman en mej. A. Jager. Na tewaterraking overleden. De ruim 70-jarige J. Buurke uit onze gemeente geraakte zaterdag in het Achterdiep. Nadat hij van dro- ge kleren was voorzien en daar het beter werd geacht, dat hij zich niet over straat begaf, legde hij zich in het hooi in een schuur van een landbouwer te rusten, Toen de landbouwer de voleende dae de man ging kijken, was deze over leden. Van de emotie is de man waarschijnlijk door een hartaanval getroffen. Jongetje brak been bij aanrijding. Dinsdagmiddag stak het 5-jarig jongetje J. G. te Sappemeer de Middenstraat over en liep tegen een juist passerende motor op, die werd bestuurd door G. T. te Tripscom- pagnie. Het jongetje werd tegen de weg gesmakt en moest met een ge- broken been naar een ziekenhuis te Groningen worden vervoerd. Verkoping. De heer E. Engelkens, oud aanne- mer alhier, verkocht de door hem bewoonde burgerbehuizing onder hands aan de heer T. Nevels, land bouwer, alhier. school per fiets naar huis ging, het ongeval tijdens een hevige regen- bui, waarbij hij voorover op de fiets zat, tegen een stilstaande auto te rijden. Hierbij kwam hij met een van zijn handen door een glas van een lamp en kreeg verschillende wonden, terwijl een slagader ge- raakt werd. Nadat dokter Binnerts de eerste hulp had verleend, moest hij voor verdere behandeling naar een ziekenhuis in Groningen. Feestavond van Het Kompas De Ned. Herv. Jeugdbeweging „Het Kompas" hield een feest avond in de schuur van de heer H. Vegter. Ds. Keijzer opende de avond, waarna verschillende voordrachten en muziek door de leden ten gehore werden gebracht. Het geheel viel bij de aanwezigen zeer in de smaak. De heer Vegter werd een boek overhandigd, terwijl mevr. Vegter bloemen in ontvangst mocht nemen. Mevr. Flink, die de grime ver- zorgde, ontving ook bloemen. De heer A. Schrage voerde ook nog het woord, waarna Ds. Keijzer de avond sloot. Met fiets tegen stilstaande auto De jongeheer G. Brummer had de vorige week, toen hij 's avonds uit Krijgt Westerbroek ook aardgas Wanneer er voldoende belangstel ling voor bestaat, zullen de bewo- ners van Westerbroek in de toe- komst ook aardgas kunnen verkrij- gen. De transportleiding langs de weg naar Groningen is zover ge- vorderd, dat het gemeentebestuur van Hoogezand—Sappemeer in de transportleiding voor Westerbroek een aftakking heeft laten maken. De plannen voor de gasvoorziening kunnen nu verder worden uitge- werkt. Geslaagd voor politie-diploma De wachtmeester eerste klas der Rijkspolitie, de heer Christiaans, slaagde zaterdag te Groningen voor het politie-diploma B. Vrouwenvereniging op stap. De Vrouwenvereniging Kolham maakte vrijdag per Roland haar jaarlijks uitstapje en ging het naar Zeist, waar de middagmaaltijd werd genuttigd en een bezoek ge bracht aan de Gerozilverfabrieken in Zeist. Dit bedrijf werd volledig bezichtigd. In een hôtel werd een theecompleU geoffreerd door ge- noemde fabrieken en een surprise aangeboden. De terugtocht ging via Ede en werd bij het soldatenkerk- hof op de Grebbeberg even hait ge- houden. Jammer genoeg was dit gesloten, zodat het niet kon worden bezichtigd. In Apeldoorn werd in het Prins Bernharddal koffie ge- dronken en ging het via Staphorst, Meppel, Assen naar Vries, om i& café Homan nogmaals lets te bruiken. In 't café Braam te Kolham werd de dag