Bibliotheek dag druk en succesvol Kinderkoor groot succès Verkoopexpositie Jan Ploeg en Geert Hoefste KADOSHOP JANSEN Zuidlaren A subsidieert Pieterpad AGENTSCHAP NIEUWSBLAD HOOGEZAND-SAPPEMEER Spitten voor behoud van Drentse fla Let op! Lei op! HOOGEZAND-SAPPEMEER - Een groot succès, dat was de biblio theek dag in Hoogezand-Sappemeer. De 400 LP's die afgeschreven wa- ren gingen grif van de hand voor een gulden per stuk. Veel belangstel- ling was er voor de pophoezen expositie. Die expositie is trouwen nog tôt zaterdag 13 mei te bezichtigen. Thema's als flats, auto's, gebro- ken glas en weerlicht komen op de hoezen veelvuldig voor. Werk is er te zien van gerenommeerde kunstenaars als Roger Dean, Pe- tagno en Andy Warhol. Op de jeugdafdeling was de muziek- school prominent aanwezig. Met behulp van computers werd heel wat afgecomponeerd. Maar ook hier geld, de mens moet de com puter programmeren anders valt er niets te componeren. Van de kortingsaktie voor nieuwe leden werd gretig gebruik ge- maakt. Heel wat mensen schreven zich in. De meeste aandacht trok de live radio uitzending van Théo Rellum en Rois Schreuder van de ACHS. Het morgen programma in De Kern leverde weinig publieke be- langstelling op. Er waren maar heel weinig kinderen die Karin Bakker vragen wilden stellen over haar zang carrière en ook het aan- tal luisteraars naar ,,De Volksstem" was beperkt. Voor de playback en soundmix show van het middag programma was veel belangstelling. 150 toeschouwers konden genieten van 24 acts. Win- naars werden in de leeftijdscater- gorie 6 tôt en met 11 jaar: 1. Ro bert van Es en Donovan Maal als Milli Vannilli. 2. Ranjani Roelfse- ma als Whitney Houston. 3. Chantai van Duinen en Larissa Feenstra als Salt'n' Peppa. In de catégorie 12 tôt en met 16 jaar wonnen de volgende ar- tiesten: 1. Diana Huft als Sandra Kim. 2. Renate Hulshof als Paula Abdul 3. Thea Reintke als Ma- donna. ZUIDLAREN - De Stichting Pie terpad Milieu Estafette te Eenrum organiseert jaarlijks een wandel- tocht die loopt van het uiterste zuiden van ons land naar het uiter ste noorden. De tocht voert langs vele gemeenten in ons land. Het thema voor de jaarlijkse estafette was vorig jaar ,.,Een wereld vol bomen". Omdat dit thema nog steeds aktueel is blijft het ook dit jaar gehandhaafd. De gemeente Zuidlaren staat sym- pathiek ten opzichte van de aktivi- teiten die de Stichting organiseert en zet die sympathie in daden om door de Stichting Pieterpad Milieu Estafette een subsidie te verlenen van 250 gulden. De Stichting zoekt ook sponsors in het be- drijfsleven. Circus Custers nieuwe presentatoren kinderkorenfestival HOOGEZAND-SAPPEMEER - Meer dan 130 kinderen uit Hooge zand-Sappemeer repeteren op dit moment wekelijks voor het kin derkorenfestival dat op 3 juni in 't Kielzog zal plaatsvinden. De 130 kinderen zullen samen met nog vijf andere koren het programma verzorgen. SLOCHTEREN - Beeldende kunstenaars krijgen van de ge meente Slochteren een aankoopgarantie van vijftienhon- derd gulden voor werk dat in de arthotheek wordt opgeno- men. Jan Ploeg (houtkunstenaar) en Geert Hoefste (schil- der) zijn de eersten die van de regeling gebruik maken. Op 29 april wordt van hen in het Slochter Gemeentehuis een verkooptentoonstelling geopend. In gemeente Slochteren gaat een uniek experiment van start om beeldende kunst en kunstenaars te stimuleren. In het kader van de cultuurnota „Sculptuur" komen voor de langere termijn meer gel- den beschikbaar voor het ontwik- kelen van initiatieven op het ter- rein van de beeldende kunsten. Als onderdeel van dit beleid wordt een aantal verkoopexposities voor beeldende kunstenaars binnen de gemeente