Is er werk in Stitswerd? AGI geeft antwoord Weekend Parijs voor Astrid Scholtens EEMSZIJLVEST VOORLICHTINGS- BIJEENKOMSTEN Sportcommissie Hoogezand wacht vier iaar op rapport Droogtekampioenen in Hortus Â0> voor^Jîetœn Eet een Pandabroodje en help het Wereld Natuur Fonds Manege Stichting legt zich niet neer bij raadsbesluit jç roeze WATERSCHAP Hoogezand- Moeilijke vraag? Met ingang van aanstaande maandag kunt u het antwoord vinden in AGI, dat staat voor Actuele Gro- ningen Informatie. Het is een door de Provinciale Bibliotheek Centrale (PBC) Groningen ont- wikkeld geautomatiseerd informa- tiesysteem. AGI zit in een compu ter. Via het systeem kan een keur aan informatie worden opge- vraagd. Variërend van vacatures, adressen van raadsleden in aile ge- Met het eten van een Pandabrood je helpt u het Wereld Natuur Fonds. Dit lekkere broodje wordt vanaf 28 januari twaalf weken lang ge- bakken door bakker Vegter. Van elk verkocht Pandabroodje gaat een deel van de opbrengst naar het Wereld Natuur Fonds. Bovendien kunt u door het sparen van de WWF-merkjes op de verpakking ook nog op een andere manier het goede doel steunen. Daarvoor wordt u gevraagd een voile spaar- bon met vier WWF-merkjes te za- men met een giro-betaalkaart of Eurocheque t.w.v. 2,75 naar "Actie Pandabroodje" in Zeist te sturen. Als blijk van waardering ontvangt u dan een grappig Pan- da-knijpbeertje. Met deze spaarbon kunt u zich te- vens als lid van het Wereld Natuur Fonds opgeven. "Help de natuur een pootje, eet een Pandabrood je". Zorg dat uw bakker de Pan- dabroodjes niet aan kan slepen... meenten, informatie van de VVV, het spoorboekje, het soort dieren dat de asiels over hebben en infor matie van makelaars. Minister président R. Lubbers zal het systeem volgende week maandag in Den Haag in werking stellen. De PBC reist voor het feest af naar Den Haag, omdat ze ver- wacht dat de landelijke média al- leen in Den Haag voldoende aan- dacht aan het projekt zullen beste- den. Groningen is de eerste provincie met een publieksinfor- matie systeem. Radio Noord ver- zorgt vanuit 10 bibliotheken een programma over AGI. Maandag- avond om acht uur wordt AGI in Hoogezand in werking gesteld. Dan is Radio Noord er ook. Hoogezand-Sappemeer - De advo- caat van de Stichting Manege Meerwijck Mr. H.A.Th. Yspeert eist dat de gemeente Hoogezand- Sappemeer terugkomt op een besluit van 16 december. Toen deed de raad een verzoek tôt beta- ling van 9 duizend gulden schade- vergoeding af, door het verzoek van de Stichting voor kennisge- ving aan te nemen. De Stichting eist schadevergoeding van de ge meente, omdat ze niet de kans heeft gehad om de slechtweerac- commodatie op de gemeentelijke camping Meerwijck te exploite- ren. Aan het begin van het vorig jaar zocht de gemeente voor de ac- commodatie een nieuwe exploi tant. De beheerder van de cam ping de heer P. de Vries wilde het Hoogezand-Sappemeer - Maar liefst vier jaren heeft het geduurd voordat de sportcommissie in Hoogezand-Sappemeer haar me- ning kon geven over het nut of on- nut van een toezichthouder op de gemeentelijke sportaccommoda- ties. Het wachten was telkens op een evaluatie van een proef met een toezichthouder in 1984. De commissieleden waren gisteren zeer ontstemd over het feit dat ze vier jaar op de resultaten van de proef hebben moeten wachten. Aile commissieleden waren er ove- rigens van overtuigd dat het nuttig zou zijn om op de sportvelden ie- mand te hebben die de boel in de gaten houdt. De commissie wil dat zo iemand niet alleen zorgt voor het uitdraaien van het licht en het voorkomen van overstromingen in de doucheruimten, hij of zij moet een aanspreekpunt voor de vereni- gingen zijn, zodat het contact met de gemeente soepel verloopt. gebouw niet langer gebruiken, omdat hij er verlies op zei te lij- den. De Stichting Manege Meer wijck was in exploitatie van het gebouw geïnteresseerd, zodat er geld zou kunnen worden verdiend voor de manege die de stichting in het recreatiegebied Meerwijck wil bouwen. Volgens A. Halma van de stichting is hem door wet- houdster M. Lantinga toegezegd, dat hij schriftelijk de