met een kort, gezellig sa- menzijn besloten. Het was een mooie en gezellige reis, waaraan een paar kleine buitjes tijdens de busrit en een fikse bui in Zeist geen afbreuk konden doen. Meisje met been ln achterwiel van bromfiets. Het ongeveer 10-jarig dochtertje van de heer M. uit Delfzijl, raak- te, terwijl zij zondagavond bij haar vader achter op de bromfiets zat op weg naar huis, plotseling met haar been in het achterwiel van de bromfiets. Dit gebeurde ter hoogte van de behuizing van de familie Pot aan de Hoofdweg te Kolham. Door krachtig remmen van de heer M. bekwam het been slechts schaafwonden. Nadat zij was binnengedragen bij de fam. Pot, verleende dr. J. Berg van Scharmer de eerste hulp. Per auto kon het meisje naar huis worden gebracht. ADVERTENTIE I.M. In het kader van de j.l. zaterdag gehouden provinciale oefeningen der B.B. ter afsluiting van het cur- sus-seizoen 1955/'56 werden ook hier ter plaatse enige oefeningen gehou den. De hier aanweZige 2 M(obile) brandweer teams, gevormd uit de vrijwillige brandweer en de twee M. Geneeskundige teams, gevormd uit de Rode Kruis Tr. Colonne ruk- ten met die van Veendam, Wilder- vank, Nieuwe Pekela en Munten- dam uit naar Groningen voor hulp- verlening ter bestrijding van een gedachte grote calamiteit aldaar. Deze teams stonden onder leiding van resp. de heer Hendriks, Direc teur van Gemeentewerken en de heren Dr. Gischler van Sappemeer en Dr. Binnerts van Kielwindeweer. Al deze teams verzamelden zich bij het Slachthuis aan de Kerkstraat en vertrokken om half vier, onder lei ding van de heer Hendriks als groepscommandant naar Groningen. Hier ter plaatse hebben 2 blokken oefeningen gehouden en wel blok 7, onder leiding van Blokhoofd Ph. Smit bij 't hôtel De Nieuwe Brug, van de heer Guldener en op't terrein van de gemeentewerken aan de Kerk straat, waar enige calamiteiten ver- ondersteld werden. Het was de eer ste oefening naar buiten en daarom in het begin wat aarzelend, maar een en ander is toch goed verlopen. Blok 8 had haar oefening aan het Achterdiep en achter op de Noord- broeksterstraat geplant. Ook hier is ailes vlot verlopen; een brand werd geblust en gewonden opgespoord, naar buiten gedragen en verbonden en daarna naar de verzamelplaats van gewonden vervoerd. Blokhoofd J. Kruijer en zijn plaatsvervanger E. Doornbos kunnen zeer tevreden zijn met hun team, welke hier prachtig voor de dag is gekomen. Het P.H.B.B. met een gedeelte van de staf en Instructeurs hebben de oefeningen met belangstelling ge- volgd, terwijl de verbindingsdienst, waaraan een 10-tal dames verbon den zijn, op de commandopost, ge- vestigd in de theoriezaal van het politiebureau, gedurende deze oefe ningen in actie waren om de be- richten op te nemen en door te ge- ven aan de Kringcommandopost te Veendam. Ook de politie heeft haar aandeel in deze oefeningen gehad. Jammer was het dat .een 3-tal blokken door omstandigheden ver- hinderd waren aan deze oefeningen deel te nemen; deze blokken zullen hun oefeningen waarschijnlijk in de loop der volgende week houden. Door deze oefeningen is de B.B. ter plaatse voor het eerst naar bui ten opgetreden en we hopen, dat nog vele oefeningen zullen volgen, wat de opleiding ten goede zal ko- mon. Seriewedstrijden Voetbalvgreniging „Froombosch". De Voetbalver. „Froombosch" hield zondag op