Raad akkoord met verbouw stationsgebouw Zuidbroek A Padvindertjes vertellen hun verhaal van dropping K HS 88 ongeslagen^ kampioen Veeitig dauwtrappers en een paard x Olympiade Vlswedstrild Woldwijck ijs Infoimatie-avond borstkanker- patiënten Verpleeghuis De Enk kookt voor ..Tafeltje Dekje" Bedrijvig H-S op Nordkiiste Messe Waarschuwende woorden bij dodenherdenking Ruilverkavellng vertraagd VVV Agenda L HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 11 MEI 1989 ZUIDBROEK - Het stationsgebouw te Zuidbroek zal wor- den verbouwd voor een bedrag van ruim 77000 gulden. Een gedeelte wordt verhuurd als schaft- en stallingsruimte voor het Werkvoorzieningsschap Wedeka; het oostelijk gedeelte, de wachtkamer en de hal, zal door timmerman-aannemer J. Nieboer in gebruik worden genomen. b^orig jaar december besloot de gemeenteraad van Oosterbroek het voormalig stationsgebouw te Zuidbroek te huren van de Neder- landse Spoorwegen. Maandag jl. stelde de raad 77000 gulden be- schikbaar voor verbouw en aan- passing van het gebouw. Om het gebouw geschikt te maken als schaft- en stallingsruimte voor het Werkvoorzieningsschap We deka zijn nogal wat aanpassingen nodig. Zo wordt de rechterzijgevel gedeeltelijk gesloopt om een nieu- we toegang te creëren, worden 3 deuren en de bestaande erker aan de perronzijde verwijderd en wor den de diverse loketkozijnen dichtgemaakt. Het jaarlijks on- derhoud, dat geschat wordt op 4000 gulden wordt verricht door Wedeka, dat in ruil daarvoor geen huur behoeft te betalen. Ook voor het oostelijk deel van het stationsgebouw heeft de ge- meente een bestemming gevon- den. De heer J. Nieboer, timmer man-aannemer, gaat de wachtka mer en hal van het stationsgebouw huren voor een bedrag van 2000 gulden per jaar. Hij moet zelf een aantal bouwkundige voorzienin- gen treffen. Door het vertrek van Wedeka komt het voormalig brandweerge- bouwtje aan de Pijpstraat vrij. De Raad besloot dit gebouwtje voor 17.500 gulden te verkopen aan de heer H. Tepper, eigenaar van de supermarkt aan de Spoorstraat, die het zal gebruiken voor berging van emballagemateriaal. Met deze opbrengst wordt de verbouw van het stationsgebouw gedeeltelijk gefinancierd. De rest, bijna 60.000 gulden, zal in 15 jaar - de huurpe- riode die met de N.S. is overeenge- komen - worden afgeschreven. HOOGEZAND - Door een 7-0 overwinning op mede-kandidaat Helpman-4 werd het eerste elftal van HS 88 ongeslagen kampioen. De ruststand was 3-0 door doel- punten van Martin Vos, Karel Ol- denburger en Johan Apol. Voor de rust bood Helpman nog wat te- genstand, maar na de rust was het eenrichtingsverkeer naar het Help- HARKSTEDE - Het dauwtrappen op Hemelvaartsdag is een groot succès geworden. 's Morgens om half zes melden zich 40 personen voor een 2 uur durende wandeling rondom het ,,Scharmer gat". Een meisje maakte de tocht op de rug van haar paardje Jeroen. Slim be- keken: Zij niet moe en Jeroen, die met suikerklontjes vertroeteld werd, had een mooie morgen. De organisatie was in handen van de jeugdraad van de Hervormde en Gereformeerde Kerk. Iedere deel- nemer beschikte over een routebe- schrijving met een aantal te beant- woorden vragen. Onder het klok- gelui van 8 uur kwamen de eersten binnen. Na bekendmaking van de winnaars ging het gehele gezel- schap aan een welverzorgde broodmaaltijd. De morgen werd besloten met een gezamenlijke kerkdienst in de Hervormde kerk. man-doel. Door doelpunten van Erik Mulder, Robert Borg, Dick Vos en door een strafschop van doelman Roel Staal werd na de rust de stand opgevoerd tôt 7-0. De goed leidende scheidsrechter J. Knoop had geen enkele moeite met deze wedstrijd. Na het eind- signaal werd trainer Erik ten Horn door de spelers op de schouders genomen. HOOGEZAND - De Evenemen- ten-Commissie Woldwijck heeft haar eerste vrije viswedstrijd geor- ganiseerd op zaterdag 20 mei. Ver trek om 6.00 's morgens vanaf het Wijkcentrum achter de Spar. Voor aanmelding bellen tel. 24635 of 22946. