KUNST ANTIEKBEURS ZUIDLAREN Bejaardenhuizen krijgen eigen vertrektijdentabel bus Zo moeten de appartementen van de Drevenboig worden KADOSHOP JANSEN Kiel viert in mei 350-jarig bestaan Beeldvoimlng AGENTSCHAP NIEUWSBLAD HOOGEZAND-SAPPEMEER Rat Patrol en Spécial Issue in Nije Dierenmishandeling Het geheim van Kruidje Roer-me-niet Eerste tabel in De Burcht Voor het inleveren van kleine advertenties en nieuws HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 30 MAART 1989 Met wordt weer tijd voor de watersport. Kinderen in Kielwindeweer met hun boot op net on- derstel van een kinderwagen. Kielwindeweer - Met een groots dorpsfeest viert Kielwindeweer op .vijf en zes mei het 350-jarig bestaan. Er komen natuurlijk prachtig versierde wagens en ou- de traetoren en ook het dorp wordt feestelijk aangekleed. De optocht begint op vijf mei 's morgens om 9.00 uur. Het mu- ziekkorps op de fiets „Cresen- do" uit Opende zal de stoet opluisteren. 's Middags om 14.00 uur begint de reunie van de J. Albrondaschool in de grote feesttent aan de Klaplaan in Kiel. Voor de kinderen treedt het duo ,,Les Diaboliques" zaterdag de 6e op in de feesttent om 14.00 uur. 's Avonds is het feest voor de volwassenen. Er komen vele bekende T.V.-artiesten waaronder het evenbeeld van André van Duin, Hans. Acte de presence geven verder Frank en Mirella en Danny Christian. Voor de begeleiding van de ar- tiesten zorgt de ,,North Star Show Band" en het is ook op de klanken van deze band, dat er later op de avond tôt in de klei- ne uurtjes gedanst kan worden. Oud-Kielsters die het feest willen bezoeken kunnen een kaart ko- pen bij G. Doornbusch 05989- 1416 of R. v.d. Ark 05989-1945. Hoogezand-Sappemeer - Rat Pa trol, een nieuwe punkband en Spé cial Issue een new wave band tre- den vrijdag op in het jongerencen- trum ,,De Nije". PRINS BERNHARDHOEVE vrijdag 31 maart 19-22 uur zaterdag 1 april 14-22 uur zondag 2 april 11-18 uur Ned. Antiquairs Gilde Inl. Organisatie Buro Bezemer Telefoon 01613-3090 Vlaai en sinaasappels De opmerking van C. Drost van de CPN dat een beleid ten aanzien van karakteristieke panden niet meer hoeft te worden ontworpen, omdat aile mooie panden toch al gesloopt zijn en de opmerking van R. Ronda dat aile cultuurgoederen omgemaaid zijn als brandnetels, schoot de wethouder in het ver- keerde keelgat. Drost en Ronda moeten, zo vindt Mobers niet al- leen maar van die rotverhalen ver- tellen. „Sommige Groningers kunnen wat wel goed is gewoon niet zien. We zouden de goede dingen meer moeten zien en het dan ook nog aan anderen vertel- len". Mobers vreest zelfs, dat een dynamische PvdA manager die Hoogezand als burgemeester wenst, afgeschrikt kan worden door de negatieve verhalen in de raad. Volgens Drost is de wethou der geïnfecteerd met het ,,positie- ve beeldvormingsvirus (red)". „We moeten de gemeente klaar- blijkelijk verkopen als een sinaas- appel. Mooi rond en oranje. En dat omdat het de toekomstige bur gemeester zal afschrikken omdat hier niet ailes botertje tôt de boom is", aldus Drost. Ook Ropda waagde zich in de politieke kéu- ken. Hoogezand is een Gronin- ger vlaai met zure slagroom", zo merkte hij op. R. Coops van de WD complementeerde de discus- sie door het collège erop te wijzen dat een houding van ,,De erwten- soep is groen, dus de smaak moet goed zijn", niet bevorderlijk is voor het bedrijven van politiek. Burgemeester A.M. Amerika trachtte de discussie in goede ba- nen te leiden. Hij vindt dat de raadsleden de wethouders best verwijten mogen maken, maar dat niet moet worden verwacht dat de wethouders aile kritiek slikken. Ook een wethouder mag zich ver- dedigen. Hoe dan ook. Het stads- en dorpsvernieuwingsbesluit werd aangenomen. Mevrouw Olgers vertelt.... Er komt een melding binnen. Er loopt hier al een tijd een poes, waar moeten we dat dier heen- brengen. Ik antwoord, naar het politiebureau. ,,Ja maar wij kun nen de poes niet krijgen. Okay de Dierenbescherming komt. We wa- penen ons met een flinke pluk hooi met daarin leverworst ver- stopt, zodat de kat gevangen kan worden. Bij de mensen aangeko- men blijkt dat niet nodig te zijn. Ze hebben de poes