I.S.C. zette promofle-competitie goed in in de schaduw van Djenchis Khan i J. Albrondaschool wint Slagbalwedstrijden ClceaanCiefde Vijftig jaar getrouwd Verenigingsmededelingen DOKIE DURF Na aarzelend begin van 8e Quick gewonnen Schoolwedsirijden s. HSC lieeft zgn start In de promotiecompetitie eerste klasse gehad en het is een zeer goede geworden, al leek het daar aanvankelijk nlet op. Maar na een matig begin kregen de Sappemeersters in de tweede helft hun vorm te pakken en toen zetten zij de inmiddels tegen het Zutfense Be Quick opgelopen 01 achterstand in een 31 voorsprong om, waarmee de eerste schrede op het pad naar de eer ste klasse een feit was. In de eerste helft wilde het met HSC niet vlotten. Het tempo lag te laag en er werd slordig en fantasie- loos gevoetbald. Be Quick was in deze période ongetwijfeld de betere ploeg. De Zutfenaren demonstreer- den een vlot partijtje voetbal, dat evenwel niet productief bleek. An- ders zou het er voor de Kraaien donker hebben uitgezien. Nu stierven de aanvallen der oos- telijken de een na de ander in schoonheid. De linksbinnen Theu- nissen was de motor in de Zutfense aanval. In de meeste combinaties had hij een belangrijk aandeel, maar er kwam weinig uit, doordat de goede afwerking ontbrak. Nu bleef het bij één doelpunt, dat In de 22ste minuut door rechtsbin- nen Lemke met een kopbal werd gescoord (01). Voor de rest kon de Sappemeerster defensie, die soms hevig op zijn grondvesten schudde, de situatie de baas blijven. In de tweede helft waren de rol- len omgekeerd. Er kwam meer vaart in het spel van de Sappemeer sters en de combinaties werden vloeiender. Dat leverde al na acht minuten resultaat op, toen Kuitse met een goed schot de Zutfense roos trof (1—1). Geruime tijd konden de beide verdedigingen de voorhoedes daarop OFFICIëLE PUBLIKATIES GEMEENTE HOOGEZAND—SAPPEMEER Burgemeester en Wethouders der gemeente HoogezandSappemeer maken bekend, dat de n.v. Electro- technisch bureau Herman G. Eekels te Hoogezand een verzoek heeft in- gediend om vergunning voor het bouwen van een woonhuis aan de Van Heemskerckstraat te Hooge zand, op het perceel kadastraal be kend gemeente Hoogezand, sectie K nr. 3203 (ged.). Aangezien het bouwen van be- doelde woning op genoemde plaats in strijd is met het vigerende uit- breidingsplan in onderdelen „Hoo- gezand noord-oost", doch het in de bedoeling ligt om dit plan zodanig te wijzigen, dat dit niet meer het geval zal zijn, dient de gevraagde vergunning eventueel met toepas- slng van het bepaalde in artikel 20 der Wederopbouwwet te worden verleend. Alvorens hiertoe over te gaan worden de eigenaren der aangren- zende en nabij gelegen gronden in de gelegenheid gesteld om vôôr 21 juni 1956 bezwaren tegen vorenbe- doelde woningbouw bij het gemeen- tebestuur in te dienen. De hierop betrekking hebbende stukken liggen ter gemeente-secre- tarie (afd. Algemenc Zaken) ter in- zage. Hoogezand, 14 juni 1956. Burgemeester en Wethouders voornoemd H. ROELFSEMA, burgemeester Mr. J. J. PRINS, secretaris. BELEMMERINGENWET PRIVAATRECHT. De Burgemeester der gemeente Hoogezand-Sappemeer brengt hier- bij ingevolge het