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Op 23 mei wordt in Huize Sint Jo- zef een informatie-avond gehou- den voor borstkankerpatiënten. Dr. A. Boer, als plastisch chirurg werkzaam in het Academisch Zie- kenhuis en het Rooms Katholiek Ziekenhuis in Groningen, houdt een lezing met dia's over het on- derwerp ,,borstreconstructie". Dit onderwerp is gekozen op ver- zoek van bezoeksters van vorige informatie-avonden. Aanvang 20.00 uur HOOGEZAND - Grote koppen in de krant ,,Vier gewonden bij dropping Terhorne".... „Kamp- leiding laconiek onder kritiek poli- tie". Ook kinderen uit Hoogezand waren naar het zeeverkenners- kamp in Terhorne gegaan. De be- richten die over de mislukte drop ping in de krant verschenen, ver- baasden hen. Daarom hieronder hun verhaal. Kampbelevenissen van Astrid Nij- boer en Gelske H aan. Op woensdag 3 mei begon het Noordelijk Water Kamp bij Ter horne in Friesland. Wij sliepen in een klein blauw tentje, te gek man. Op donderdag 4 mei hoor- den we dat er een dropping zou zijn. We werden met onze zeilbo- ten naar de Jacoba twee gebracht. Dit was een groot vrachtschip, dat ons naar het eiland bracht waar de dropping begon. Dat was om 10.30 uur. We werden in vloten (groepen red.) verdeeld, de men- sen van de Jacoba zeiden dat we onze boten moesten gaan zoeken. We kregen een zakje suiker, dit was smokkelspul, dat mocht nie- mand stelen. Na een lange tijd zoeken langs het riet vonden we niks. We zagen een groot kruis. We dachten dat het een mast was van onze boten. We moesten over het hek klimmen en over prikkeldraad. We waren wat wild en keken niet goed uit. Er bleef een jongen uit een andere vloot met zijn bil haken, waar- door hij gewond raakte. Hij pro- beerde verder te strompelen, dat lukte niet. Hij viel flauw. Wij heb- ben zoveel mogelijk jassen over hem heen gelegd. Toen zagen we een boot en deze mensen hebben we wakkergetrommeld. Die men sen brachten de jongen naar het kamp. Wij besloten met elkaar te- rug te gaan naar de plaats waar de Jacoba lag. Maar die lag er niet meer. We zijn met elkaar in een lange rij gaan zitten op de steiger en hebben elkaar warm gehouden. We hebben sterren bekeken, maar dat ging vervelen. Er werden men sen wakker, die met bootjes bij het eiland lagen, die hebben met de marifoon de politie gewaar- schuwd. Na een lange tijd zagen we een lichtsein van een politie- boot. De politie nam een aantal kinderen mee. De rest werd met een sleepboot opgehaald. We wer den opgewacht met warme choco- lademelk en brood en moesten di- rekt naar onze kooien. We moch- ten uitslapen tôt 15.00 uur. Het was een koud, maar heel fijn kamp. ZUIDLAREN - De maaltijden die door de vrijwilligers van Tafeltje Dekje worden bezorgd bij oude- ren in Zuidlaren komen voortaan van het verpleegtehuis De Enk. Tôt nu toe verzorgde het verzor- gingstehuis Laarhof deze voorzie- ning, maar dit tehuis wordt geslo- ten. De maaltijdvoorziening voor ou- deren in Zuidlaren wordt georga- niseerd door de Stichting Gecoôr- dineerd Ouderenwerk in samen- werking met Tafeltje Dekje. Door de op handen zijnde sluiting van verzorgingstehuis de Laarhof moest een nieuwe ,,keuken" wor den gezocht. Daarvoor werd con tact gezocht met verpleeghuis de OLDENBURG - Op de Nordkiiste Messe die op 9 en 10 mei in de Duitse stad Oldenburg werd ge houden hebben bedrijven uit onze gemeente zich op hetPlein Hoo- gezand-Sappemeer" gepresen- teerd met in totaal 12 stands met bijbehorend terras. De bedrijven Admidatabeheer, Maas Lastech- niek, Van Ring en Wescon Noord en het