voorwaar- den voor huur zou krijgen toe- gestuurd. Dat is echter niet ge- beurd. Uit de krant vernam Hal ma dat de gemeente met vierdui- zend gulden toe per jaar, de ac- commodatie opnieuw aan De Vries had verhuurd. Bovendien zal de gemeente na vijf jaar De Vries 25 duizend gulden voor de inventaris geven. Tegen de gang van zaken is door de Stichting be- zwaar aangetekend. Het collège van B en W heeft dat bezwaar voor kennisgeving aangenomen en de Stichting geschreven dat ze niet verder op de zaak in wil gaan. Daar is Mr. Yspeert het niet mee eens hij schrijft aan de Raad, dat er geen redelijke belangenvereni- ging heeft plaatsgevonden en dat de zaak ten onrechte voor kennis geving is aangenomen. De zaak moet volgens de advocaat in hero- verweging worden genomen en in- houdelijk worden beoordeeld. Of de Raad daartoe bereid is moet dinsdag blijken. Haren - Aile planten hebben water nodig om te kunnen leven. In zou- te milieus of bij extreme droogte is het voor planten moeilijk om vol doende water op te slaan. Planten uit verschillende werelddelen en ook van heel verschillende fami- lies hebben toch een zelfde vorm aangenomen. Ze zijn bol, vaak be- haard en ze kunnen hun huid- mondjes goed gesloten houden. Daardoor lukt het ze om van de ochtenddauw te leven of van een zeldzame regenbui. Op zaterdag en zondag vindt er om elf uur een rondwandeling langs de droogte kampioenen van de Hortus in Ha ren plaats. Hoogezand - De foto-puzzel van de zestig-jarige bibliotheek is gewon- nen door Astrid Scholtens. Zij gaat samen met een vriend of vriendin een weekend naar Parijs. Deze reis wordt aangeboden door reisbureau Duit. Een boekenbon van 25 gulden kregen mevrouw A. Bodewes en me vrouw W. van Luipen. De juiste antwoorden op de foto-vragen waren: Vraag één, b. Het Nieuwsblad. Vraag twee, b. Mevrouw Hesselink. Vraag drie, b. Consu ment en milieu. Vraag vier, b. Een rij CD's. De algemene vragen moesten worden beantwoord met: Vraag één, d. 6.4 miljoen. Vraag twee, d. Uit goed voor u. Vraag drie, b. Zestien. Vraag vier, a. Avon- tuur/spionage/thriller. Vraag vijf, c. Onze Wereld. Veertig procent van de inzendingen was fout. Veel mensen dachten dat de dame op de archieffoto van de oude bibliotheek in het Nutsgebouw, Het Nieuwsblad van het Noorden las. De dame in kwestie boog zich ech ter over Het Nieuwsblad. De prijswinnaars vonden het vooral moeilijk om te bepalen welke wethoudster bij de ingebruikname van de biblio- trailer op de foto staat afgebeeld. ,,Dat heb ik gegokt, je kent ze niet zegt Astrid Scholtens eerlijk. Mevrouw Luipen had in de gemeentelijke gids opgezocht welke wethoudster de bibliotheek in portefeuille heeft. VOOR EEN ONAFHANKELIJK ADVIES EN GOEDE SERVICE... I ssurantien gin VERLOVINGSRINGEN 14 karaats gladde ringen 8 karaats bewerkte ringen 14 karaats bewerkte ringen Graveren gratis en direkt Keuze uit 300 modellen Uw vakman-juwelïer HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 26 JANUARI 1989 De heer J. Nijborg van reisbureau Duit overhandigt Astrid Scholtens de reisbescheiden voor het weekend Parijs. Mevrouw A. Bodewes en me- vrouw W. van Luipen met dochter Rachel) kregen een boekenbon van 25 gulden. VERZEKERINGEN FINANCIERINGEN HYPOTHEKEN G. Kroeze Kolfbaan 3 9626 BC Schildwolde Telefoon 05982-2074 v.a. 215.- p.p. 2 m.m. v.a. 237.- p.p. 3 m.m. v.a. 350.- p.p. 4 m.m. v.a. 152.- p.p. 3 m.m. v.a. 350.- p.p. 4 m.m. Meint Veningastraat 12 Hoogezand - Martenshoek Telefoon 05980 - 94066 Volop parkeergelegenheid! Gecommitteerden uit het hoofdbestuur van het waterschap Eemszijlvest maken bekend dat worden gehouden op de navolgende dagen: dinsdag 31 januari 1989, in café-restaurant De Witte Linden te Siddeburen; dinsdag 7 februari 1989, in zalenbedrijf Tammeling te Harkstede; dinsdag 21 februari 1989, in Hôtel Spoorzicht te Loppersum; dinsdag 28 februari 1989, in jeugdherberg en dorpshuis Esborg te Scheemda De aanvang is steeds om 20.00 uur Ook pachters en verder belangstellenden zijn van harte welkom Gecommitteerden voornoemd, J. Slim, voorzitter M.J. Oldenbandringh, secretaris

Het Nieuwsblad nl | 1989 | | pagina 7