lets anders op de planken in Bieb Het Nieuwsblad en de Openbare Bibliotheek presenteren kortingsaktie Milieu Doe Het Zelve Hoe maak ik compost T Themadag bedrijfsopvolging Dodenherdenking Bibliotheken staan bol van de Centrale bibliotheek Boekhoven WD over landbouw in Winschoten Filiaal De Kern Fietsen door bosrijk Groningen en Drenthe Deze bon Is f 7,50 waard! HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 20 APRIL 1989 Hoogezand-Sappemeer - ,,Op 22 april staat er bij ons iets heel anders op de planken". Met deze slogan gaat de Openbare Bibliotheek Hoogezand-Sappemeer de Landelijk Biblio- theekdag tegemoet. Op zaterdag draait het niet alleen om boeken, sterker nog, het draait voornamelijk om Muziek in de bieb. Een zeer bewuste keus omdat met name het aanbod van de eigen afdeling Muziek er zijn mag. Tussen 10.00 en 12.00 uur wordt het volgende muziekprogramma aangeboden: Pophoezen Op de afdeling volwassenen de start van de expositie Pophoe zen, het verpakken van popmu- ziek". De expositie gaat over pla- tenhoezen en popgroepen en wordt ondersteund met een video en een dia-serie. Op de videoband valt te zien wat er allemaal in de popwereld gebeurt en de dia-serie toont 24 platenhoezen. De exposi tie duurt tôt en met zaterdag 13 mei. Spitsbergen Op de jeugd afdeling wordt door Studio Spitsbergen gedemon- streerd dat de computer een steeds belangrijker roi gaat spelen bij het opnemen van muziek. Dat zal niet iedereen bekend zijn, bezoek daarom de stand van Studio Spits bergen. Radio De Activiteiten Commissie Hoo gezand-Sappemeer verzorgt een Ii- ve-radio-uitzending die door het hele gebouw en ook buiten te vol- gen zal zijn. Dat-recorder De firma Eringa verzorgt de- monstraties met een fonograaf, een cd-speler, maar ook met een dat-recorder, dat is een cd-speler waarmee ook opgenomen kan worden. Muziekschool Ook de Muziekschool ontbreekt niet. Van hen kan men een de- monstratie met computers ver- wachten vanaf ongeveer 11.00 uur. Kwis De Stichting 't Grunneger Laid geeft in een stand meer informatie over Groningers en hun muziek. Bij deze stand kan men meedoen aan een kwis. De Stichting stelt een aantal prijzen beschikbaar. Korting Iedereen kan zaterdag gebruik maken van de kortingsaktie voor Winschoten - De VVD-kandidaat voor het Europees Parlement, Ir. J. Mulder, spreekt maandagavond 24 april in Winschoten over de ,,Nederlandse landbouw in Euro pees perspectief". Deze openbare spreekbeurt, georganiseerd door de gezamenlijke VVD-Ondercen- trales Groningen en Oldambt, wordt gehouden in Hôtel De Ne- derlanden en begint om 20.00 uur. Bibliotheek bol van muziek het lenen van cd's en lp's. Voor beide geldt deze dag drie halen, twee betalen. Oftewel drie cd's voor drie gulden (normaal vier gulden vijftig). Drie lp's voor twee gulden (normaal drie gulden). Afgeschreven lp's worden zater dag niet voor f 2,50 maar voor slechts f 1,— per schijf te koop aangeboden. Hiervoor zal een stand bij de ingang van de biblio theek worden ingericht. Karin In het filiaal van de bibliotheek in De Kern zal Karin Bakker op de jeugdafdeling vragen beantwoor- den van kinderen. Hoogezand-Sappemeer - Zaterdag kan iedereen heerlijk fietsen door de bosrijke delen van Groningen en Drenthe. De Koninklijke Ne- derlandse Wielren Unie heeft een toertocht uitgezet. Mensen die 165 kilometer willen fietsen moeten starten tussen 7.00 en 9.00 uur, de 100 kilometer rij- ders tussen 8.00 en 10.00 uur en de 50/40/30 kilometer rijders tussen 9.00 en 14.00 uur. Er kan worden gestart in Kropswolde. De route is voorzien van pijlen, bovendien krijgen de deelnemers een duide- lijke routebeschrijving. Wat moet u doen? Schrijf u op zaterdag 22 april 1989 in als lid van de openbare bibliotheek Hoogezand-Sappemeer. Op de afdeling muziek leent u dan, tegen inlevering van deze bon de eerste drie CD's en de eerste drie LP's (Totale waarde 7,50), voor niets. Deze bon uitknippen en meenemen. (Alleen geldig op 22 april) Volksstem De gemengde zangvereniging De Volksstem treedt vanaf 10.45 uur op. Dirigente is mevrouw K. Lin- ker. De Volksstem brengt Groningse liederen ten gehore. Tôt zover het ochtendprogramma. Het middagprogramma is hele- maal