bepaalde in arti kel 4 le lid van de „Belemmerin- genwet Privaatrecht" ter openbare kennis, dat vanaf heden ter ge- meentesecretarie ter inzage ligt af- schrift van het besluit van de Mi- nister van Verkeer en Waterstaat van 30 mei 1956, nr. 34018, waarbij de verplichting wordt opgelegd te gedogen, behoudens recht op scha- devergoeding, de aanleg en instand- houding van werken in, op en bo- ven de percelen kadastraal bekend gemeente Sappemeer, sectie H, nrs. 134 155, 29, 156, 157, 159, 160, 161, 162' 164, 167, 165, 166, 517, 560, 561, 66, 289 292, 290, 291, 293, 294, 297, 296, 298, 275, 299, 276, 302, 279, 303, 280 304, 305, 308, 309, 310, 311, 312, 124'en 313 kadastraal bekend gemeente Hooge zand, sectie G, nrs. 655, 656, 664, 182 191 en 192, sectie F, nrs. 1681, 1687 1686, 1688. 1689, 1710, 1711, 1712i 1873, 1797, 535, 536, 538, 539, 540 1576, 568 1504, 567, 566, 1418, 1420, 1419, 1421, 1423, 655, 654, 677, 1901. 687, 686, 685, 714, 715, 716, 717, 723, 722, 721 en 2045 sectie B nrs. 1826, 2064, 1568, 26, 27, 30, 2068, 2092 1557, 1556, 660, 2026, 2027, 2028, 2030, 327, 326, 325, 324, 335, 336, 337, 338, 341. 340 en 351 ten behoeve van de aanleg van een 110 Kv hoog- spanningskabel van Groningen via Hoogezand en Meeden naar Delf- zijl, als aangegeven op de stukken, welke ter secretarie der gemeente ter inzage hebben gelegen. Binnen een maand, nadat het af- schrift ter inzage is gelegd kan ieder, die enig recht heeft ten aan- zien van het onroerend goed, aan het Gerechtshof te Leeuwarden vernietiging van de beslissing ver- zoeken op grond, dat daarbij ten onrechte is geoordeeld, hetzij, dat debelangen van de rechthebbenden ten aanzien van dat goed redelijker- wijze onteigening niet vorderen, hetzij dat in het gebruik van dat goed niet meer belemmering wordt gebracht, dan redelijkerwiize voor de aanleg en de instandhouding van het werk nodig is. Hoogezand, 14 juni 1956. De Burgemeester gemeente HoogezandSappemeer H. ROELFSEMA. - weer aan banden leggen, maar in de eindspurt drukte HSC beslissend door. Twee doelpunten van Scholte in de laatste tien minuten, waarin ook Blijham een werkzaam aandeel had, zetten de thuisclub definitief op winst (31). Met een flinke dosis vertrouwen kan HSC de komende wedstrijden in deze competitie tegemoet zien. A Datzelfde kan niet bepaald gezegd worden van GRC, dat wel zeer te- leurstelde door in Borne van de club van die naam met liefst 61 te verliezen. Het merkwaardige geval deed zich in dit treffen voor, dat het krachtsverschil in het veld hele- maal niet zo groot was, maar dat GRC's verdediging anders de grote steunpilaar van de Gronin- gers deze keer een off day had en verschillende fouten maakte, waarvan de kwieke Bornse voor- hoede dankbaar profiteerde. Reeds in de eerste helft liepen de oostelijken tôt 50 uit door doel punten van Tip, Van Neck (3 x) en Kruitbos. Dat Beishuizen kort voor de rust een teggnpunt voor GRC fabriceerde, kon de Groningers toen al weinig hoop meer geven (51). In de tweede helft had de GRC- achterhoede zich van zijn zwakke begin hersteld. De Groninger voor- hoede bleek echter niet in staat om het de oostelijke