Modeshow daverend succès v.d. DEEN Herman Verbeek roept boeren op lot aktie Tollens in '1 Kielzog met gedichten en toneel KADOSHOP JANSEN AGENTSCHAP NIEUWSBLAD HOOGEZAND-SAPPEMEER Naar muséum in Paasvakantie?? Gasbelwandeltocht T. van Diiken uit Harkstede terug op het nest Grootse Reunie Sint Jozef Zwemgroep gehandlcapten 15 jaar leegstand in Woldwijck. Ook de gemeenteraad is van dit probleem doordrongen. Geld om een plan te maken voor de definitieve invul- ling van de gemeente krijgt wet- houder H. Mobers pas op het mo ment dat de Raad tevreden is over de manier waarop de wethouder de problemen in Woldwijck op wil lossen. Vocht De problematiek in Woldwijck heeft twee kanten. In de wijk wordt ontzettend veel verhuisd, omdat mensen de woonomgeving onprettig vinden. Daar wil Mo bers wat aan gaan doen door buurtbeheer, de plannen zijn al haast klaar, op te zetten. Hij ge- looft er heilig in dat buurtbeheer een positief effect heeft op de wijk. „In Spoorstraat Kieldiep loopt het nu ook prima. Het is zelfs zo dat daar voor het eerst sinds jaren weer meer mensen zijn gaan wonen. En er liggen aanvra- gen van mensen die specifiek in die wijk een woning willen heb- ben", aldus Mobers. De woningen in Spoorstraat Kieldiep hebben echter een voordeel ten opzichte van de woningen in Woldwijck. Ze zijn droog. Mobers is zich be- wust van het vocht en schimmel probleem en zegt hard aan een oplossing te werken. ,,Eenvoudig is dat echter niet. Juridisch is nie- mand aansprakelijk te stellen voor de hoge grondwaterstand. De wo- ningbouwverenigingen niet, het Waterschap niet en de gemeente niet. Zodra er maar iemand een vinger naar de kwestie uitsteekt is die ook verantwoordelijk. Voor de mensen in de wijk is dat een heel vervelende zaak". Op wat voor manier de wethouder de kwestie precies op wil lossen, kon hij gisteren niet uit de doeken doen. ,,Er wordt aan gewerkt", aldus Mobers. Huur Grote zorg heerst er bij het ge- meentebestuur over de stijging van de huren. Waren er in 1984 nog 685 woningen met een huur lager dan 200 gulden op dit mo ment zijn dat er nog maar 100. Voor het gros van de woningen moeten huren van tussen de 300 en 500 worden betaald ,,Het is een ontwikkeling waar wij geen in- vloed op hebben, maar voor men sen met lage inkomens is het zeer zorgelijk", zegt Mobers. Cijfers De woningvoorraad van Hooge- zand-Sappemeer bedraagt 13.317 woningen. Daarvan is 46 procent een eigen woning, 41 procent ei- gendom van de corporaties en 13 procent eigendom van particulier verhuurders. De leegstand be draagt 2.8 procent. Dat cijfer wordt voornamelijk veroorzaakt door de tien hoog flat van Van de Boogert. Die flat staat vrijwel ge- heel leeg. Sappemeer - De modeshow die deze week in Sappemeer werd gehouden was een doorslaand succès. Een bom- volle zaal genoot van een vlotte zeer afwisselende show. Een model was zelfs letterlijk gekleed in bloemen, het werk van bloemenhuis Luyckx. de Haal het Renaultboek 1989 bij Uw dealer: Enthousiast was het publiek ook over de avant gardistische kapsels van Haarmode Sappemeer. Lang haar, veel staarten, maar zo bij- zonder dat er gesproken moet worden van haarkunst. Niet zo verwonderlijk de medewerkers van Haarmode Sappemeer winnen regelmatig kapperswedstrijden en ook daar komt het aan op creativi- teit en durf. Van de haren naar de kleding. Voor iedereen van zestien tôt tachtig was er wel wat bij. De firma G.J. Mulder bracht jonge en klassieke mode, veel