De week van... Dini Keizer 7 Vrouwenbond FNV vraagt solidariteit KADOSHOP JANSEN Drie musketiers in Kielzog AGENTSCHAP NIEUWSBLAD HOOGEZAND-SAPPEMEER Donderdag Vrijdag Dinsdag Maandag Woensdag Gezocht 200 recreatiemedewer- kers Vesperdienst Voor het inleveren van kleine advertenties en nieuws HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 2 FEBRUARI 1989 Deze week hield Dini Keizer haar school-agenda voor ons bij. Dini is adjunct-directrice op de school voor beroepsonderwijs in Hoogezand-Sappemeer. Ze werkt daar sinds 1974. Aanvankelijk alleen als gymnastiekjuf, daarna ook als schooldekaan en sinds 1981 als ad- junct. Gestart met het maken van een vervangend lesrooster voor klas 3. Volgende week hebben de 4e klas- sers een projekt. Om lesuitval te voorkomen vallen de leerkrachten die niet bij het projekt helpen, in bij de 3e klassen. Tussendoor gymles gegeven. 's Avonds is er een voorlichtingsavond voor de onderwijzers van de basisschool, zodat die een goed beeld krijgen van de SBHS. We hebben nu 5 jaar ervaring met de samenvoe- ging van het individueel- en lager beroepsonderwijs, daardoor is het sociale klimaat verbeterd. Op al die verschillende niveau's les ge- ven blijft behoorlijk moeilijk. Vaak zijn er geen geschikte boe- ken, zodat leerkrachten zelf lesstof moeten schrijven. De on derwijzers leggen we die avond uit, dat de leerling die twijfelt tus- sen Mavo en LBO misschien meer voordeel heeft van de c/d stroom op het LBO. Kleinere klassen, het is prettig om bij de beteren te ho- ren en de opleiding richt zich spe- cifiek op een vervolg op een Mid- delbare Beroeps Opleiding (MBO). De dag begonnen met een direktie- vergadering. We hebben moeite om drie vakatures van zieke leer krachten in te vullen. De compu ter uitdraai van het arbeidsburo leverde na 3 uur bellen maar twee kandidaten op. We besluiten maar weer een advertentie te zetten. Vanaf tien uur tôt aan de stafver- gadering van de Boerschool geef ik les. Op de vergadering blijkt dat de beroepenvoorlichting en de ex- cursies van de leerlingen naar de bedrijven prima zijn geslaagd. Om drie uur vertrek ik naar de Aletta Jacobsscholengemeenschap voor een verlate nieuwjaarsvisite. Er waren geen agendapunten, maar zo'n bijeenkomst is prima voor het onderlinge contact. de 4e klassen start. De bedoeling is dat leerlingen meerdere dagen met hun vakrichting bezig zijn. De agrarische klassen hebben het the- ma ,,Van grond tôt eindpro- dukt". De verzorging richt zich op ,,De groothuishouding". De ad- ministratie klassen gaan bezig met Enquêtes" en de klassen textiel en verkoop op ,,Produktie, recla me en verkoop van kleding". De leerlingen maken excursies, waar- door ze beter weten wat het werk waarvoor ze opgeleid worden in- houdt. Als iedereen aan het werk is, neem ik absenten door, een nieuw leer ling aan en schrijf brieven. Tus sendoor heb ik gekeken of het projekt goed loopt. Het project studierichtingen voor Hoogezand - De vrouwenbond FNV wil solidariteit van de mannelijke FNV leden bij haar strijd voor verbetering van de positie van de vrouw. ,,Het is een moeizaam, hardnekkig en zwaar gevecht, ook binnen de vakbeweging". Ik begin met het geven van infor- maticalessen op de Langenschool, daarna ga ik naar mijn eigen ge- bouw waar het rooster in de war is door afwezigheid van twee leer krachten. 's Middags direktiever- gadering. Hoe gaat het nu verder met de basisvorming... weer als punt op de agenda. Los van de ba sisvorming moet in 1990 het voor- bereidend beroepsonderwijs (VBO) starten. De bovenbouw moet dan in afdelingen werken, gelukkig doen wij dat al. De ande- re LBO-scholen moeten zo'n afde- ling nu opzetten. In oktober moe ten we de leerplannen inleveren en per school moet worden aange- vraagd welke afdelingen men wil. Ondertussen gaan de voorberei- dingen voor de basisvorming ge- woon verder, ook al heeft de ka- mer de invoering net weer een jaar uitgesteld. De basisvorming wordt zoals het er nu uitziet drie jarig. Daarna doorstromen naar het MBO. Maar waar blijft het voor- bereidend beroepsonderwijs? Wat moeten leerlingen die de eindter- men op B of C niveau nog in geen tien jaar halen? O ja, die mogeri na twee jaar basisvorming naar de combinatievariant, een praktijk- weg van drie jaar. Maar aan het eind moeten wel de eindtermen worden gehaald. En als dat niet wordt gehaald, dan mag de leer ling toch naar de korte opleiding van het MBO. Nu dan kan er net zo goed drect doorgestroomd wor den naar de beroepsopleiding. Houdt dat in, dat er in Hoogezand geen beroepsopleiding meer moge- lijk is? Immers er is geen MBO- school. De schoolleiding in Hoo gezand doet er ailes aan, om het beroepsonderwijs veilig te stellen, ze zijn daarbij echter afhankelijk van de MBO-scholen. Laat Den Haag nog maar even stoeien. De