T0ERK00P Reisburo Duit b.v. Hoogezand krijgt ouderenraad H/S heeft teveel sportvelden Reisbureau Duit stelt mooie prijs beschikbaar Redactie-wisseling Nieuwsblad m mm Per luxe touringcar van en naar Parijs HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 12 JANUARI 1989 Een wandeling of fietstocht naar de bibliotheek. Dat moet de lezer er voor over hebben, wil hij of zij in aanmerking komen voor een weekend Parijs. Een week geleden plaatste het Nieuwsblad een foto-puzzel-pagina met daarop negen vragen. Vier vragen moesten opge- lost worden met behulp van foto's en daarnaast waren er vijf algemene vragen die - op een- voudige wijze - opgelost konden worden door de antwoorden op te zoeken in de biblio theek. Vanwege het geringe aantal inzendingen én het feit dat er een foutje in de vragen is geslopen, hebben de bibliotheek en de redactie van deze krant besloten de actie met een week te verlengen. Aanleiding voor de actie is het zestig-jarig bestaan van de bibliotheek. Wat moet men doen ora drie da- gen lang op kosten van het Hooge- zandse reisbureau Duit door Pa rijs te mogen zwerven? Het ant- woord is simpel: acht eenvoudige vragen oplossen. Het enige wat de lezer hoeft te doen is naar de bibliotheek gaan en daar een deelname-formulier aanvragen. Het bibliotheekperso- neel zal u vervolgens aan de foto- pagina van Het Nieuwsblad van 5 januari helpen. In een kwartier tijd heeft u aile oplossingen ge- vonden. Het deelname-formulier kan vervolgens in een bus gestopt worden. Voor het zoeken naar de juiste gegevens kan men zowel in de centrale bibliotheek in Gorecht als in het filiaal in wijkcentrum De Kern terecht. Wie weet wint u een weekend Parijs. De datum van de reis kan in overleg met reisbureau Duit vastgesteld worden. Ook zijn er nog twee boekenbonnen, elk ter waarde van 25,- te winnen. Het inleveren van de formulieren kan tôt woensdag 18 januari 12.00 uur. De winnaars krijgen thuis be- richt en hun foto wordt in de krant van 26 januari gepubliceerd. Parallelweg 93, Hoogezand, telefoon 05980-99800 Ben. Westerdiep 3, Veendam, telefoon 05987-17144 Poelestraat 44, Groningen, telefoon 050-124447 Van vrijdag tôt en met zon- dag Parijs verkennen. Dat is wat de winnaar van de foto- puzzel te wachten staat. Met zijn tweeën kan men drie da- gen lang van de franse hoofd- stad genieten. De reis ge- schiedt met een luxe OAD- touringcar. Het verblijf is in een nog nader te bepalen stadshotel. Overnachtingen en ontbijt zijn bij de prijs in- begrepen. Wil men langer dan drie dagen in Parijs verblij- ven, dan kan dat ook, maar dan moet er wel bijbetaald worden. Aile détails en reisbe- scheiden worden afgehandeld door het Hoogezandse reisbu reau Duit. OPENBARE- BIBLIOTHEEK HOOGEZAND - SAPPEMEER 1928 - 1988 JAAR IIIMll.lA Ouderen mogen advies uitbrengen over zaken die henzelf betreffen Hoogezand-Sappemeer krijgt een ouderenraad. Met algemene stemmen werd een voorstel van die strekking dinsdag door de gemeente- raad aangenomen. De oude renraad zal het collège van burgemeester en wethouders in de toekomst adviseren over zaken die hen direct aangaan. Een ouderenraad wordt nodig geacht omdat de samenleving langzamer- hand vergrijst, waardoor het aantal ouderen toeneemt. Het wordt als belangrijk ge- zien dat deze steeds groter wordende groep mensen meebeslist over de eigen toe komst. De raad zal dit voor- jaar geïnstalleerd worden. Het had dinsdag wel de nodige voeten in de aarde voor men het eens was over de besluitvorming binnen de ouderenraad. Deze raad zal bestaan uit acht personen, waardoor het theoretisch mogelijk is dat de stemmen staken bij een verhouding vier-vier. In een derge- lijk geval zou het lot moeten beslissen welk advies voorgelegd moet worden aan het collège. Een buitengewoon vreemde constructie, zo oordeelde een meerderheid binnen de gemeente- raad Een dergelijke regeling staat garant voor problemen, zo werd voorzien. Een hevig tegenstribbe- lende wethouder Menno Laaning wenste in eerste instantie het voor stel niet aan te passen. Omdat de raad onvermurwbaar was en bur gemeester A.M. Amerika liet blij- ken ook niet erg van het artikel ge- charmeerd te zijn, gaf de wethou der uiteindelijk toe. In de toekomst zal het zo zijn dat de ouderenraad mogelijk een ver- deeld advies uitbrengt. Beide op- ties die de raad in een dergelijk ge val presenteert zullen door het col lège meegewogen worden in de