Gemeente moet gebruik tropisch hardhout beperken De arme kant van Hoogezand K Gevraagd: een drukker, een fotograaf, maaltijdbezorgers en vakantiebegeleiders Geen kabel, toch TV Kaïn heeft Abel doodgeslagen 530 reiinisten in Westerbroek a Haarknipcursus voor vrouwen met uitkering Fietspuzzeltocht y Bulgaarse dansgroep naar Hoogezand K HOOGEZAND-SAPPEMEER - ,,Wanneer niet spoedig maatregelen worden genomen, zullen binnen enkele tientallen jaren aile regenwou- den verdwenen zijn, de grootste milieuramp aller tijden". Dit schrijft de Kerngroep Milieuzaken Hoogezand-Sappemeer in een brief aan het ge- meentebestuur. De kerngroep vraagt hiermee aandacht voor de campag ne ,,Hart voor het regenwoud" van de gezamenlijke milieuorganisaties, waarmee wordt beoogd het gebruik van tropisch hardhout in Nederland terug te dringen tôt minstens de helft. HOOGEZAND - Het Vrouwen- projekt Hoogezand-Sappemeer organiseert op 2 woensdagochten- den een haarknipcursus voor vrouwen met een uitkering. Aile vrouwen met een uitkering zijn op 10 en 24 mei om 9.30 uur welkom in wijkcentrum ,,De Kern" De kerngroep wijst erop dat voor vrijwel aile toepassingen van tro pisch hardhout goede alternatie- ven bestaan. Daarvoor wordt ver- wezen naar een brochure van het Ministerie van VROM Gebruik van alternatieven voor tropisch hardhout". Inmiddels zijn in 40% van de nederlandse gemeenten se- rieuze initiatieven genomen om het gebruik van tropisch hardhout te verminderen. Volgens de Kern groep zou ook de gemeente Hoo gezand-Sappemeer stappen moe- ten ondernemen. Daarvoor wor den in de brief de volgende aanbevelingen gedaan: - De Gemeente besluit als op- drachtgever voor het realiseren van bouwplannen geen tropisch hardhout te gebruiken als daar voor goede alternatieven bestaan - De Gemeente stelt als subsidiege- ver bij het realiseren van bouw plannen door derden dat zoveel mogelijk alternatieven dienen te worden gezocht voor het gebruik van tropisch hardhout. - De Gemeente licht de overige ge- bruikers (zoals woningcorpora- ties) in over het gemeentelijk be- leid en dringt er bij hen op aan dit beleid te volgen. ,,Sommige regenwouden zijn hon- derd miljoen jaar oud. Meer dan de helft van aile plant- en dier- soorten komt alleen in deze eco- systemen voor. Wanneer we nu geen maatregelen nemen wordt in een generatie (de onze!) ailes ver- nietigd wat in die honderd miljoen ontstaan is, met desastreuze on- omkeerbare klimaatsveranderin- gen (broeikaseffect)". Aldus de Kerngroep Milieuzaken. De brief zal binnenkort in de com- missie Openbare Werken worden besproken. Het Collège van B W heeft nog geen standpunt inge- nomen. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Hoogezand-Sappemeer - Fietsen- thousiasten kunnen op Hemel- vaartsdag (4 mei) meedoen aan een recreatieve fietspuzzeltocht, georganiseerd door de Commissie Sportieve Recreatie. Om de aandacht op bepaalde din- gen te vestigen zijn in de route een aantal vragen opgenomen. Om onder het fietsen uw geheugen op te frissen zijn er ook vragen over de geschiedenis van onze gemeen te. Tussen 13.30 uur en 14.00 uur kunnen deelnemers tegen een klei- ne vergoeding een routebeschrij- ving afhalen bij wijkcentrum ,,De Kern" aan de Rembrandtlaan in Hoogezand. HOOGEZAND - Een werkgroep, bestaande uit afgevaardigden van de Hervormde, Rooms Katholieke en Doopsgezinde Kerk, de WAO Belangenvereniging en de organi- satie van Bijstandsvrouwen houdt zich sinds december vorig jaar be- zig met vragen als: - Wat betekent armoede in Neder land - Wie zijn er arm - Wat kunnen kerken hieraan doen Dinsdag 16 mei a.s. wordt een avond georganiseerd waar de ar- moedeproblematiek van eigen land en eigen woonplaats bespro ken zal worden. Tijdens de avond, die in het Vonk-gebouw (aast de Damkerk) wordt geiiouden, zal de video-film „de onderkant" wor den vertoond en is er een diskus- siespel in groepen. Aanvang 19.45 uur. Voor informatie kunt u bel- len 05980 - 20976 of 05980 - 94310 Lasdemonstraties op de open dagen van Holthausen Nog geen vakantieplannen, maar wel interesse? Misschien is het iets voor u om gehandicapten tijdens hun vakantie te begeleiden in binnen- of buitenland. Er is be- hoefte aan mensen met een oplei- ding verpleegkunde/ziekenverzor- ging/fysiotherapie, maar ook mensen met minder ervaring zijn welkom Heeft u belangstelling voor foto- grafie? In ,,de Nije" is plaats voor iemand die foto's maakt van di verse aktiviteiten van het jeugd- en jongerenwerk en ze vervolgens zelf ontwikkelt en afdrukt. (Er is een doka aanwezig) Het R.A.P. (Reproduktie en