Kinderboerderij groeit en bloeil Kunststation a Kropswolde zoekt donateurs Schoolsportolympiade v Hoogezand: Grootste van het land Dagschool Volwassenen exposeert in Gemeentehuis Groot feest 350 jaar y Kielwindeweer AGENTSCHAP NIEUWSBLAD HOOGEZAND-SAPPEMEER KADOSHOP JANSEN m Drugs beleid te Fietscrossspektakel in Zuidlaren x Hemelvaart-Appel Braderie leed Importeur DUITSE BOLLETJES! HET NIEUWSBLAD - DINSDAG 2 MEI 1989 HOOGEZAND-SAPPEMEER - Het gaat goed met de kinderboerderij in het Gorechtpark. De boerderij wordt nu helemaal door vrijwilligers gerund. Vorig jaar werd er een educatieve ruimte gebouwd. Op dit mo ment timmeren mensen van de School voor Beroeps Onderwijs buiten- rennen van de kippenhokken en maken de vrijwilligers de hokken zelf af. Bovendien is er gestart met de bouw van een hooiberg, waaronder dierenverblijven komen. Die hooiberg kan gebouwd wor- den, omdat de kinderboerderij van de firma's Leyten en Groot- huis, bouwers van Meerwijck II, achtduizend gulden kreeg. De kinderboerderij is elke dag open. Op maandag, dinsdag en vrijdag van 15.30 tôt 17.00 uur en op woensdag, zaterdag en zondag van 14.00 tôt 17.00 uur. Op de kinderboerderij kunnen ze trouwens nog best een paar vrij willigers gebruiken. Iemand die vrijwillig wil helpen moet mini- maal eens in de twee weken tijdens de openingstijden aanwezig zijn. Mensen die zich aanmelden hoe- ven geen ervaring te hebben met dierverzorging. Men kan een korte cursus volgen en er wordt voor ge- zorgd dat iedereen in het begin kan samenwerken met een ervaren vrijwilliger. Dus mensen met een beetje dieren- en kinderliefde even bellen met Stephy van Veen 05980-21069 of Rein van de Meij 05980-24439. Laatste nieuws, bin- nenkort lopen er op de boerderij ook hangbuikvarkentjes rond en een jonge koe. bruikers in een uitzonderingsposi- tie worden geplaatst. Juist dat ver- bijzonderen verergert de proble- matiek. Acceptatie van de gebrui- ker en het aanbieden van betere leefomstandigheden moeten het probleem verlichten. Geld Aan gemeentelijk geld is er voor de drugsbestrijding 27 duizend gulden per jaar nodig. Dat geld moet worden gebruikt voor voor- lichting en voor het meefinancie- ren van hulpverleners. 7500 gul den is nodig om tien procent van de loonkosten te subdiëren van een hulpverlener die ,,vindplaats gericht werkt". Een aanvraag voor zo'n hulpverlener ligt bij het ministerie van Welzijn Volksge- zondheid en Cultuur. Om mensen die af willen kicken beter hulp te kunnen bieden is het volgens de nota bovendien nodig dat er een functionaris versla- vingszorg wordt aangesteld. Zo ie mand kost een ton, tien procent moet worden betaald door de ge- meente. De hele nota moet door de politici nog worden besproken. Voor de plattegrond van de Bloemen- en heidetuin was er vori- ge week plotseling geen plaats. Ook deze week lukt het niet. Bent u heel nieuwsgierig haal dan even een plattegrond bij Gemeentewer- ken. Lif De kinderboerderij in het Gorecht Park KROPSWOLDE - Wie op de hoogte gehouden wil worden van de activiteiten in het Kunststation Kropswolde kan voor 10 gulden donateur worden van de ,,Vereni- ging Beeldend Kunstenaars Stati on Kropswolde". Doelstelling van de vereniging is het behoud en de exploitatie van het voormalige NS Station Kropswolde ten behoeve van hedendaagse beeldende kunst en kunstenaars. Het gebouw zal zoveel mogelijk door de