Reisbureau Duit stelt mooie prijs K™eVk Foto-vragen: Algemene vragen Per luxe touringcar van en naar Parijs Parallelweg 93, Hoogezand, telefoon 05980-99800 Ben. Westerdiep 3, Veendam, telefoon 05987-17144 Poelestraat 44, Groningen, telefoon 050-124447 Lid van de Toerkoop Holland Groep, meer dan 100 betrouwbare reisbureau's Een weekend Parijs voor twee personen. Dat is de hoofd- prijs die ten deel valt aan de winnaar van de foto-puzzel, die Het Nieuwsblad en de bibliotheek in samenwerking met het reisbureau Duit deze week organiseert. De puzzel-actie wordt gehouden in verband met het zestig-jarig bestaan v.d. bibliotheek Hoogezand-Sappemeer. HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 5 JANUARI 1989 Ki lujfâ i .;.i SI jt.njM.Wim I cKunnf betrr x hcidcn HOOGEZAND - SAPPEMEER 1928- 1988 JAAR Win een weekend Parijs met foto-puzzel van jarige bibliotheek Wat moet de lezer doen om straks de honderd-jarige Eiffeltoren van nabij te bekijken? Allereerst zijn er een aantal vragen, die men aan de hand van foto's moet zien op te lossen. Daarnaast zijn er vijf alge- mene vragen, waarvoor men - als men niet over een fotografisch ge- heugen beschikt - naar de biblio theek zal moeten. De puzzel-actie vormt min of meer de afsluiting v.d. jubileum-activi- teiten van de bibliotheek. In juli '88 bestond de bieb precies zestig jaar. Om een waardige afsluiting mogelijk te maken heeft Het Nieuwsblad een radactiepagina beschikbaar gesteld en heeft reis bureau Duit belangeloos haar me- dewerking toegezegd. Oplossingen van de puzzel kan men tôt woensdag, 11 januari, 12.00 uur inleveren bij bibliotheek Boekhoven, het filiaal De Kern, de bibliobus en het kantoor van Het Nieuwsblad. De prijsuitrei- king vindt plaats op maandag, 16 januari. De winnaars (er zijn ook nog twee boekenbonnen van 25,- te winnen) krijgen thuis be- richt. Donderdag, 19 januari staan de uitslag en een foto van de winnaars in deze krant. Foto 1 Kranten worden al 60 jaar in de bibliotheek gelezen. Dus ook al toen de bibliotheek nog gevestigd was in het Nutsgebouw. Welke krant leest de dame op de foto: a. Nieuwsblad van Het Noorden b. Het Nieuwsblad c. Nieuws van de dag d. Nieuwskrant Foto 2 a. Mevrouw Lantinga b. Mevrouw Hesselink c. Mevrouw Koppejan d. Mevrouw Rozeboom Foto 3 In de bibliotheek kunt u altijd te- recht voor een tentoonstelling. Op foto wordt zo'n ten toonstelling geopend. Het betreft hier de expositie: a. Leve het platteland b. Consument en milieu c. Biomaatschappij d. Modelbouw Foto 4 Op de afdeling Muziek kunt u te- recht voor LP's, bladmuziek, tijd- schriften, naslagwerken en talen- cursussen. Wat ziet u op de foto afgebeeld: a. een rij LP's b. een rij CD's 2. In de bibliotheek kunt u terecht voor de Postbus 51-folders. Welke titel van één van die folders hoort hier niet thuis in het rijtje: Bovenstaande foto toont de voor de bibliotheek verantwoordelijke wethouder bij de officiële inge- bruikname van de bibliotrailer. Is 4 dit: 1. In de vele naslagwerken die de bibliotheek bezit kunt u allerlei in- formatie terugvinden. Kijk b.v. eens in de Winkler Prins-encyclo- pedie en zoek op hoeveel inwoners Zwitserland heeft: a. 8,0 miljoen b. 7,3 miljoen c. 5,1 miljoen d. 6,4 miljoen Van vrijdag tôt en met zon- dag Parijs verkennen. Dat is wat de winnaar van de foto- puzzel te wachten staat. Met zijn tweeën kan men drie da- gen lang van de franse hoofd- stad genieten. De reis ge- schiedt met een luxe OAD- touringcar. Het verblijf is in een nog nader te bepalen stadshotel. Overnachtingen en ontbijt zijn bij de prijs in- begrepen. Wil men langer dan drie dagen in Parijs verblij- ven, dan kan dat ook, maar dan moet er wel bijbetaald worden. Aile détails en reisbe- scheiden worden afgehandeld door het Hoogezandse reisbu reau Duit. a. Uit de kunst b. Europa 1992, verandert ook uw wereld c. Werken leren d. Uit, goed voor u! 3. Annie M.G. Schmidt won dit jaar de Publieksprijs. Ook in de bibliotheek kon u mee doen in de jury. Trouwens ook voor Hooge- zand kwam Annie M.G. Schmidt als eerste uit de bus! Naast verha- len en gedichten schrijft ze ook liedjes. Die liedjes kunt u o.a. terugvinden op de l.p. Dikkertje Dap. Hoeveel liedjes van Annie M.G. Schmidt staan op deze Ip: a. 8 b. 16 c. 10 d. 9 Kijk hiervoor in de katalogus. 4. Sommige romans zijn voorzien van een genre-symbool. Wat voor roman gaat u lezen als u eentje kiest met dit teken: a. avontuur/spionage/thriller b. détective c. science fiction d. western 5. Op de jeugdafdeling kun je lek- ker lezen. O.a. in tijdschriften. Welk tijdschrift uit onderstaand rijtje zul je niet op de jeugdafde ling aantreffen: a. Okkie b. Donald Duck c. Onze Wereld d. Bobo T0ERK00P Reisburo Duit b.v. GARANTIEFONDS REISGELDEN

Het Nieuwsblad nl | 1989 | | pagina 3