Kwestbare inhammen Zuidlaardenneer afgesloten OCCASIONS A.P.K. SPIJKER 159(3-1113 Hoezo armoede in Hoogezand Goud Gek, Gek Goud Vrijwilligers nodig voor fotografie, knutselhulp en grafische opdrachten AUTOBEDRIJF HOGENBERG Jonge Socialisten actief Lezing hulsvrouwen over economische zelfstandlgheid Sportbestuur voor vrouwen ZeNverdediging voor vrouwen Zuidlaren - Nog dit jaar zullen in hammen van het Zuidlaardermeer die natuurwetenschappelijke waarde hebben worden afgeslo ten. Bovendien wordt er een oe- verafscheiding gemaakt, zodat bo- ten niet meer in het riet kunnen. Voor vaartuigen komen er andere aanlegmogelijkheden. In totaal kost het plan 332 duizend gulden 135 duizend wordt door de gemeente Haren betaald, 151 dui zend door Hoogezand-Sappemeer en 46 duizend door Zuidlaren. B en W van Zuidlaren stellen de Raad voor om de directievoering van het project in handen te geven van het bureau „Oranjewoud" tflet overweging daarbij is dat ïlet Sa- menwerkingsverband Zuidlaar- dermeergemeenten, ontwerper van de plannen, geen rechtsper- soon is. Dat verband kan dus geen rechtstreekse opdrachten geven. En om de opdrachten afzonderlijk per gemeente te geven dat lijkt uiterst onhandig. Ook het onderhoud van steigers en beschoeiïngen wil de gemeente gezamenlijk verrichten. Per jaar kost dat onderhoud 15 duizend gulden. Volgens B en W van Zuid laren moet opdracht tôt het plegen van onderhoud jaarlijks via een openbare aanbesteding worden verstrekt. Hoogezand-Sappemeer - De vrij- williger Vacature Bank is op zoek naar de volgende mensen: - Ie- mand die foto's wil nemen van de activiteiten van het jeugd- en jon- gerenwerk in De Nije. Er is een donkere kamer aanwezig. - Een begeleider voor de knutsel- club in Gorecht. Leiding moet er worden gegeven aan kinderen van 4 tôt en met 10 jaar. - Het Reproduktie en Administra- tie Projekt (RAP) zoekt iemand die zich langdurig enkele dagen per week in wil zetten voor het uit- voeren van grafische opdrachten en het begeleiden van de vrijwilli gers in het projekt. Mensen met ervaring in de klein Off-set genie- ten de voorkeur. - De stichting kinderopvang be- heerster van het Kinderdagverblijf Joepie zoekt vrijwilligers voor het opvangen en begeleiden van kin deren van 0 tôt en met 4 jaar. De vrijwilligersvacature bank is te bereiken op maandag, woensdag en vrijdagochtend van 9.00 tôt 12.00 uur op telefoonnummer 05980-94148. Garagebedrijf Siddeburen Hoogezand-Sappemeer - De sportclub van de kinderen niet kunnen betaleh. Maar eenmaal per week vlees. Nooit op vakantie. Geen geld voor hobbies. Dat zijn de problemen waarmee vrouwen kampen die van een lage uitkering moeten leven. Op dinsdag 21 maart wil het Vrouwenproject over Vrouw en Armoede praten. Als inleidsters zijn Martha Rei- ning en Henny de Jong uitgeno- digd. Beide spreeksters hebben hun sporen verdiend als voor- vechtsters in de strijd om positie- verbetering van vrouwen met een uitkering. Na de inleidingen is het de bedoeling dat er uitgebreid van gedachten kan worden gewisseld. Tevens zal worden bekeken of er behoefte is aan het oprichten van een comité Vrouwen met een uit kering". De avond vindt plaats in De Kern en begint om 20.00 uur. Hoogezand-Sappemeer - Het 1 mei feest en de aanstaande Euro- pese verkiezingen, dat staat er morgen op het programma van de Jonge Socialisten. Iedereen is wel- kom. De avond begint om 20.00 uur. Vogelcreaties met gedichten stelt mevrouw A.M. Kunst deze maand ten toon in de Centrale Biblio- theek Boekhoven. De tentoonstel- ling is een bezoekje zeker waard. Hieronder gedicht Thyl Uyl en Spiegel Oe - hoe, hoe - hoe vind ik dat boek vol met papier van bomen Oe - hoe, hoe - hoe ben ik op zoek om