zandtinten maar met prachtige gebloemde Paisley dassen. Hoewel nog niet op de show, bij die dassen horen gebloemde vesten en die zijn net bij Mulder binnengekomen. Wat opvalt bij de klassieke mode is dat het colbert met korte revers en drie knopen ,,in" is. De schouders worden duidelijk minder breed, maar een vullinkje zit er nog wel in. De firma Bekkers damesmode showde kleding in de maten 36 tôt en met 48. Voor elk wat wils. Overheersten bij Mulder de zand tinten bij Bekkers waren er een he- le serie vrolijke japonnen in felle kleurtjes. Fuchsia, kobaltblauw, cyclaam het kan dit jaar allemaal. En wat leuk is bij die kleding zijn exact passende schoenen te krij- gen, dat toonde schoenenmode Diana. Trouwens voor mensen die dat willen, ook de brillen kunnen helemaal bij de mode worden aan- gepast. Ook hier felle kleuren en heel handig klipjes op de bril waarin de voorhanger is gemon- teerd, zodat met een simpele be- weging de bril tevens zonnebril wordt. Jonker optiek verzorgde de brilmode. Vloerbedekking was er gelegd door Select Meubel Ru- ding. Wij hebben twee leuke tips voor u. In het Noordelijk Scheepvaartmu- seum in Groningen is een ten- toonstelling over Alchemie onder de titel ,,Het is niet ailes goud wat er blinkt". Het Veenkoloniaal muséum in Veendam heeft een tentoonstelling over ,,Rariteiten". In de universiteitsbibliotheek in Groningen is een expositie met als titel ,,Persepolis in wisselend perspektiefPersepolis is de met goud beklede feeststad van konin- gen van het Perzisch wereldrijk. In Persepolis kwamen elk voor- jaar de volkeren samen met ge- schenken. Het immense complex waarvan de bouw begon onder Darius de eerste, is in 330 voor christus door Alexander de Grote in brand gestoken. Heden ten da- ge biedt de ruine door zijn gewel- dige afmetingen nog een imposan te aanblik. Op het ogenblik staat Iran in de belangstelling. De huidige politie- ke ontwikkelingen overschaduwen het rijke verleden van het land, dat al in de zesde eeuw voor onze jaartelling een bloeiende bescha- ving. Kolham - Voor de 21e keer organi- seert de Sportvereniging SVK uit Kolham de Gasbelwandeltocht. Er kan 5, 10, 15 of 40 kilometer wor den gelopen. Het inschrijfbureau en de startplaats zijn Dorpshuis 't Mainschoar. Mensen die alleen willen wandelen kunnen vanaf 9.00 uur van start. Groepen die beoordeeld willen worden door de jury kunnen starten vanaf 14.00 uur. Slochteren - ,,Laat uw actie niet eindigen in Groningen of een an- dere stad, maar blijf doordringen en doordrammen in Den Haag", dat hield ex-Europarlementariër Herman Verbeek deze week 130 boeren en boerinnen in Slochteren voor. Verbeek wil een landbouw die geen schade toebrengt aan het mi lieu en de derde wereld waarbij boeren beloont worden voor hun arbeid. Dat kan volgens hem wor den bereikt door wereldwijd goede produktieafspraken te maken. ,,Van uw zwakte zullen de grote wereldconcerns dankbaar gebruik maken. U bent binnen de kortst mogelijke tijd een pion op het schaakbord van het grootkapitaal en u moet werken voor een krats", zo hield Verbeek de muisstille zaal voor. Hij gaf de boeren in overweging bij de Euro- pese verkiezingen, de stem goed te gebruiken. Samen vormt u nog een grote groep die gewicht in de schaal legt. Politici zijn gevoelig voor stemmenverlies". Verbeek ziet voor de toekomst twee model- len ,,We overleven samen als een van de hoogst ontwikkelde Iand- bouwgebieden ter wereld, of we gaan samen te