defensie, waarin stopperspil Draaier opviel, erg las- tig te maken. Vlak voor het einde werd het nog 61 door Kruitbos. De stand is na de eerste competi- tiedag Borne 1 1 0 0 2 61 HSC 110 0 2 3—1 Be Quick 10 0 10 1—3 GRC 10 0 10 1—6 Voor zaterdag en zondag a.s. staan resp. de volgende wedstrijden op het programma: GRCHSC en Be Quick—Borne. BEDRIJFSV OETBALCOMPETITIE Uitslagen Cartona IIHGE 25 Cartona IBSM I 1—1 Beukema IDEG 40 WAS—BSM II 9—0 v. d. WerffSuurmeijer 12 Programma. Maandag 18 juni Cartona terrein: Cartona Iv. d. Werff. J. Duzink. Maandag 18 juni Kielsterachter- weg WASBeukema I. J. Faber. Dinsdag 19 juni Cartona terrein: Cartona IINIV. J. Westerbaan. Donderdag 21 juni Atlanta terr. BeukemaHGE. B. de Jong. Donderdag 21 juni Kielsterach- terweg BSM IIv. d. Werff. S. v. d. Laan. Zaterdag 23 juni Kielsterachter- weg SuurmeijerDEG. R. Swiers. Willen de verenigingen hun va- canties even opgeven. Denk even om de wedstrijdfor- mulieren. De uitslagen van de zaterdagmid- dag in het Sportpark te Sappemeer gespeelde schoolslagbalwedstrijden voor meisjes, georganiseerd door de Centrale School Sport Commissie, zijn Groep I Théo Thijssenschool Klaas de Vriesschool 2015; Dr. KoppiusschoolThéo Thijssenschool 9—33. Groep II H. E. Buurmaschool J. Albrondaschool 2227; Van Heemskerckschool-J. Albrondaschool 15—18. Groep III School met de Bijbel, HoogezandR.K. school Sappemeer 921; Prinses MargrietschoolChr. school Sappemeer 120; R.K. sch. SappemeerPrinses Margrietschool 27—7. Finale tussen de groepswinnaars Théo ThijssenschoolJ. Albron daschool 1527; R.K. school Sappe meerJ. Albrondaschool 1219. 1. J. Albrondaschool; 2. R.K. school Sappemeer; 3. Théo Thijssenschool. Kastiewedstrijden voor meisjes Op zaterdag 16 juni a.s. zullen op het sportterrein achter het Dr. Aletta Jacobs Lyceum te Sappemeer onder auspiciën van de Centrale School Sport Commissie kastiewed strijden voor meisjes worden ge- houden. Hieraan zal worden deelge- nomen door de volgende scholen: Dr. Aletta Jacobs Lyceum, Dr. Bos- school (openbare ulo), Chr. ULO en Huishoud- en Industrieschool. Het programma luidt als volgt Groep A (meisjes t.m. 14 jaar): 2 uur: wedstrijd A Chr. ULOLy ceum; 2.40 uur: wedstrijd B ULO Huishoud- en Industrieschool; 3.20 uur: wedstrijd C wlnnaar Awln- naar B. Groep B (meisjes 15 j. en ouder): 2 uur: wedstrijd A Chr. ULOHuis houd- en Industrieschool; 2.40 uur: wedstrijd B Lyceum—ULO; 8.20 u. wedstrijd C winnaar Awinnaar B. Het echtpaar J. Akkerman en A. AkkermanStoter te Kolham hoopt zaterdag 16 juni a.s. hun 50-jarig (gouden) huwelijksfeest te herden- ken. De beide oudjes zijn nog goed ter been en genieten eveneens een goede gezondheid. VOLLEYBAL-COMPETITIE. De H-S senioren zijn er in ge- slaagd om de wedstrijd tegen de H-S junioren in 2 sets te winnen, waarmee zij kampioen zijn gewor den bij de dames. Het was overigens geen beste wedstrijd, aan beide kanten liet de techniek nog wel wat te wen- sen over. De senioren wonnen dan ook voornamelijk door hun goede serveren. Lyceum III was niet bij machte om één van hun wedstrijden te winnen. Wel won zij één set van Plus Minus, maar in de wedstrij den tegen