Blokker en Scholten f~- naar Gorecht Oost Onderscheiding voor adoptie oorlogsmonumenten Materiaal nodig Kropswolde Feestelijke start kabelaanleg VISON m weekblad voor Hoogezand-Sappemeer en wijde omgeving AUTOBEDRIJF WERKEMA 700 jaar Kolham KE E NS Importeur DUITSE BOLLETJES! Redactie: Persburo Edzes 43e JAARGANG NO. 15 05980-97145 Hoogezand-Sappemeer - Het Koopcentrum Hoogezand (KCH) staat opnieuw een fikse aderlating te wachten: De vestigingen van Scholten en Blokker verhuizen definitief naar het winkelcentrum Gorecht-Oost. Eerder verloor KCH de Hema, die in Gorecht-Oost een nieuw pand bouwt. Als het nieuwe gedeelte van het winkelcentrum Gorecht-Oost ge- reed is zal eerst Autorama naar dat nieuwe gedeelte verhuizen. Vervolgens wordt het oude gedeel te aangepast. Daarheen verhuizen dan de firma's Blokker en Schol ten. Ook de schoenenzaak van Van Haren verhuist naar het nieu we gedeelte van het winkelcen trum. Volgens woordvoerder G. Schouten van het hoofdkantoor van Autorama in Veendam had de firma Scholten moreel het eerste recht zich in Gorecht-Oost te vestigen. Daarvan maakt het be- drijf dus gebruik. Autorama verklaart bij monde van de heer Schouten buitenge- woon verheugd te zijn dat ook de firma Blokker zich in Gorecht- Oost gaat vestigen. Het oude en nieuwe gedeelte zullen straks een geheel gaan vormen. Bij de inrich- ting is een binnenhuisarchitect be- trokken. Over de ongetwijfeld na- delige gevolgen voor het koopcen trum Hoogezand maakt Autorama zich geen zorgen. Vol- gens de heer Schouten is hem door Makelaardij Boomsma verzekerd dat er wel degelijk belangstelling is voor de straks vrijkomende pan- den van Scholten en Blokker. Schoenenzaak Scapino is van plan zich in het pand van de Hema te vestigen. Aile verhuizingen in Go recht-Oost is gepland voor en in de vakantie. Omstreeks eind sep- tember zal het uitgebreide Go recht-Oost officieel heropend worden. Voor al uw onderhoud en A.P.K. Hoogezand-Sappemeer - Omdat Hoogezand-Sappemeer de enige gemeente in Nederland is waar aile basisscholen meedoen aan de „geestelijke" adoptie van een oor- logsmonument, krijgt de gemeen te een onderscheiding. Het hoofdbestuur van de Stichting Februari 1941 biedt op dinsdag 11 april een wandplaat aan de ge meente aan. Het geestelijk adopte ren van een oorlogsmonument be tekent voor de scholen concreet dat bij toerbeurt leerlingen en le raren afgevaardigd worden naa de dodenherdenking. Namens d school leggen ze bij het monumen een krans. Burgemeester A.M Amerika, zelf voorzitter van d provinciale afdeling van Stichtin Februari 1941, hecht grote waard aan het betrekken van de kinderei bij de plechtigheid. Hij vindt he belangrijk dat ook komende gene raties op de hoogte blijven van he hoe en waarom van de tweede we reldoorlog. Op de scholen in Hoo gezand blijft het niet bij het simpe leggen van een krans. In de klas sen wordt stil gestaan bij de ge beurtenissen in de tweede wereld oorlog. ,,Wij vinden het geweldig dat we die wandplaat krijgen, da> is een grote eer. Maar het grootstt compliment moet uitgaan naar df scholen zelf. Zij zijn het die dt adoptie een succès maken", aldu; Amerika. Kropswolde - Het station van Kropswolde blijft bestaan. In het gebouw richten kunstenaars een galerie, ateliers, les- en woonruim- te in. Omdat daarvoor weinig geld beschikbaar is volgt hier onder een lijst van aile spullen die op dit mo ment dringend nodig zijn. De kunstenaars willen ze te leen, voor een zacht prijsje te koop of te geef. Het is tenslotte ieders belang dat het gebouw blijft bestaan en de galerie wodt een openbare ruimte waar iedereen plezier aan kan beleven. Nodig zijn, ladders een hoge huis- houdtrap een werksteigertje. Een