Credieten ten behoeve van de Gasvoorziening in de Uitbreidingen Nederlands snelste bond lint Vereniging tôt Plaatselijk Nut hield algemene ledenvergadering In gemoedelijke stemming werden besluiten genomen Wees op uw hoede, kink in de kabel TWEEDE BLAD VAN „HET NIEUWSBLAD" Gemeenteraadsvergadering Hoogezand-Sappemeer Discussies brachten leven in de afhandeling der agenda Donderdag 14 Juni 1956 No. 47 Raad Zuidbroek Verbouw gemeentehuis voor f 42.206gegund Festiviteiten te Harkstedm WEGWIJZERPUZZLE no. 27 Bloemen schikken voor Plaitelandsvrouwen V Maandagavond kwam onder voorzitterschap van burgemeester H. Roelfsema de gemeenteraad van Hoogezand Sappemeer bijeen. De heren v. d. Werff, v. d. Poel en Ballema waren afwezig. De agenda vermeldde nu niet direkt zeer belangrijke voorstellen en het waren de discussies, die enig leven in de vergadermg brachten. Van strijd of meningsverschillen tussen de diverse fracties was met zo heel veel te merken. Bij de ingekomen stukken was ook een brief, waarin Gedeputeerde Staten meedeelden geen beslissing te kunnen nemen omtrent het uit- breidingsplan Sappemeer noord- west en derhalve de beslissing voor de tijd van zes maanden te verda- gen. Hierover sprak de heer SCHâFER tijn ongerustheid uit en informeerde of dit uitstel ook stagnatie in de woningbouw betekende. Wethouder KIEWIET ontkende deze stagnatie en verwees naar de bedrijvigheid bij de bouwwerken in Sappemeer noord-west. De verda- ging is meer te wijten aan de bij- komstige omstandigheden bij het bouwen van een ULO-school. Gedeputeerde Staten onthielden ook hun goedkeuring aan de raads- besluiten om de termijn van ontrui- ming der onbewoonbaar verklaarde woningen aan de Borgercompagnie- «terstraat 38 te Sappemeer en Ger- rit Imbosstraat 63 te Foxhol met een jaar te verlengen. Verzoeken om ontslag in verband met benoeming elders waren er van de heer A. van der Kaaij, directeur van het gemeentelijk gasbedrijf te Sappemeer, de heer M. J. Greep, leraar aan het Dr. Aletta Jacobs Lyceum te Sappemeer, en van de heer C. R. J. Stadlander, onderwij- zer aan de Walstraschool te Krops- wolde. Men zal in deze medewer- king verlenen. DELEGATIE BEVOEGDHEID AAN B. EN W. een s en bij wijziging zullen deze beduidend hoger liggen. Wat de te- kening betrof, ging dit moeilijk, daar dit terrein nog niet bekend was. De heer PRUISMAN vroeg zich echter af hoe Gedeputeerde Staten tôt afwijzing waren gekomen. Het antwoord hierop kon, zoals uit de bij dit stuk gaande opmerkin- gen ook bleek, moeilijk worden ^ge- geven. Credieten Voor de uitbreiding van het gas- buizennet in Sappemeer noord-west werd een crediet van f 28.000 be- schikbaar gesteld, terwijl de aan- schaffing van gasmeters voor het dienstjaar 1956 een aanvullend cre diet van f 14.000 verkreeg en nu f 29.000 bedraagt. Uit de oude watergasinstallatie wordt weer een inkomst verkregen, want men besloot deze aan de ge- meente Enschede te verkopen voor f 50.000. Delegatie bevoegdheid aan B. en W. de aspecten achter dit voorstel te moeten wijzen. De VOORZITTER zei, dat de wet de mogelijkheid opende tôt snel handelen, maar dat de beslissing bij de Raad lag. Om stemming vragen- de bleek echter niemand van de raadsleden hiervoor iets te voelen. Verdere voorstellen De uitbreiding van Hoogezand Sappemeer vergt diverse aankopen en verkopen van bouwterreinen. Boerenbelang kreeg een tweetal bouwterreinen aan de Arie Bos- scherstraat te Sappemeer voor het bedrag van f 3850 per terrein. Car- ton- en Papierfabriek voorheen W. A. Scholten verwierf bouwterrein aan de Geert Veenhuizenstraat te' Sappemeer voor f 2420. Elektro- Technisch Bureau Herman G. Eekels n.v. te Hoogezand zag het verzoek