Psssst KADOSHOP JANSEN Twee tientjes ter ug oude pan! Nije voorzitter voor Nije In krokusvakantie opschoonactie Gorecht Ingezonden Bouwstop Volksbelang en Talma BK. Je eet tenslotte elke dag! HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 2 FEBRUARI 1989 nen mogen er van hun ouders heen. Vaak mogen die niet naar school. Bij ,,Modewensen" leren ze goed Nederlands spreken en uitstekend kleding maken. Voor die meisjes is dat heel belangrijk, ook al vloeit daar niet altijd een baan uit voort". Ina begint vol enthousiasme aan de nieuwe klus. Extra vrije tijd gaat dat nauwelijks kosten. Ze is al jaren als vrijwilliger actief voor de Stichting Welzijnsbevordering. Met verbazing hebben wij kennis genomen van het besluit van Volksbelang en Talma, om in Hoogezand-Sappemeer geen nieu we woningen meer te bouwen, on- der anderen vanwege de leegstand in Woldwijk en Gorecht. Gemakshalve wordt door deze verhuurders als zondebok voor het vertrek van huurders naar el- ders, de gemeente aangewezen. Volgens de verhuurders zou er niet genoeg door de gemeente gedaan worden aan de woonomgeving. Uit de door ons met de Huurders- vereniging gehouden enquete blijkt echter, dat de in slechte staat van onderhoud verkerende woningen de grote oorzaak is van de leegstand in deze wijken. Het feit dat wij reeds zes jaar bezig zijn om verbetering aan deze wo ningen te bewerkstelligen bij de ei- genaren, spreekt voor zichzelf. De verhuurders hadden de gemeente moeten wij zen op de slechte staat van onderhoud van de woningen en op het feit dat de bestrating slecht is, omdat bij de poging tôt verbetering van de daken, de stra- ten vernield zijn door het zware transport van Lodewijk Geveke. Van de toezeggingen van Volksbe lang, bij de overname van de wo ningen, dat de afspraken tussen Lodewijk Geveke en de huurders over zouden worden genomen, is niets terecht gekomen. We wach- ten nog steeds op de zestig gulden huurreductie die jaarlijks zou worden gestort, omdat we onze huren automatisch laten afschrij- ven. Volksbelang waar blijven de toezeggingen van uw voorzitter de heer Veenstra, gedaan op 17 no- vember 1986, inzake verbeterin- gen aan de woningen volgens het rapport van Van der Weele en het Bouwcentrum Groningen. Wij vrezen en dat blijkt ook uit de en quete, dat Woldwijk een verlaten eiland in Hoogezand-Sappemeer gaat worden. De 30 duizend gul den die de initiatiefgroep Wold wijk ontvangt, kan ons inziens be- ter gebruikt worden voor een ge- heel nieuw plan, de algehele afbraak en vervolgens nieuwbouw vanuit een goed plan. Volksbelang probeert echter nog wat kapitaal te verwerven om zo langzamer- hand deze vochtvreters of sauna's voorzien van CV en plat te daken, kwijt te raken aan huurders of an- dere gegadigden. Eventuele kandi- daatkopers van deze woningen ra- den wij aan eerst contact op te ne- men met de Bewonerscommissie Woldwijk. Volksbelang blijft ons inziens een onbetrouwbare ver- huurder. Namens de Bewonerscommissie Woldwijk A. Oosterbeek (Voorzitter) (De huurreductie van 60 gulden per jaar, geldt voor 18 van de 118 wonin gen die Volksbelang indertijd over- nam van Lodewijk Geveke. De heer Oosterbeek heeft persoonlijk een ge- schil met Volksbelang over deze kwestie. Volksbelang zegt dat de Iniur een keer te laat is binnengekomen, waardoor de reductie vervalt. Ooster beek zegt, dat dat onmogelijk is, om dat er automatisch wordt afgeschre- ven. Over de zestig gulden spant Oosterbeek een kort geding aan met Volksbelang red.) WINKELCENTRUM SAPPEMEER WINKELCENTRUM MARTENSHOEK Noorderstraat 85 - Telefoon 92783 M. Veningastraat 28 - Telefoon 98507 Spuitbussen bevatten niet alleen de inhoud die u wenst, maar ook een gas. Dit gas zorgt ervoor dat de spuitbus onder druk blijft en dat is nodig om de inhoud goed te vernevelen. Nu is er echter een na- re bijkomstigheid; het gas is of zeer brandgevaarlijk of milieu-on- vriendelijk, het komt pas vrij als de spuitbus in onze ogen leeg is. De bus komt dan bij het afval te recht en ligt dan ergens door te roesten, er ontstaat een lek en pssstweg is het gas. Dit milieu-onvriendeijke gas is on- dertussen al berucht geworden en mag in verschillende landen niet meer worden gebruikt, in Neder- land helaas nog wel. Het gas heeft CFK (een afkorting van fluor- chloorkoolstofverbindingen). Zo- dra het uit de spuitbus komt ver- dwijnt het naar de hogere luchtla- gen boven onze aarde, tôt zo'n 20 25 km hoogte. (TIJDEUJK BIJ BK) Dit is een prachtkans om uw 'waardeloze' oude pan