gemeentelijk Bureau Pro- motie Bedrijfsleven namen hier- aan deel. De schoolsportolympiade was ge- opend. Onder kreten als ,,aanval- luuuuh" marcheerden de deelne- mers af om aan het echte werk te beginnen. Tijdens de wedstrijden heeft elk kind kennis kunnen maken met twee verschillende sporten. Win- naar van de dag was India, verte- genwoordigd door de Van Heems- kerckschool. Tweede waren de Philippijnen, vertegenwoordigd door de Sint Antoniusschool die daarmee het bewijs leverde dat ook een kleinere school volop kansen had om te winnen. Korea, vertegenwoordigd door 't Ruimte- schip werd derde. De médaillés kwamen letterlijk uit de lucht vallen. Zij werden meege- bracht door vier parachutisten die, tôt grote verbazing van de kinderen, op spectaculaire wijze op het sportveld neerdaalden tijdens de sluitingsceremonie. Zoals bij aile sportevenementen waren er ook enkele blessures, een kind brak een arm en er waren wat schaafwonden en pijnlijke vin- gers. Na afloop vond iedereen de schoolsportolympiade voor herha- ling vatbaar. Een jaarlijks événe ment zal het wel niet worden. Dat zou een te zware belasting worden voor aile vrijwilligers, maar een- maal per vier jaar, net als de echte Olympische Spelen, moet toch haalbaar zijn. Enk (Dennenoord), dat bereid werd gevonden de maaltijden voortaan te verzorgen. De Enk verwacht tevreden klanten. Ouderen (55-plussers) die door al- lerlei omstandigheden tijdelijk of voor langere termijn niet meer kunnen koken, kunnen hiervan gebruik maken. De maaltijden worden in spéciale warmhoudende cassettes thuisbe- zorgd door vrijwilligers van Tafel tje Dekje. Klanten kunnen wekelijks kiezen uit twee menulijsten. Op medisch advies worden ook dieetmaaltij- den verstrekt. Ouderen die hier-' van gebruik willen maken kunnen zich opgeven bij de heer J.K. van der Laan tel. 05905 - 1808. WESTERBROEK - De ruilverka- veling heeft door het aanhoudend slechte weer aanzienlijke vertra- ging opgelopen. De dupe daarvan zijn vooral de akkerbouwers, die nu pas heel laat kunnen poten en zaaien. De uitvoerders doen hun best de schade te beperken. Een en ander werd duidelijk tijdens de maandelijkse vergadering van de landbouwvereniging Wester- broek. HARKSTEDE - Terwijl koster Marcus Brouwer via de kerkklok de ,,dodenslag" over het dorp liet klinken verzamelden zich zo'n 160 personen rond het monument bij de Hervormde Kerk in Harkstede. Meegebrachte bloemen werden neergelegd en door een Pools echt- paar werden 2 kaarsen aangesto- ken. De officiele kranslegging ge- beuiie door Anita Weesepoel en Anita Loonstra, geassisteerd door Ds. Makkinga, gereformeerd pre- dikant. Mevrouw Slagman, wet- houder van de gemeente Slochte- ren legde in haar toespraak de na- druk op de plicht nieuwe uitingen van fascisme en terreur tegen te gaan, omdat "wij immers weten wat er anders gebeurt". Zij ein- digde met een gedicht van Martin Niemoller, de Duitse duikboot- commandant die dominée werd en tijdens het Hitler-bewind 10 jaar gevangen zat. Met het zingen van het Wilhelmus werd de herden- king besloten. Evenementen Zo.13/5: Landelijke Fiets- dag/Landelijke Molendag. Fiets- toeriade, vertrek Europahal. Wo. 17/5 Walk-inn: Bridge, aan vang 13.30 uur. Wo. 17/5 t/m zo. 21/5 Buurtver. Gorecht: Kermis, vuurwerk, bal- lonnenwedstrijd. Exposities Gemeentehuis: Tekenen en textie- le werkvormen van de Dagschool voor Volwassenen, de hele maand mei. Bibliotheek Boekhoven: Foto- wedstrijdmateriaal van personeel Atlanta. 17 april t/m 13 mei. Pophoezen, 22 april t/m 13 mei. Voor verdere informatie kunt u te- recht bij de VVV Hoogezand-Sap- pemeer, Hoofdstraat 12, geopend van maandag t/m vrijdag van 10.00-12.00 uur en van 14.00-16.00 uur. mr* vervolg pag. 1

Het Nieuwsblad nl | 1989 | | pagina 3