Ad- ministratieproject) is nog steeds op zoek naar een vrijwilliger/ster die zich enkele dagen per week wil HOOGEZAND-SAPPEMEER - De Huurdersvereniging H- S krijgt de laatste tijd nogal wat telefoontjes van verontruste huurders, die geen behoefte hebben aan de kabel. Zij vinden de huidige 6 TV zenders wel genoeg en willen deze houden. Zullen zij straks, na de aanleg van de kabel helemaal geen TV ontvangst meer hebben is de grote vraag. Volgens voorzitter K. Meel- ker van de Huurdersvereni ging is die bezorgdheid niet terecht. De huurders hebben een woning gehuurd inclu- sief de gemeenschappelijke antenne inrichting. Deze overeenkomst kan door de verhuurders niet eenzijdig worden gewijzigd. Meelker beroept zich op een uit- spraak in Hoger Beroep van de meervoudige kamer van de Rechtbank in Den Bosch, waarover wij reeds eerder berichtten. De rechter be paalde dat de kabel wel mag worden aangelegd, maar aan mensen die willen, moet het- zelfde pakket zenders wor den geleverd als voorheen en tegen een prijs die in verhou- ding staat tôt de investerin- gen die nodig zouden zijn om het oude systeem te ver- vangen. De Huurdersvereni ging adviseert de huurders daarom wel toe te staan dat in hun huis de aansluiting wordt aangebracht, maar vervolgens per brief aan de verhuurder te laten weten dat men geen uitbreiding van het huidige programma- pakket wil. Voor ieder die dat wil heeft de Huurdersvereniging zo'n brief klaar liggen. Daarop behoeft men slecht naam en adres in te vullen. De brie- ven kunnen worden afge- haald op de volgende adres- sen: Van Houtenlaan 18 in Hoogezand en Gladio- lenstraat 12 te Sappemeer, tussen 10.00 en 12.00 uur. Eigen produktie Radio Noord GRONINGEN - Op Hemelvaarts- dag valt van 17.00 tôt 18.00 uur het stemmenspel ,,Kaïn heeft Abel doodgeslagen" te beluisteren bij Radio Noord (fm 97.5). Het spel is geschreven door hoofdredacteur Wim Ramaker. Als uitgangspunt voor het spel heeft Ramaker het verhaal van Kaïn en Abel genomen, twee broers. Van wie de een de ander vermoord. Beul en slachtoffer ver- bonden door een bloedband. Moorden, helaas zo oud als de we- reld. Ramaker maakte gebruikt van teksten uit ,,Getuigen in het Auschwitz-proces", door Emmi Bonhoeffer. ,,Het gezicht van Hitler-Duitsland", door Frédéric van Grunfeld en ,,Het Koninkrijk der Nederlanden in de Tweede Wereldoorlog", door Dr. L. de Jong. Verder gebruikte hij frag- menten uit Openbaringen 7 en Psalm 22. Spelers zijn Kirsten Klijnsma, Yvonne Muis, Jaap Nienhuis, Wim Ramaker en Rob van Dam. inzetten voor het uitvoeren van grafische opdrachten. Bij voor- keur iemand met ervaring in klein off-set. ,,Tafeltje Dekje" zoekt vrijwilli- gers (chauffeurs en bijrijders) voor het rondbrengen van warme maaltijden aan ouderen. Dit is een greep uit de openstaande vacatures bij de Vrijwilligers Va- cature Bank. De VVB is gevestigd in ,,de Nije", Heveapad 183 Hoo gezand tel. 05980 - 94148. Ope- ningstijden maandag, woensdag- en vrijdagmorgen van 9.00 - 12.00 uur. Ook non-profit organisaties die vrijwilligers zoeken, kunnen con tact opnemen met de Vrijwilligers Vacature Bank WESTERBROEK - Voor de réu nie van de Openbare Lagere School in Westerbroek hebben zich 530 mensen opgegeven. ,,Daarmee is de tent vol en kan niemand zich meer opgeven voor de reiinie", zo deelt de organise- rende commissie ons mee. Mensen die wel betaald hebben voor de reunie, maar nog geen uit- nodiging hebben ontvangen moe- ten contact opnemen met de on- derstaande telefoonnummers. Ter gelegenheid van de reunie wordt er een boek uitgegeven met schoolfoto's en teksten over Westerbroek. Het boek is te bestellen op 05904-1813 of 05904-1887. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Waarschijnlijk komt er in septem- ber een Bulgaarse dansgroep uit de stad Sofia op bezoek bij de Volksdansgroep Hoogezand. Dat werd bekend op het Volks- dansbal dat onlangs plaats vond in het wijkcentrum Woldwijck. Op het bal toonden een keur van groe pen uit de provincie hun kunnen. Op het programma stonden Joe- goslavische, Israëlische, Roe- meense, Amerikaanse en Neder landse dansen. Opvallend was het optreden van de Dansgroep Noordbroek. Ze toonden een nieuwe Joegoslavische serie dan sen in hun vernieuwde Servische kostuums. K ï-Q-l toch i£ts \jooy yn€zelf knocbfo rfdaar z.it ik t>oO a.llee tntt m' d a o ZORG NIET ALLEEN VOOR JE KIND MAAR OOK VOOR JEZELF.' JIAC jongeren informatie en advies centrum, Hoofdstr.33a Hoogezand. tel05980-94755 van 9-5 uur OPEN VAN 1 tôt 5 uur. HET NIEUWSBLAD - DINSDAG 2 MEI 1989

Het Nieuwsblad nl | 1989 | | pagina 5