GAKO Ram met lellen geboren In Westerbroek Plantenbeurs y in de Hortus Dartcompetitie x in de Nije SLIMME MENSEN K0PEN BIJ GAKO VVV-agenda Bij boer Fluks op bezoek Lezing orgaan- transplantatie bij Huisvrouwen Babysit centrale Huisvrouwen Jeugd actlef bij gezamenlijke kerkdienst voordeugi Evenementenagenda woensdag 19 april t/m donderdag 27 april Het terugfokken van oude Gro- ningerhuisdierenrassen is een hob by van Jan Veen. Mede dankzij hem komt het hoenderras de Gro- ninger Meeuw nu weer volop voor. Hij noemt deze hobby een vorm van chauvinisme. Ook de Groninger geschiedenis en de Gro- ninger taal hebben zijn grote be- langstelling. Om zijn doel te bereiken heeft hij uitgebreid studie gemaakt van de erfelijkheidsleer. ,,Het is natuur- lijk een vorm van inteelt", zegt Jan Veen. Daarbij kunnen ook wel eens ongewenste eigenschap- pen te voorschijn komen. ,,Door het toepassen van selectie voor- kom je dat die eigenschappen in latere generaties terugkeren". Het lammetje speelt nu nog onbekom- merd in de wei en drinkt bij zijn moeder zijn buikje vol, niet we- tend welke belangrijke roi in de toekomst voor hem is weggelegd. Siddeburen - Wie bij boer E.J. Fluks in Siddeburen op bezoek wil hoeft alleen maar even voor een afspraak te bellen. Fluks doet sa- men met ruim honderd andere boeren mee aan de actie ,,De Boer Op". Zijn adres en telefoonnum- mer staan vermeld in de nieuwe brochure van de Stichting Public Relation Land- en Tuinbouw. De boeren die aan de actie mee- doen willen graag buitenstaanders op hun bedrijf ontvangen, omdat ze hopen, dat het publiek op die manier beter gaat begrijpen hoe de boer werkt. Behalve adressen van boerderijen, vermeldt de gids ook de adressen van aile agrarische musea, prak- tijkscholen en veilingen. In de gids staan adressen van akkerbouwers, veehouders, schapenhouders maar ook van bijenhouders, fruittelers en tuinders. Oh, ja een bezoekje aan Fluks kan worden gepland door 05983-1612 te draaien. Het bedrijf heeft akkerbouw, volle- grondsgroenten waaronder 6 hec tare witlof. Bovendien worden de witlofwortels op het bedrijf ge- trokken tôt witlof zoals die in de winkel ligt. In jongerencentrum de Nije aan het Heveapad wordt op 25 april, 2 mei en 10 mei, telkens om 20.00 uur, een dartcompetitie gehouden. ledereen vanaf 14 jaar kan aan de ze competitie meedoen. Na 3 speelavonden krijgt de winnaar een set dartpijltjes Hoogezand-Sappemeer - Van- avond spreekt Dr. J. Pruim van het Academisch Ziekenhuis in Groningen over orgaantransplan- tatie in De Kern. De lezing wordt ondersteund met een video-film en met dia's. Ook de ins en outs van het donor-codicil zullen aan bod komen. Pruim is te gast bij de Ne- derlandse Vereniging van Huis vrouwen. De avond begint om 19.30 uur. Westerbroek - In Westerbroek is een ram geboren dat onder zijn kin twee lelletjes heeft. Volgens de eigenaar Jan Veen, zal dit lam de toekomstige stamvader worden van een nieuwe generatie Groninger melkschapen. Ze zijn nog niet te zien, de lellen van het kleine zwarte lammetje van Jan Veen in Westerbroek, maar je kunt ze al wel voelen. Jan Veen is reuze in zijn sas met deze geboorte. Al vier jaar lang probeert hij het uitgestorven Gro ninger melkschaap terug te fok- ken. Zo'n Groninger melkschaap had de volgende eigenschappen: een stevige bouw, een rattestaart, een hoge melkproduktie en twee lellen onder de kin. Het is verwant aan het Oost-Friesche melk schaap, dat echter lichter is ge- bouwd en waar de lellen ontbre- ken. Vier jaar geleden ontdekte Jan Veen bij toeval een zwart ooi- lam met lellen. Dat bracht hem op het idee te proberen het Groninger melkschaap terug te fokken. Na kruising van deze ooi met een melkschaapachtige ram werd vo- rig jaar voor het eerst een ooilam met lellen geboren. En nu dus een ram. Dit geeft volgens Jan Veen volop mogelijkheden om de typi- sche eigenschappen