de ULO en de H-S jr. gingen zij roemloos ten onder. Bij de heren had H-S II weinig moeite met SVK, Beide wedstrij den won H-S in 2 sets maar in de wedstrijd tegen het steeds beter spelende WIK II verloren zij. Reeds in de eerste set werd dui- delijk dat WIK hier het sterkste team was, zij wonnen deze set met 158. In de tweede set nam WIK een grote voorsprong 103, maar door goed serveren en een inzin- king bij WIK wist H-S fraai in te lopen. WIK won deze set op het nippertje 1512. De stand in pou le B luidt 1. WIK II 19 gespeeld en 47 punten 2. H-S II 19 ge speeld en 46 punten. De overige uitslagen waren Plus MinusLyceum II 03 Lyceum II—Huishoudschool II 30 Lyceum IHuishoudschool II 30 Het programma voor zondag 17 juni luidt Dames Lyceum IIIPlus Minus Lyceum IIPlus Minus Heren HS II—WIK II Internaat IHS I WIK IInternaat III Dames Lyceum IHuish.school I Heren Eventuele beslissingswed- strijden. Na afloop van de wedstrijden prijsuiireiking in hôtel Struvé. WANDELSPORT Grote belangstelling voor wandeltocht Chemica Er bestond weer grote belangstel ling voor de jaarlijkse wandeltocht van de wandelvereniging „Chemica" te Foxhol, welke werd gehouden op zaterdagmiddag j.l. De af te leggen afstanden waren 15 en 25 km. De start en het eindpunt waren bij café Wiardi (De Boer) te Foxham. Hier volgen de uitslagen 15 km 1. Jongensgilde, Gronin gen 442/6 punten (zeer goed); 2. De Hoogte, Groningen 43 punten (zeer goed); 3. Volo 422/8 punten (zeer goed); 4. FGV, Foxhol 39V6 punten (goed); 5. WIK, Sappemeer 36!/e pt. (goed); 6. Doles, Harkstede 36 pt. (goed). 25 km.: 1. Spirit, Delfzijl 465/9 pt. (uitmuntend); 2. Jannink, Enschede 42V9 pt. (uitmuntend); 3. Chemica, Foxhol 44Vg pt. (zeer goed); 4. Na tionale Reserve, Groningen 42V9 pt. (zeer goed); 5. WIK, Sappemeer 404/g pt. (goed); 6. FGV, Foxhol 388/g pt. (goed). VOETBALVER. „H.S.C." Zaterdag 16 juni GRC 1HSC 1. Aanvang 7 uur. Vertrek 6 uur af Struvé. Scheids- rechter Frieswijk. Opstelling A. Hammenga, J. Pruisman, A. Smit, J. Schuur, P. ten Cate, J. Stuut, G. B. Scholte, J. Tepper, A. Blijham. Tj. Kuitse, D. Eleveld. Res. E. Penning, H. Kolhek, G. Riemeijer, G. Schreu- der, H. v. d. Ark. Algemene Vergadering. Maandag 9 juli in hôtel Struvé. Aanvang ,8. Agenda volgt. Allen worden op deze vergadering verwacht. Kaartverkoop voor de wedstrijd GRC 1HSC I bij de Sigarenma- gazijnen Wever en Huizing. Donderdag na de belangrijke training, waar niemand mag ont- breken, belangrijke bespreking in hôtel Struvé. Opkomst verplicht gesteld. Afd. Juniores A.s. zondag orga- niseert de v.v. Asser Boys het 6e S. Dijkstra Jeugdtournooi. Ons A-elftal plus reserves dat zondag j.l. op het Hellas jeugdtour nooi zo'n uitstekend figuur heeft geslagen, neemt hieraan deel. Aan vang eerste door ons te spelen wedstrijd 10.05. Vertrek 7.45 uur precies vanaf Gado-garage. Leiders W. Bijlsma en R. Fledderman. Weest allen tijdig aanwezig. Lunchpakket plus melk wordt door de v.v. Asser Boys tijdens de pauze verstrekt. Afd. Pupillen. Zaterdag 16 juni a.s. Muntendam IIHSC I. 3 uur. HSC IIHoogezand II. 3 uur. Opstelling HSC I (pupillen) J. H. Reine (a.), H. Raspe, K. Seip, J. Kuipers, P. Wieringa, F. Wever, K. Watermulder, R. Penning, G. de Jong, F. de Jong, H. Roggen. Res. W. Vrieling, P. Mulder, T. Imbos, J. Vegt. Vertrek om 2 uur vanaf hôtel Struvé. Leiders D. Roukema en E. Bos. Opstelling HSC II (pupillen) H. Messendorp (a.Chr. Buining, H. Kuur, D. de Ruiter, J. Hoving, D. Scheeringa, W. Dekens, J. Seip, J. Bouland. F. Roelfsema, H. Water mulder. Res. J. Bootsman, R. Coops, C. Kliphuis, H. Korthuis. Leider H. v. d. Schoot. Uitslag prijsvraag 10 juni Winnaar werd E. Penning, He- renstraat 46, met 9 juiste uitslagen. Stand in totaalklassement 97 pnt. A. L. Hanning. 87 pnt. J. Koenes, B. Roukema. 86 pnt. P. Oosterwijk, J. Prak. Programma voor 16 en 17 juni 1 Be QuickOna 2 OosterparkersVolendam 3 RFCVlissingen 4 Be QuickBorne 5 GRC—HSC VAVCLk- MUAR»00 43) De man die op het sein van de alarmbel de vervolging van Nan Ji was begonnen, had in het begin van zijn achtervolging veel geluk omdat hij zich veel sneller in de lage gangen kon voortbewegen dan Nan Ji. Hij liep dan ook snel op het meisje in. Nan Ji hoorde dat haar achtervolger het trechtervor- mige gat was genaderd, juist toen zij eruit kroop en doorliep. De achtervolger kreeg echter pech. Hij liep klem in de trechter en kon voor- noch achteruit. „Help riep hij. „Help de arme achtervolger die niet verder kan". „Als je mij helpt laat ik je vrij meisje", riep de boef in angst. En hij meende het. Maar het meisje dat deze kreten hoorde, kreeg weer hoop. Dat haar hart niet naar liefdadigheid stond op dit ogenblik, mogen wij haar vergeven. Intussen voerde Marsian nog een telefoongesprek met een wachter van het graf. „Ieder die het graf verlaat wordt neergeschoten" zei hij snel. De Turk aan de andere kant lachte. „En ôf", riep hij gui. FEUILLETON Voor de eerste hut in de gang blijft de steward staan. Hij opende met afgewend gezicht de deur en deed dan een stap terug om de drie mannen voor te laten gaan. De ka- pitein stapte als eerste naar binnen en bleef dan onmiddellijk weer staan. Voor hem, in het midden van de weelderig ingerichte hut, lag een man in een vreemde, gewrongen houding. Zijn glazige, gebroken ogen staarden recht omhoog, de lippen waren iets opgetrokken en lieten een rij witte roofdiertanden zien, die het wasbleke gezicht een afschuwe- lijk uiterlijk gaven. Een been was opgetrokken en de rechterarm lag met krampachtig gebalde vuist on der het lichaam. Dan stapte dokter Merryland naar voren. Zonder com- plimenten duwde hij de kapitein opzij en boog zich over het lichaam. Na enkele ogenblikken richtte hij zich weer op. „Dood" zei hij kort. „De doodsoorzaak is vermoedelijk dit". Hij wees naar de rug van de man, waarin tussen de schouderbla- den een mes stak. Gordon huiverde even toen hij ailes in zich opnam en keek auto- matisch op zijn horloge. Half vier. Hij kon zich de schrik van de hut- bediende best voorstellen, toen deze nietsvermoedend de hut binnen- stapte en volkomen onverwacht te- genover het lijk stond. De kapitein liet zijn ogen rondom zich heen glijden. Hij zag echter niets, dat een aanwijzing gaf in welke richting men de oplossing zou kunnen vin- den en de idcntiteit