Unieke deelname actie „Adopteer een monument" lever! Hoogezand onderscheiding op Natuurfestijn rond Urnen- hoeve Wedderbergen •X>6 V.d. DEEN KADOSHOP JANSEN A.P.K. SPIJKER 05983-1613 Kennismaken met moderne lastechnieken op de open dagen bij Holthausen te Hoogezand Biljarttoernooi In De Ni)e Voorlichting over gezonde voeding Historisch Videospektakel y Con-Amore treedt op met „Camping en Botenverhuur Zoer" Van Delden Kiel In prachtig nieuw pand AGENTSCHAP NIEUWSBLAD HOOGEZAND-SAPPEMEER Boilers in veestallen vragen meer aandacht Voor het inleveren van kleine advertenties en nieuws Hoogezand-Sappemeer - In de gemeente Hoogezand-Sappemeer doen aile basis scholen mee aan de actie „Adopteer een monument", dat feit heeft de gemeente deze week „een monumentje" opgeleverd. In de hal van het gemeentehuis hangt nu een wandplaat, ontwor- pen door de Haagse kunstenaresse Ellen Schijve. De actie ,,adopteer een monu ment" is in 1982 gestart. Organi- sator is de Stichting Februari 1941. Geld voor de actie kwam door fondswerving, maar vooral door een schenking van het Joods Amerikaanse echtpaar Arthur en Rosalind Guilber. Zij stelden ruim een miljoen dollar ter beschik- king. Dat geld zou moeten worden gebruikt om voorlichting te geven aan kinderen over de gebeurtenis- sen in de tweede wereldoorlog. Zij kozen juist Nederland uit voor de schenking, als dank voor de hulp die Nederland aan vele Joden in de oorlog heeft geboden. Hoogezand is de enige gemeente in Nederland waar aile scholen aan de actie meedoen. In totaal zijn er duizend scholen die mee doen. Hoogezand telt 23 scholen. Concreet houdt de adoptie in, dat afgevaardigden van de scholen jaarlijks op 4 mei bij de monu- menten een krans leggen. Geld voor die krans wordt ter beschik- king gesteld door de Stichting Fe bruari 1941. Op de scholen wordt rond de eerste meidagen ruim- schoots aandacht besteed aan de gebeurtenissen in de oorlog. Nu de actie ,,adopteer een monument" vorm heeft gekregen zal de Stich ting Februari 1941 zich de komen- de jaren richten op de vervaardi- ging van lesmateriaal. Nog dit jaar komt er een boekje uit waarin oor- logsgebeurtenissen uit de woon- plaatsen van de leerlingen zijn ver- zameld. ,,Het is heel belangrijk dat je bij het onderwijs over de oorlog informatie verstrekt die dicht bij de kinderen staat. Dat merk ik ook als ik zelf op scholen vertel over mijn oorlogservarin- gen. Als de kinderen de man zien die het zelf heeft beleefd, dan maakt dat veel meer indruk", zegt H. Roossien, inwoner van Hooge zand en coôrdinator van de actie voor de drie Noordelijk provin- cies. De plaquette werd onthuld door P.J.G. Molthoff voorzitter van het Samenwerkend Verzet. PS Hoogezand - Op zaterdagmiddag 22 april wordt in het jongerencen- trum ,,De Nije" aan het Hevea- pad een biljarttoernooi gehouden. Er wordt veel gebiljart in de Nije. Het niveau valt daarbij niet te on- derschatten. Het komende toer- nooi zal een opstap zijn naar een competitie, die dit najaar gespeeld zal worden. Dit wordt een groots gebeuren met uiteindelijk een be- kerwinnaar. Het toernooi van za- terdag en ook de najaarscompeti- tie zijn toegankelijk voor iedereen van 14 jaar en ouder. Het toernooi begïnt om 15.00 uur. Het inleg- geld is een gulden per deelnemer. Voor meer informatie tel. 94148. Hoogezand-Sappemeer - Het Vrouwenprojekt Hoogezand-Sap pemeer organiseert op woensdag 26 april in de Kern een voorlieh- tingsavond met als onderwerp Gezonde Voeding". De avond wordt verzorgt door Rita de Ja- ger, diëtiste van het Groene Kruis. Een gezonde voeding is de basis voor een gezond leven. Door goed te eten kan overgewicht verminde- ren of voorkomen worden, boven- dien neemt de gevoeligheid voor bepaalde stoffen af, bij een goede voeding. Over deze en andere za- ken kan op de voorlichtingsavond worden gepraat. De avond begint om 20.00 uur en zal om 22.00 uur zijn afgelopen. Hoogezand-Sappemeer/Wedde - De Natuurgidsen van het Instituut voor Natuurbeschermingseducatie (IVN) in Oost-Groningen organise- ren zaterdag een grote doedag in het recreatiegebied De Wedderbergen. De dag wordt georganiseerd als afsluiting van een natuur- en milieuedu- katieve cursus die de natuurgidsen het laatste anderhalf jaar hebben ge- volgd. .e Haal het Renaultboek 1989 bij Uw dealer: Hoogezand - Morgenavond vindt bij het Noordelijk Avondcollege aan de Spoorstraat Zuid 52 in Hoogezand een historisch vide ospektakel plaats. Op een viertal video's wordt met vaste regelmaat uniek historisch filmmateriaal ver- toond. Vorige week hebben wij reeds uitgebreid aandacht aan het programma besteed. Alleen de aanvangstijd, die hadden we nog niet vermeld. Dit verzuim maken we graag goed: Het videofestival begint om 19.30 uur. Hoogezand - Sappemeer - De to- neelvereniging Con-Amore heeft voor het seizoen '89/'90 een nieuw stuk