Dussel viert 45 jarig bestaan met kampioenschap HS Boeren WOLTMAN Kadoshop Jansen vernieuwd Turkse Meisjes Zuur en Puister breken door KADOSHOP JANSEN AGENTSCHAP NIEUWSBLAD HOOGEZAND-SAPPEMEER Al weer half varken HartstichUng zoekt collectanten Oosterbroek gif vrlj Jongeren platfomi Voor het inleveren van kleine advertenties en nieuws HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 16 MAART 1989 grote file was ontstaan. Een vrachtwagen die hinder onder- vond werd even langs gelaten. Vervolgens stoomden we op naar de Grote Markt in Stad, goed be- geleid door politie. Op de bomvol- le markt was een werknemer van het Gronings Vervoersbedrijf ten overvloede bezig zakken met halte ,,Tijdelijk vervallen" over buspaaltjes te hangen. Buschauf- feurs stonden het schouwspel met de handen in de zakken te aan- schouwen, ze konden geen kant op. Daarna op naar het bordes van het stadhuis. Wat opviel was dat vanuit het publiek enkel posi- tieve reacties te horen waren over de acties, die toch wel enige over- last veroorzaakte. Behalve de CPN liepen ook enkele dames van het promotie team van Albert Heyn pamfletten uit te delen. We hebben de dames even verteld, dat hun baas duchtig misbruik maakt van de slechte situatie in de akker- bouw. Door boeren steeds minder geld voor de groenten te betalen. Brillenboer Linneman uit Sappemeer, die on- der anderen een brillenwinkel in de Oosterstraat heeft en voorzitter is van de winkeliersvereniging al- daar. Was stomverbaasd dat boe ren met hun tractors in enkele mi- nuten de Oosterstraat omtoverden in een wandelpromenade, terwijl de winkeliersvereniging daar al ja- ren voor vecht. De ondernemers rond de Grote Markt kregen van de landbouwor- ganisaties bloemen en ook de „meehuil" zak, zodat hun leed wat werd verzacht. Slochter boerin De gemoederen op de markt wa ren hevig verhit. Aanvankelijk was het de bedoeling dat de com- missaris van de koningin H.J. Vonhoff een petitie met eisen aan- geboden zou krijgen op het pro- vincie huis. Omdat de leiding van de demonstratie ongeregeldheden verwachtte als de commissaris niet op het bordes van het stadhuis zou komen, werd Mevrouw E.J. Jans- sens-Jensma uit Slochteren naar de commissaris afgevaardigd. Vrouwelijke overredingskracht zo dachten de organisatoren is de beste remedie en ze hadden gelijk. Luttele minuten later verscheen de commissaris, betuigde zijn steun aan de menigte en oogstte instem- mend gejuig. De boerin die zich uit protest te- gen het slechte landbouwbeleid bovenop een tractor uitkleedde heb ik gemist en de bestorming van de studio van Radio Noord ook. Tegen tweeën reed ik van de Grote Markt en nu maar hopen dat deze dag Stad heeft geholpen en dat we weer gewoon beloond zullen worden voor het vele werk dat we verrichten. Gaat Braks niet om dan rijd ik trouwens met de tractor naar Den Haag en veel van mijn collega's met me. We hebben de smaak te pakken. Hoogezand-Sappemeer - Kegel- club Dussel viert dit weekend het 45 jarig bestaan met een groots ke- gelconcours om het kampioen schap van Hoogezand-Sappe meer. Het concours begint van- avond en eindigt zondagavond rond tienen. Dussel is op 17 januari 1944 opge- richt door onder anderen kleerma- ker H. Bos die momenteel nog steeds aktief lid is. Omdat de oprichting in de oorlog plaats vond, moest de club op zondag- middag kegelen. 's Avonds mocht men niet over straat. Later in het oprichtingsjaar kon er helemaal niet meer worden gekegeld, omdat er brandstof gebrek was. In het begin kegelde Dussel (dat zijn de drie middelste kegels, vandaar de naam red.) bij Hôtel Faber, later Hoogezand-Sappemeer - In Schui- lingsoord houdt men van varkens- vlees dat is wel duidelijk. Opnieuw kan er bij het klaverjassen een half varken worden gewonnen. Datum 2 april, aanvang 13.30 uur, plaats dorpshuis ,,De Schoel". in Hôtel Groeneveld en vanaf 1955 is de club aktief in het kegel- huis van Struve. De sportieve prestaties van de club en haar Ieden waren de afgelopen 45 jaar wisselend. De club heeft meerdere prijzen gewonnen met de vijftallen tijdens bonds- wedstrijden. Ook leverde Dussel verschillende kegelaars voor de tientallen van de Noord Neder- landse Kegelbond. In 1970 werd de club kampioen van Noord Ne- derland. Later werden nog twee leden persoonlijk kampioen van Noord Nederland. Op dit moment heeft Dussel 23 leden waarvan 2 leden van verdienste. Dussel is na- tuurlijk uit op prestatie, maar de hoofdzaak is toch wel de gezellig- heid en vriendschap op de cluba- vond. De nieuw ingerichte winkel van Kadoshop Jansen. Sappemeer - Kadoshop Jansen in Sappemeer is totaal vernieuwd. De winkel is voorzien van nieuwe stellingen en oogt daardoor ruim en aantrekkelijk. Het shopmodel met veel hoge stellingen en aparté hoekjes is verlaten. Prachtig is de nieuwe tassenafdeling. De herin- richting van de zaak heeft