Springer zwaait weer pollepel Fraeylema restaurant Kinderdagverblijf Zuidlaren snel van start A.P.K. SPIJKER 15913-1613 lets voor Kiel, Woldwijck, Hélium of Westerbroek?? Helmster Schans presenteert „Geef mil uw hand" v.d. DEEN KADOSHOP JANSEN Nood???brug geen belemmering KENWOOD Start training toerfietsen Lions toneel voor bejaarden AGENTSCHAP NIEUWSBLAD HOOGEZAND-SAPPEMEER TBR in de praktijk Voor het inleveren van kleine advertenties en nieuws HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 2 MAART 1989 Slochteren - Het restaurant in de boerderij bij de Fraeylemaborg in Slochteren is deze week weer ge- woon open gegaan. Het restaurant werd met sluiting bedreigd, omdat exploitant H. Springer een pacht- schuld heeft. De Stichting Fraeyle maborg, de gemeente Slochteren en Springer hebben een schuldsa- neringsplan opgesteld. Bij de hele operatie waren ook de Hooge- zandster industrieëlen betrokken. Deze wilden het restaurant, dat de afgelopen jaren een goede naam had verworven niet kwijt. Na een grondige inventarisatie zijn de be- trokkenen tôt de conclusie geko- men dat Springer weliswaar een pachtschuld heeft, maar dat dat geen probleem is, omdat het be- drijf goed rendeert. Springer ont- kent dat hij is gevlucht voor de zich opstapelende schulden. Zijn sollicitatie bij onder anderen het Altea Hôtel in Nieuweschans moet worden gezien als een oriëntatie op de arbeidsmark, zo staat te le- zen in het persbericht dat over de zaak is uitgegeven. Hoogezand-Sappemeer - De noodbrug die is gelegd over het Kieldiep in de Meint Venin- gastraat hoeft geen enkele belem mering te vormen voor het door- gaand verkeer. Fietsers en voet- gangers hebben op de brug een aparté baan. Personenauto's zul- len bij toerbeurt met behulp van verkeerslichten over de brug wor den geleid. Het vrachtverkeer wordt omgeleid. Hoogezand - Vanavond spreekt H.J.C. van Marie directeur van de Mesdagkliniek in Gro- ningen over Plaats: Walk-inn. Aan- vang: 20.00 uur. Zuidlaren - Nu ook de gemeenteraad van Zuidlaren het plan heeft goedge- keurd staat het voor honderd procent vast: Zuidlaren krijgt een kinderdag verblijf. Voorzitter Alof Huizing van de Stichting Kinderopvang is een te- vreden man. In ongelooflijke kor- te tijd is zijn stichting erin ge- slaagd het plan voor een kinder dagverblijf van de grond te krijgen. Pas anderhalf jaar nadat een gastouderprojekt in Zuidlaren van start ging, staat de volgende voor- ziening op stapel. Financieel is het zo geregeld: Het arbeidsbureau stelt voor de eerste twee jaar 70.000,- beschikbaar uit de pot ,,herintredende vrou- wen" voor personeelskosten. De gemeenteraad kent een eenma- lige exploitatiesubsidie toe van 25.000,-. B.&W. van Zuidlaren beschouwen het kinderdagverblijf als een blijvende voorziening, maar kunnen op dit moment nog niet aangeven hoe hoog de lasten voor de gemeente in de toekomst zullen zijn. Zuidlaren verwacht dat per 1990 van rijkswege gelden beschikbaar komen ten behoeve van kinderopvang, de zogenaam- de ,,Oortgelden". Een eventuele fusie tussen de Stichting Kinder opvang en de Stichting Kin- derspeelzalen, kan de exploitatie gunstig beïnvloeden. Het kinder dagverblijf wordt gevestigd in Westlaren, in het buurthuis De Bark. Enkele andere gebruikers van het pas gerenoveerde buurt huis (vroeger twee kleuterscholen) zullen moeten verhuizen, maar dat is al tôt ieders genoegen geregeld. De Stichting betaalt 1.200,- huur per jaar aan de gemeente, een schijntje, maar moet wel zelf de nodige verbouwing bekostigen. Daarvoor wordt een beroep ge- daan op diverse fondsen. In het kinderdagverblijf zullen on- geveer 18 kinderen terecht kunnen in de leeftijd van 0 tôt 4 jaar. Ou- ders betalen daarvoor naar draag- kracht. Bedrijven kunnen kind- plaatsen huren voor opvang van kinderen van hun personeel. Dat kost 12.000,- per jaar (5 dagen per week van 08.00 tôt 18.00 uur). Garagebedrijf Siddeburen ,,Dat lijkt duur", zegt Alof Hui zing, ,,maar daar moet je de ou- derbijdrage weer aftrekken". Het psychiatrisch centrum Den- nenoord wil 2 2Vi plaats huren. Mogelijk gaat de gemeente Zuid laren in de toekomst zelf ook kindplaatsen huren. ,,We krijgen ze nog wel zover", aldus Huizing. Hij roemt de positieve inzet van het arbeidsbureau bij het realise- ren van de plannen en zegt ook over de gemeente niet te mogen mopperen. ,,Met de peuterspeel- zalen, het gastouderproject en straks het kinderdagverblijf is er in Zuidlaren een