op de arm, zo wild was hij dus?? De poes is sterk vermagerd en heel erg vuil, dat is een poes normaal haast nooit. Het leek net alsof hij geen tanden had en hij was al oud. We nemen de poes mee naar de dierenarts. Deze onderzoekt hem en wat blijkt de tong van de kat was recentelijk af- gesneden. Raadsel blijft hoe de poes trouwens het half jaar daar- voor in leven is gebleven. Want zo lang schijnt hij rond gezworven te hebben bij de deur van z'n overle- den baas. De ekster Alweer een telefoontje. Er zit al een paar dagen een ekster in de boom en die blijft maar zitten. We hebben Gemeente Werken gebeld maar die mensen nemen geen lad- der mee, maar een stok en probe- ren de ekster te verjagen. Uitein- delijk komt er iemand anders met een ladder. Die zaagt de ekster met tak en al uit de boom. Ook deze vogel brengen we naar de die renarts. Daar blijkt dat poot en vleugel, met draad omwonden aan elkaar vastzitten. Volgens de die renarts kan de ekster zelf verstrikt zijn geraakt in het draad, maar hoe hij dan terwijl hij ook nog een kapotte vleugel heeft in de boom terecht is gekomen blijft een raad sel. Mensen die kunnen helpen bij het oplossen van kwesties wordt gevraagd de dierenbescherming te bellen die te bereiken is op 05980- 92263. Hoogezand-Sappemeer - De plan- nen voor de Drevenborg vier koop-huurflats voor mensen op gevorderde leeftijd, zijn gereed. De gebouwen zijn gesitueerd op de hoek van de Kerkstraat en de Abraham Kuypersingel, naast het politiebureau. De appartementen worden zo gebouwd, dat de bewo- ners zoveel mogelijk kunnen pro- fiteren van de zon. Het initiatief tôt de realisering van de Dreven borg kwam van Mevrouw K. Coops, oud-notaris K.P. Siertse- ma en oud-gedeputeerde J.J. Prins. Deze groep mensen was het een doorn in het oog dat kader uit de gemeente wegtrekt bij het vor- deren van de leeftijd. De groep vatte daarom zo'n zeven jaar gele- den het plan op om een luxe ap- partementenkomplex in Hooge zand te realiseren. Voorwaarde was, dat het complex zo dicht mo gelijk bij allerlei voorzieningen zou liggen, zodat zelfstandig wo- nen tôt op hoge leeftijd mogelijk zou zijn. De huizen zijn voorzien van een luxe keuken, veel aandacht wordt er besteed aan de afwerking en met woningscheidende wanden van 27 centimeter moet de geluids- isolatie zijn gewaarborgd. De prijzen van de huizen schom- melen rond de 2 ton. De eerste voorverkoop avond heeft inmid- dels plaatsgevonden. Voor die avond bestond bijzonder veel be- langstelling. Zodra er voldoende appartementen zijn verkocht of verhuurd, start de bouw. Groningen - Voor 21 bejaarden- en verzorgingstehuizen in de provincie Groningen heeft de GADO spéciale haltevertrek - tabellen gemaakt. Het eerste exemplaar zal morgen tijdens de koffiepauze door J.W. Remkes worden aangeboden aan de direkteur van De Burcht in Hoogezand. Op de tabellen zijn de vertrektijden van de buslijnen bij de dichtstbijzijnde bushalte overzichtelijk en met grote letter aangegeven. De ingelijste ta bellen kunnen in de hal worden opgehangen. GADO hoopt hiermee de informatievoorziening aan bejaarden te verbeteren. Voor de ontwikke- ling en uitvoering van dit projekt heeft de GADO een financiele bijdrage ontvangen van de Provincie Groningen. De tabellen zijn in overleg met de directies van bejaardentehuizen tôt stand gekomen. Haren - Deze week wordt in de enkele seconden dichtvouwt, mis- Hortus het geheim van Kruidje schien ter bescherming tegen Roer-me-niet onthuld. Het plant je vraat. Er zijn heel wat planten behoort tôt de grote mimosafami- waarvan blad en stengels s nachts lie. Deze familie komt voorname- een andere stand hebben dan over- lijk in de warme gebieden van dag, maar deze verandering ver- Amerika voor, het Kruidje Roer- loopt geleidelijk. Het is begrijpe- me-niet komt uit Brazilie. Het is lijk dat plantkundigen er be- een van de weinige planten, waar- nieuwd naar zijn hoe het bewegen van het blad zich bij aanraking in tôt stand komt. Noorderstraat 85 - Sappemeer - Tel. 05980-92783 Meint Veningastraat 28 - Martenshoek - Tel. 05980-98507 Vervolg pag. 1 Vervolg pag. 1

Het Nieuwsblad nl | 1989 | | pagina 3