in te ruilen voor een echte BK. Tijdelijk krijgtubij aankoop van: een BK kook- of hapjespan f 20,- terug, een BK fluitketel f 15,- terug, een BK steelpan f 10,- terug. De aktie loopt van februari tôt en met 4 maart 1989 en geldt voor maar liefst 17 BK kookseries. y/rcM - l/ïfiÂw Hoogezand-Sappemeer - De Stichting Welzijnsbevordering heeft een nieuwe voorzitter. Harry Bodewes wordt opge- volgd door Ina Nieborg in het dagelijks leven beleidsambte- naar bij de provincie Drenthe. Hoe mooi de kop ook, be- dacht door onze fotograaf Dennis Beek, hij dekt de lading niet. De Stichting Welzijnsbevordering bestiert veel meer dan alleen het jongerencentrum De Nije. Even belangrijk zijn het opbouwwerk, dat buurtbewoners helpt bij overleg met woningstichtingen en gemeente en het projekt mensen zonder werk. Harry Bodewes heeft besloten de voorzittershamer neer te leggen, omdat hij het na vijf jaar welletjes vindt. Hij wil wat meer tijd beste- den aan z'n gezin en huldigt bo- vendien het standpunt dat het be- ter is, dat besturen bij tijd en wijle worden ververst. ,,lk vertrek met een heel positief gevoel. De Stichting Welzijnsbe vordering is een prima club. Het werk wordt alom gewaardeerd, ook door de gemeente die totnu- toe aile kortingen op het welzijns- werk voor haar eigen rekening heeft genomen. Bovendien is de sfeer uitstekend", aldus Harry. Hash Onbevredigend vindt hij het, dat de discussie over het soft-drugsge- bruik in de Nije voor zijn vertrek niet is afgerond. De stichting staat vooralsnog, in een kamer van De Nije het roken van hash, toe. Het gebruik van hard-drugs is perti nent verboden. ,,Softdrugs gedo- gen we, omdat we vinden dat er op die manier zicht is op het gebruik. Met een verbod kom je niets ver- der. De jongeren doen het toch. Als ze dat dan willen, dan maar liever hier, dan kunnen we als dat nodig is ingrijpen. We willen ech ter dat politiek Hoogezand zich over ons drugsbeleid uitspreekt". ,,Zeggen ze dat het niet mag", vult de nieuwe voorzitter Ina Nie borg aan ,,dan wordt het hier ook daadwerkelijk verboden. Maar daarmee is het probleem niet op- gelost. Drugsgebruik is een feit, het is onze taak om gebruikers op te vangen en te begeleiden. De ge meente moet dan ook maar aange- ven, hoe het dan moet". In de vijf jaar dat Bodewes de stichting voorzat is er veel veran- derd. Het jongerenwerk verlegt zich steeds meer naar de wijken. Opvang van zwerfgroepen, het or- ganiseren van open sporturen. Het zorgen voor een eigen ruimte voor jongeren in de wijk. Allemaal ak- ties die worden ondernomen voor jongeren die om wat voor reden dan ook, niet naar de Nije komen, maar wel graag activiteiten met leeftijdsgenoten ondernemen. De taak die Ina de komende période op zich neemt, is er voor te zor gen, dat het werk in de wijken op elkaar wordt afgestemd. ,,Een jongerenwerker is natuurlijk geen opbouwwerker, toch heeft dat werk zoveel raakvlakken dat het heel belangrijk is, dat ze goed van elkaar weten wat ze in de wijk doen. Het kan natuurlijk niet zo zijn, dat een bewonerscommissie de buurt netjes houdt terwijl een jongerenwerker geen moeite doet om zijn groep ervan te overtuigen dat vernielingen en troep onge- wenst zijn". Een ander probleem waar Ina haar tanden in moet zetten is het werk-leer-projekt voor Turkse meisjes ,,Modewensen". Tôt juli van dit jaar is er geld voor dit pro jekt. Ina en Harry vinden het van het grootste belang dat ,,Mode- wensen" doorgaat. ,,Ook de meis jes uit wat conservatievere gezin- Hoogezand - Schoolkinderen gaan volgende week maandag en dins- dag aan de slag in de woonwijk Gorecht. Zij zullen al het rond slingerend papier verzamelen in bakfietsen. De kinderen worden begeleid door de heer K. Frans, die ervaring heeft in dit soort klus- sen. Al gedurende vijf jaar houdt hij als vrijwilliger het Noorder- park netjes, door leiding te geven aan mensen die van justitie een al- ternatieve straf opgelegd hebben gekregen. De kinderen die met Frans aan de slag gaan krijgen voor hun werk een zakcentje. Dat geld komt uit de kas van de Huur- dersvereniging. ,,Wij hebben daartoe besloten, om duidelijk te maken dat we niet alleen praten over verbetering van de woonom geving, maar daar ook wel iets voor over hebben", aldus voorzit ter K. Meelker. De heer Frans heeft zes kinderen voor de op- ruimaktie uitgezocht. Aile andere kinderen in Gorecht die echter zin hebben de buurt eens lekker op te ruimen kunnen maandag en dins- dag helpen.

Het Nieuwsblad nl | 1989 | | pagina 7