eerste twee uur is er nooit les. Normaliter vergaderen we, maar vandaag loopt dit mis vanwege het projekt. Samen met de dekaan be- reid ik de open avond van de agra rische afdeling voor donderdag (vandaag red.) voor. Nog even overleg met de huishoudelijke dienst over de schoonmaak voor donderdag. Ze waren zelf al van plan een extra beurt te geven, zo dat de school er donderdag pico- bello uitziet. Met deze hartekreet van Maria van Veen, voorzitter van de FNV- vrouwen, eindigde de druk be- zochte bijeenkomst die door de werkgroep uitkeringsgerechtigden van het FNV was georganiseerd. Thema van de bijeenkomst Valt er nog te genieten van een uitke- ring? Nee dus. Volgens Maria van Veen zal de positie van de uitke ringsgerechtigden, die sinds 1981 al 14% in koopkracht achteruit zijn gegaan, nog verder verslechte- ren door de voorgenomen herzie- ning van het belastingsstelsel en de wijzigingen in de gezondheids- zorg. In een gloedvol betoog riep zij op tôt solidariteit tussen werkenden en uitkeringsgerechtigden maar ook tussen de verschillende groe- pen uitkeringsgerechtigden onder- ling, zoals AOW-ers, mensen met een werkeloosheidsuitkering en mensen in de bijstand. Spéciale aandacht vroeg zij voor de slechte positie van oudere al- leenstaande vrouwen. De vrouwenbond verschilt van mening met het hoofdbestuur van het FNV over het verstrekken van loonkostensubsidies aan bedrijven die langdurig werklozen in dienst nemen. Dat bedrijven met een goede winstpositie hierdoor kun- nen beschikken over goedkope ar- beidskrachten vindt de vrouwen bond onjuist. Een deel van de hiervoor beschikbare 400 miljoen zou beter besteed zijn aan het stichten van meer vrouwenvak- scholen. Op een vraag uit de zaal over ver- plaatsing van de fabricage van overhemden door het bedrijf Mel- ka uit Hoogezand naar het lage lo- nenland Portugal reageerde Maria van Veen: ,,Voor lage lonen hoe- ven ze niet naar Portugal. Veel vrouwen in Nederland verdienen met thuiswerk niet meer dan een a twee gulden per uur. Misschien moet de vakbeweging eens uitzoe- ken of deze productie echt naar Portugal gaat". Assen - Tweehonderd recreatieme- dewerkers zoekt de Stichting Re- creatiediensten Drenthe voor deze zomer. Recreatiemedewerkers worden ingezet op campings en dagrecreatieterreinen voor het or- ganiseren van een breed scala van activiteiten. Sport, spel, natuur en amusement. Een goede recreatie- werker kan met al deze onderdelen van een ontspanningsprogramma overweg. De Stichting Recreatie- diensten is vooral op zoek naar mensen die opgeleid worden voor een baan in het onderwijs, of het jongerenwerk en die door zich in te zetten voor toeristen ervaring opdoen in het werken met groe- pen. Voor het recreatiewerk ont- vangen de jongelui geen loon, maar een onkostenvergoeding. Niet iedereen die zich aanmeldt kan als recreatiewerker aan de slag. Er vindt een selectie plaats. Eind maart beginnen de instructie weekenden voor de geselecteerde kandidaten. Mensen die be- langstelling hebben voor dit werk kunnen contact opnemen met de Stichting op 05920-53488. Hoogezand - Van 20.00 tôt 20.30 organiseert het Beraad van Kerken vrijdag een vesperdienst in de Damkerk. Iedereen is van harte welkom. Noorderstraat 85 - Sappemeer - Tel. 05980-92783 Meint Veningastraat 28 - Martenshoek - Tel. 05980-98507 Hoogezand - Wie kent ze niet Athos, Porthos en Aramis de helden die op het ogenblik vooral champignons met hun degens verwonden, maar in de zeventiende eeuw de degen trokken om te verhinderen dat Konin- gin Anna, de vrouw van Lodewijk de dertiende ten val zou worden ge- bracht. Het verhaal van de drie musketiers is geschreven door Alexandre Dumas (1802-1870) en sindsdien talloze malen bewerkt en onder ande- ren geschikt gemaakt voor de televisie. Dit weekend brengt het Mechels Teater (echt zonder h) het toneelstuk op de planken van het Kielzog. Het Mechels Teater dankt het ontstaan in 1956 aan een groep leerlingen uit de toneelklas van het Mechels Con- servatorium. Zij wisten, dat ze ondanks hun talenten, moeilijk bij offi- ciele gezelschappen aan het werk konden en besloten zelf een groep op te richten. Ze sloten een contract met een bierbrouwerij en verbouwden met eigen mensen een pand. Naast de wens om experimenteel theater te spelen bleek de noodzaak ook theater te brengen voor een breed pu- bliek. Nog altijd huldigt het Mechels Teater dit standpunt en misschien is dat ook de kracht van de groep. Régisseur Eddy Verbruggen zegt, dat De Drie Musketiers een spektakel is. Het is een mengeling van musical en stripverhaal. De grote romantische scenes en tirades komcn in het stuk voor. Verbruggen heeft echter geprobeerd, om ze te relativeren. Datum: 4 februari. Plaats: Het Kielzog. Aanvang: 20.00 uur.

Het Nieuwsblad nl | 1989 | | pagina 3