ingewilligd van ongeveer 2550 m2 industrieterrein aan de Van Heemskerckstraat in Hoogezand noord-oost voor f 6.03 per m2. De heer B. E. van Dijk te Hoogezand kreeg voor f 1320 bouwterrein aan de W. Bergstraat te Sappemeer. Het Provinciaal Elektriciteitsbedrijf van Groningen zal te Sappemeer noord- west 17% m2 grond krijgen voor f 1.ten behoeve van de bouw van een transformatorstation. Uitgifte van industrieterrein in erfpacht aan de fa. Gebr. Steenhuis te Sappemeer ontmoette geen bezwaren. Iets an- ders was dit met uitgifte van indu strieterrein in erfpacht aan Vaas- Broeders te ZO KAN HET OOK.... Door de K.V.P. werden verkie- zingsplakkaten aangebracht op door de gemeente Slochteren op verschillende punten geplaatste aanplakborden. Toen degene, die hiermee belast was op een be- paald bord met z'n werk klaar was, kwam hij tôt de ontdek- king, dat een plaat van de C.H.U. er maar wat bijwapperde. Met een flinke lik stijfsel werd ook deze plaat weer netjes vast- geplakt. A.N.W.B. WAARSCHUWT: NL-PLAAT VERPLICHT BIJ AUTOREIS NAAR BUITEN- LAND. Het is de A.N.W.B. gebleken dat de Belgische autoriteiten de laatste dagen een strenge contrôle uitvoe- ren op de aanwezigheid van een nationaliteitsplaat op buitenlandse motorvoertuigen. De Bond waar- schuwt bestuurders van auto's, mo- torrijwielen en scooters dan ook er zorg voor te dragen dat hun voer- tuig bij een reis naar 't buitenland is voozien van de NL-plaat, zodat moeilijkheden aan de grens kunnen worden voorkomen. sen's Modelmakerij Ten aanzien van het delegeren Dg heer BEEKhuIS vroeg of de modellenmakerij van zo'n belang Bij de schriftelijke voorstellen stond als tweede punt op de agenda Tijdelijke Ziektekostenregeling 1956 ten behoeve van de ambtenaren. De heer BLAAK voelde heel wei- nig voor een tijdelijke regeling en drong er op aan, dat de regeling de- finitief werd. Hij vestigde o.a. de aandacht er op, dat de overheid van de particulière werkgever goede so ciale voorzieningen voor de werk- nemer verlangt, maar dat zij zelf in gebreke blijft. Spreker wees op de regelingen in andere gemeenten en hij had de indruk, dat de Wethou der van personeelszaken niet hard achter de regeling aan zat. Spreek- woordelijk voegde hij er nog aan toe, dat men de boom kent aan zijn vruchten, waarmee hij bedoelde, dat de gemeente een goed werkge ver moet zijn. Wethouder DIJK was het met de gevoelens van de heer Blaak eens en hij zou de definitieve regeling van de regering toejuichen. Hij kan de afwijkende bestaande regelingen echter niet goedkeuren en dat de gemeente goed werkgever is, werd reeds diverse malen getoond. In tweede aanleg maakte de heer BLAAK de opmerking, dat men lak moet hebben aan Gedeputeerde Staten, dit naar aanleiding van de mededeling van wethouder Dijk, dat Groningen de Haarlemse regeling voor Haren heeft afgekeurd. Zo lang de definitieve regeling er niet ls, mankeert er iets aan de ziekte kostenregeling voor ambtenaren. De heer SCHâFER voelde niets voor een gemeentelijk regelinkje, temeer daar dit vraagstuk voor de regering urgent :s en binnenkort teker een oplossing verwacht kan worden. Naar aanleiding van het door de heer Blaak gebruikte spreekwoord merkte de heer HARTLIEF op, dat wanneer er sprake zou zijn van recht of onrecht er recht moet wor den gedaan. Wethouder DIJK was het met de heer Schâfer eens nog even de op lossing af te wachten en wat het herkennen van de boom aan zijn vruchten betreft, merkte hij op, dat deze in HoogezandSappemeer ze- ker niet wormstekig of onrijp is. Onder het sluiten van de discus- sie vroeg de heer BLAAK nog hoe lang de regering z 1 wachten. Diverse bezwaren tegen belastingen Van diverse zijden is gereclameerd tcgen de