De week vanDrieske Attema G.J. MULDER-HERENMODE GESLOTEN 1U Algemene Ledenvergaderlng Dierenbescherming Hoogezand- Sappemeer e.o. Geschenkbonnen in heel Gorecht-Oost Pedlcure thuis Bibliotheek geeft jongeren 50% korting Jeugdsoos Octopussy Gezinsvervangend tehuis vliegt uit grand weer actief y Feestelijke heropening G.J. MULDER-HERENMODE donderdag 9 maart a.s. VOLGENDE WEEK MÉÉR HIEROVER IN DEZE KRANT! Algemene Ledenvergaderlng niet op woensdag 15 maart maar WOENSDAG 22 MAART in de Reensche Compagnie Aanvang 20.00 uur HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 2 MAART 1989 Deze week hield Drieske Attema haar agenda voor ons bij. Sinds 1987 is ze directeur van de Instelling voor Basiseducatie in Hoogezand-Sappemeer. Daarvoor was ze jaren conrec- tor bij het Noordelijk Avondcollege (NAC). Donderdag Om 8.30 uur fiets ik naar ons schoolgebouw aan de Spoorstraat Zuid. In de kantine zitten cur- sisten met een kopje koffie te wachten tôt de lessen beginnen. Op donderdag zijn er lessen Frans, tekenen en kunstbeschou- wing van het NAC. De Basisedu catie heeft een cursus Engels, een cursus lagere schoolkennis opfris- sen en een thema-ochtend open school. Ik bespreek met een colle- ga of het nog mogelijk is twee vrouwen te plaatsen in een open school groep. Ze willen graag zo snel mogelijk beginnen. Dat kan gelukkig ook. Ook is er een ge- sprek over de mogelijkheden om nu nog korte cursussen te organi- seren. Waar is belangstelling voor en hoe komen we daar achter. Voor de cursus Engels is veel be langstelling. De cursus solliciteren en brieven schrijven loopt niet. Hoe komt dat? De docente teke nen vertelt me over haar plan om een tentoonstelling te organiseren in het gemeentehuis met werk van cursisten. Een goed idee, het werk is prachtig, ook van de beginnen- de cursisten die aanvankelijk zei- den niet te kunnen tekenen. Van- daag werk ik 's morgens en 's avonds. Bij het NAC bespreek ik 's avonds de mogelijkheden om wiskunde voor avondmavo- en ha- vo te geven in Hoogezand. Ook heb ik een gesprek met een Neder- landse vrouw en haar Joegoslavi- sche man. Hij woont 1,5 jaar in Nederland, heeft al aardig wat van onze taal geleerd en wil nu een cursus Nederlands voor andersta- ligen volgen. Hoogezand - Bij aile winkels in Gorecht-Oost kunnen vanaf nu VVV-geschenkbonnen worden in- gewisseld. De VVV-ge schenkbonnen worden verkocht bij Foto Groot-Obbink, zodat Hoogezand-Sappemeer nu twee verkooppunten van bonnen heeft. Al enkele jaren kunnen de bonnen worden gekocht bij het VVV kan- toor aan de Hoofdstraat. De win- keliers van Gorecht-Oost hopen dat de deelname van een compleet winkelcentrum aan de verkoop van de VVV-geschenkbonnen an- dere consumentgerichte bedrijven er toe zal overhalen ook deel te ne- men. Vrijdag Vroeg naar school. Ik help een cursist met het invullen van een aanvraagtormuher voor een tege- moetkoming in de studiekosten. Veel cursisten maken gebruik van de mogelijkheid om een deel van de studiekosten terug te vragen bij het Ministerie van Onderwijs. Jammer dat de regeling niet geldt voor jongeren en dat de aanvraag pas kan worden verstuurd nadat het cursusgeld is voldaan. De do cente textiele werkvormen is ziek. Graag had ik haar willen vertellen dat er veel enthousiaste reacties zijn gekomen op de werkstukken die haar cursisten hebben gemaakt en die in het gebouw te bekijken zijn. Het zijn kamerschermen met fraaie kleuren en patronen. Via de tandarts (brr) naar het gemeente huis. De Instelling voor Basisedu catie valt onder het bestuur van de gemeente en dus heb ik daar regel- matig overleg. Maandag Kunnen we dit voorjaar voor de Marokkaanse vrouwen nog een korte cursus organiseren. 1k heb daarover een gesprek met de op- bouwwerkster. Het aantal Marok kaanse vrouwen in Hoogezand is gering, het budget beperkt. Bin- nen hun cultuur horen cursussen op zondagmiddag plaats te vin- den. Voor ons is het moeilijk om dan deskundige leiding te vinden. We plannen voorlopig vier cur- susmiddagen en hopen dat de ge meente geld beschikbaar stelt. We vinden het belangrijk dat er cur sussen Nederlands zijn voor bui- tenlandse vrouwen. Binnen het ge- schiedenisprogramma start bin- nenkort een lessenserie over de Veenkolonien. Na de pas afgeron- de serie lessen over China hopen we op veel belangstelling voor de eigen omgeving. iJe kranten staan momenteel vol met advertenties van scholen. Ook bij ons komen er veel vragen binnen. De inschrij- ving start begin mei. Dinsdag Het kopieerapparaat is kapot. Wat rekenen we toch allemaal op zo' n ding en wat duurt het lang voordat er iemand komt die hem repareert. Aan het eind van de ochtend is er een vergadering met de werkers in de basiseducatie. De school bestaat nog maar kort, we zitten in de aanloopfase en er is veel te bespreken. Ervaringen die we nu opdoen kunnen we gebrui- ken bij de planning voor volgend jaar. 