gronde. Hou echter voor ogen, dat er geen enkele sa- menleving is zonder boeren". Een daverend applaus oogstte Verbeek toen voorgesteld werd om hem maar aan te stellen als de nieuwe boerenleider. Verbeek wimpelde dat aanbod af. Volgens hem is er geen behoefte aan nog een boe- renstandsorganisatie. De huidige landbouwvoormannen moeten be- ter worden gemotiveerd, zo vindt hij. Harkstede - Met ingang van deze week zal de heer T. van Dijken uit Harkstede optreden als correspon dent voor het Nieuwsblad in de re- gio Harkstede, Slochteren, Sidde- buren. Voor het Nieuwsblad schrijven is Van Dijken niet vreemd. Dertig jaar geleden start- te hij zijn carrière ook bij onze krant. Van Dijken is gespeciali- seerd in landbouwnieuws maar zal ook de nodige aandacht besteden aan andere wetenswaardigheden. Sappemeer - Er komt een grootse reunie voor aile oud-medewerkers van Sint Jozef. Zowel de mensen die werkten in de kraamkliniek, het verzorgingshuis en op de kleu- terschool alsook de vele zusters zijn van harte welkom. De reunie wordt gehouden op 30 september. Het adressenbestand van de oud- medewerkers is niet volledig. De reiiniecommissie hoopt dat toch iedereen wordt bereikt als vrien- den en kennissen oud-medewer kers van buiten de gemeente op de hoogte brengen. Het secretariaat van de reunie commissie wordt ge- vormd door Astrid Koeneman-Pe- reira. G. Veenhuizenstraat 9, 9611 EP Sappemeer. Hoogezand-Sappemeer - Jong ta lent dit jaar op de 135e feestelijke vergadering (zo noemen rederij- kers de jaarlijkse feestavond red.) van de Koninklijke Rederijkerska- mer „Tollens". Klaas Klooster- huis, leerling van de Aletta Jacobs Scholengemeenschap zal voordra- gen uit eigen werk. Klaas geniet bekendheid, doordat hij eerder optrad op het scholieren dicht- festival ,,Doe maar, dicht maar". Jan Walma iets ouder maar ook verzot op poëzie doet een greep uit zijn gedichtenbundels. Maar er valt meer te genieten bij „Tol- lens". Opgevoerd wordt het stuk' ,,Wat kan ik voor mevrouw bete- kenen" een intrige van Peter van den Bijllaardt en ,,De gasten uit Zuidlaren" een blijspel van Neil Simon. En ook al leggen de Rede- rijkers zich van oudsher toe op het zo goed mogelijk spreken van het ,,hoog Hollands" ook het Gro- nings sluipt langzaam binnen. Niet zo gek natuurlijk, want met het Nederlands zit het momenteel wel goed, menig Rederijker breekt zich echter de tong over het Gro- nings. Hoe dan ook „De Wonder- lieke Raaize van meneer Prikke- bain" wordt ten gehore gebracht in het Gronings, verlustigd met dia's en muziek. De uitvoering vindt plaats op vrij- dag 14 april in 't Kielzog er is bal na. Kaarten aan de kassa en bij Sieka Oldenziel via telefoonnum- mer 93696. Hoogezand - Vanavond viert de zwemgroep gehandicapten haar 15 jarig bestaan in het Bob Bruins bad in Hoogezand. De zwemgroep weet al wat voor kadootjes ze krijgt. Van het PSMO krijgen de zwemmers spelmateriaal en de be- geleiders een trainingspak. De heer J. Renken stelt zijn miniatuur Gouden Koets op ter verhoging van de feestvreugde. Bij het feest zal wethoudster M. Lantinga aan- wezig zijn. Voor het inleveren van kleine advertenties en nieuws HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 23 MAART 1989 Vervolg pag. 1 RENAULT 43 1e- ,f SWU Burg. van Royenstraat O. 50 Hoogezand - Tel. 05980-23457 Noorderstraat 85 - Sappemeer - Tel. 05980-92783 Meint Veningastraat 28 - Martenshoek - Tel. 05980-98507

Het Nieuwsblad nl | 1989 | | pagina 3