Kerngroep milieuzaken wil duidelijkheid van banken over financiering pelsdierfokkerij Huurstaking in Treubstraat Onderhoud speelplaatsen H/S moet nog even wachten Zenden zonder vergunning Inwonertal HfS gedaald In 1988 Tweede Jeu de Boules Sappemeer Winnaars WIMA-puzzel Milieu Doe Het Zelve Niet spijkeren maar nieten De Kerngroep Milieuzaken in Hoogezand-Sappemeer heeft aile plaatselijke ban ken een brief geschreven. Daarin vraagt de groep of de betreffende bank bereid zou zijn de pelsdierfokkerij van de heer Hoogers aan de Kalkwijk te financieren. De Kerngroep schrijft aan de ban ken: „Wij kunnen ons voorstellen dat uw bedrijf toch al niet bereid zou zijn een dergelijk krediet te verlenen gezien de grote risico's die aan een maatschappelijk zo omstreden projekt verbonden zijn". De Rabobank in Hoogezand wil over de kwestie geen standpunt in- nemen. ,,Het is een politieke zaak en bedrijven moeten zich daar niet inmengen", aldus woordvoerder H. Gaasendam. Ook de ABN Bank zegt op de brief geen reaktie te hebben. ,,Er is geen financie- ringsaanvraag bij ons ingediend dus is de zaak voor ons niet rele vant", zegt directeur D.M.J. ten Berge. Aile huurders van de tien hoog flat aan de Treubstraat gaan in huurstaking. Zij pikken het niet langer, dat eigenaar J. van den Boogert uit Rotterdam het gebouw slecht onder- houdt. Bovendien vinden ze dat er wat aan de leegstand in de flat moet worden gedaan. Op dit moment staat negentig procent van de woningen leeg. De huurders zullen samen met de Huurdersvereniging Van den Boo gert voor de rechter dagen. Zij ei- sen dat de betonrot in de flat wordt hersteld en dat de kopgevels opnieuw worden opgemetseld, omdat die op dit moment los voor de flat staan. Bovendien moeten de portieken afsluitbaar worden gemaakt, de intercom gerepareerd en de liftdeuren voorzien worden van een beveiligingssysteem, om dat kinderen op dit moment in de kokers kunnen vallen. De huur die de bewoners willen inhouden moet worden gestort op een woonrecht- rekening. Zonder meer huurbeta- ling opschorten zonder inmenging De bevolking van Hoogezand- Sappemeer is in 1988 met 189 in- woners gedaald. Dit ondanks het feit dat de werkgelegenheid in de gemeente zich gunstig ontwikkelt en er sprake is van een netto-ge- boorte-overschot van 133 mannen en vrouwen. De daling van de bevolking is ge- heel toe te schrijven aan een ver- trekoverschot. In totaal besloten 1985 personen de gemeente de rug toe te keren, terwijl 1663 mensen zich in H/S vestigden. Het vertrek overschot bedraagt netto 322 men- sen. Er moet een tweede Jeu de Boules- baan komen in Sappemeer, dat zei de voorzitter van de Algemene Ne- derlandse Ouderen Bond (AN- BO), mevrouw T. Boekhoudt deze week, tijdens de opening van het Steunpunt Voor Ouderen in De Kern. Die tweede baan is nodig, om ook de mensen beneden het spoor de gelegenheid te geven het spel te spelen. Mevrouw Boek houdt heeft al een ideale plaats voor de baan uitgezocht. ,,Het binnenpleintje bij De Kern is heel geschikt. Het pleintje moet toch opnieuw worden bestraat. In plaats van tegels moeten er dan maar sintels op, dat kost vrijwel niets". Mevrouw Boekhoudt hoopt wel, dat de gemeente op het pleintje dan ook wat banken wil zetten. ,,Daar wordt dan meteen de hele buurt een stuk gezelliger van", zegt ze. Jeu de Boules kan er op dit moment gespeeld worden op de baan voor de Reensche Com pagnie. De banen zijn overigens niet alleen bedoeld voor ouderen. Ook buurtbewoners mogen er een ballet je op gooien. De entree van de tien-hoog flat aan de Treubstraat. van de rechter is niet toegestaan. Van den Boogert vindt, dat hij de flat goed onderhoudt en zegt dat de leegstand een gevolg is van het woonklimaat in Hoogezand. De Christelijke Woningbouwvereni- ging Talma wil de flat kopen en renoveren. Talma en Van den Boogert kunnen het echter niet eens worden over de prijs. De flats zijn in 1969 gebouwd en zouden onder normale omstandigheden tôt 2009 mee moeten gaan. De kerstpuzzel van het Winkelcen- trum Martenshoek is gewonnen door A. Westerhuis, Gérard Doustraat 4 in Hoogezand. Twee de werd T.M. van der Veen, Melk- weg 430 ook in Hoogezand. De eerste prijs bestaat uit een waarde- bon van 75 gulden, de tweede uit een waardebon van 50 gulden. De winnaars zijn getrokken uit de berg goede inzendingen die ver- melden ,,Zet hulst en kerstboom overal hopend dat het vrede bren- gen zal". Er zijn naar schatting enkele tonnen nodig om aile speel plaatsen in de gemeente Hoogezand-Sappemeer weer pico- bello in orde te maken. Dat zei de verantwoordelijke wet- houder J.P.H.G. Mobers naar aanleiding van een uitgebrei- de discussie over de speelvoorzieningen dinsdag tijdens de maandelijkse raadsvergadering. Door