kunste naars zelf in oude staat hersteld worden. Door donateur te worden steunt u de vereniging en dus het behoud van het station. Het bedrag van minimaal 10 gul den (het mag best een beetje meer zijn. red.) kan worden overge- maakt op giro 1570464 t.n.v. M. Lagerwerf, Sellingen met vermel- ding „Kropswolde". HOOGEZAND - De schoolsport olympiade moest vorig najaar worden uitgesteld wegens het slechte weer, maar nu gaat het toch echt gebeuren. Op 9 mei a.s. zullen in het Sportpark „De Kalk- wijck" 1500 leerlingen van basis- scholen uit de gemeente Hooge- zand-Sappemeer aan het événe ment meedoen. Het wordt de grootste schoolsportolympiade van het hele land. ,,IJs en weder dienende" wordt er dinsdag door 1500 leerlingen van de basisscholen in het sportpark De Kalkwijck gevoetbald, gekorf- bald en gevolleybald. Daarnaast kunnen de kinderen kiezen uit zwemmen, atletiek, wielrennen, hockey, basketbal en een sport- en spelcircuit. Dankzij een voortreffelijke sa- menwerking tussen de plaatselijke sportverenigingen, de basisscho len en het bureau Sportzaken van de gemeente belooft het een groots festijn te worden. Dit is mede te Pas dan wordt duidelijk wat er concreet gaat gebeuren. HOOGEZAND - Leerlingen van de Dagschool voor Volwassenen in Hoogezand exposeren van 3 tôt 29 mei hun werkstukken in het Gemeentehuis van Hoogezand. Het gaat om werk dat bij de vak- ken tekenen en textiele werkvor- men is vervaardigd. Bij de tekenlessen werd niet alleen gewerkt met potlood, maar ook met pen, inkt en verf. Cursisten plakten met verschillende soorten papier, maakten combinaties van verschillende materialen er fabri- ceerden afdrukken van voorwer- pen of van zelf ontworpen lino- leumsnedes. Als onderdeel van het examen tex tiele werkvormen Mavo werden door de cursisten kamerschermen gemaakt. Het materiaal stond vast. De ma nier van bewerken en verwerken, en het ontwerpen van de voorstel- ling zijn eigen ideeën van de cur sisten. De tentoonstelling wordt woens dag 3 mei om 16.00 uur geopend De Fietscrossclub Zuidlaren orga- niseert donderdag 4 mei een grote fietscrosswedstrijd voor fietscros- sers uit de drie noordelijke provin- cies. Naast de gebruikelijke leef- tijdsklassen, die in combinatie met Zevenhuizen (2904) verreden wor den, is er mogelijkheid om in de Open Klasse mee te doen. Nieuw is dat er ook om een soort overall titel wordt gestreden de zo- genaamde ,,snelste Girl/Boy van de dag". Rijders van 13 jaar en ouder kunnen hieraan meedoen, Er zijn prachtige prijzen te win- danken aan de Nederlandse Hartstichting en bijdragen van het bedrijfsleven. Meedoen belangrijker dan winnen Het gaat erom dat kinderen met elkaar plezier aan sport beleven of zoals dat in Olympische kringen heet: ,,deelnemen is belangrijker dan winnen". De scholen zullen niet onder hun eigen naam aan het evenement meedoen, maar hebben zich allemaal onder een landen- naam gemeld. Vooraf wordt op de scholen aandacht besteed aan dit land, de geschiedenis van het volk etc. Voor de leiding van de honderden wedstrijdjes zijn tientallen ouders als vrijwilligers ingeschakeld. De dag begint om 9.00 uur met een heuse openingsceremonie. De verschillende landenteams mar- cheren met hun vlaggen op, waar- na de Olympische vlam zal wor den ontstoken door kinderen die de vlam 's morgens vroeg in esta- fette-vorm van het vliegveld Eelde hebben gehaald. Om 