Profielschets nieuw burgemeester gereed Meneer Cactus gaat Kindep koren Festival presenteren Minder maar beter bouwen rWjfeucsftr Meubel-Paasshow bij Selekt Meubel Ruding Sappemeer weekblad voor Hoogezand-Sappemeer en wijde omgeving KENWOOD Zetduivel plaagt echte bakker Vegter Importeur DUITSE BOLLETJES! Crlminaliteit en straf Redactie: Persburo Edzes 05980-97145 Hoogezand-Sappemeer - Een PvdA-er met een duidelijk politieke overtuiging. Een door- tastend bestuurder bij voorkeur met ervaring op lokaal niveau die inzicht heeft in de finan- ciele huishouding van de gemeente en zoveel mogelijk bijdraagt tôt openheid en openbaar- heid van bestuur. Een promoter met een positieve uitstraling. Hoogezand-Sappemeer - Peter Jan Rents, beter bekend als meneer Cac tus, gaat het Kinderkoren Festival presenteren dat de Culturele Raad in Hoogezand-Sappemeer op 3 juni organiseert. Maar de Culturele raad wil meer. Aan dat festival moet ook een Hoogezand kinderkoor mee- doen. En dat koor moet „nog even" worden opgericht. Dat zijn in het kort de eisen waar- aan de nieuwe burgemeester van Hoogezand-Sappemeer moet vol- doen. In de profielschets die giste- ren openbaar werd gemaakt, staat verder dat bij gelijke geschiktheid van kandidaten de voorkeur wordt gegeven aan een vrouw. Te oud mag de burgemeester niet zijn. Hij of zij moet zeker twee pe- rioden van vier jaar mee kunnen draaien. Grote waarde wordt ge- hecht aan contactuele eigenschap- pen. De burgemeester moet met iedereen goed kunnen samenwer- ken goede contacten met het plaatselijk bedrijfsleven zijn be- langrijk, maar medegevoel met de mensen uit de lagere inkomens- groepen eveneens. Wethoudster J. Hesselink is voor- zitter van de vertrouwenscommis- sie die zal beslissen welke sollici tant voor benoeming zal worden voorgedragen aan de commissaris van de koningin. Op 11 april gaat de raad openbaar vergaderen over de profielschets voor de nieuwe burgemeester. De kleine progressieve fracties heb- ben al aangekondigd dat de burge meester volgens hen ook best uit progressief linkse kringen mag ko- men. Het is ook in de vergadering van 11 april dat de vertrouwens- commissie officieel wordt be- noemd. Een burgemeestersbenoe- ming is een geheimzinnige toestand. Leden van de vertrou- wenscommissie mogen zelfs geen INFORMATIE - VERKOOP REPARATIE ISS- ELFEEHUiS -SB Zuidlaren - 05905-4047 - fax: 4493 ruggespraak houden met hun ei- gen fractieleden. En om de priva- cy van de mogelijke burgemeesters te beschermen worden de gesprek- ken op .wisselende locaties ge- voerd. Kietst een lid van de ver- trouwenscommissie toch, dan kan zelfs de rechter tegen het betref- fende lid optreden. Precies op zijn verjaardag, op 7 november zal burgemeester A.M. Amerika af- scheid nemen van Hoogezand- Sappemeer. Zijn laatste Raad zit hij voor in oktober. Aile kinderen in de basisschool- klassen vijf, zes, zeven en acht zijn uitgenodigd zich voor het koor op te geven. De organisatoren dach- ten een koor van ongeveer vijftig kinderen samen te stellen, nu is al duidelijk dat het er veel meer wor den. De briefjes van twee scholen zijn binnen en van die scholen hadden zich al vijftig kinderen op- Het Koninklijk Mannenkoor mag zich opnieuw Koninklijk noemen. Deze week reikte burgemeester A. M. Amerika van Hoogezand- Sappemeer de oorkonde uit. Het mannenkoor verwierf het predi- kaatKoninklijk" bij het 80-jarig bestaan in 1959. Elke 25 jaar wordt opnieuw bekeken of de ver- eniging het predikaat nog waardig is. Hoogezand-Sappemeer heeft twee koninklijke verenigingen. De ander is de Rederijkerskamer Tollens" ook dit predikaat moet worden vernieuwd. Of dat ook bij Tollens" zal lukken is op dit mo ment nog niet duidelijk. „Ik ben er nog mee bezig", zegt Amerika desgevraagd. Het Koninklijk Mannenkoor kan in ieder geval opgelucht ademhalen. Het koor telt momenteel 37 leden. Sinds kort wordt het gedirigeerd door Antoine Prefost Sauer. Deze heeft flink de bezem door het koor ge- haald. Tenoren werden bassen en