besluitvorming. De mogelijkheid dat de stemming binnen de oude renraad onbeslist blijft, werd door de raad niet als een ernstig gémis ervaren. Dit vanwege het feit dat het hier een adviesorgaan en geen besluitvormend orgaan betreft. Daarnaast wekte de leeftijdsgrens van de ouderenraad bij enkele raadsleden verbazing. Vanaf 50 jaar kan men toetreden tôt de raad. De raadsleden Jacobs (WD) en Blaak (CDA) vonden dat wel erg jong en stelden voor de grens te verhogen naar 55 jaar. Zowel Blaak als Jacobs zijn zelf rond de vijftig. Kennelijk voelen ze zich nog te jong voor het toetre den tôt een raad, waarbij ze on middellijk het stempel 'oudere' opgelegd krijgen. (vervolg van voorpagina) De Kalkwijk, het grootste sport- park van Hoogezand en door sommigen gekscherend 'Klein Pa- pendal' genoemd, moet opnieuw ingericht worden. De vijf sportvel den die nu in gebruik zijn bij de voetbalvereniging Hoogezand kunnen ingesnoerd worden tôt drie velden. De andere twee velden en een overbodig geworden hoc- keyveld vallen toe aan de nieuwe zaterdagclub H/S '88. Ook de voetbalclub 'Hesanti' zou hier on- dergebracht kunnen worden. "Door voor deze invulling te kie- zen is de huisvesting van deze bei de clubs daarmec defînitief gere- geld", aldus het rapport. Bij het sportpark Sappemeer is één veld in feite overbodig. Voor- gesteld wordt om dit veld toe te- wijzen aan de honk- en softball- vereniging de 'H/S Tigers Ook het complex Julianapark moet aangepast worden. Er moet een compleet nieuwe kleedaccom- modatie komen (kosten. 675.000,-) en de gebruikers krij gen in de toekomst de beschikking over één trainingsveld. De officië- le speelvelden wil men van 1 april tôt 1 oktober niet voor trainings- doeleinden vrijgeven. Tenminste, wanneer de samenstellers van de notitie hun zin krijgen. Zand/kunststofveld Een belangrijke roi is weggelegd voor de dure, nieuwe zand/kunst- stofaccommodatie aan de Kalk wijk. Van dit 1,2 miljoen kosten complex wordt nu veel te weinig eebruik eemaakt. Dat betekent een fiks exploitatieverlies. Daar moet verandering in komen, maar dan moet de prijsstelling (circa 45,- huur per uur) bijgesteld worden, zo erkent de notitie. An- ders komen de verenigingen, die toch al te kampen hebben met een teruglopend ledenaantal, in de fi- nanciële problemen. Juist om die problemen te voorko- men wordt samenwerking en zelfs fusie van verenigingen voor- gesteld. Daarmee raakt het rap port een uiterst gevoelige snaar. wat de samenstellers van de noti tie overigens ook cikennen. "Een onmiskenbaar nadeel bij fusies is dat verenigingen zich zullen moe ten opheffen hetgeen gepaard gaat met verlies van hun identiteit, een emotioneel aspect, dat niet onder- schat mag worden". Fuseren heeft de voorkeur van de gemeente maar fusies kunnen, zo wordt er- kend, niet van gemeentewege wor den opgelegd. Met het reorganisatieplan is een investering gemoeid van bijna 1,4 miljoen gulden. De 'Beleidsnotitie Buitensportaccommodaties' zal eerst in de commissie besproken worden. Pas dan zal duidelijk worden of de voorstellen daad- werkelijk in beleid worden omge- zet. Ook zal de notitie woensdag 18 januari nog besproken worden in de GCSLO, de gemeentelijke commissie sport en lichamelijke opvoeding. Het Nieuwsblad krijgt een eezicht. Na bijna drie jaar met veel pie^c. krant gewerkt te hebben, ver- trekt rédacteur Jan Ruyne binnenkort naar Nijkerk. Hij zal daar gaan werken als re- gio-verslaggever voor de Amersfoortse Courant/Ve- luws Dagblad. Ruyne wordt opgevolgd door free-lance journaliste Marjon Edzes. Edzes werkt sinds en kele jaren in de journalistiek en levert onder meer bijdra- gen afin De Boerderij, het Agrarisch Dagblad, Radio Noord en het Dagblad De Noord-Ooster. Marjon Edzes woont in Sappemeer, is uitste- kend op de hoogte met de plaatselijke situatie en heeft veel zin in haar nieuwe baan. Met de komst van deze nieu we, ervaren rédactrice lijkt de kwaliteit van de berichtgeving ook voor de toekomst ge- waarborgd te zijn. i(7i/ heb ik cjleejo wiaar Schi/ Idc-n loaarowi c/oe. ik dit eijenljKl WAAG DE GOK PRAAT EENS OVER JEZELF INZICHT IS ALTIJD WINST JIAC jongeren informatie en adviescentrum Hoôfdstraat 33a Hoogezand tel. 05980-94755 -» - Win een weekend Parijs met foto-puzzel van jarige bibliotheek 1. -i_li «ii. _i ::ii 60 GARANTIEFONDS REISGELDEN moet O Ov, 0PEN van 1 tôt 5 uur 's middags par Iod

Het Nieuwsblad nl | 1989 | | pagina 5