stofzuiger, een kruiwagen, een schep. Vloerplaten of goede vloer- planken. Witte contactdozen. Verbeterde Hollandse dakpannen. Betonmolen. Veel witte grond- verf. Klein huisraad, een verga- dertafel, een oud buro. Aile spullen kunnen zaterdagmid- dag worden gebracht. Bij voor- baat dank, namens het Beeldend Kunst Station Kropswolde. Vonhoff leest voor uit eigen werk. Voor het burgemeestersambt in Hooezand-Sappemeer hebben zich acht kandidaten gemeld. Het zijn allemaal mannen. Het zijn al- lemaal bestuurders. Het zijn alle maal PvdA-ers. Zes zijn burge meester op dit moment, twee zijn wethouder. Geen enkele vrouw meldde zich voor de intéressante baan. Fractievoorzitter R. Stàbler geraakte in aanvaring met de com- missaris. Hij verwoordde name- lijk dat de politici in Hoogezand- Sappemeer geen belang hebben bij een herindelingsburgemeester Vonhoff vindt dat een dergelijke eis niet legitiem is. Het gaat om er- varing en kwaliteit. De nieuwe burgemeester zal op 16 december aantreden, tenminste als ailes ver- loopt zoals op dit moment ge pland. Voor die tijd moet er nog heel wat worden afvergaderd door de vertrouwenscommissie in het diepste geheim. Ziet u dus plotse- ling meerdere raadsleden samen in hôtels, schroom niet het Nieuws- blad te bellen, zodat wij de eerste foto van de nieuwe burgemeester kunnen nemen. Op de foto van links naar rechts De kabinetschef van Vonhoff, H.J. Vonhoff, J. Hesselink en J. Sagel de gemeente- secretaris. Kolham - In Kolham worden bin- nenkort de voorbereidingen gestart voor de viering van het 700-jarig bestaan in 1991. De dorpsvereniging ,,Ons Belang" heeft de andere verenigingen in het dorp uitgenodigd voor een bij- eenkomst op 24 april om geza- menlijk plannen te maken voor de viering van dit jubileum. Hoogezand-Sappemeer - Een wethoudster die uit een televisie stapt. Een bus vol ,,belangrijke" mensen. Rode rozen (en zoenen) voor de ambte- naren. Gisteren heerste er een feestelijke stemming bij de start van de aanleg van de kabel. Jaren hebben de discussies zich voortgesleept. Hoogezand wilde wel kabel, maar dat moest goedkoop en er mochten geen financiële risico's zijn. WIM RIJKENS BROOD* KOEK* BANKET Elke zaterdag op de markt Uiteindelijk werd de knoop door- gehakt. Het CAGD zal de kabel exploiteren, de PTT zal hem on- derhouden. De bedrijven werken samen omdat beide offertes aan- trekkelijk waren. De PTT was iets goedkoper, maar het CAGD bood aantrekkelijke opstaptarieven. Daarom besloot politiek Hooge zand dat beide bedrijven bij het projekt moesten worden betrok- ken. Nu al is bekend dat zeventig pro- cent van de mensen in de Burge meester van Rooyenstraat, waar de kabelaanleg startte, kabel zul len nemen. Ook de respons uit Spoorstraat Kieldiep het volgende te bekabelen gebied is zeer groot. In totaal zal er 200 kilomcter ka bel worden aangelegd in de ge meente. Dat vergt een investering van 8 miljoen. Nog dit jaar zullen 9000 woningen worden voorzien van een aanslui- ting. Nog deze zomer hoopt het CAGD het programma van de bejaarden- omroep over de kabel uit te zen- den. Op dit moment kan het pro gramma alleen worden beluisterd door de ouderen in Sint Jozef en Voor Anker. gespecialiseerd in H ET NIEUWSBIAD Postbus 18, 9610 AA Sappemeer Kantoor: Gorecht Oost 30, Hoogezand - Telefoon 05980-24848 DONDERDAG 13 APRIL 1989 Produktieweg 7 9601 MA Hoogezand Telefoon 05980-96544 AUTOSHOPS L3 HOOGEZAND: Meint Veningastraat 30 Tel 05980-91120 GRONINGEN: In D-Gros. Rijksweg 129a Tel. 050-412458 \itcfiT- keukens, functioneel en passend bij uw intérieur staan in onze toonzaal Sluiskade 30 Winkelcentrum Martenshoek 9601 LC Hoogezand 05980-93405

Het Nieuwsblad nl | 1989 | | pagina 1