aan wijsheid te komen Oe - hoe, hoe - hoe vind ik plezier in de grappen van mijn we- zen, Oe - hoe, hoe - hoe zoek ik het vertier om dit boek te kunnen lezen Oe - hoe, hoe - hoe vind ik een oude wijze uil, in dat zwarte bos vol dro- men Oe - hoe, hoe - hoe Geef ik mijn droom in ruil, om ooit die vogel tegen te komen Ruiken aan 20 jaar oud Veenkoloniaal kanaalwater Veendam - De museumwerkers van het Veenkoloniaal muséum in Veendam zijn de dépôts ingedo- ken op zoek naar knotsgekke voorwerpen. Ze hebben van die voorwerpen een ,,Goud gekke" tentoonstelling gemaakt. Zo staat er een in tweeën gebroken gietijzeren grafsteen van de 19e eeuwse Veendammer Inkrott. In- krott beklaagde zich in zijn herin- neringen over de Veendammer scholieren, die hem letterlijk neersloegen als hen iets niet aan- stond. Naast de sombere grafsteen zijn bonté paradijsvogels te zien die door de Veendammer kapitein H. van der Wal zijn meegenomen uit Nieuw-Guinea. Uit het verre Oosten komt een duizendpoot op sterk water meegenomen door een andere kapitein. Ook valt er te genieten van flessen met daarin twintig jaar oud Veen koloniaal kanaalwater. Het mu séum durft het aan om de bezoe- kers aan de flessen te laten ruiken. Ook staat er een haarstuk ge maakt van het haar van leden van de vroeger Veendammer familie Sannes. De tentoonstelling loopt tôt 4 mei. Het muséum, aan de Kerkstraat in Veendam is elke dag open van 14.00 tôt 17.00 uur. Hoogezand-Sappemeer - Dinsdag- ochtend verdiept de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen zich in het onderwerp „de economi sche zelfstandigheid in 1990". Mevrouw Goedbloedt, die over het onderwerp een kadertraining volgde zal de ochtend inleiden met een lezing. Het jaartal 1990 duikt steeds vaker op in de média. Meis- jes en jongens die dan, of in de ja- ren daarop 18 jaar worden, moe ten in staat zijn zichzelf te onder- houden. De overheid gaat er van- uit dat tegen die tijd het rollenpa- troon is doorbroken. Dat roept vragen op als: Welke gevolgen heeft dit voor de samenleving. Wie past er op de kinderen als de vrouw aan het werk is en wie zorgt er voor de hulpbehoevenden. De morgen begint om 9.30 uur en wordt gehouden in Hôtel Walk Inn. Leden van de Vereniging en introducees zijn welkom. Hoogezand-Sappemeer - In totaal acht cursusavonden gaat de Stich ting Provinciale Groninger Sport- raad organiseren voor vrouwen in sportbesturen. Zo'n cursus is no dig, zo vindt de Sportraad, omdat slechts 20 procent van de sport- bestuurders bestaat uit vrouwen, die dan veelal het secretariaat be- heren. Maar 3 procent van de voorzittershamers wordt door vrouwen gehanteerd. De eerste avond is op 22 maart. Tôt 17 maart kan men zich nog aanmel- den op 05980-23200. Hoogezand-Sappemeer - Vanaf 6 april start er in De Kern een cursus zelfverdediging voor vrouwen. De cursus duurt 10 weken en kost 50 gulden. Vrouwen die een uitkering hebben hoeven maar 25 gulden te betalen. Opgeven bij het Vrou- wenprojekt 90664. cUu/eeT ZEG HET EENS WAT LET JE JIAC jongeren informatie en advies centrum, Hoofdstraat 33a Hoogezand. tel.05980-94755 van 9-5 uur. OPEN VAN 1 tôt 5 uur. HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 16 MAART 1989 Corsa TR Luxe 1200 S 1984 Kadett Club E 1300 1987 Kadett Sedan E 1300 1986/1987 Kadett L E 1300 met gas 1987 Kadett LS 5-drs. 12S 1985 Kadett GL 1300 S 1985 Kadett D 1600 Diesel 1982/1985 Kadett D 1200 3-drs1980 Meeneemprijs3000.- Kadett D 1300 1981 Kadett D Caravan 1300 1982 Ascona L diesel 1984 Rekord 20 gas1985 Inruil financiering mogelijk O.S. DEALER-OPEL voor Zuidlaren e.o. Verlengde Stationsweg 16 9471 PL Zuidlaren Telefoon 05905-2420 Sent-rcr*

Het Nieuwsblad nl | 1989 | | pagina 7