georganiseerd. De eerste expositie in het kader van dit expe riment bevat werk van de in Lage- land woonachtige houtkunstenaar Jan Ploeg (geestelijk vader van het garantiemodel) en van schilder Geert Hoefste uit Siddeburen. De expositie wordt op 29 april, 's middags om vier uur geopend in het Slochter gemeentehuis door drs. A. van Hijum, directeur van de Académie voor Beeldende Kunsten in Groningen. Een toe- lichting op het werk van beide ex- posanten wordt gegeven door drs. J.W. de Jong, docent kunstbe- schouwing. De werken die via de garantierege- ling door de gemeente worden aangekocht, worden in de Sloch ter arthotheek ,,Arthos" opgeno- men. De arthoteek had tôt heden uitsluitend werken in haar bestand die via de B.K.R. (Beeldende Kunstenaars Regeling) tôt stand waren gekomen. Deze regeling is echter afgeschaft. Met de werken die de gemeente nu via de nieuwe garantieregeling in bezit krijgt, kan het peil van het arthotheekbe- zit worden gehandhaafd. Voor kunstenaars wordt het, door de garantieregeling aantrekkelijk om te exposeren. Dit leidt tôt rui- mere keuzemogelijkheden van de In tegenstelling tôt eerdere berich- ten zal het Kinderkorenfestival niet worden gepresenteerd door Peter Jan Rens, meneer Cactus, maar door het eveneens zeer be- kende duo Circus Custers. De or- ganisator van het festival, de Cul- turele Raad, vindt dat Circus Custers een uitstekende vervanger is voor Peter Jan Rens. Circus Custers wordt gevormd door Her- man Erbe en Josef Custers. Het duo is bekend door de vele liedjes die het op de televisie heeft ge- bracht. Kinderen worden voortdu- rend bij het optreden van het duo betrokken. Het festival wordt ge- weldig en geen kind mag het mis- sen. Het Hoogezandster koor, dat nu repeteert onder leiding van Wim van de Laar, moet later uitgroeien tôt een echt kinderkoor. De plan- nen daarvoor liggen al bijna klaar. De Culturele Raad zoekt alleen nog een paar enthousiaste ouders die aktief willen helpen bij de oprichting en organisatie van het koor. Belangstellende ouders kun- nen zich melden op nummer 96842 dat is het nummer van de Théo Thijssenschool. Bellen tussen 12.00 en 13.00 uur. Een naam voor het koor moet nog worden bedacht. commissie die de tentoonstellin- gen selecteert, en daardoor tôt aantrekkelijker tentoonstellingen van beter gehalte. Noorderstraat 85 - Sappemeer - Tel. 05980-92783 Meint Veningastraat 28 - Martenshoek - Tel. 05980-98507 Voor het inleveren van kleine advertenties en nieuws OUDEMOLEN - Nog nooit een sloot uitgespit of heide geplagt. Van 3 tôt 6 mei krijgt u de kans. Het Instituut voor Natuurbescher- mingseducatie (IVN) houdt dan een kamp in Oude Molen. Doel is het werken in het stroomdalen- landschap van de Drentse Aa. Het Drentse Aa gebied in bezit van Staatsbosbeheer, staat bekend om zijn afwisselende karakter van graslandjes, akkers, houtwallen, bos en zandverstuivingen. Om dit landschap te behouden, helpt het IVN mee met het onderhoud. Opgeven bij: W. Wedman, Pa- terswoldseweg 590, 9728 BE Gro ningen. Telefoon 050-254811. kosten op te nemen in de kale huur. De kantonrechter, Mr. J. Hen- driks vindt het niet terecht dat de huurders de kosten van de om- bouw moesten betalen. Hij heeft bepaald dat Volksbelang volgens de huurovereenkomst verplicht was om warmte te leveren. Of dat nu via een wijkverwarming of via een Centrale Verwarming gebeurt, dat acht de rechter van geen be- lang. ,,Voor het huurgenot is het irrele vant of die warmte wordt aange- voerd uit een ketelhuis, dat een he- le wijk verwarmt, of uit een ketel huis dat alleen het onderhavige flatgebouw verwarmt, schrijft hij in zijn vonnis. De procédure die de Huurdersve- reniging heeft gewonnen