aanslag van belastingen van verscheidene aard. De onin- baarverklaringen werden met in- achtneming van de door de ge- meante-ontvanger voorgestelde wij- zigingcn zonder commentaar aange- nomen. Rioolwaterzuiveringsinstallatie Gedeputeerde Staten waren het niet eens met het terrein voor het stichten van een rioolwaterzuive- ringsinstallatie nabij de Kalkwijk, daar dit volgens hen voor tuinbouw gescoikte grond was. B. en W. wa ren het echter met deze zienswijze riet eens en stelden voor het be- tieffcnde Raadsbesluit nogmaals ter goedkeuring bij Gedeputeerde Sta- tc.i in te dienen. De heer VISKER betuigde, gezien de gemaakte opmerkingen, zijn in- stemming met het collège van B. en W. De heer BEEKHUIS vroeg of met de bouw op het door B. en W. ver lan gde terrein ook geen hogere kos ten gemoeid zijn. Bovendien miste hij een tekening van het nieuwe terrein. V/cthouder KIEWIET was het mot de door de heer Visker ge maakte opmerking over de kosten van bevoegdheid aan B. en W. bij de benoeming van leidsters aan ge- meentelijke kleuterscholen het collège wenste deze bevoegdheid niet bij de benoeming van hoofd- leidsters waren er enige beden- kingen. De heer HARTLIEF had persoon- lijk geen bezwaar tegen benoeming door B. en W., maar gezien de con- structie van het collège verwachtte hij, dat bij benoeming weer de di verse opmerkingen zouden worden gehoord. De heer Hartlief doelde hier tevens op de benoeming van onderwijzers. De VOORZITTER deelde mede, dat dit bij onderwijzers niet kan en dat overigens de benoemingen niet geschieden op grond van de politie- ke richting, maar op bewijzen van bekwaamheid. Uit de woorden van de heer SCHâFER bleek echter, dat over het delegeren van deze bevoegdheid aan het collège in de fractie van de P.v.d.A. geen eenstemmigheid be- stond en aangezien hij met de uit- leg van de voorzitter niet vollcdig instemde, zag hij liever de benoe mingen in de openbaarheid behan- deld. Hij kon dan ook niet direkt zijn voorstemmen met dit voorstel aankondigen. De heer BLAAK had persoonlijk geen bezwaar in dit geval het voor stel aan te nemen, hoewel hij geen voorstander van het delegeren van was, met hoeveel mensen werd be- gonnen en of daar woningen be- schikbaar voor worden gesteld. Is in dit verband een uitspraak van CIO gedaan. Wethouder KIEWIET stelde vast, dat er geen consequenties voor de gemeente aan vast zitten. Met 4 5 mensen wordt begonnen en enkele woningen zijn beschikbaar gesteld. CIO is er niet in gekend. Het kon de heer BEEKHUIS niet geheel bevredigen en hij zag het belang van de modellenmakerij niet in. Wethouder KIEWIET zag geen aanleiding, dat het de taak van het collège is om te beoordelen of ge- noemd bedrijf emplooi in het Noor- den heeft. De heer PRUISMAN zag in het vestigen van een nieuw bedrijfje geen argument voor het verkrijgen van woningen, hetgeen bij vestiging van groot industrie tôt moeilijk te voldoene verlangens aanleiding kan geven, In het antwoord van de VOOR ZITTER klonk bevreemding over de aarzeling omdat de Raad blijk heeft gegeven het aantrekken van indu strie voor te staan. Wat de wonin gen betreft, wees de Voorzitter er op, dat de toewijzing geschiedt aan de hand van de ontwikkeling. Het bouwen van een openbare bevoegdheid aan B. en W. was. kleuterschool aan de Spoorstraat te Aanhakende op de woorden van de heer Hartlief vond hij het collège geen afspiegeling van de samen- stelling van de Raad. Het verweer van de heer HART LIEF bleef niet ui' en hij stelde, dat de raad het bestuur van de gemeen te is, maar dat B. en W. het dage- lijks bestuur vormen. Hij had dan ook geen bezwaar, zoals een dage- lijks bestuur nu eenmaal besluiten kan uitvoeren zonder eerst