3 uur worden de individuele en teamsporten beëindigd. Terwijl de punten worden geteld, vinden op het hoofdveld demonstraties van enkele sporten plaats zoals trampoline-springen. Jolanda Kleine (bekend van de soundmix- show) zal enkele liedjes van Gloria Estafan ten gehore brengen. Na- dat het winnende land bekend is gemaakt vindt om 16.00 uur een waardige sluiting van het evene ment plaats. Mocht het ook op 9 mei erg slecht weer zijn dan vindt de school sportolympiade plaats op 11 mei. nen. Deelname is vrij; de inschrijving is op de baan tôt 11.30 uur of telefo- nisch 05905 - 4549. De start is om 12.00 uur. Kielwindeweer - Het 350-jarig bestaan van Kielwindeweer nadert met rasse schreden. Op 5 en 6 mei a.s. wordt dit op grootse wijze gevierd. Gedurende beide dagen is het hele dorp versierd. Er worden diverse festiviteiten gehouden. Een groot deel daarvan vindt plaats in een feest- tent aan de Klaplaan. Inmiddels is het officiele programma bekend. Dat ziet er zo uit: Vrijdag 5 mei 9.00 uur: optocht versierde wagens en oude traktoren, begeleid door een aantal muziekkorpsen waaronder een boerenkapel, een showband en het fietsorkest Cresendo uit Opeinde 14.00 uur: aanvang reunie Openbare Lagere School. Er worden 700 mensen verwacht in de feesttent aan de Klaplaan, waar om 14.50 uur de officiele uitreiking plaatsvindt van het eerste reunieboek getiteld „Openbaar Onderwijs Kielwindeweer." Daarna bezoeken de reunisten de expositie ,,Wonen en werken in Kielwindeweer" die in de basisschool wordt gehouden. Er zijn gebruiksvoorwerpen van vroeger, veel foto's en door Gérard Stiekema vervaardigde schilderijen van oud Kiel-Windeweer te bezichtigen. Na een broodmaaltijd begint voor de reunisten om 20.00 uur de feest- avond met een revue, geschreven en gespeeld door eigen krachten. Zaterdag 6 mei 14.00 uur: Kinderprogramma met optredens van het variete-duo ,,Les Diaboliques" 13.00 - 16.00 Expositie „Wonen en werken in Kielwindeweer" 20.00 uur: Groot feest met optredens van Denny Christian, Frank en Mirella, Les Diaboliques, parodist Hans, die als twee druppels water op André van Duin lijkt, en de North Star Showband. HOOGEZAND - De Vrije Bap-^ tisten gemeente Hoogezand orga- niseert op 4 mei een Hemelvaart- appel in het kerkgebouw aan de Mars la te Hoogezand. Evangelist R. Sussenbach zal vertellen over zijn werk als zendeling in Surina me. Verder zullen Jan van Ouden van Operatie Mobilisatie en Anne Marinus van de vrije Baptisten ge meente als sprekers optreden. Mu- zikale medewerking wordt ver- leend door het ,,Kurios Combo". Er is een speciaal kinderprogram ma en er zijn stands van diverse organisaties. De aanvangstijden zijn: 's morgens 10.00 uur en 's middags 13.30 uur. SAPPEMEER - Een ongeveer ze- ven jarig jongetje heeft op de Bra derie in Sappemeer een knuffel- beest verloren, dat hij kort daar- voor van z'n eigen zakgeld bij de Dierenbescherming had gekocht. Mensen van de Dierenbescher ming vinden ook knuffelbeesten dus het dier kan worden afgehaald bij de familie Hut op de Beuke- mastraat 74. WIM RIJKENS BROOD*KOEK*BANKET Elke zaterdag op de markt Voor het inleveren van kleine advertenties en nieuws Noorderstraat 85 - Sappemeer - Tel. 05980-92783 Meint Veningastraat 28 - Martenshoek - Tel. 05980-98507 vervolg pag. 1 Hmic KJV0P5WOLDE uirrrufinf ottiànà kiuuUiuta UduK

Het Nieuwsblad nl | 1989 | | pagina 3