van de dader kon vaststellen. Want dat het moord was, stond bij de drie offi- cieren vast. Gezien de houding van de vermoorde en de plaats van de wond moest zelfmoord worden uit- gesloten. De kapitein wendde zich tôt de hutbediende, die in de deuropening stond met zijn rug naar het lijk ge- keerd. „Wanneer ontdekte je ehde dood van mr. O'Connell?" „Vijf minuten, misschien iets lan ger geleden, Sir. Ik wilde mr. O'Connell vragen of ailes in zijn hut in orde was. Ik ben namelijk als zijn spéciale bediende aangesteld. Ik klopte aan, kreeg geen gehoor en keek even naar binnen...." Hij huiverde even toen het toneel hem weer voor de geest kwam, maar vervolgde toen: „Ik ben toen meteen naar u toegerend. „Ja, ja, de rest weten we wel. Dat je meteen naar mij toekwam, is goed gezien. De wijze waarop je het deed is werkelijk absurd voor een goede hutbediende. Hoe vaak zal je niet gezegd zijn, dat als er iets aan boord geschiedt, dat voor de andere passagiers verborgen moet blijven. Jouw komst in de balzaal heeft een hevige consternatie veroorzaakt en iedereen gealarmeerd. Had jij dat wat verstandiger aangepakt, dan hadden wij deze zaak in aile stilte af kunnen werken. Nu sta ik voor de schier hopeloze taak om de an dere passagiers er van te overtui- gen, dat er niets bijzonders voorge- vallen is." De man zweeg en staarde met een schuldbewust gezicht voor zich uit. Na de man deze réprimandé gege- ven te hebben keerde kapitein Jo- nas zich weer naar het lijk. Gordon, die al die tijd stil had staan luiste- ren en kijken, kwam nu ook in actie. Het geval interesseerde hem buitengewoon en voorzichtig, er voor wakend niets aan te raken, liep hij door de hut. Er was echter niets bijzonders te zien. Of er gestolen was, kon hij niet onmiddellijk na- gaan. Voorlopig wees niets in deze richting, want de hut bood een or- delijk aanzien. De vrouw van de vermoordeJa natuurlijk, die moest nog op de hoogte gesteld worden van de dood van haar man. Iemand moest deze delicate taak op zich nemen. Hij wees de kapitein op dit feit. Michael Jones krabde zich in gedachten achter het oor. Hij keek tersluiks even in d§ rich ting van dokter Merryland die hun gesprek gevolgd had. Deze knikte even. „Het lijkt me het beste, dat ik dat doe", zei hij langzaam. De kapitein knikte. Hij scheen opge- lucht. „We zullen nu de zaak hier verder afwerken," merkte hij als in gedachten op. „Kunnen enkele ver- pleegsters van uw hospitaalstaf ai les hier verder in orde maken, dok ter? Uw assistent zal dat wel kun nen regelen, dunkt mij". Dokter Merryland knikte. Hij wendde zich tôt de steward. „Wil je dokter Flinter even roepen? Maar dan zonder opzien, asjeblieft!" De man verdween, blij de lugu- bere plaats te kunnen verlaten. Zwijgend wachtten de drie officie- ren de komst van dokter Merry- land's assistent af. Spoediger dan zij verwacht hadden verscheen hij. Dokter Merryland gaf hem zijn in- structies. „De dame, die in de zaal flauw gevallen is, is mrs. O'Connell," wist hij te vertellen. „Zij bevindt zich thans in handen van een der ver- pleegsters. Zij is wat overstuur." „Zij weet dus al van de dood van haar man," merkte dokter