hâar terrein de tweede ronde en finale van de gro te seriewedstrijden om de „Zeven Wolden Beker". waaraan deelna- men Froombosch I, SPW I, FVV II en Engelbert I. De uitslagen waren Froombosch ISPW I 41 FVV IIEngelbert 31 Verliezersronde SPWEngel bert 3—3. Na verlenging en penal- ty's gewonnen door SPW. Finale FVV IIFroombosch 31 FVV II won hiermee de „Zeven Wolden Beker". Froombosch I kreeg een lauwertak, terwijl SPW I en Engelbert I ieder een médaillé ontvingen. In de halve finale om de Legpenning werd de uitslag Leek 2Froombosch 2 14. Nieuwe Koers bijeen Onder leiding van de heer Okko Wsijer kwam de afd. Slochteren Kolham van Nieuwe Koers, Jonge- ren-organisatie van de P.v.d.A. bij een in café Hommes. De voorzitter van het Gewest Groningen, de heer T. Kuipers uit Hoogezand, ging in vogelvlucht de partijen na welke aan de verkiezingen deelnemen. Na de pauze werden door spreker di verse vragen naar genoegen beant- woord. De avond werd besloten met het voordragen van enkele gedich ten. In het Stamboek opgenomen Door de Inspecteur van het N.R.S., de heer Schutters, werden bij de volgende veefokkers koeien in het Stamboek opgenomen: Gebr. Schip- per, Hélium, 77 pt. A. de Haan, Schildwolde, 82, 81 pt.; A. R. Vink, Schildwolde 78 pt.; J. A. Radema- ker, Schildwolde 77, 78 pt.; R. Atze- mâ, Schildwolde 81, 81, 81,80, 78 pt.; A. v. d. Helm, Hélium 78, 79, 79 pt.; D. Klimp, Hélium 82, 82 pt. Voorts werden nog twee stieren opgenomen en wel bij de heren A. R. Vink en R. Atzema. Comité Nationale Feestdagen Het comité Nationale Feestdagen kwam bijeen met vertegenwoordi- gers van verschillende plaatselijke verenigingen. Het comité tracht zich de medewerking te verzekeren van aile plaatselijke ontspanningsver- enigingen bij eventuele hoogtijda- gen. Het financiële gedeelte bleek een groot probleem te zijn. Voor het organiseren van een dorpsfeest is de medewerking van de ingeze tenen noodzakelijk. Bakfiets met brood in molentocht Toen mej. K. bezig was met het venten van brood, dreef de wind op een gegeven moment haar driewie- hakfiets in een door het dorp îjde rnolentoctit. Geiukkig kon Tlnhoud spoedig worden overge- làden, zodat de schade tôt een mi nimum beperkt bleef. Mej. K. kwam er zelf echter niet brand- schoon af. Oudste leerlingen o.l. school waren op stap De oudste leerlingen van de o.l. school maakten een instructieve tocht naar Nijverdal en omstreken. Vanuit de jeugdherberg Doevenbree werden dagtochten gemaakt. Door de gunstige weeromstandigheden kon men genieten van de bossen en uitgestrekte heidevelden. In Hellen- doorn werd een pottenbakker be- zocht die het ene potje na het an dere vervaardigde en daarmee een diepe indruk bij de kinderen ver- wekte. De tweede dag werd ge- bruikt voor een wandeltocht naar Holten. 't Was een hele tocht, maar het bezoek aan het natuurhistorisch muséum van Piet Bos deed aile vermoeienissen vergeten. Een grote fietstocht door Twente voerde de scholieren langs Rijssen, het Twen- te-kanaal en via Boekelo naar Hen- gelo en Almelo. Een mooie zwerf- tocht was dit door het oude Twen- teland. De derde dag een tocht naar Hellendoorn (bezoek aan de speel- tuin) en een speurdersspel tôt slot. 