's Middag ga ik naar het NAC voor een vergadering. Het is een lange zitting van twee tôt vijf, waarop veel aan de orde komt, de organisatiestructuur, personeels- zaken, plannen voor de toekomst. 's Avonds even naar school. Dit is een lange vermoeiende werkdag. Op school kom ik weer de cur sisten tegen waarvoor al die verga- deringen worden gehouden. En ik realiseer me dat ik het kontakt met hen altijd weer het leukste deel van m'n werk vind. Cursisten uit de eindklassen hebben het in deze tijd van het jaar druk. Ze komen met vragen over herkansingsmo- gelijkheden, het examen en oplei- dingsmogelijkheden voor na het examen. De sfeer in de eindexa- mengroepen is meestal speciaal. Dat komt ook omdat we cursisten met heel verschillende motivaties op school hebben. Sommigen heb ben het diploma nodig voor het werk of vervolgstudie. Anderen leren voor hun algemene ontwik- keling. Woensdag M'n werkdag begint weer met post doornemen, even telefoneren, even wat klusjes, even een nieuwe vergaderdatum vastleggen, even kijken hoeveel deelnemers de cur sus rekenen heeft, even aanmel- dingsformulieren bekijken en ga zo maar door. Met een collega de algemene docentenvergadering doorgesproken. Er zijn verande- ringen op komst in het volwasse- nenonderwijs. Wat zijn de conse- quenties voor onze afdeling van het NAC en voor het personeel. De lerares Nederlands heeft leuk nieuws. De vrouwen die de cursus Nederlands voor anderstaligen volgen hebben De Internationale Dames Krans opgericht. Ze zijn van plan om elkaar buiten de les sen eens in de twee weken te ont- moeten. Ze willen ervaringen uit- wisselen en elkaar helpen als er problemen zijn. Een mooi initia- tief. Oh, jee, mijn typemachine begeeft het, de verwarming is stuk en het stukje over ,,mijn week" moet ik al over een uur inleveren. De week ging toch weer sneller dan ik dacht. Schuilingsoord - In de maand maart heeft Jeugdsoos Octopussy in Schuilingsoord een gevarieerd programma te bieden. 3 maart 20.00 uur Bingo. 24 maart wandel- en puzzeltocht voor aile leeftijden vanaf 19.30 uur. 31 maart (paasvakantie) 14.00 uur te- kenfilmmiddag, 's avonds 20.00 uur speelfilm. Iedere dinsdag tussen 19.00 en 19.45 uur stripotheek/leesotheek (geheel gratis uitleen van strips en boeken). Aile aktiviteiten vinden plaats in dorpshuis 'De Schoel'. Sappemeer - De bouw van het ge zinsvervangend tehuis op de hoek van de Rembrandtlaan en de Van Neckstraat schiet enorm op. De huizen, eigenlijk zijn het aan el kaar gekoppelde woningwetwo- ningen, worden gebouwd in op- dracht van de Christelijke Wo- ningbouwvereniging Talma, die ze door zal verhuren aan de Stichting Philadelphia Tehuizen in Gronin- gen. Er zullen 24 licht geestelijk gehandicapte mensen gaan wo- nen. In het gebouw zal een ge- meenschappelijke keuken en ont- moetingsruimte zijn. Het gebouw moet in oktober helemaal klaar zijn. In verband met de inrichting van de nieuwe Herenmodezaak is dinsdag 7 maart én woensdag 8 maart DONDERDAG 9 MAART is de feestelijke heropening met vele aanbiedingen! HERENMODE Noorderstraat 307 G I MULDER 9611 AH SAPPEMEER J. .nciiUL.u Telefoon 05980-92365 Hoogezand - Mevrouw H. Duit- Possel is gisteren een pedicure- voetverzorgingspraktijk begon- nen. Ze bezoekt de mensen thuis. ,,Er is veel vraag naar pédicures die bij de mensen thuis komen. Immers als je voetklachten hebt of slecht ter been bent is het naar ie mand toegaan uitermate verve- lend. zegt mevrouw Duit. De opleiding voor pedicure/voetver- zorger neemt enkele jaren in beslag. Het is mevrouw Duit een doorn in het oog dat er mensen zijn die het vak ,,er even bij doen". De Nederlandse Vereniging van Voetverzorgers, waar ik bij ben aangesloten, laat daarom alleen leden toe die een gedegen theoreti- sche en praktische opleiding heb ben gehad. Zoek je iemand voor je voeten, dan moet je altijd vragen of de persoon is aangesloten bij de vereniging. Dat is een waarborg voor de kwaliteit". Voor jongeren van 18 t/m 20 jaar heeft de openbare bibliotheek een financiele verrassing in petto. Een abonnement kost voor hen slechts f. 15,—, t.o.v. 1988 betekent dit een korting van 50%. Bij inschrij- ving als nieuw lid ontvangen deze jongeren tevens een gratis kaartie voor de vertoning van de film 'Spoorloos' Bij de bibliotheek denkt iedereen aan het lenen van boeken. De bieb heeft echter veel meer te bieden, zoals tijdschriften (op allerlei ge- bied), de kranten (dagelijks 'vers'), krantenknipsels (geschikt voor werkstukken) en van ailes op het gebied van muziek zoals blad- muziek, platen en een uitgebreide kollektie CD's. Loop eens binnen in de Centrale Bibliotheek 'Boekhoven' bii het winkelcentrum Gorecht-Oost of ga naar het filiaal 'De Kern' aan de Rembrandtlaan. Nog te ver? Informeer dan eens of de Biblio- trailer misschien in de buurt stopt. Het is de moeite waard om lid van de bibliotheek te zijn.

Het Nieuwsblad nl | 1989 | | pagina 5