Merry land op. „Verder niets bijzonders met haar?" Zijn assistent schudde het hoofd. Kapitein Jones wenkte Gordon. Zij verlieten de plaats van het mis- drijf en begaven zich. naar de kapi- teinshut. Gordon liet z'ch in een der genaakkelijke stoelen vallen en wachtte af, wat de kapitein zou zeg- gen. Deze koos zich een sigaar, sneed er zorgvuldig de punt af en stak haar daarna aan. „Het is een zeer onprettig voorval, Gordon," begon hij. En het zal ons vermoe delijk veel last veroorzaken." Hij pauzeerde even en deed een lange haal aan zijn sigaar. Gordon zweeg. „Ik begrijp niets van dit geval. Het is een moord. Dat staat vast. Er moet dus een moordenaar aan boord zijn. Die moet gevonden wor den. De veiligheid van de andere passagiers eist dat. Waaror.i is die O'Connell echter vermoord juist hier aa" boord? Is het een roof- moord of moord uit haat of wraak? Het zijn allemaal vragen waarop we voorlopig nog geen antwoord weten. Of zie jij soms licht?" Gordon schudde het hoofd. „We kunnen pas vaststellen of het roof- moord is geweest, wanneer Mrs. O'Connell al de eigendommen van wijlen haar echtgenoot heeft nage- zien en iets mist. Kunnen we haar eerst niet een paar vragen stellen? Misschien weet zij iets, wat licht werpt op deze zonderlinge zaak." Kapitein Jones knikte. ,,Dat kun nen we eerst doen. Ik zal even bel- len naar het hospitaal." Hij greep de hoorn van het toestel, dat voor hem stond op zijn bureau en sloeg een nummer aan. Toen de verbin- ding tôt stand gekomen was, vroeg hij de dienstdoende verpleegster om mrs. O'Connell even bij hem te brengen. Na afloop van het gesprek wierp hij de hoorn weer op de haak, schoof in een wat gemakkelijker houding in zijn stoel en wachtte zwijgend de komst van de vrouw af. Een zacht tikje op de deur kon- digde de bezoekster aan. Binnen", baste de stem van kapitein Jones. (Wordt vervolgd.) 6 NeptuniaForwerd 7 GerniaijicusOlyphia Beslis.v iigswedstri jden 8 EnschedeRapid 9 GVAVDFC. Wij verzoeken de leden geduren- de onze promotiewedstrijden deel te nemen aan onze voetbalprijs- vraag. Formulieren ligge ngereed bij d« bekende adressen. SUPPORTERS VER. „H.S.C." Zaterdag a.s. GRCHSC. Vertrek om 6 uur vanaf Struvé. In overleg met de Gado zijn da reiskosten voor allen f 1. Kaartverkoop tôt Vrijdagavond 6 uur bij Sigarenmagazijn Wever en Huizing en bij H. Sprik, Zuider- straat, Sappemeer. Koopt s.v.p. vroegtijdig Uw bus- kaartje, dit bevordert cen vlotta regeling. N.B. Bij Wever en Huizing zijn tevens entrée-kaarten in voorver- koop verkrijgbaar. GYMNASTIEKVER. „W. I. K." Afd. Volleybal. Programma voor zondag 17 juni Heren: HS 2—WIK 2 10.10 u. WIK 1Internaat 3 11.40 u. Nadere gegevens vrijdag tijdena de training. Wijziging trainingsuur dames. Tôt nader order is dit gewijzigd in maandagavond van 7.458.45 uui zaal Westerschool. GYMN- EN ATHL.VER. „H.