Twee tienljes terug voor uw oude pan! KADOSHOP JANSEN Hockeyclub niet eens met herindeling sportvelden MILIEU D0E HET ZELVE Gooi oude panty's niet weg het zijn nuttige attributen Weer Oldambtster autoshow BK. Je eet tenslotte elke dag! Geen blidrage gemeente verplaatsing Scapino VW-agenda Dansavond Kinderen uit helpen werkende kinderen in Bangladesh Hoogezand-Sappemeer - Het doek voor het station van Hoogezand- Sappemeer is gevallen. Het is de Stichting tôt Behoud - en Exploi- tatie van Karakteristieke Panden niet gelukt om een bedrijf te vin- den dat 9 ton in het gebouw wil in- vesteren. Dat geld was nodig om het pand op te knappen, zodat het kon wor- den verhuurd als kantoorruimte. De gemeente is niet van plan om zelf het pand op te knappen en te exploiteren, dus wordt het gesloopt. Het station van Hooge- zand is het laatste in zijn soort, vorig jaar werd een soortgelijk ge bouw in Assen tegen de vlakte ge- gooid. .Het bestuur van de stichting is van plan, voordat ze een nieuw pro- jekt o^fakt eerst te ijveren voor een goede sloopverordening. Zo'n regeling die het zondermeer slopen van gebouwen verbiedt vergemak- kelijkt het reddingsproces. Be- trokkenen worden gedwongen creatieve oplossingen te verzinnen en de energie hoeft niet doorlo- pend te worden gestoken in paniek voetbal. In de jarenlang slepende kwestie is duidelijk geworden dat de Neder- landse Spoorwegen zich zeer on- wrikbaar opstelt. Door de stich ting kon de NS niet worden aan- gesproken. Gesprekken over detailkwesties uit het huurcontract konden alleen worden gevoerd via de gemeente. De gemeente echter, wilde overleg pas starten op het moment dat het plan rond was. Dat plan moest daardoor gemaakt worden op basis van een stan- daardhuurcontract, wat onder- meer inhield dat slechts een huur- periode van 15 jaar vast gegund werd. Met name dat punt schrok beleggers af. In 15 jaar maar ook met een verlenging tôt 30 jaar konden ze geen 9 ton terugverdie- nen. Daarvoor was 50 jaar nodig. Zelfs het genereuze bod van de ge meente om voor de laatste période de risico's weg te nemen met een garantstelling van 4 ton mocht niet baten. Nog steeds is de stich ting ervan overtuigd dat de restau- ratieplannen haalbaar zijn, voor het zoeken van de investeerder is echter meer tijd nodig. Tijd die de NS niet geeft doordat ze wil slo pen. Tijd die de gemeente niet wil geven, omdat ze geen enkel echt risico wil lopen. •O* - Hoogezand-Sappemeer - Woens- dag 15 februari kunnen ze bij u aanbellen. Kinderen van verschil- lende scholen uit onze gemeente zullen uitwaaieren om klusjes te verrichten waar hun leeftijdsgeno- ten in de Derde Wereld de kost mee verdienen. De schoolkinderen doen dat in het kader van een ak- tie van Novib en Unicef, organisâ mes die zich al jaren inzetten om de positie van de armste kinderen in de wereld te verbeteren. Thema van de aktie is "Kinderen helpen werkende kinderen verder". Tôt nu toe hebben drie scholen hun medewerking toegezegd ni. de Jenaplanschool, de Gerardus Ma- jellaschool en de Antoniusschool. De aktie gaat uit van twee klussen; Schoenpoetsen en het venten van allerhande, liefst zelfgemaakte spullen zoals speelgoed, handen- arbeidartikelen, hapjes, koek en snoep. In het kader van de aktie zal de heer Hassan, medewerker van de Novib partnerorganisatie Brac in Bangladesh op 10 februari een be- zoek aan onze gemeente brengen. Zoals bekend steunt de gemeente Hoogezand-Sappemeer het Brac- (TIJDELIJK BIJ BK) Dit is een prachtkans om uw 'waardeloze' oude pan in te ruilen voor een echte BK. Tijdelijk krijgt u bij aankQop van: een BK kook- ot hapjespan f 20,- terug, een BK fluitketel f 15,- terug, een BK steelpan 110,- terug. De aktie loopt van 1 februari tôt en met 4 maart 1989 en geldt voor maar liefst 17 BK kookseries. WINKELCENTRUM SAPPEMEER WINKELCENTRUM MARTENSHOEK De Mixed Hockey Club Dash is het niet eens met de nieuwe indeling van het sportpark de Kalkwijk. In een brief aan de raadscommissie voor sport en recreatie schrijven de hockeyers dat het onverteerbaar is, dat zij daardoor hun inspeelveld zouden moeten opofferen. projekt financieel. In een speciaal belegde bijeenkomst in de advies- raad ontwikkelingssamenwerking