het ge- hele bestuur er in te kennen, tegen het voorstel, maar had gemeend op Martenshoek werd door de heer VISKER toegejuicht en hij wilde graag weten welke verwarming er komt. De heer HARTLIEF informeerde naar de kosten van deze volgens de moderne eisen te bouwen school. De VOORZITTER deelde mede, dat de kosten overeen zullen stem- men met de richtlijnen en dat de begroting een bedrag van f 158.392 aangeeft. Er zal in ieder geval geen gasverwarming komen. Hierna sluiting. De raad van Zuidbroek kwam maandagavond voor de afhandeling van een korte agenda bijeen. Afwezig de heer Koerts, voorzit ter burgemeester Steenhuis. Verschillende ingekomen stukken houdende goedkeuring door Ged. Staten van genomen raadsbesluiten, werden voor kennisgeving aangeno- men. Van Ged. Staten was bericht ont- vangen, dat zij accoord gaan met de verbetering van de Drostenlaan. Zij stellen echter als voorwaarde, dat het onderhoud door de aanzwetten- de eigenaren kan worden afgekocht door betaling van 28 maal het jaar- bedrag of door betaling van het ge- kapitaliseerde bedrag. De betref- fende eigenaren gaan hiermede ac coord. Overeenkomstig het verzoek van Ged. Staten werd besloten. Het Waterschap „de Vennen" moet onder de Kerkstraat een nieuwe duiker leggen. De Provinci ale Waterstaat acht het gewenst, dat dan direct het gedeelte riolering wordt gelegd van het noordelijk ri- oolplan. De totale kosten hiervan worden geraamd op f 4000, waarvan f 850 komen voor rekening van het Wa terschap. B. en W. stellen voor dit werk door de gemeente te laten uitvoe ren en de kosten met het water schap te verrekenen. De raad ging hiermede accoord. De verbouw van het gemeente- liuis werd voor de hoofdbouw on- derhands gegund aan J. L. Meijer te Finsterwolde, voor f 42,206. Te vens werden B. en W. gemachtigd tôt onderhandse gunning van de electriciteitswerken, schilderwerk en loodgieterswerk. Besloten werd tôt aanschaffing van nieuwe schoolmeubelen voor de kleuterschool tôt een bedrag van f 5000. In verband met binnenkort te verwachten grote kapitaalsuitga- ven, kleuterschool, woningen enz., werd het voorstel van B. en W. goedgekeurd, tôt het aangaan van een geldlening van f 100.000 met de Boerenleenbank te Noordbroek te gen een rente van 3% aflossing in 20 jaar. Tevens werden B. en W. gemach tigd een vaste lening te sluiten tôt een maximum van f 400.000 tegen een aannemelijke rente. In het bestuur van Maatschappe- lijk Hulpbetoon werd met algemene stemmen benoemd Zr. S. Sitenga. Voor de bakkers werd een vacan- tieregeling vastgesteld. Aile bakkers gaan met deze regeling accoord. De verordening op de heffing van stfaatbelasting werd ongewijzigd verlengd. Besloten werd tôt een wijziging in de gemeenschappelijke regeling Vekogas, nodig geworden door de toetreding van meer gemeenten. Eveneens werd goedgekeurd de aankoop van een perceel grond in het Westeind van A. Wolterman, groot 8.5 are voor f 475. De aankoop is gewenst voor de bochtverruiming bij de W. A. Schol- tensbrug. De ontruimingstermijn «van de woningen Heiligelaan 31 en Heili- gelaan 29 werd verlengd tôt 1 ja- nuari 1957. Dinsdagavond hield de Vereniging tôt Plaatselijk Nut Hoogezand- Sappemeer in het Nutsgebouw haar algemene ledenvergadering. Voor zitter H. A. Beekhuis kon slechts weinig belangstellenden welkom heten en merkte verder in zijn openingswoord op, dat het stichten van een bejaardencentrum nu wel definitief van de baan kon worden beschouwd. Een herhaald onderhoud met B. en W. leverde geen resultaat op, aangezien de eis voor het aan- deel in het exploitatietekort door het Nut niet kon worden ingewil ligd. Er was een ingekomen stuk van het Noordelijk district en de afde- ling