aan de techniek wordt flink gesleuteld. Het koor zingt zowel moderne als klassieke muziek. Op 8 april concerteert het Mannen koor in de Vredeskerk daar zal voor het eerst in Close Harmony worden gezongen. Dat vraagt een heel serieuze aanpak. De heren trainen momenteel dan ook twee- maal per week. Volkshuisvestingsplan gereed Hoogezand-Sappemeer - Minder woningen dan voorheen zullen er de komende jaren in de gemeente Hoogezand-Sappemeer worden ge- bouwd. Ging het Volkshuisvestingsplan van 1984 uit van 200 woningen per jaar het nieuwe plan dat gisteren verscheen spreekt van 135 wonin gen. En of dat er werkelijk 135 worden is de vraag. Zoveel worden er namelijk alleen gebouwd, als het de gemeente lukt om het aantal mensen dat vertrekt binnen de perken te houden. Lukt dat niet dan zijn er jaarlijks 93 woningen gepland. Wie die wo ningen, die voornamelijk in de nieuwe wijk De Dreven moeten komen, gaat bouwen is op dit mo ment niet bekend. Wel duidelijk is dat het voor een groot deel koop- woningen zullen worden, want daarna is in Hoogezand een énor me vraag. Hoeveel woningwetwo- ningen er komen is ook onduide- lijk. Ruim een half jaar geleden kondigden de woningbouwcorpo- raties een bouwstop af. Zij vrezen dat mensen die nu nog in Wold- wijck en Gorecht wonen naar de woningwetwoningen in de Dreven zullen vloeien, terwijl de verhuur- ders al kampen met een te hoge gegeven. ,,Hoe we dat nu op moe ten lossen weten we nog niet. Mis- schien dan maar twee Hoogezand- ster kinderkoren of het festival de hele dag laten duren. Kinderen uitloten daar voel ik ook niks voor", zegt Jan Wiendels van de Culturele Raad. Hoe dan ook, el ke donderdagmiddag van 17.45 tôt 18.30 uur zal het koor op de Muziekschool oefenen onder lei- ding van Wim van de Laar. De re- petities beginnen na de paasva- kantie. De Culturele Raad belooft de kin deren dat ze mogen zingen met een swingend orkest, onder leiding van een echte dirigent. Is het koor een succès dan zal na de zomerva- kantie worden besproken of het Hoogezandster kinderkoor ook na het kinderkoren festival blijft be staan. Sappemeer - Vorige week ging de zetduivel hevig te keer in een ad- vertentie van bakker Vegter. Zes halen vier betalen, dat was de es- sentie van de tekst. In onze krant stond echter dat men zes geselec- teerde gebakjes kon halen en er dan maar drie hoefde te betalen. Gelukkig accepteerden de meeste klanten de verwijzing naar het duiveltje. WIM RIJKENS) BROOD«KOEKtBANKET Elke zaterdag op de markt Hoogezand-Sappemeer - De Stich ting Delinquentie en Samenlevin- geeft woensdag 29 maart voorlich ting over criminaliteit en straf. Ii de voorlichting zal het accent lig gen op de verschillende vormei van straf die er binnen onz recbtsorde bestaan. Daarnaas zullen de maatschappelijke gevol gen voor de ,,crimineel" uiteenge zet worden. Wat voor effect heef een strafblad op kansen op werl en scholing. De inleiding word gehouden aan de hand van dla's daarna kan er worden gediscus sieerd. De avond in De Nije begin om 20.00 uur. Uroenewô/d hexo uitlaten H ET NIEUWSB1AD 43e JAARGANG NO. 12 Postbus 18, 9610 AA Sappemeer Kantoor: Gorecht Oost 30, Hoogezand - Telefoon 05980-24848 DONDERDAG 23 MAART1989 Zie verder pag. 3 Selektmeubel Ruding in Sappemeer heeft Tweede Paas- dag iets bijzonders, dan wordt namelijk een show van meubels en de daarbij behorende zaken gehouden. De show is Tweede Paasdag van 11.00 uur 's morgens tôt 17.00 uur 's avonds. Door de spéciale aankleding van de zaak heeft men getracht naast gezelligheid ook een duidelijk overzicht te geven van al het moois op meubelgebied. Natuurlijk ontbreekt een kopje koffie en een drankje op deze show niet. De toegang is gratis en vanzelfsprekend is er geen koop- verplichting. en a Ond erdelen Ondertioud AUTOBEDRIJF HOOFDWEG18, SIDDEBUREN Telefoon 05SS3-2045.1 Bel ons even. AUTOSHOPS ^9* HOOGEZAND: Meint Veninqastraat 30 Tel 05980-91120 GRONINGEN: In D-Gros. Rijksweg 129a Tel 050-41245§

Het Nieuwsblad nl | 1989 | | pagina 1