en de commissie Sociale Zaken zal de heer Hassan vertellen over het werk van Brac in Bangladesh. De gemeente wil dat inspeelveld, dat naast het kunstgrasveld ligt ter beschikking stellen aan de tennis- club. Volgens de hockeyclub kan dat niet. De club schrijft dat hoc key een luidruchtige sport is en tennis stilte vereist, dat kan niet naast elkaar. Bovendien heeft de club het veld nodig voor de war- ming-up en de cooling-down. Daarnaast is het gebruik dat tij- dens wedstrijden kinderen een bal- letje slaan op inspeelveld en ook leden/toeschouwers de stick ter hand nemen om te oefenen. Bo vendien vreest Dash dat het sa- menpersen van twee clubs op een terrein ten koste gaat van het ,,clubgevoel" van de leden. ,,Le- den van de beide verenigingen (van elke sportvereniging) indenti- ficeren zich met hun vereniging en voelen zich thuis op en om hun clubhuis. Daarvoor is eigen ruimte nodig. Het is daarom niet aan te bevelen om twee verschillende ver enigingen op een dusdanig klein oppervlak in elkaar te schuiven. Dat vraagt om problemen". De reactie van de hockeyclub is wel wat laat binnen gekomen. Vorige maand besprak de commissie sport de kwestie en besloot een uitvoeringsplan op te stellen. Het gemeentebestuur van Hooge zand-Sappemeer wil geen finan- ciele steun verlenen om Scapino van de Nutsstraat te laten verhui- zen naar het pand van de Hema aan de Hoofdstraat in Hooge- zand. Zoals bekend gaat de Hema verhuizen naar het winkelcentrum Gorecht-Oost. Scapino heeft be- langstelling voor het Hema-pand en vroeg een bijdrage van de ge meente. De oppositiepartijen drongen er vorige week bij het Collège van B W op aan een ou de regeling weer van toepassing te laten zijn om het koopcentrum Hoogezand enige compensatie te bieden voor het verlies van de He ma. Het collège van B W voelt hier niets voor. Ook andere be- drijven zouden wel eens om ver- huiskosten bij de Gemeente kun nen aankloppen. Scapino veroorzaakt veel parkeeroverlast op de huidige vestigingsplaats aan de Nutsstraat. Restjes verf gezeefd door een oude panty kunnen gebruikt worden als grondverf. Knip een stukje panty af, leg er een knoop in, schuif dit over de afvoerslang van de wasmachine, dan vastbinden. Aile dubbeltjes, gouden ringen, knopen en haren worden keurig opgevangen. De haren kunnen op de compost- hoop, de ringen om de vinger en met dubbeltjes weet iedereen zelf wel weg. Panty's zijn spiraalsgewijs geknipt uitstekend voor het opbinden van planten. Kleine stukjes brokkelig zeep in een panty leveren nog wekenlang een handzaam stuk zeep. Panty's in het rond geknipt leve ren oersterke touwtjes voor pakjes of vuilniszakken. Klein geknipt zijn oude panty's een superzachte, goed wasbare vulling voor kussens en dekbed- den. 9 febr. 't Kielzog 19.00 uur fami- lieconcert NFO De Nije 's middags geopend 's avonds hardrock cafe met vide- oclips 10 febr. De Nije 's middags mei- den theeuur 's avonds live 'Deluxe Green' 11 febr. 't Kielzog 20.00 uur Pur- per met 'Dit Verhaal' De Nije 's middags Tafelten- nistoernooi EXPOSITIES Gemeentehuis Hoogezand: olie- verfschilderijen van de heer G. Heikens Maand februari Bibliotheek Boekhoven: Penteke- ningen van de heer Klaas Pruim Hoogezand-Sappemeer De dansavond voor a.s. zaterdag van het Dorpshuis te Westerbroek gaat niet door. HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 9 FEBRUARI 1989 Noorderstraat 85 - Telefoon 92783 M. Veningastraat 28 - Telefoon 98507 (I M.) "Een autoshow als nooit tevoren. lemand met belangstelling voor klassewa- gens die nie* komt kijken doet zich zelf te kort." Vijf vooraanstaande Winschoter merken dealers presenteren op do., vrij., zat. 9, 10, 11 februari 100 van hun topklasse gebruikte automobielen en bie den die aan voor extra scherpe prijzen. Zoals gebruikelijk wordt de autoshow gehouden in De Klinker, in Winscho- ten. Er wordt wederom ook weer veel aandacht besteed aan sfeer en gezel- ligheid. De vijf autodealers die samen de "Oldambtster autoshow" vormen zijri Wieling-Opel, Trip-Fiat, Brons-Peugeot, Miedema-Mitsubishi en Rave- Citroën. De autoshow is donderdag en vrijdag geopend van 14.00-21.00 uur en zater dag 10.00-18.00 uur.

Het Nieuwsblad nl | 1989 | | pagina 7