voor de jeugd. Van 14.00 tôt 16.00 uur zal er in De Kern een playback/soundmixshow worden georganiseerd. Tijdens die show zal Karin Bakker optreden. Toe- schouwers zijn van harte welkom. Compost is een meststof die ont- staat uit plantaardig afval. Het af- val wordt door insekten, wormen, bacteriën en schimmels omgezet in compost. Dat is een volkomen na- tuurlijk procès. Het is beslist niet moeilijk of bewerkelijk om zelf in de tuin compost te maken, de na- tuur doet immers het werk. Compost maken kost u hoogstens een kwartiertje per week en het re- sultaat is beslist de moeite waard. Bovendien is het leerzaam voor de kinderen. Voor het maken van compost hoeft u niets aan te schaffen, wilt u het echter maken in een compostvat dan bent u veertig tôt honderdvijftig gulden kwijt. Er zijn een paar punten waar u op moet letten: De plaats in de tuin kan een klein hoekje zijn ergens achteraf of, en dat is handig, dicht bij de keuken. Eventueel kan deze plaats worden afgeschermd en verstevigd door middel van paal- tjes, gaas, stenen etc. Het enige dat van belang is, is dat er voldoende lucht bij het afval kan komen. Zorg er daarom voor dat het afval niet wordt aange- drukt of aangestampt. Wroet af en toe met de greep in de hoop om extra lucht toe te voegen. Het plantaardig afval uit de keu ken kunt u in een emmer of iets dergelijks apart houden van het andere afval. Deze emmer kan ge- woon geleegd worden op de com- posthoop of in het compostvat. Ook tuinafval gaat natuurlijk op de hoop. Op een composthoop kunt u beter geen gekookte groenteresten en oud brood gooien, omdat dit mo- gelijk ongedierte aantrekt. Na on geveer een jaar is het afval volko men verteerd en kan worden ge- bruikt als meststof in de tuin. Tips Wanneer u begint met het com- postproces, dan is het verstandig om een schep compost van iemand te vragen die al langer com- posteert. Door zo'n schep bij uw composthoop te voegen start u het verteringsproces sneller. Extra kalk toevoegen aan het af val is goed voor het composte- ringsproces maar ook voor de kwaliteit van de compost als meststof. De grond rond Hooge zand-Sappemeer is namelijk aan de zure kant en kalk neurtraliseert dat. Hoe kleiner het afval is dat u aan de hoop toevoegt, des te sneller gaat het compostproces. Dikke koolstronken verteren bijvoor- beeld erg langzaam en u zou ze in mootjes kunnen snijden om de vertering te versnellen. Groningen - De Kamers van Koophandel organiseren op don- derdag 27 april in het Martinihal Centrum te Groningen een sympo sium over bedrijfsopvolging en overname. De themadag is bedoeld voor mid- delgrote bedrijven (tussen 5 en 200 werknemers) uit de provincie Gro ningen. Het is de bedoeling om de vertegenwoordigers van de deelne- mende bedrijven in zo kort moge- lijke tijd zoveel mogelijk informa tie te verschaffen. De vrij com plexe problematiek van de be drijfsopvolging wordt die dag heel duidelijk en constructief in beeld gebracht. Naast een boeiende filmimpressie, die een duidelijk beeld geeft van de probleemstel- ling, zal door een aantal vakspeci- alisten worden ingegaan op onder- werpen als de aandeelhouderspo- sitie van de directeur/eigenaar, erfpacht, testament, financiering van de overname en de roi van de fiscus. Ook staan vier workshops op het programma. De Kamers van Koophandel orga niseren deze dag samen met de Amrobank en de Moretorganisa- ties. Deelname aan het symposium kost 90 gulden per persoon. Wie nadere informatie wil kan zich wenden tôt de Kamers van Koop handel (tel. 050 - 262626 of 05987 - 13312) Harkstede - Het comité dat de jaarlijkse dodenherdenking in Harkstede voorbereidt, vraagt al- len die hieraan willen deelnemen uiterlijk kwart voor acht aanwezig te zijn bij het herdenkingsmonu- ment bij de Hervormde Kerk te Harkstede. Meegebrachte bloe- men kunnen vooraf worden neer- gelegd. Mevrouw T. Slagman, wethouder van de gemeente Sloch- teren, zal een toespraak houden. De kranslegging wordt door de jeugd gedaan. De muziekver- eniging ,,Voorwaarts" heeft weer haar medewerking toegezegd. De belangstelling voor de dodenher denking in Harkstede wordt elk jaar groter. Ongedierte

Het Nieuwsblad nl | 1989 | | pagina 7