HoogezandSappemeer heeft nu het recht een lid af te vaardigen, waartoe de secretaris, mr. F. V. Gimbrère, opdracht werd gegeven zorg te dragen. Het jaarverslag van de secretaris gaf aan, dat in het afgelopen jaar meer activiteit naar binnen dan naar buiten had gegeven. De ex- ploitatie van de kleuterscholen te Martenshoek en Kalkwijk werd aan de gemeente overgedragen. De vereniging kan echter met voldoe- -ai« terugzien op het verrichte werk bij de exploitatie van de scholen. Op ander terrein werd aan de werkzaamheden verder gewerkt. Zo wordt de cursus esthetische vor- ming met vertrouwen door het be stuur aangaande de ontwikkeling tegemoet gezien. Daar na beëindiging van de ex ploitatie der Middelbare Handels- avondschool en de kleuterscholen meer armslag wordt verkregen, overweegt het bestuur om sprekers en voordrachtskunstenaars van be- tekenis naar Hoogezand-Sappemeer te trekken. De mogelijke fusie met de Volks- universiteit leverde nog geen resul taat op, aangezien er geen oplossing kon worden gevonden om elk zijn zelfstandigheid te doen bewaren. Een cursus algemeen vormend mu- ziekonderwijs kon nog niet worden gerealiseerd. Het financieel verslag van de penningmeester, de heer H. Hart lief, gaf op de exploitatierekening een tekort van f 1080.99 aan, het geen werd veroorzaakt door de las- ten voor de kleuterscholen te Mar tenshoek en Kalkwijk. Het kon op de balans echter van de reserve worden afgeschreven, waar nu nog een bedrag van f 13.386.24 resteert. Van de spaarbank van het Plaat selijk Nut zal nog een gebundeld fi nancieel verslag verschijnen, maar de getoonde cijfers wezen reeds op een gunstig resultaat. Zo bedroeg de winst f 11.892.71, de reserve na wjnstverdeling f 794.386.86, zijnde Harkstede en Scharmer hebben hun jaarlijkse kermis en volksfees- ten weer achter de rug. De festiviteiten, georganiseerd door de Vereniging voor Volksvermaken, welke altijd van vele zijden grote belangstelling trekken, mogen in aile opzichten geslaagd worden genoemd. Zowel de wedstrijden als de feestavond, zal bij de velen, die dit hebben bezocht, prettige indrukken hebben achter gelaten. dit wel eens niet het geval geweest, wat een gevolg was van het slechte weer. Het reeds in Harkstede grote bekendheid genietende Toneelgezel- schap „Concordia" uit Oosterhooge- brug trad met het spel „Mijn vrouu verlangt salaris" voor het voetlichfc De rollen werden aile goed vertolkt en het geheel oogstte veel succès. Zondagmiddag bonden vele pro- minente honden uit de drie noorde- lijke provincies de strijd met elkaar aan tijdens de nationale windhon- denrennen, welke onder auspiciën stonden van de Noordelijke Wind- honden Ren Club. Na vele spannen- de races in de demi- en halve fina le kwamen tenslotte vier honden in de finale. Hieronder was de hond van de heer J. Wesselink uit Rijs- sen, Tobiak, die Nederlands kampi- oerî is en tijdens de Pinksterdagen Europees kampioen werd in Duits- land. Deze hond was het ook nu weer, die de rennen won voor Christal Rolando van de heer Schut uit Groningen. De beker die door de V.v.V. be schikbaar was gesteld ging echter niet naar de heer J. Wesselink. Wil liam, die de snelste tijd van de mid- dag maakte, 18.6 sec., sleepte die voor zijn baas, G. Bruintjes, in de wacht. In de bij-finale hierin liepen de honden die in de andere races geen kans hadden gezien tôt in de finale door te dringen werd Santa van de heer H. Hak uit Tjuchem winnaar. De uitslagen luidden 1. Tobiak, eig. J. Wesselink, Rijs- sen f 65; 2. Christal Rolando, eig. E. Schut, Groningen f 40; 3. Wil liam, eig. G. Bruintjes, Oude Peke- la f 25; 4. Chiberta, eig. mevr. Zui- dema, Groningen f 10. Bij-finale; 1. Santa, eig. H. Hak, Tjuchem; 