van het Gro ninger melkschaap terug te fok ken. Hoogezand-Sappemeer - Voor le- den van de Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen is er in Hoogezand-Sappemeer een baby sit centrale. Wij wisten dat niet. Coôrdinatrice is mevrouw W.G. Smeenge-Letteboer. Allen leden van de vereniging kunnen gebruik maken van de service. Voor op- passen voor 23.00 wordt twee gul- den berekend. Na 23.00 uur kost een oppas een rijksdaalder per uur. Haren - In de Hortus Haren wordt komend weekend een grote plan tenbeurs gehouden met veel infor- matie over aanleg en onderhoud van tuinen en een grote ruil- en verkoopmarkt voor planten Op de beurs treft u een zeer geva- rieerd aanbod van planten aan zo als - inheemse planten voor wilde- planten-tuiniers - kruidenplanten om geur aan uw maaltijden te geven - een ruim aanbod aan gewone en ook vele bijzondere tuinplanten - bijzondere planten om in huis of in kasjes te kweken Op de beurs is gelegenheid eigen planten aan te bieden en te ruilen. Bovendien presenteren zich vele verenigingen die zich bezig hou- den met natuur en milieu of die zich toeleggen op het kweken van bepaalde plantensoorten. Als bijzonderheid is er dit jaar een expositie over grassen. Dick van Voorst toont zijn decoratieve composities met natuurlijke mate- rialen, vooral grassen. Jan Pom per toont zijn collectie gedroogde grassen, aangevuld met levend materiaal. Wie problemen heeft met planten kan zich wenden tôt de planten- dokter die u ailes kan vertellen over ziekten, kweek en verzorging van planten. De plantenbeurs is geopend op za- terdag 22 en zondag 23 april van 10.00 - 16.45 uur. Harkstede - Op zondag 16 april werd er in de Hervormde kerk in Harkstede een gezamenlijke Her- vormd/Gereformeerde kerkdienst gehouden, waarbij de jeugd een belangrijke roi speelde. Uit de bij- bel werd gelezen door Geert Boe- kema en Evelyn Meiburg. Na de dienst, die werd voorgegaan door Ds. Nagelkerke, was er gelegen heid om na te praten en koffie te 19-4, Walk-inn: Bridge, aanvang 13.30 uur. 21-4, De Nije: Live-muziek van ,,Jewel", aanvang 21.30 uur. 22-4, Drents-Groningse fietstoer- tocht: Vertrekplaats o.a. Hôtel Korpswolde, Woldweg 80, Krops- wolde. Bibliotheek Boekhoven en filiaal ,,De Kern": Landelijke Bi- bliotheekdag, aktiviteiten t.a.v. onderwerp ,,Muziek", vanaf 10.00-12.00 uur, en playback- soundmixshow voor 6-16 jarigen in wijkcentrum ,,De Kern", 14.00-16.00 uur. Winkelcentrum Gorecht-Oost: Braderie. Buurt- ver. Gorecht: Jeugddisco 0 t/m 15 jaar in ,,'t Krekeltje", aanvang 14.00 uur. 24-4, Gemeente Hoogezand-Sap pemeer: Kennismakingsavond voor nieuwe inwoners van de ge meente in 't Kielzog. 27-4, Fanfarecorps Hoogezand- Sappemeer: Concert met Louis van Dijk in 't Kielzog, aanvang 20.00 uur. Volksdansgroep Hoo- gezand; Volksdansbal in Wijkcen trum Woldwijck, Melkweg 292a, Hoogezand. Exposities Gemeentehuis Hoogezand-Sappe meer: abstrakte schilderkunst van Hans van Lente, de hele maand april. Bibliotheek Boekhoven: - foto- wedstrijdmateriaal van personeel Atlanta, 17 april t/m 13 mei - pophoezen, 22 april t/m 13 mei. Voor verdere informatie kunt u te- recht bij de VVV Hoogezand-Sap pemeer, Hoofdstraat 12, Hooge zand, geopend van maandg t/m vrijdag van 10.00-12.00 uur en van 14.00-16.00 uur. drinken onder de galerijen van de ze historische kerk. Jongeren van 12 tôt 15 jaar hadden een grote poster gemaakt waarop te lezen was wat het geloof voor hen bete- kent, zoals: Vertel van Jezus, kerkgaan, vergeven, geen discri- minatie toepassen, bidden, liefde tôt God, eerlijk met elkaar om- gaan enz. Voor de poster was veel belangstelling en waardering. katoenin aKto y kleuren.Maat 36 t/m 48 LANDSTRAAT 70 DELFZIJL HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 20 APRIL 1989 I Wie'tstimbekijkt, jp7p week nog 05960-1 7846 VRIJDAG KOOPAVOND

Het Nieuwsblad nl | 1989 | | pagina 11