-S." In verband met de sluiting van de turnhal te Hoogezand zijn on- derstaande lessen verschoven naar Turnhal Lyceum Maandag 7.308.30 Dames plus Dames Jr. 8.309.30 Dames Sr. (teide groepen). Bondsdag Groningen. Vertrek per bus 7.15 uur vanaf hôtel Faber. KORFBALVER. „U.N.I." Zomcrreis. Vertrek 5.30 uur van af de Slochterstraat, 5.35 uur vanaf hôtel Faber. Komt allen op tijd Adspiranten nieuws. In de puzzla van het laatste clubblad is een foui geslopen. Het 3e naamkaartje moel n.l. niet zijn P. Pella maar P. Pela. SPORTVER. „S.V.H." Het clubblad is maandag aan ai le leden verzonden. Hierin is de wijziging van de lesuren opgeno- men, welke nodig was in verband met de sluiting van de turnhal te Hoogezand. Enkele groepen gaan tijdelijk naar de turnhal Wester school te Sappemeer. Houdt hier dus rekening mee. De Meisjes III en IV hebben vrij dagavond om negen uur extra les voor het gezamenlijk doornemen van de knotsoefening voor Gronin gen. Vertrek naar Groningen per dienstbus Gado. Aile meisjes moe- ten om kwart vôôr zeven bij do Gado-garage aanwezig zijn. KEGELCLUB ,,DUSSEL". De Kegelclub Dussel gooit maan dag 18 juni korps op de Bondswed- strijd. ZWEM- EN POLOCLUB „NIMPF" Vrijdagavond worden gespeeld Heren: NimpfJonas half acht Dames: Nimpf IG.Z.P.C. acht uur Het gepubliceerde rooster voor de heren en het tweede dames zevental is gewijzigd. Nader bericht volgt. ZEILWEDSTRIJDEN ,,'t Olle Schild-Steendam" De Zeilver. ,,'t Olle Schild-Steen dam" hield de 2e punten-wedstrijd. Er moest weer de z.g. Zandloper worden gezeild. Het was prima zeil- weer. De uitslag in de 16 m2 was als volgt: 1. Ventura, st. F. Wijn- gaard 23 pt.; 2. Czardas, st. C. v. d. Bos 17 pt.; 3. Sperwer, st. T. Laan, 13 pt.; 4. Duveltje, st. H. Goldhoorn 10 pt.; 5. Lotus, st. J. Haverland 9 pt.; 6. Zephis, st. A. Buitendam, 8 pt.; 7. Ardy, st. A. Kromen 7 pt.; 8. Libel, st. J. Kamminga 6 pt.; 9. Pinokius, st. C. v. d. Laan 5 pt.; 10. Li, st. A. Albers. Larken: 1. Kontike, st. G. J. Prins 16 pt.; 2. Hurry Up, st. H. Dertien 5 pt.; 3. Alouette, st. J. A. Garrelts 4 pt. WATERPOLO DAMES Nimpf IGDZ I. Het eerste dames zevental van de Zwem- en Poloclub Nimpf speelde vrijdagavond haar eerste thuiswedstrijd in deze zomercom- petitie tegen het Groningse GDZ. Aanvankelijk ging de strijd ge- lijk op, doch al spoedig bleek dat Nimpf sterker was dan het met verschillende invalsters spelende GDZ. Toch duurde het nog even voordat bij een felle doelworste- ling het jeugdige k'eepstertje van GDZ voor een bal van J. Scheper moest zwichten. Nimpf kreeg hier- door blijkbaar meer zelfvertrou- wen en het samenspel werd beter. In de voorhoede .bleken vooral J. Scheper en D. Grâler gevaarlijk. De Groningse mid-achter bleek door haar uitgesproken rechtshan- dig spelen enkele keren niet in staat te zijn de midvoor van Nimpf het schieten te beletten, hetgeen nog twee doelpunten van J. Sche per tengevolge had. D. Grâler voegde hieraan nog een toe, terwijl ook de aanvoe ster A. Haandrik- man er met twee doelpunten aan meewerkte de eindstand op 60 te brengen. De enkele goede GDZ- aanvallen strandden aile op de uit stekend spelende verdediging, waarvan in laatste instantie de keepster in goede vorm bleek. A.s. vrijdag wordt thuis de wed strijd tegen GZ en PC, de club van Rika Bruins c.s. gespeeld. Dit zal wel een zwaardere dobber worden, doch als Nimpf in deze vorm blijft spelen zit er een kans in.

Het Nieuwsblad nl | 1956 | | pagina 4