Negentig jaar Nieuw Apostolische Kerk „Prikkebain" via 't Kielzog naar Amerika X A.P.K. SPIJKER 15913-1(13 Bosschool Grote Burgemeester voor Burgemeester Plattelandsvrouwen Westerbroek als mannequins Kans op werk en gratis vakantie voor schoolverlaters A Trim goed voor lijf en leden Mannenkoor start voorbereiding 25-jarig bestaan Atlanta personeel exposeert In Bieb m Froombosch - Dit weekend herdenkt de Nieuw Apostolische Kerk in Froombosch het 90-jarig bestaan. De eerste Apostolische dienst werd in 1899 gehouden in het huis van toenmalig voorganger. Joh. Lambeck. Als dank aan deze pionier en de vele anderen die hun schouders onder het werk hebben gezet, vond er zondag een plechtigheid plaats op het Kerkhof in Kolham. Bij het graf van Lambeck werd een bloemstuk ge- plaatst. Hoogezand-Sappemeer - Op de plaats waar nu nog de Dr. Bos school staat, in Sappemeer, het hoge gebouw met de ingegooide ramen, wil de gemeente woningen gaan bouwen. Het bestem- mingsplan moet daarom gewijzigd worden. Daar wil de gemeente op 25 april mee beginnen. De school zal door het rijk worden geveild. In de negentig jaren van haar be staan kende de Nieuw Apostoli sche gemeente haar ups en downs. Op dit moment bestaat er echter in Froombosch een actieve gemeente met 145 leden, waaronder vele jeugdigen. Een informatie folder over de Nieuw Apostolische Kerk leert dat de gelovigen hun kerk zien als een voortzetting van de kerk zoals Je- zus Christus die heeft gesticht. ,,Apostel Petrus was destijds het zichtbare hoofd van de eerste christelijke kerk, welke positie de nieuw-apostolische christenen thans vervuld zien in het ambt van Stamapostel", aldus de folder. De stamapostel woont in het Zwitser- se Zurich. Wereldwijd heeft de kerk ruim 5 miljoen leden. Behal- ve met de plechtigheid op het kerkhof werd het jubileum vorige week gevierd met een dienst en een gezamenlijke koffiemaaltijd, waarbij Burgemeester J.B.M. Lebbink van Slochteren en diens vrouw aanwezig waren. Hoogezand-Sappemeer - Direct naast de ingang van het gemeente- huis hangt op dit moment een wandkleed van een meeuw. Op een paal, met daarop het wapen van Hoogezand-Sappemeer blikt een Grote Burgemeester (63 cm grote meeuw, broed op rotskusten eilanden en leeft in havens en aan riviermonden red.) de wandelgan- gen in. Dit wandkleed heeft kunstenares Anita Kunst aan bur gemeester A.M. Amerika ge- schonken. Het wandkleed draagt de naam ,,burgervader". Amerika zei gisteren in zijn nopjes te zijn met het geschenk. Kunst exposeert tôt en met vijf mei in het gemeen- tehuis. Aile wandkleden en bijbe- horende gedichten gaan over vo- gels. Eerder was het werk in de bi- bliotheek te bezichtigen. Westerbroek - Vanavond geeft de Bond van Plattelandsvrouwen te Westerbroek een Modeshow, die door de eigen leden gelopen wordt. De dames tonen kleding van First Lady, schoenen van schoenenzaak De Boer en zijn gekapt door Kapsalon Larkens. De show wordt gehouden in het ,,Aalmanshuus" te Westerbroek en begint om 20.00 uur. Vorige week nam J.C. Thijssing, chef plantsoenen en reiniging naar 321 jaar gemeentelijke dienst afscheid. Met groot materieel werd hij bij zijn huis opgehaald door de collega's. Vervolgens plantte hij bij Gemeente- werken een Corsicaanse den die in de toekomst dienst gaat doen als per manente kerstboom. Daarna volgde een receptie in een bomvolle raads- zaal. Klaas Kloosterhuis ontmoet Prikkebain Hoogezand - Vrijdagavond 14 april zal Prikkebeen naar Amerika ver- trekken. De boeiende reis van Meester Prikkebeen, in de Groningse ver- taling, zal dan verteld worden tijdens een leuke ontspannende avond die door de Rederijkerskamer "Tollens in 't Kielzog wordt georganiseerd. Wie kent niet het verhaal, waarin de vlindersvangende Prikkebeen zijn zuster Cornelia (in de Groningse versie heet ze Lammechien) probeert te ontvluchten. En telkens weer mislukt dat. "Hai wol vot, moar kreeg gain kans, zai was hom ja veuls te mans!" Hoe hij uiteindelijk via Hoo gezand in Amerika belandt zullen Daniel Edzes en Sieca Oldenziel, mu- zikaal ondersteund door Wim Splinter, laten zien en horen. Wat doe je nu je van school afgaat? Je wilt aan de slag en zoekt raad en daad, Moet je eerst nog een vak gaan leren Of kun je meteen gaan solliciteren? Er is een plek daar helpen ze je zo want het echte werk begint bij het Arbeidsbureau Hoogezand - Met bovenstaande ,,werkrep" die te zien was in een TV- spotje