goed pakket van voorzieningen voor Kinderopvang tôt stand gekomen". INFORMATIE VERK00P REPARATIE Joke Dallinga uit Kolham exposeert de hele maand maart in het gemeentehuis van Hoogezand-Sappemeer. Aanvanke- lijk werkte Dallinga als freelance ontwerpster van affiches die voornamelijk betrekking hadden op vrouwen. Nu maakt ze vrij werk. Ze schildert en maakt zeefdrukken. Arnhem - Tôt 31 maart kunnen bewonersgroepen zich inschrijven voor de vierde landelijke leefbaar- heidswedstrijd ,,Een kern waar pit in zit". ledere groep die zelf zijn leefomgeving wil verbeteren kan meedoen. Slaagt de groep in het bereiken van het zelfgekozen doel, dan krijgt ze het predikaat. Het is toegestaan, dat de gemeente helpt bij de uitvoering van het project. Spelregels De bewoners dienen tôt een wijk, buurt, straat of dorp te behoren van maximaal 4000 inwoners. Een onafhankelijke jury neemt de uit- gangssituatie op voordat de deel- nemers beginnen met hun aktivi- teiten. ledere groep die het voor- genomen doel realiseert ontvangt sowieso lOOOguIden. Tien bijzon- dere projekten worden beloond met nog eens 1500 gulden extra. Er is 15 maanden de tijd om een gekozen project uit te voeren. Aan de vorige wedstrijden deden 150 kernen mee. Ze knapten wooner- ven, buurthuizen en speelterreinen op. Ook werden er natuurpaden aangelegd, of een oude molen ge- restaureerd. Enkele kernen wier- pen zich op het schrijven van de plaatselijke historié. In december 1990 worden de prij- zen uitgereikt. De wedstrijd wordt georganiseerd door de Koninklij- ke Nederlandsche Heidemaat- schappij in Arnhem. SPINT Klein, rood of groen spinachtig diertje dat fijn, zilverkleurig spin- sel maakt aan de onderkant van bladeren. Onderkant bladeren bespuiten met koud water of spiri- tusoplossing gebruiken zoals bij bladluis. De aftaketing van het station Hooge zand. Foto Dennis Beek Hoogezand-Sappemeer - Het duurt nog even, maar mensen die geen modderfiguur willen slaan zullen toch nu al moeten starten met de training. Op 22 april orga- niseert de sectie toerfietsen van de Koninklijke Nederlandse Wieleru- nie (KNWU) onder anderen van- uit Hoogezand toerfietstochten tussen de 30 en 165 kilometer. De sectie toerfietsen is van plan de komende tijd aan de weg te tim- meren, zo wil men overal in het noorden nieuwe toerfiets vereni- gingen oprichten. Sinds kort ope- reert de sectie zelfstandig onder de vlag van de KNWU. Een van de eerste aandachtspunten is dat er nauwer zal worden samengewerkt met de andere grote rijwielbond, de NRTU. Hélium - Meeleven met de lotge- vallen van de aan lager wal ge- raakte Willem Bogert. Dat kan za- terdag 4 en 11 maart bij toneelver- eniging De Helmster Schans. Op- gevoerd wordt het toneelstuk ,,Geef mij u hand" in dorpshuis. Tonegido. De regie is in handen van Jan de Lange, bekend als schrijver van onder anderen het boek ,,Over de landouwen straalt de zon". Voor de voorstelling van 4 maart zijn nog wat kaarten beschikbaar. Die kunnen worden besproken van Anneke van Dijk 05983-2029. Bei- de avonden beginnen om 19.30 uur. Voor de muziek zorgt Cheer Up, voorheen bekend als The Fly- ing Customs. RENAULT Haal het Renaultboek 1989 bij Uw dealer: Burg. van Royenstraat O. 50 Hoogezand - Tel. 05980-23457 Hoogezand-Sappemeer - Een klucht in het Gronings en het blijspel De ringmeester. Dat staat er op het programma van de be jaarden toneelavonden die de Li ons organiseren. De klucht is ge- schreven door Henk Kloosterman. Het blijspel speelt zich af in Café Lubbers alwaar de vrouwen de broek aan hebben. Bertus Lubbers en zijn zwager Zwaantinus hebben een slecht leven, ze hebben niets te vertellen. Daarom bedenken ze van ailes om de dames een loer te draaien. Dat ze daarbij de dames de stuipen op het lijf jagen en in totaal onvoorziene omstandighe- den terecht komen, bedenken ze helaas pas als het kwaad al is ge- schied. De avonden worden ver- zorgd door de toneelgroep VIOD uit Thesinge. De avonden die ge- houden worden in de Reensche Compagnie zijn voor aile bejaar den gratis, maar omdat er maar beperkte ruimte is moeten kaarten vooraf worden opgehaald. Dat kan iedere dag vanaf 13.30 uur bij het buffet van de Reensche Com pagnie. De avonden vinden plaats op vrijdagavond 3 maart en woensdagavond 8 maart. Noorderstraat 85 - Sappemeer - Tel. 05980-92783 Meint Veningastraat 28 - Martenshoek - Tel. 05980-98507 Zuidlaren - 05905-4047 - Fax: 4493

Het Nieuwsblad nl | 1989 | | pagina 3