's Avonds werd een voetbal- en handbalwedstrijd gespeeld tegen de o.i.s. uit Vorden. De laatste dag trok men naar Emmen, waar de auto's werden betrokken, die hen Overschild terugbrachten. Elad bracht bezoek aan sanatorium te Appelscha. Georganiseerd door de ver. Beatrix- oord afd. Muntendam, bracht de Bapt! Muziekver. Elad een bezoek aan het sanatorium te Appelscha. Met een autobus en vier particu lière auto's werd de tocht onderno- men. Twee keer in het mannenpa-. viîjoen en een keer in het vrou- wenpaviljoen werden vier liederen ten gehore gebracht. In de canti ne werd koffie aangeboden en nog een gezellig onder ons je gehouden. Een der patiënten dankte voor de welkome afleiding. Opnieuw komt ambtswoning ter sprake. De raad der gemeente Muntendam komt vrijdagavond opnieuw in openbare vergadering bijeen. Als belangrijkste punten ver- meldt de agenda opnieuw een be- spreking over de ambtswoning van de burgemeester en mededelingen betreffende het saneringsplan voor de polder. In de raadsvergadering van 1 jini werd besloten de gemeente- architect op te dragen een goed- kcper plan op te stellen voor de verbetering van de ambtswoning van de burgemeester. De gemeen- te-architect heeft evenwel mede- gedeeld niet in staat te zijn enige belangrijke bezuinigingen in het reeds ingediende plan aan te bren gen. Zaterdagmorgen had een vracht wagen van het expeditiebedrijf Rietmann uit Coesfeld (Westfalen, Duitsland) bij de strocartonfabriek „De Combinatie", voorheen Hooites Beukema, ongeveer 18 ton stro- carton geladen. Met zijn wagen, be- staande uit een trekker met aan- hanger wilde de chauffeur via de Parallelweg de Kielsterachterweg bereiken. Op de brug staande be- merkte hij echter de stremming van de Parallelweg en om draaien te voorkomen, koos hij de smalle Beu kemastraat, die voor autoverkeer is gesloten. Bij de versmalling van de Beuke mastraat direct ten noorden van de gemeentelijke werkplaats moest de wagen voor een wielrijder naar rechts uitwijken, hierbij geraakte de aanhanger in de zachte berm en kantelde na nog een tiental meters te zijn doorgereden het Kalkwijk sterdiep in. De trekker werd van de weg getrokken, doch bleef op de koppelingstang van de aanhan ger steunen en zweefde met zijn achterwiel gevaarlijk boven het ka- naal. Voor het weer in het rechte spoor brengen van het geheel, werd de kraanwagen van de firma A. J. Koeneman en Zonen te Sappemeer ontboden. Doordat echter de be- strating door het zijdelings uitglij- den van de zware wagen al zeer slecht was, moest het op de weg zetten van de trekker met zeer veel voorzichtigheid geschieden om erger te voorkomen. Door een goed ge- slaagde manoeuvre gelukte het ech ter spoedig de trekker weer op de vaste wal te zetten. De aanhanger gaf echter meer moeilijkheden, daar de Beukema straat te smal was en bovendien de vastheid miste voor het plaatsen van de kraanwagen. Aanvankelijk probeerde men de wagen op de wal aan de andere kant te halen, doch daar men hier in verband met de oliestook-inrichting van de fabriek verschillende werkzaamheden aan Onderhandse verkoop De heer J. Klat alhier kocht on- dershands van elektricien J. Wolt- man, eveneens alhier, diens woning met erf en tuin aan de Kerkstraat. Woonhuis gekocht De heer R. Marring te Hoogezand kocht van de heer P. Kemkers te Zuidlaren zijn woonhuis met erf en tuin aan de Brinkstraat 11 te Zuid laren. GESLAAGDEN EN ONZE OMGEVING. Aan de Rijkskweekschool te Gro ningen slaagden de