op het repertoire genomen. Het is een klucht in drie bedrijven, geschreven door Herman van der A en heet Camping en Botenver huur Zoer". Het stuk gaat over drie broers, die zonder werk zit- ten, omdat hun land voor woning- bouw is onteigend. Zij besluiten een camping te beginnen. Als de kampeerders zich al melden ter- wijl aile voorzieningen nog ont- breken, geeft dit volop aanleiding tôt komische verwikkelingen. Verenigingen die Con-Amore met dit stuk op hun feestavond willen laten optreden, kunnen bellen met de secretaris tel. 05980 - 91001. Ook nieuwe leden kunnen zich aanmelden. Con-Amore heeft vooral behoefte aan jonge manne- lijke spelers. De plaquette van kunstenaresse Ellen Schijve. Precies zo'n wand plaat hangt er in aile scholen die aan de actie ,,Adopteer een monu ment" meedoen. Belangstellenden kunnen deelne- men aan excursies. Er zijn infor- matiestands over watergebruik en waterverbruik. Met behulp van zoekkaarten kunnen waterdieren en waterplanten op naam worden gebracht. Ook voor de kinderen zijn er aparté educatieve activitei- ten. Op de dag staat water centraal, omdat er door veel natuur- en mi- lieuorganisaties dit jaar extra aan dacht aan water wordt besteed. Belangstellenden die meer infor matie willen, kunnen contact op- nemen met Be Johannes - 05980- 23011 Op de maandelijkse ledenvergade- ring van de landbouwvereniging ,,Eendracht" te Scharmer-Woud- bloem werd door de heren B. Kolk en J. Smit van het gasbedrijf AGD voorlichting gegeven over het gas- gebruik op de boerderij. Aan de boilers in de veestallen werd spéci ale aandacht besteed. In de prak- tijk blijkt dat er ongemerkt een behoorlijke kalkaanslag ontstaat. Dit kost extra gas. Het A.G.D. adviseert dan ook deze kalkaan slag te (laten) verwijderen. Kielwindeweer - Het nieuwe kan- toorpand van aannemer van Del den in Kielwindeweer is gereed. Het pand valt op door de prachti- ge vormgeving. Het kantoor is in de plaats gekomen van een dubbel woonhuis. Het is 200 vierkante meter groot. Van Delden werkt voornamelijk in de drie Noordelij- ke provincies. Men werkt voor de industrie, woningbouwcorporaties en voor particulieren. Het bedrijf beschikt over een eigen timmerfa- briek voor de vervaardiging van kozijnen, trappen en complété ra- men. Bij Van Delden zijn 29 mensen in dienst (I.M.) Garagebedrijf Siddeburen HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 20 APRIL 1989 RENAULT Burg. van Royenstraat O. 50 Hoogezand - Tel. 05980-23457 Noorderstraat 85 - Sappemeer - Tel. 05980-92783 Meint Veningastraat 28 - Martenshoek - Tel. 05980-98507 Op 26 en 27 april a.s. houdt de Las- en Snijadviesgroep van Hoek Loos uit Schiedam in samenwerking met de Firma Holthausen in Hoogezand Tech- niekweg 4, open dagen waarop belangstellenden kennis kunnen nemen van de nieuwste ontwikkelingen op het brede gebied van de las- en snijtechniek. Aan de hand van een expositie met allerhande apparatuur, demonstraties, een lezing en film krijgt de bezoeker een gevarieerd programma voorgescho- teld van de ontwikkelingen in de hedendaagse las- en snijtechniek. Op woensdag 26 april van 10.00-17.00 uur en op donderdag 27 april van 14.00-21.00 uur zullen specialisten bij Holthausen in Hoogezand de monstraties geven van de nieuwe, efficiente apparatuur op het gebied van snijden en lassen. Veel aandacht zal daarbij zijn voor het zgn. MIG/MAG pro cès. Dit neemt meer en meer de plaats in van het zgn. elektrodelassen, waar- bij steeds afzonderlijk elektroden in de lastang worden geklemd en neer- gesmolten. Het rendement van het MIG/MAG-lassen bedraagt 95 procent, terwijl dit bij het "traditionele" elektrodelassen slechts 50 60 procent be draagt. Het MIG/MAG-lassen is dus een veel efficiënter procès. Voor het TIG/lassen (vroeger veelal aangeduid met de term argon-arc-lassen) bestaat eveneens veel belangstelling. Bij het TIG-lassen zorgt een niet afsmeitende wolfram-elektrode voor de warmtetoevoer en wordt het lasmateriaal afzon derlijk aangevoerd. Met dit procès kunnen lassen van hoge kwaliteit tôt stand komen. Op het gebied van het autogeen snijden - het brandsnijden met be hulp van een mengsel acetyleen en zuurstof - staan de ontwikkelingen ook niet stil. Zo zal het gemechaniseerd snijden met een nieuwe kleine optische machine gedemonstreerd worden. Deze metehode, tôt voor kort alleen eco- nomisch aantrekkelijk voor een grote onderneming, is nu beschikbaar voor kleinere bedrijven. Uiteraard wordt ook uitgebreid aandacht besteed aan het plasma-snijden. Een méthode waarmee snel en efficient materialen, zoals roestvrijstaal en aluminium, maar ook staal gesneden kunnen worden. Tevens zal, op deze open dagen door de Shell afdeling gassen demonstratie en verstrekking gegeven over het gebruik van propaan- en butaangassen in caravans en boten.

Het Nieuwsblad nl | 1989 | | pagina 5