van postbus 51, worden schoolverlaters opgeroepen zaterdag a.s. het arbeidsbureau te bezoeken. Van 10.00 tôt 16.00 uur zijn de deuren van de arbeidsbureaus van Groningen, Marum en Hoogezand geopend voor inschrijving, informatie en advies onder het motto: Schoolverla ters attentie, 15 april is de dag voor jou". Bezoekers krijgen een spéciale schoolverlaterstas vol met nuttige tips. Tevens maken zij kans op een gratis reis naar Parijs. Om aan deze ,,wedstrijd van de toekomst" mee te doen moet de schoolverlater zich eerst laten inschrijven bij het arbeidsbureau waarna het wedstrijdformu- lier wordt uitgereikt. Daarop moet je op zo origineel mogelijke wijze worden aangegeven wat voor jou de baan van je leven is en hoe je per- soonlijke toekomst er uit ziet. Hoe je dat doet mag je zelf weten: een opstel of hoorspel, een stripverhaal, videofilm of collage enz. De inschrijving bij het Arbeidsbureau is erg belangrijk. Om in aanmer- king te (blijven) komen voor een uitkering of kinderbijslag is deze in schrijving zelfs verplicht. Uiteraard kan het arbeidsbureau ook helpen zoeken naar een baan. Schoolverlaters die vinden dat de tekst van de „werkrep" op hen van toepassing is of die nog niet weten wat ze na hun eindexamen gaan doen kunnen zaterdag in Hoogezand terecht bij het Arbeidsbureau aan de Kerkstraat 38a. Door nu mee te doen aan trim- gymnastiek kunt u nog voor de va kantie uw conditie verbeteren. De trimgymnastiek wordt al enkele jaren georganiseerd door de Com- missie Sportieve Recreatie. Zowel bij de heren- als bij de damesgroep zijn nieuwe deelnemers van harte welkom. De deskundige leiding is Een ander bijzonder onderdeel van deze Tollens-avond is het optreden van Klaas Kloosterhuis, een leerling van de Aletta Jacobs scholenge- meenschap die zelf gemaakte gedichten zal voordragen. Hij deed dat al eerder heel succesvol op het jongerenfestival ,,Doe maar dicht maar" in Groningen. Klaas Kloosterhuis maakt geen zwaarmoedige, maar heel begrijpelijke, vrolijke korte en langere gedichten, waarin zijn schoolle- ven duidelijk te herkennen is. Naast bovengenoemde programma-onderdelen worden op deze avond door Tollens", dat dit jaar 135 jaar bestaat, 2 eenakters voor het voet- licht gebracht ni. ,,Wat kan ik voor mevrouw betekenen?" een vrolijk stuk van de Nederlandse schrijver Van de Byllaardt, over een speels tijd- verdrijf van een echtpaar, en "De gasten uit Zuidlaren" van de Ameri- kaanse schrijver Neil Simon. Wat deze gasten meemaken in het Plaza- hotel zullen vooral Menno Buiskool en Ansje Bodewes-Knol laten zien. Bovendien zullen Mieke Maekel - de Bruin en Jan Walma enkele gedich ten voordragen. in handen van mevr. H. Weening. Kom dinsdagavond naar de Euro- pahal. 19.00 - 20.00 uur dames die zich iets ouder voelen 20.00 - 21.00 uur dames vanaf on- geveer 18 jaar 21.00 - 22.00 uur heren Zuidlaren - Het Christelijk Zuid- laarder Mannenkoor is vol en thousiasme begonnen aan de voorbereiding van het 25 jarig be staan. Dat feest wordt pas volgend jaar juni gevierd, maar regeren is vooruitzien. Een speciaal comité onder leiding van dirigent Wim Opgelder is bezig een intéressant concert voor te bereiden. De bal- letgroep van Fenny van der Haar zal aan het programma meewer- ken. Louis van Dijk neemt de pia no voor zijn rekening, Klaas Jan Mulder het orgel en de Gebroeders Brouwer de trompet. Met andere solisten is het koor nog in onderhandeling. Als er mannen zijn die graag zingen en lid zouden willen worden, dan kan dat nog net voor het jubileum. De repetities vinden plaats op dinsdag om 20.00 uur in De Deel. SPREKEN IS ZILVER ZWIJGEN IS fout: JIAC jongeren informatie en advies centrum, Hoofdstr33a Hoogezand. tel.05980-94755 van 9-5 u OPEN VAN 1 tôt 5 uur. Hoogezand-Sappemeer - Voor de derde keer heeft Atlanta voor het personeel met succès een foto- wedstrijd georganiseerd. Het re- sultaat hangt vanaf 17 april tôt en met 13 mei in de Centrale Biblio- theek Boekhoven. Veertien pro- cent van de Atlanta medewerkers heeft aan de wedstrijd deelgeno- men. In het kader van de expositie is er een boekje gemaakt dat ver teld over de foto-wedstrijd. Bo vendien bevat dat boekje een over- zicht van boeken op fotografie ge- bied die bij de bibliotheek kunnen worden geleend. Garagebedrijf Siddeburen HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 13 APRIL 1989 J0l moar met JOU s:&/,

Het Nieuwsblad nl | 1989 | | pagina 5