Voortbestaan museumwerf Wolthuis loopt gevaar Nieuwe order voor Pattje: twintig man extra personeel 'Opruimen straatvuil kwestie van mentaliteif OPRUIMING NU LONDEMAN \fiR VISON KADOSHÔNÂNSÊN weekblad voor Hoogezand-Sappemeer en wijde omgeving Steunpunt voor ouderen in Kern ^KEUK ENS AGENTSCHAP NIEUWSBLAD HOOGEZAND-SAPPEMEER Importeur DUITSE BOLLETJES! burgemeester en wethouders van Hoogezand vraagt Wolthuis aan welke eisen doen wanneer daadwerkelijk tôt sloop besloten wordt. Wanneer het zover komt betekent dat het einde van de museumwerf in Sappemeer. Wolthuis schrijft in zijn brief dat hij de afgelopen ja- ren geen kans heeft gezien zijn brood te verdienen met de museumwerf. Dat heeft hem ertoe gebracht om se- rieus na te denken over alter- natieve gebruiksmogelijkhe- den van zijn bedrijfsruimte. De werf is privé-eigendom van Wolthuis. Nadat in 1985 het oude Winschoterdiep gedempt werd en de werf en niet meer per schip be- -^xeikbaar1 was werd besloten om van de werf een muséum te ma- ken. Talloos zijn de pogingen ge- weest om van de werf méér dan al- leen een muséum in naam te ma- ken. Na vaak maandenlange onderhandelingen liepen de plan- nen echter steevast op een teleur- stelling uit. Al die tijd heeft Wolt huis - zwevend tussen vrees en hoop - zonder werk gezeten. De laatste vier jaar was Wolthuis' hoop gevestigd op een aantal restauratie- en werk/leer projec- ten. De meeste projecten - die nooit verder zijn gekomen dan de tekentafel - knapten af op het feit dat de werf privé-eigendom is. Subsidies verwerven voor het op- knappen van particulier eigendom is een uiterst moeizaam procès. Roel Wolthuis heeft maar weinig hoop dat er nog eens een volwaar- dig muséum op zijn grond gereali- seerd wordt. Ook in het geval de helling niet gesloopt wordt, is het nog maar de vraag of in april de deuren opnieuw opengezet wor- den voor de museum-bezoekers. Wordt de helling wèl gesloopt dan gaat een uniek stukje Sappemeer en scheepsbouwhistorie verloren. Of er van de kant van het gemeen- tebestuur nog pogingen onderno- men worden om de museumfunc- tie van de werf te behouden is op dit moment onduidelijk. De wet- houder van Ruimtelijke Ordening en Openbare Werken, J.P.H.G. Mobers, toonde zich gisteravond verrast. Hij had de brief van Wolthuis, gedateerd op 22 decem- ber, nog niet onder ogen gehad. Mobers zei het zeer te betreuren wanneer de museumwerf zou ver- dwijnen. De wethouder beloofde de zaak te bestuderen om te zien of er alsnog een 'postieve wen- ding' aan de toekomst van de werf Scheepswerf Pattje in Westerbroek heeft een nieu we order binnengehaald, die werk biedt aan twintig man extra personeel. Voor een Noorse reder zal een droge-lading schip van 14 meter hoog en 88 meter lang gebouwd worden. Nog maar een jaar geleden was Pattje bij gebrek aan orders gedwongen personeel te ont- slaan. De nieuwe order betekent een mooie opsteker voor de werf in Westerbroek. Het huidige perso- neelsbestand van 105 man zal met twintig man uitgebreid worden. Het zijn met name ijzervlechters en lassers die straks de handen uit de mouwen kunnen steken. De scheepsbouw in het noorden lijkt door het dal heen te zijn. Pattje-woordvoerder Douwe Reitsma: ,,Ik heb gisteren nog even langsgebeld rondgebeld langs de werven, ze zitten momenteel al- lemaal vol. Bij ons ligt ook al weer een aanvraag voor een schip dat we voor 1990 gaan bouwen". Het schip dat nu op de helling ligt zal op 4 februari te water gelaten worden. Daarna wordt begonnen met de bouw van het droge-lading schip. De nieuwe order kon bin nengehaald worden met steun van het ministerie van economische zaken. De steunregeling van mi- nister De Korte voorziet in een subsidie van 10% voor meuwe schepen die minder kosten dan 14 miljoen gulden. Burgemeester Amerika: De inwoners van Hooge zand-Sappemeer worden op- geroepen de restanten van oudejaarsnacht zelf op te ruimen. Een gemeentelijke advertentie van die strekking wordt deze week in een plaatselijke krant geplaatst. Aanleiding is het initiatief van een aantal inwoners die hun straat gezamenlijk heb- ben geschoond. Burgemeester A.M. Amerika stel- SAPPEMEER de woensdagmorgen dat het schoonhouden van trottoirs voor verantwoording komt van de bur- gers. Vaak wordt gedacht dat dit een gemeentelijke taak is, maar die taak gaat niet verder dan het schoonhouden van de openbare weg. Dat er nog maar weinig bur- gers zijn die hun stoep en trottoir schoonhouden noemde Amerika een mentaliteitskwestie. Traditioneel is er na het knallend inwijden van het nieuwe jaar een hoop rommel bij de weg te vinden. In principe heeft de oproep van burgemeester en wethouders een Op de vraag of de burgemeester zelf zijn stoep schoonhoudt, rea- geerde Amerika woensdag geirri- teerd. Het deed volgens hem niet ter zake of hij, zijn vrouw of nog iemand anders het trottoir voor zijn huis schoonhield. Defoto laat zien dat Amerika minstens één keer zijn deel van het trottoir ge- reinigd heeft (archief Dennis Beek). eenmalig karakter, al verhulde de burgemeester niet dat een blijvend schoonhouden van eigen erf zeer op prijs gesteld wordt. In de algemene politie verordening beperkt de eis dat de burger zijn trottoir schoon dient te houden zich niet tôt oudejaarsnacht. Het wegschuiven van sneeuw en ijs bij- voorbeeld is ook een taak voor de burger en niet voor de gemeente. Hoogezand-Sappemeer - Voor ouderen in Hoogezand komt er een steunpunt in het wijkcen trum de Kern. Elke maandag morgen kunnen ouderen daar terecht voor een gezellig sa menzijn of voor hulp bij pro blemen. De Algemene Neder landse Ouderenbond (ANBO) heeft de zaal, waarin ook het vrouwenproject haar activitei ten houdt voor een jaar ge huurd. Wethouder J.P.H.G Mobers zal maandagmiddag tijdens de nieuwjaarsvisite van de ANBO, het steunpunt offi- cieel openen. Daarna is het op 19 januari voor het eerst open TvtîVt R tf KENS; BROO0. KOrK.:BA VKf f Elke zaterdag op demarkt gespecialiseerd in Voor het inleveren van kleine advertenties en nieuws HET NIEUWSBIAD 43e JAARGANG NO. 1 Postbus 18, 9610 AA Sappemeer Kantoor: Gorecht Oost 30, Hoogezand - Telefoon 05980-24848 DONDERDAG 5 JANUARI 1989 «S* Noorderstraat 119 Telefoon 92991 Vervoersproblemen wij halen en brengen U De nieuwste keukens, functioneel en passend bij uw intérieur staan in onze toonzaal Sluiskade 30 Winkelcentrum Martenshoek 9601 LC Hoogezand 05980-93405 Noorderstraat 85 - Sappemeer - Tel. 05980-92783 Meint Veningastraat 28 - Martenshoek - Tel. 05980-98507

Het Nieuwsblad nl | 1989 | | pagina 1