dames G. Schieving, Kielwindeweer en G. Vrieling, Hoogezand, voor het eind- examen. Aan de Kweekschool met de Bij bel te /Groningen slaagde, de heer A. J. Smith, Slochteren, voor het onderwij zersexamen. Te Winschoten slaagde de heer K. Norder, Borgercompagnie, voor het examen van de Rijkskweek school. naar Bij de Scheepswerf firma Hijl- kema en Zn. te Martenshoek (Gr.) werd met goed gevolg te water ge- laten het nieuwe motorkustvaar- tuig Kon/Tiki, dat wordt gebouwd voor rekening van de heren R. Haan en H. Havinga te Groningen. Op de vrij gekomen helling zal de kiel worden gelegd voor een zusterschip voor rekening van de fa. J. Pleyzier te Delfzijl. Dit schip wordt eveneens uitgerust met een 220 P.K. Brons motor, type 4 E.D. Tewaterlating Bij de N.V. G. J. van der Werff's Scheepsbouw te Westerbroek werd met goed gevolg te water gelaten het nieuwe motorkustvaartuig „Pe- gasus", dat wordt gebouwd voor re kening van de heer H. J. Timmer te Groningen. Op de vrij gekomen helling zal de kiel worden gelegd voor een glad- dekcoaster, groot 480 ton d.w. voor rekening van de firma Houtstra en Zonen te Rotterdam. Dit schip zal worden uitgerust met eçn 240 p.k. Brons motor, type 4 E.D. LEVENSMIDDELEN MEE NAAR HET BUITENLAND Vrije invoer beperkt In de meeste landen mag een toe- rist de levensmiddelen, die nodig zijn om de plaats van bestemming te bereiken, vrij invoeren. Deze fa- ciliteit is bedoeld voor de heenreis en heeft dus geen betrekking op de levensmiddelen, die men gedurende zijn vakantieverblijf in het buiten- land wil gebruiken, zo waarschuwt de A.N.W.B. Vele vakantiegangers, vooral ca- ravanners en kampeerders, menen, dat, wanneer zij een rondreis gaan maken, Nederland weer de plaats van bestemming is, zodat zij naar diverse landen een hoeveelheid le vensmiddelen meenemen, die in feite voor hun gehele vakantie vol doende is. Uiteraard is dit niet de bedoeling en er wordt, gezien het vele misbruik, dat geconstateerd is, dan ook momenteel in enkele lan den streng op de juiste naleving van het betreffende voorschrift gelet. Zo keert in het bijzônder de Franse douane zich tegen het mede- nemen van hosveelheden voedsel in blik, terwijl men ook in Zwitser- land hiertegen stelling neemt. NAGEKOMEN ADVERTENTIES ARTS, vanaf ZATERDAG 16 JUNI 12 uur tôt nadere aankondiging. de weg had verricht, bleek dit niet mogelijk te zijn. Toen werd besloten de wagen een eind door het kanaal te slepen, zo dat deze kwam te liggen voor de gang naast de vroegere kruideniers- winkel van de firma Scheper. Toen het eenmaal zover was ging het be- trekkelijk eenvoudig en was ailes spoedig op het droge. De gehele bergingspoging had echter bij el- kaar ongeveer drie uur in beslag genomen. Van de lading kon alleen het ge deelte dat in de trekker zat, worden gered, het gedeelte in de aanhanger moest om het op de wal brengen van de wagen mogelijk te maken in het kanaal worden geworpen, zodat men na die tijd ongeveer 25 rollen en vele pakken carton kori" zien drijven. ADVERTENTIE I.M. en bevrijd Uzelf zô van fiheumatische Pijnen. Aïs die ondragelijke pijnen een ge volg zijn van onzuiver bloed, brengt een bloedzuiverende kuur uitkomst. Kruschen, de beproefde combinatie van zes minérale zou- ten, wetenschappelijk samengesteld, is al jaren het reddende middel voor génératies van lijders