zowel het collège als de raad wordt erkend dat er nodig iets ge daan moet worden aan de speel plaatsen. Een voorstel om 10.000,- structureel te reserveren voor extra onderhoud werd dan ook unaniem gesteund. Anders lag het echter met een door Roelof Ronda (lijst Ronda) ingediende motie om daarnaast 59.000,- uit te trekken voor achterstallig on derhoud. Zijn motie werd door ai le fracties gesteund, uitgezonderd de regerende coalitie van PvdA en CD A. PvdA-fractievoorzitter Roelof Stàbler zei niet met het voorstel in te kunnen stemmen, omdat dit zou getuigen van ad hoc beleid. Hij zei het voorstel van de wet- houder te willen afwachten, dat over enkele maanden naar de raad toe zal komen. Het CDA kon zich vinden in die opstelling. De overige fracties vinden echter dat het achterstallig onderhoud zo snel mogelijk aangepakt moet worden. Al jaren wordt er door kinderen, ouders en schoolhoof- den geklaagd over de verwaarlo- zing van de speelplaatsen. De klei- ne linkse fracties legden onmiddel- lijk een verband met de slechte naam die Hoogezand-Sappemeer heeft als woonplaats. Mevrouw Koppejan (D'66/PPR/- EVP) wees in dit verband op het nog steeds groeiende vandalisme. Zij suggereerde dat het heel goed mogelijk is dat er een verband bestaat tussen de vernielingen en het gebrek aan speelmogelijkhe- den in de gemeente. "Wel 10.000,- uitgeven voor vanda- lisme-bestrijding, maar voor de kinderen hebben we niets over", zo vulde Ronda aan. Ook het collège erkent dat er iets moet gebeuren, maar zij wil een totaal-voorstel presenteren waar-» van de speelplaatsen een onder- deel uitmaken. Alleen al om de meest schrijnende gevallen aan te pakken wordt een bedrag van 59.000,- nodig geacht. Om aile 130 speelplaatsen op te knappen is een veelvoud van dit bedrag no dig. Waar staat de papierbak Het percentage ingezameld papier in Hoogezand-Sappemeer kan nog best omhoog vinden Burgemeester en Wethouders. Daarom gaan ze bij wijze van proef papierinzame- lende verenigingen en scholen in de gelegenheid stellen om hun pa- pierinzamelingsacties van te voren aan te kondigen in de gemeentelij- ke advertentie. Het Nieuwsblad steunt dit initiatief en zal de mede- delingen in Milieu Doe Het Zelve meenemen. Op zaterdag 14 januari 1989 za- melt de school "De Badde" tussen 10.00 en 12.00 uur, oud papier in. Op dinsdag 17 januari 1989 zamelt de school '"t Ruimteschip" tussen 17.30 en 19.00 uur oud papier in. De oud papier container staat op- gesteld bij Het Ruimteschip aan de Astronautenlaan 33 te Hooge zand. Verdubbeling inzameling chemisch afval In 1988 is er ruim 11 duizend kilo chemisch afval ingeleverd bij de gemeente Hoogezand-Sappemeer, dat is een verdubbeling ten opzich- te van 1987. Toch kan er nog veel meer chemisch afval naar de eco- tainer worden gebracht. Per inwoner produceren we 1,5 ki lo klein chemisch afval per jaar. Dat is voor de gemeente Hooge zand Sappemeer 52 duizend kilo, een grote aardappelauto vol. Chemisch afval kan worden inge leverd bij gemeentewerken aan de Rembrandtlaan. De overdracht van de nieuwe zendmast van Radio Noord in Nieuwe Compagnie. De over dracht werd verricht door domi née Van den Heuvel, vice-voorzit- ter van de NOS. De officiële han- deling werd zaterdag 7 januari live door Radio Noord uitgezonden - uiteraard via de nieuwe zendmast. Zowel voor de vakman als voor de doe-het-zelver zijn er nietmachi- nes in de handel die hamer en spij- ker vervangen. Nietmachines zijn ideaal bij het verwerken van isola- tiematerialen, schroten en plaat- materiaal. De eenvoudige hand- nietmachine is alleen in staat om nieten te slaan. De wat compléter uitgevoerde machines slaan ook spijkers en stiften. Nog groter zijn de prestaties van de electrische nietmachines, deze kunnen wor den uitgerust met spéciale voeten, waardoor ook de verwerking van gipsplaat en zachtboard tôt de mogelijkheden behoort. Iedereen die de machines uit wil testen kan tôt en met 21 januari terecht bij J. Lahpor B.V. aan de Meint Venin- gastraat in Hoogezand. Hij zendt nu wel op 97.5 maar doet dat zonder hinderwetvergun- ning. De procédure voor die ver gunning is nog niet afgerond. De hoorzitting is geweest, er zijn schriftelijke bezwaren binnen ge- komen en binnen een paar weken zal de ontwerpbeschikking voor de hinderwetvergunning ter inzage worden gelegd. Radio luisterama- teurs hebben last van de zender, omdat die Deense en Duitse stati ons wegdrukt. Volgens een ge- meentelijk woordvoerder moeten mensen die hinder van de zender hebben de klachten bij NOZEMA deponeren. Het bedrijf heeft toe- gezegd dat overlast zal worden voorkomen. HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 12 JANUARI 1985

Het Nieuwsblad nl | 1989 | | pagina 3