vier da- gen in beslag genomen. Ter gele- genheid van de opening op vrijdag hebben aile klanten een theeglas of konijn ontvangen. Terwijl Jan sen samen met de eveneens hero- pende kledingzaak van G.J. Mul- der heel Sappemeer tracteerde op fanfare muziek. Evenals in Mar- tenshoek blijft de filosofie van de Kadoshop dezelfde. ,,We zijn een winkel op streek, buurt niveau dus verwachten mensen bij ons de pu naise en het leuke kadootje. Die formule werkt en daar houden we aan vast", aldus eigenaar C. Jan sen. Laat uw aangifte inkomstenbelasting deskundig verzorgen door: Administratiekantoor de Akkers 14 - Muntendam Telefoon 05987-20461 (ook 's avonds) Je kon gisteren over de daken lo- pen op de Grote Markt in Gronin- gen. Boeren in protest. Hoogezand-Sappemeer - Voor de collecte van 3 tôt en met 8 april zoekt de Nederlandse Hartstich- ting nog collectanten. Belangstel- lenden kunnen zich opgeven bij mevrouw A. Bodewes (96211) of mevrouw G. Vogelenzang (20510). Hoogezand-Sappemeer - Het gaat goed met de artistieke carrière van Ben Zuur en Henk Puister. On- langs werden de zangers derde in het AVRO programma Koperen Ko en Nikkelen Nelis. Ze zijn op nieuw uitgenodigd en zullen in datzelfde programma op 19 maart twee eigen composities ten gehore brengen, namelijk ,,De Koning van de Stad" en ,,Anna". Op 25 maart zijn ze te gast bij radio OOG en in het Drentse program ma van Jans Polling zullen ze drie liedjes zingen. Ook het avondvul- lend programma dat de heren in het Gronings brengen loopt als een trein. Tôt september is het vol- geboekt. Zoals het vaak gaat bij succès, van het één komt het ander de heren lopen dan ook rond met plannen om van de liederen ,,De Damster toorn" en ,,Delfziel, Delfziel" een single te maken. Oosterbroek - Chemische on- kruidbestrijdingsmiddelen in het openbaar groen van Oosterbroek moeten worden geweerd. Dat vindt de Werkgroep Natuur en Milieu Oosterbroek. Om haar stelling kracht bij te zet- ten organiseert de Werkgroep op dinsdagavond 21 maart een voor- lichtingsavond. Gérard van Dijk van de Milieufederatie in Gronin- Modewensen voorziet duidelijk in een behoefte. Op dit moment be- zoeken 17 meisjes het projekt aan de Erasmusweg. Dat zijn er zoveel dat er moet worden gewerkt in twee groepen. Werk is er steeds in voldoende mate. Vroeger konden de meisjes er drie dagen terecht, nu nog maar anderhalve dag. Daarnaast gaan aile meisjes twee dagen per week naar de streek- school. ,,Als Modewensen weg gaat, dan ga ik ook niet meer naar school. Hier leer ik juist ontzet- tend veel en op school leer je haast alleen maar théorie", zegt een van de deelneemsters. De anderen knikken instemmend, maar twee meisjes zeggen de streekschool ook te bezoeken als Modewen sen" op zou houden te bestaan. )e meisjes zijn verknocht aan het projekt dat blijkt ook als de bege- leidster aankondigt dat er paasva- kantie zal worden gehouden. ,,In de vakanties vervelen we ons dood. Er zijn hier veel te weinig dingen waar je als Turks meisje naar toe kunt. In Turkije kun je naar het strand omdat er een be- paald stuk is voor vrouwen en je kunt naar een theehuis en het is al- tijd gezellig op straat. Hier is het vaak maar een dooie boel, vooral op zondag en dan verveel ik me dood". Hoogezand-Sappemeer - Vanaf dinsdag 28 maart wordt er om de veertien dagen een soosavond ge houden in ,,Het Krekeltje" in Go- recht. De soosavonden worden ge- organiseerd door het Jongeren Platform Gorecht. Door de felle verlichting aan te passen en leuke muziek te draaien is het de jonge ren gelukt om van ,,Het Krekel tje" een gezellige ruimte te ma ken. De soosavonden zijn gratis. Er kunnen spelletjes worden ge- daan en er kan tafeltennis worden gespeeld. Elke woensdagavond is er in de gymzaal van ,,De Badde" aan de Thorbeckelaan een open sportuur. Het sportuur is bedoeld voor jongeren van 12 tôt 20 jaar. Hans Raspe is de leider. Jongeren kunnen zelf bepalen welke sport ze willen beoefenen. gen zal uit de doeken doen hoe openbaar groen zonder gif kan worden onderhouden. Aan de or- de komen vragen als: Wat wordt er gebruikt en wat zijn op de lange termijn daarvan de gevolgen. Kunnen kinderen en huisdieren zonder risico in het gemeentelijk groen spelen. Kunt u de gemeente helpen bij het alternatief beheer. In het verleden heeft de gemeente Oosterbroek op kleine schaal uit- geprobeerd of straat en wijk zon der chemische middelen onkruid- vrij konden blijven. Ook is er een proef met bodembedekker die het onkruid verdringen, gedaan. Bei- de proeven waren volgens de ge meente geen succès. Voor de avond zijn wethouders, gemeente- werken, politieke partijen en aile inwoners van Oosterbroek uitge nodigd. Noorderstraat 85 - Sappemeer - Tel. 05980-92783 Meint Veningastraat 28 - Martenshoek - Tel. 05980-98507 Vervolg pag. 1 Vervolg pag. 1

Het Nieuwsblad nl | 1989 | | pagina 3