2. Fulgair, eig. J. Werk- man, Sappemeer; 3. Rigola, eig. H. Bruintjes, Oude Pekela; 4. Wind- field, eig. W. v. d. Dijk, Leeuwar- den. De algehele leiding berustte bij de heer T. v. Egmond, uit Schild- wolde. Zaterdagmiddag was het dan weer zover. Na de vele voorbereidingen kon in de komende twee dagen de kroon op het werk worden gezet. De wedstrijden werden aangevan- gen met ringrijderijen voor dames en heren, verreden in twee groepen. Bij de dames wist mej. G. Doorn- busch de meeste punten te behalen en zij legde daarbij beslag op de eerste plaats. Tweede en derde wer den resp. mevr. G. v. d. Schuur Perdon en mevr. H. Stel—den Heijer. Bij de heren waren de ritten ook niet zonder spanning. De meeste ringen wist de heer A. Siekman te steken. De tweede, derde en vierde prijs gingen respectivelijk naar S. Brink, J. Cazemier Hzn. en H. Blauw Azn. De grote zaal van café Hatzmann was zaterdagavond tôt de laatste plaats bezet. De laatste jaren was de heren K. P. Siertsema en E. Smit Jzn. in de plaats van notaris mr. P. H. Velsen en dr. J. Schober, welke beiden door de voorzitter dank werden gebracht voor het door hen in het bestuur verrichte werk over de afgelopen vijf jaar. Na de rondvraag, die enkele nieuwe gezichtspunten opleverde, gaf de voorzitter, de hoop uitsprekende op samenwerking tussen het Nut en de V.U., het woord aan ds. G. M. Kosters. Deze bracht een uitvoerig en goed verzorgd verslag van het congres der Maatschappij tôt Algemeen Nut te Amsterdam. Het bejaardenpro- bleem nam daar een zeer belangrij ke plaats in en uit de gehouden be- sprekingen kwam de nood naar vo- ren, waarin vele bejaarden nog le ven. Zo waren er, die in lange tijd geen warme maaltijd kregen bij ontbreken van verzorging. De voorzitter bracht ds. Kosters dank en sloot de vergadering. 18.93 °/o van het ingelegde kapitaal. Het aantal inleggingen gaf voor 1955 het aantal 4540 aan, dat voor de jeugdspaarbank 644 en de spaar- busjes in omloop 1746. Er waren 402 boekjes in 1955 uitgegeven, hetgeen een vooruitgang van 198 betekende. De vooruitgang van ingelegd kapi taal over 1955 bedroeg f 342.496.20, wat vermeerderd met de rente on geveer f 400.000 zal worden. De bestuursverkiezingen brachten De borden van wegwijzer no. 27 hieronder lezend en dan in het bij- zonder wat er onder staat, komt men tôt de conclusie, dat er iets mis is bij dit nummer. Er is een kink in de kabel gekomen. Nu valt het voor voetgangers en fietsers nogal mee en aannemende, dat een auto enige malen zo snel rijdt, kan men ook hier niet van een onoverkoombaar euvel spreken. Het is meer e eriinbreuk tegen de gewoonte waarom wij hier van een kink in de kabel spreken. Ieder was gewoon tôt de wegwijzer te rijden, het hoekje om en dan nog via de brug het water over. Een lange weg lag voor ons, een heel belangrijke zelfs, omdat hier voor velen de toe- gang ligt zich vooral des zomers te amuseren, rust te zoeken, visjes uit het water te slaan of des winters smalle ijzers onder te binden en wat er zo al meer op die plaats valt te beleven. Diversen zijn er vooral de eerste tijd verkeerd gereden en zagen niet eens, dat juist dit bord van de weg wijzer onleesbaar was gemaakt. De aanwijzing om iets verder net diep over te steken was helemaal tegen de verwachting in en werd prompt niet opgemerkt. Maar ja, als men blijft steken, gaan de ogen open. Men kijkt nog eens goed rond en de fietsers er. wandelaars hebben zich een eind- weegs verder kunnen vervoegen om de geïmproviseerde oversteek te ne men, zonder natte voeten op te lo- pen. Voor automobilisten lag de zaax anders, tenzij men over een onder- water-jeep beschikte. Nu moest een omweg worden gemaakt, a.s gedachtenloos