gaat over de période tôt 1 juli 1987, de péri ode waarin de cv-kosten nog als service-kosten werden berekend. Een nieuwe procédure is nodig om de kosten uit de kale huur te krij gen die de bewoners op dit mo ment betalen. Simpel zou het zijn als Volksbe lang en de Reensche eenvoudig tôt uitbetaling van die 25 gulden per maand over zouden gaan. Zo een voudig ligt het echter niet. Bij de Reensche wil men eerst weten of er een van de eigen huurders is die dezelfde procédure zou willen voe- ren. Bovendien berekent de Reen sche de kosten vanaf 1 januari 1986 al niet meer door, niet als service-kosten, maar ook niet in Rustpunt Slenteren op een braderie is gezel- lig maar ook vermoeiend. Ook daaraan is gedacht. Als rustpunt temidden van het gekrioel wordt een ,,Bierstube" met gezellig ter ras ingericht, waar u onder het ge- not van een drankje kunt uitrusten van de vermoeienissen. Het terras wordt door tuincentrum Kruyer opgefleurd met veel planten en een 6 meter hoge fontein. Daar kunt u ook het oranjegebakje nuttigen dat u wellicht wordt aangeboden namens de 40 van Sappemeer. Er zijn enkele honderden besteld. Het treft natuurlijk geweldig dat Koninginnedag dit jaar gevierd wordt op een zaterdag. Veel men sen zijn dan vrij en in de gelegen- heid de braderie te bezoeken. Het programma klinkt als een klok. Als ook de weergoden een beetje meewerken, wordt de Braderie on- getwijfeld een geweldige happe ning; het Kort Middelbaar Beroepson- derwijs wordt geregeld. Het bestuur van de SBHS is naarstig op zoek naar partners. Alleen als er opleidingen op middelbaar ni veau worden binnengehaald, blijft beroepsonderwijs in Hoogezand- Sappemeer bestaan. Wethoudster J. Hesselink-Bos- wijk wil met de scholen in Win- schoten en Stadskanaal een cluster vormen. ,,Ginjaar heeft ons toe- gezegd dat zo, aldus bestuurslid F.G. Meezen. Aletta Een andere mogelijkheid om de toekomst van de SBHS veilig te stellen is de samenwerking met de Aletta Jacobs Scholengemeen- schap voor Mavo, Havo en Athe- neum. Tegen die samenwerking bestaan echter van de kant van het Aletta, ofschoon niet officieel, toch zeker onderhuids-bezwaren. Inmiddels is er een onafhankelijk bureau ingeschakeld dat een even- tuele fusie moet onderzoeken. Ook volgende week komen we op dinsdag uit. Wilt u de kopij daarom eerder inleve ren. Hartelijk dank namens de redactie. de kale huur. Dat besluit werd ge- nomen na de uitspraak van de huurcommissie, het collège dat in eerste instantie optreedt bij huur- geschillen. Volksbelang brengt de kosten nog steeds in rekening, maar nu via de kale huur. Volgens de adjunct directeur van Volksbe lang J.U. Homan zal een terugga- ve van 25 gulden per maand voor mensen die huursubsidie ontvan- gen geen enkel effect hebben. ,,Dat geld moeten ze gewoon te- rug betalen, dus alleen het mi- nisterie wordt er beter van, zegt Homan. De huurdersvereniging ontkent dat ,,De Wet op de Indivi- duele Huursubsidie bepaalt, dat fouten die door de verhuurder worden gemaakt, door de ver huurder moeten worden gedragen. Het ministerie klopt niet aan bij de huurder, maar bij Volksbelang, aldus Meelker. De huurdersvereniging gaat de ko- mende tijd nog drie procédures over de zaak voeren. Ze vragen de rechter de uitspraak van toepas- sing te verklaren op aile huurders in de flats. Ze gaan het geld vorde- ren en ze willen Volksbelang dwin- gen de 25 gulden uit de kale huur te halen. In hoger beroep tegen de uit spraak kan Volksbelang in deze kwestie niet gaan. Bij huurgeschil- len is dat alleen mogelijk als de rechter artikelen in de wet ver- keerd heeft toegepast. Vervolg pag. 1 Vervolg pag. 1 Vervolg pag. 1

Het Nieuwsblad nl | 1989 | | pagina 3