Spanning rond station stijgt ton top Catootje tekent voor het Nieuwsblad S2IEÛYEE weekblad voor Hoogezand-Sappemeer en wijde omgeving De Hema, de wet houder en het milieu ÎITSE BOLLETJES! Brink trekhaken nu extra voordelig Helpdenatuur een pootje, eet'n Uroenewold. Wethouder Mobers naar Utrecht De toekomst van het station in Hoogezand-Sappemeer is momenteel uiterst onzeker. Vanmorgen kondigde de di- rectie van de Nederlandse Spoorwegen aan, dat ze de- finitief besloten heeft het station te slopen. Provincie, gemeente, de Stichting tôt Behoud van Oude Spoor- wegstations, de Bond Heem- schut en niet in de laatste plaats de plaatselijk stich ting die zich inzet voor be houd zijn diep verontwaar- digd. De plannen voor het station zijn namelijk, op dé tails na, rond. Groningen - Eens in de veertien dagen verschijnt er met ingang van vandaag in nei blad een strip. Als tekenares hebben we Andréa Kruis gevonden. Alhoewel ze het vreselijk vindt om er telkens aan herinnerd te worden. Andréa is de dochter van Jan Kruis de teke- naar van Jan Jans en de kinderen. De strip die wekelijks in de Libelle staat. Jan Kruis putte voor het tekenen van die strip inspiratie uit de ge- beurtenissen in z'n eigen gezin. Dochter Andréa werd in de strip omgedoopt tôt Catootje. Maar goed dat was niet de reden dat we Andréa vroegen voor ons te teke nen. Wij vinden dat Andréa goed tekent en we hopen dat de Nieuws- blad-lezers veel plezier aan de strip zullen beleven. Deze opdracht brengt Andréa weer een stap dichter bij een fullti- me dagtaak als illustrator. Want dat is wat ze wil. Na de middelba- re school ging ze naar de kunsta- cademie in Groningen. Als hoofd- vak koos ze illustratie en als bii- vakken beeldhouwen, fotografie en portretschilderen. Sinds enkele jaren probeert ze als illustrator de kost te verdienen en ,,dat lukt steeds beter", zoals ze zelf zegt. Ze heeft boeken geïllustreerd, werkt momenteel aan een poster voor het Amsterdamse Bosmu- seum, tekent voor het maandblad Kinderen en werkt voor reclame- bureaus. Haar leven verschilt nu totaal van de wereld waarin Jan Kruis Catootje plaatst. Een ding is echter niet veranderd. De pony WIM R1JKENSJ KOEK.BANKET .me zatenlag op do maiM loopt nog steeds rond bij het huis van haar ouders en als Andréa daar eens een weekend is rijdt ze er op. Hoogezand - Eindelijk werd het deze week duidelijk, waarom de Hema vanuit de Hoofdstraat naar het win- kelcentrum Gorecht-Oost moest verhuizen. Wethou der H. Mobers van Openba- re Werken gaf tijdens een uitgebreide commissie ver- gadering opening van zaken. ,,Onder het spoor wonen veel meer mensen dan boven het spoor. Dus de verplaat- sing van de Hema scheelt een hele hoop energie". Vraag aan Mobers. Hoe staat het met een veilig fietspadenplan, scheelt voor ouders met kinderen ook een hele hoop energie. Opel Vectra Sedan onn of Hatchback 399." Ford Sierra 9nn aile types '87399." Ford Sierra ocn aile types tôt '87 309." VW Golf Jetta '83 229.- Opel Kadett E o^n Hatchbackcl 9." Opel Kadett E ocn Sedan £09." Opel Oméga Sedan 359.- HET NIEUWSBIAD 43e JAARGANG NO. 4 Postbus 18, 9610 AA Sappemeer Kantoor: Gorecht Oost 30, Hoogezand - Telefoon 05980-24848 DONDERDAG 26 JANUARI 1989 Veikoop nieuw en gebruM Onderdelen en accessoires Onderhoud en reparalie APKkeuring en service AUTOBEDRIJF H00FDWEG18, SIDDEBUREN .Telefoon 05983-2045. De gemeente wil garant staan voor 4 ton en de firma Woudenberg die ook de koepelkerk in Sappemeer restaureert is bereid de restauratie uit te voeren en te financieren. Vandaag nog, probeert wethouder H. Mobers de NS directie er van te overtuigen dat behoud van het sta tion op dit moment zonder proble- men kan. Ook gedeputeerde Beu- kema en commissaris zetten zich in voor het behoud. De NS schrijft dat het station best behouden had kunnen worden als de gemeente zich wat inschikkelijker op had gesteld. ,,NS is voorstander van het behoud van deze gebouwen, met als belangrijkste voorwaarde dat betreffende gemeente garant staat voor de extra exploitatie- kosten, (die zij via verhuring kan compenseren)"zo staat in de brief van de NS. Wat dat betreft is er op dit moment aan de belang rijkste grief van de NS voldaan, de gemeente loopt risico door de ga- rantstelling. De geschiedenis rond het behoud van het station speelt al vanaf 1985. Aanvankelijk pro- beerde de heer W. Pathuis met zijn stichting Noaberhulp de zaak te redden, dat lukte niet omdat de raad de plannen financieel niet so lide genoeg achtte. Vervolgens werd de Stichting tôt Behoud en Exploitatie van Karakteristieke Panden opgericht. Deze stichting probeert zowel het station in Kropswolde, alsook in Hooge zand te redden. Eenvoudig is dat niet, aldus de stichting. Probleem bij beide plannen is namelijk, dat de NS de gebouwen alleen maar wil verhuren en niet verkopen, daardoor kan er bijvoorbeeld geen on worden eenomen en CiHE'r investeerders vinden het heel ver- velend, dat een gebouw dat ze he- lemaal moeten opknappen toch niet hun eigendom wordt. Een- voudiger zou het worden als er in Hoogezand-Sappemeer een sloop- verordening was. Een dergelijke verordening dwingt tôt het zoeken van nieuwe bestemmingen voor karakteristieke panden. Voor Hoogezand is het te hopen, dat wethouder Mobers vandaag in Utrecht succès heeft. Pilkant dé tail in de hele kwestie is, dat de fir ma Woudenberg een onderdeel is van de Structon-groep en deze groep is weer een voile dochter van de NS. Alle prijzen inclusief stek- kerdoos. hulpkoppeling en montage autoshops HOOGEZAND Meint Veningastraat 30 Telefoon 05980-91120 Noorderstraat 192 Sappemeer Telefoon 93382

Het Nieuwsblad nl | 1989 | | pagina 1