aan Rheumatiek. Neem voortaan ook Kruschen. De aansporende werking op lever, nieren en ingewanden doet Uw bloed sneller stromen. Onzuiverheden en die veroor- zaken de pijn zetten zich niet meer vast, maar worden afgevoerd langs natuurlijke weg. Kalf- en melkkoeien f 9751125, f 925960, f 750—850; kalfvaarzen f 850—950, f 675—775; zomerkalven de koeien f 9501000, f 800—925; vare koeien f 775850, f 650725. Stieren f 3.103.20, f 2.753.00; slachtvee f 3.153.24, f 2.853.00, f 2.40—2.50 (ailes per kg sl.gew.). Kalveren en pinken f 175525; n. kalveren f 45—62; weideschapen f 80—95; vette schapen f 100—110; weidelammeren f 7083. Vette var- kens f 1.60—1.70; zeugen f 1.50— 1.60; zouters f 1.72—1.78; f 1.50-1.64. Loopvarkens f 6090; biggen f 52 56, f 45—48. Overzicht. Daar er voor het slachtvee vrij hoge prijzen werden gevraagd, was de handel op deze afdeling langzaam. De aanvoer was niet bijzônder groot. Over het alge- meen konden de prijzen gehand- haafd blijven. Ook de aanvoer in gebruiksvee was beperkt, waarbij voor de beste kalf- en melkkoeien goede belangstelling bestond. De prijzen liepen iets omhoog. Ook voor de nuchtere kalveren stegen de prijzen, terwijl voor de vette schapen en weideschapen de hoge prijzen gehandhaafd bleven. Voor weidelammeren liepen de prijzen iets omhoog. De prijzen voor vette varkens daalden, terwijl de handel in spekvarkens slecht was. De han del in zouters en biggen verliep prijshoudend. Vorige notering Thans Rode tarwe 27.00-28.25 27.00-28.75 Zomergerst 27.50-28.35 27.50-28.35 extra kw. 28.35-29.25 28.35-29.25 Haver 25.50-26.75 25.50-27.00 extra kw. 27.25-28.25 27.75-29.00 Karwijzaad 90.00-100.00 90.00-100.50 Overzicht: Aanbod klein, prijzeD vrij wel gelijk. Maandag 11 juni 1956 Kaskomkommers A f 3941; idem B f 3436; idem C f 2729; Plat- glaskomkommers A f 3338; idem B f 28—32; idem C f 23—27; Bloem- kool A f 46—59; idem B f 3350; idem C f 20—34; Perziken A f 18; idem B f 13—14 per 100 stuks. Andijvie f 18—29; Kromme kom- kommers f 343,8; Komkommerstek f 2328; Rabarber 1 f 69; Sav. kool groen f 27—32; Snijmoes f 17— 18; Spinazie 1 f 21—30; Spitse kool f 2633; Tomaten A f 147150; idem B f 139—141; idem C f 139— 143; idem D f 91—97; Waspeen A f 64—70 per 100 kg. Kropsla A f 2.50^4.30 p. 100 krop. Dinsdag 12 juni 1956. Platglaskomkommers A f 3033 idem B f 25—28 idem C f 21—23 Bloemkool A f 4648 idem B f 35—40 idem C f 21—30. Per 100 Kromme Komkommers f 3136; Komkommerstek f 1724 Snij- moes f 1215 Spitse kool f 30 56, Tomaten A f 153—154 idem B f 145147 idem C f 150152 idem D f 99—103 Waspeen A f 60—66. Per 100 K.G. Kropsla A f 2.50—3.00. Per 100 krop. Woensdag 13 juni 1956 Kaskomkommers A f 37 38; idem B f 32—33, idem C f 27—28; Platglaskomkommers A f 3034; idem B f 25—28, idem C f 21—25; Bloemkool A f 46—60; idem B f 32- 50; idem C f 24—35; Perziken A f 16—17; idem B f 9; idem C f 6 per 100 stuks. Andijvie f 13—20; Druiven f 380— 470; Kromme komkommers f 36-41; Komkommerstek f 1824; Postelein f 21—28; Rabarber 1 f 1013; Sav. kool groen f 22—23; Snijmoes 8— 14; Spitse kool f 2332; Tomaten A f 155—157; idem B f 146—148; idem C f 151—153; idem D f 115— 124; Waspeen A f 5361 per 100 kg. Kropsla A f 2.50—3.70 per 100 krop. Hoogezand Bioscoop: vrijdag 15 juni 8 uur D« onderwereld van Montmartre.

Het Nieuwsblad nl | 1956 | | pagina 2