Eén derde van sportvelden H/S feitelljk overbodlg Hoogezand wil ernst maken met vandalismebestrijding Turkse vrouwen vieren Nieuwjaar Ernstig verkeersongeval Woldweg Foxhol KADOSHOP JANSEN 159, Ideetje vooreen h dieetje. I m weekblad voor Hoogezand-Sappemeer en wijde omgeving Terugblik 1988 AGENTSCHAP NIEUWSBLAD HOOGEZAND-SAPPEMEER mm Drastische reorganisatie sportvelden op stapel Importeur DUITSE BOLLETJES! Hoogezand loopt niet warm voor rode sneeuw SNEEUWKETTINGEN VERKOOP-VERHUUR DONDERDAG 12 JANUARI 1989 Hoogezand heeft te veel sportvelden. Maar liefst zeven van de twee-en-twintig velden, die de gemeente telt, zijn feitelijk overbodig. De sluiting van twee kleine sportcomplexen (De Eiber en Plan Noord) dient overwogen te worden. De drie grote complexen (Kalkwijk, Juli- anapark en Sappemeer) moeten drastisch gereorganiseerd worden. De maatregelen zijn no- dig om de kloof tusssen vraag en aanbod van sportaccommodaties niet groter te laten wor den dan ze nu al is. Kort samengevat zijn dit de voornaamste conclusies van de woensdag aan de raadsleden verzonden 'Beleidsnotitie Buitensportaccommodaties' De gemeente H/S gaat de vandalismebestrijding in 1989 aanscherpen. In verge- lijking met 1988 zal er twee keer zoveel geld uitgetrok- ken worden om de maatre gelen te bekostigen. De maatregelen zijn voor een groot deel een voortzet- ting van al eerder gestarte initiatieven. Het is een wat sombere noti- tie geworden. De aanleiding voor het schrijven is tweele- dig. In de eerste plaats staan de gemeentefinanciën onder druk door de rijksbezuini- gingen. Het gemeentebe- stuur acht het dan ook noodzakelijk te zoeken naar mogelijkheden om te bezui- nigen. Verder is het zo dat het aantal gebruikers van de sportvelden de laatste jaren sterk gedaald is. Om de kosten te drukken wil de gemeente de buitensport- jaccommodaties reorganise- ren. Overbodige velden moeten afgestoten worden en wat overblijft moet op- nieuw verdeeld worden. Besparingen kunnen ge- bruikt worden om de kwali- teit van de overgebleven vel den op te vijzelen. De notitie signaleert dat steeds meer mensen zich werpen op indi- viduele sporten. Surfen, joggen, squashen zijn takken van sport waar nog steeds groei in zit en waar de beoefenaars geen velden voor nodig hebben. De samenstel- lers van het rapport verwachten dat deze tendens zich doorzet. Tegelijkertijd is er sprake van een vergrijzing van de samenleving. Dit gekoppeld aan het feit dat veel inkomens de laatste jaren onder druk zijn komen te staan en in het onderwijs bezuinigd is op het on- derdeel gymnastiek, heeft een drastische daling van het aantal sportveld-gebruikers tôt gevolg gehad. De conclusie is dan ook dat het sportaanbod een afspiegeling is van de vraag van de jaren zestig en zeventig. vv(-v( rukems; Elke zaterdag op de markt Sportbeoefening in de jaren negentig ziet er anders uit en daar moet het aanbod op af- gestemd worden. Concreet Het veld in Plan Noord kan af gestoten worden. Het terrein kan in de toekomst misschien door de hondensportverenigingen gebruikt worden, zo suggereert het rap port. Zoals bekend moeten deze verenigingen de nu in gebruik zijn- de boerderij aan de Woldweg bin- nenkort verlaten. Plan Noord is een alternatief oefenterrein. Het sportveld op de Eiberlaan kan ook van de lijst geschrapt worden. Voor de inwoners van Foxhol is het eventueel nog als trapveld te gebruiken. Tôt en met 28 januari kan er wor den teruggeblikt op het afgelopen jaar in de Centrale Bibliotheek Boekhoven. De tentoongestelde foto's zijn van Dennis Beek, de fotograaf die ook aan deze krant is verbonden. Uitbundig dansend zijnn de Turk se vrouwen aan het nieuwe jaar begonnen. Afgelopen zondag kwamen de vrouwen voor het feest bijelkaar in wijkcentrum Spokie in Hoogezand. Op de mid- dag waren ook Marokkaanse, Su- rinaamse en Nederlandse vrouwen aanwezig. De middag was georga- niseerd door de Turkse vrouwen- commissie. Voor het inleveren van kleine advertenties en nieuws Voor 1989 worden een viertal doeleinden nagestreefd. In wille- keurige volgorde zijn dat: meer activiteiten voor de jeugd, meer mogelijkheden voor sociale- en politiecontrole, confrontatie van de âaders met de door hen aange- richte schade en het opruimen van zwerfvuil om zogenoemd erosie- vandalisme te voorkomen (het is toch al een'troep, daar kan nog wel wat bij). Geen enkel bod is er uitgebracht op het schilderij ,,Rode Sneeuw" van de heer Reint Westerdiep. De schilder debuteerde vorige maand met een schilderijententoonstel- ling in het gemeentehuis van Hoo gezand. De opbrengst van ,,Rode Sneeuw" was bestemd voor Uni cef, het kinderfonds van de Vere- nigde Naties. Westerdiep stelde, dat er minimaal 1000 gulden op het schilderij zou moeten worden geboden. UroencwolcL. H ET NIEUWSBIAD 43e JAARGANG NO. 2 Postbus 18, 9610 AA Sappemeer Kantoor: Gorecht Oost 30, Hoogezand - Telefoon 05980-24848 Toekomstgericht R UOOO. KOP K. BA IV K ET (zie verder pagina 5) Vanmorgen heeft er een ernstig verkeersongeval plaatsgevonden op de kruising Meeuwenstraat, Woldweg. Vier mensen raakten gewond. Zij zijn afgevoerd naar het Academisch Ziekenhuis in Groningen. De toe- dracht van het ongeluk is niet bekend. De politie moet de getuigen nog horen. De gewonden waren wel aanspreekbaar. Noorderstraat 85 - Sappemeer - Tel. 05980-92783 Meint Veningastraat 28 - Martenshoek - Tel. 05980-98507 Ringmatig model Zeer snelle montage Zonder de auto te verplaatsen Nu Voor verhuur reservering gewenst Vraag inlichtingen b v GRONINGEN Schuitendiep 28, tel. 050-133041 In de D-Gros Rijksweg 129a, tel. 050-412458 HOOGEZAND Meint Veningastr. 30, tel. 05980-91120 vertoop meuw en gebmito Onderdelen en accessoires Onderhoud en réparai ie APK-keurmg en service AUTOBEDRIJF H00FDWEG IS, SIDDEBUREH Telefoon 05883-2045. Noorderstraat 192 Sappemeer Telefoon 93382

Het Nieuwsblad nl | 1989 | | pagina 1