de weg werd inge- slagen en men tenslotte niet verder Het is echter wel duidelijk, dat niet aile lezers met deze kink in de kabel te maken hebben om de re- creatie te bereiken. Zij zullen ^ech- ter de richting al gauw te pam-en hebben wanneer zij de plaats met het geringst aantal kilometers van deze wegwijzer opzoeken. Met de routekaart voor zich nog een wei- in zuidwestelijke richting en welk De afd. Siddeburen van de Bond van Plattelandsvrouwen hield de laatste vergadering in dit seizoen in café Wieringa, onder presidium van mevr. GodliebBuining. Een verslag van de prov. vergadering werd uitgebracht door mevr. Kui pers—Holtman. Hierna hield de heer Luyckx van Hoogezand een inleiding over; „Bloemen en het schikken hiervan". De dames toon den veel belangstelling en besloten in oktober een wedstrijd voor de leden te organiseren in het maken van bloemstukken en boeketten Voor de zilverpapieractie werd een collecte gehouden. De eerstvolgende bijeenkomst zal in september wor den gehouden. dichtstbijzijnde nog twee plaatsen, die normaal genomen op nog geen uur wandelen van wegwijzer no. 27 af liggen. Dat zijn er dus drie in het geheel. Nummer één weten we, die plaats ligt heel dicht bij de wegwijzer. Nummer twee wordt eigenlijk al tijd in één adem met de eerste plaats genoemd en als derde zien we die plaats, waarop de tijielijk voor auto's afgesloten weg aanslui- ting geeft. We kunnen niet anders zeggen of met deze aanduidingen, zijn de op- lossers van waar ook een heel eind op streek gebracht. Omdat we al eens gezegd hebben, dat de laatste loodjes het lichtst wegen, willen we daaraan ook mee- helpen. Op de gehele routekaart komen drie getallen voor, waarvan de cijfers bij elkaar opgeteld pre- cies een dozijn vol maken. Nummer 27 is er een van en als we er dan nog even bij verklappen, dat het eerste en laatste cijfer precies het- zelfde zijn en tezamen een half do zijn vormen, maken we het toch wel heel gemakkelijk. Zo kunnen we ook nog vermel- den, dat één van de twee wegwij- zers, eveneens met een dozijn, het dich'tst bij nummer 27 staat en slechts door twee cijfers wordt ge- vorrnd. Ja, door een kink in de kabel voelt men zich wel eens gedwongen om de behulpzame hand te bieden en zodoende mede te helpen om do last en narigheid wat te verlichten. Men kan - chter ook te ver gaan en goed genomen, vinden wij eigen- lijlç in deze wel wat al te goedge- 7iod *e zijn geweest. Zo met de va- kantif ic het vooruitzicht en met de keffers al half gepakt voor Pari]8 word'. mon echter een beetje toe- scnictehjk en dan laat men wel eens los dan voor een goed© puzzle wel geoorloofd is. Maar gedane zaken nemen geen keer er: wat, dank zij een kink in de kabel op papier kwam te stqan, niet meer ongedaan te ma- mg het is haast niet te missen, nummer hier wordt bedoeld. Bovendien moet men ook altijd ae andere plaatsen op de wegwi]zer vergelijken om ongeveer te kunnen bepalen waar de wegwijzer staat. Nu zijn er naast de genoemde is ook ken. Intussen kan worden aangeno- mer, dat ieder met het oplossen van dit nummer geen moeite zal hebben, want met cijfers zal men in dit blad zeker vertrouwd zijn aeraakt. Het zou ons ten zeerste verbazen, wanneer achter nummer 27 niet wordt ingevuld no No. 27 BORGERCOMPAGN1E VEENDAM WILDERVANK TER APEL 8.4 12 14 41 HOOGEZAND SAPPEMEER WINSCHOTEN GRONINGEN KROPSWOLDE ZUIDLAREN VRiES AS SUN 0.5 2.9 27 15 door werkzaamheden 3.9 10 18 28 Van deze wegwijzer is een der borde-.] door wevkzaamneoen «an d« in de buurt gelegen brug momciiteel afgece .- e^ zc. men vooa kiein eindje om mo-ter. njdcn cm de c.lg.-.loten weg auto'3 zal de omwog aanmerkclljit groc.T zqn

Het Nieuwsblad nl | 1956 | | pagina 3