Kinderkorenlestival met Circus Custer Hou je gereed voor The Syndicate Ideaal vakantieverblijf voor gehandicapten KADOSHOP JANSEN Jan Tuinschool voetbalkampioen KENWOOD Sint Jozef op vakantie Bloemen en insecten in Hortus Haren Scheuren wordt x vaker bekeuren Crescendo in y Noordbroek VVV Agenda AGENTSCHAP NIEUWSBLAD HOOGEZAND-SAPPEMEER Op vakantie in de Uilenhorst Voor het inleveren van kleine advertenties en nieuws HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 18 MEI 1989 HOOGEZAND-SAPPEMEER. Op 3 mei vond tussen de school- teams die zich als poulewinnaars hadden geplaatst, de beslissende strijd plaats om het voetbalkampi- oenschap van Hoogezand-Sappe- meer. Uiteindelijk was het team van de Burgemeester Jan Tuin school de meerdere van de Gere- formeerde School, de Rembrandt- school en de Gerardus Majella- school. De nieuwbakken kam- pioen mocht op 10 mei meestrij- den voor een plaats in de finale van de provinciale schoolvoetbal- kampioenschappen. Ook daar won het team van de Jan Tuin school op overtuigende wijze. De finale wordt op 24 mei gehouden te Blijham. INFORMATIE - VERK00P REPARATIE Zuidiaren - 05905-4047 - Fax: 4493 ,,Handig zo'n stad aan de snel- weg. Kan ik eindelijk laten zien hoe dynamisch ik ben". HOOGEZAND-SAPPEMEER - Vijf kinderkoren en de kindermu- ziekshow van Circus Custer zijn de ingrediënten voor het kinder- korenfestival dat op 3 juni in het Kielzog plaats vindt. Aan het festival doet het grote ad- hoc kinderkoor van Hoogezand- Sappemeer natuurlijk mee. Maar liefst 130 kinderen zullen laten ho- ren wat ze in twee maanden heb- ben opgestoken van Wim van de Laar. Daarnaast treedt het school- koor uit Tinaarloo op onder lei- ding van Trijntje Warners-Bos- scher. het Groninger Kinderkoor onder leiding van Lees Jeltes. Het christelijk kinderkoor Veendam onder leiding van Gerrit Jan Rut- gers en het christelijk kinderkoor Hoogezand dat ook geleid wordt door Wim van de Laar. De Uilenhorst is klaar om gehan dicapten en hun gezinsleden te ontvangen. Dit vakantiehuisje in Odoornerveen, een schenking van de familie P.J. Zuideveld uit Hoo gezand, is met financiele steun van fondsen, bedrijven en met grote inzet van vrijwilligers geheel aan- gepast voor gehandicapten. In het erbij gelegen ,,eigen" stuk bos is een verharde wandel/rolstoel-sin- gel aangelegd: de P.J. Zuideveld- singel. Vlak bij het vakantiehuisje is van ailes te vinden: viswater, musea, dierentuin en ook de schaapskudde. De exploitatie is in handen van de stîchting ,,De Uilenhorst" en ge- schiedt zonder winstoogmerk. De huurperiode loopt van april tôt september. De huurprijs bedraagt 225 gulden per week plus een waarborgsom van 50 gulden. Voor informatie en verhuur kan men bellen met G.J. Otten tel. 05980 - 21207 é0\ SAPPEMEER - Rhytm and Blues and Rock and Roll uit het Noor- den van Nederland. The Syndicate is zes jaar geleden in Delfzijl be- gonnen. Nadien speelde de band in locale plaatsen en ze begonnen hun toernee door Nederland in de zomer van 1985. Op dit moment kunnen de jongens er maar niet genoeg van krijgen, en het is overal feest waar ze ko- men. Heupen beginnen te wiegen SAPPEMEER - De bewoners van het Wooncentrum voor Ouderen „Sint Jozef" gaan op vakantie. Dit is mogelijk dankzij een flinke bij- drage van de stichting ,,Vrienden van Sint Jozef", die de helft van de kosten voor haar rekening neemt. „Sint Jozef" heeft met het organi- seren van vakantieweken in het verleden al de nodige ervaring op- gedaan. De laatste jaren kwam het er niet meer van, mede door de be- zuinigingen in de bejaardenzorg. Dit jaar gaan de bewoners van het bejaardentehuis wel op vakantie dankzij de financiele steun van de Stichting Vrienden van Sint Jozef. De vakantie wordt doorgebracht in het rekreatiepark ,,De Besthme- nerberg" te Ommen. De bewoners wonen van 26 tôt 30 juni in recrea- tiebungalows die ook voor gehan dicapten goed toegankelijk zijn. Wat men overdag gaat onderne- men wordt door de bewoners zelf per groepje bepaald en 's avonds worden er gezamenlijke aktivitei- ten georganiseerd. Op de woens- dagavond wordt een feestavond gehouden waarvoor ook familiele- den en bekenden zijn uitgenodigd. Sint Jozef zorgt natuurlijk voor een juiste begeleiding en heeft daarbij de hulp van veel vrijwilli gers. De stichting Vrienden van Sint Jozef" ontplooit aktiviteiten voor de inwoners van Sint Jozef die niet uit het normale budget gefinan- cierd kunnen worden. Zij krijgt haar middelen uit giften en men kan zich als begunstiger laten in- schrijven. HAREN - Veel bloemen en insec- ten zijn voor hun voortbestaan af- hankelijk van elkaar. Over die fijn afgestemde belangengemeenschap gaat de rondwandeling in de Hor tus Haren op 20 en 21 mei om 11.00 uur 's morgens. DEN HAAG - Handhaving van snelheidslimieten blijft noodzake- lijk. Er is nog stceds een ,,kern- groep" van hardnekkige snelheid- sovertreders die de limieten regel- matig ,,overscheurt". Dit gedrag op de weg is onmaatschappelijk, tôt op de grens van a-sociaal. Dit schrijft de afdeling voorlichting en verkeer van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat. Sinds vorig jaar mei de nieuwe snelheidslimieten werden inge- voerd, heeft de rijkspolitie onge- veer 200.000 bekeuringen uitge- deeld wegens te snel rijden. Ook in de komende période zal de pak- kans onverminderd hoog blijven. Langs de autosnelwegen worden politie-camera's geinstalleerd op steeds wisselende punten en sur- veillance-eenheden van de rijkspo litie, bestaande uit tien man met Porsches, Mercedessen en moto- ren,zullen viermaal per dag van locatie wisselen Ook buitenlandse automobilisten zullen zich aan de maximum-snel- heden moeten houden. Een even- tuele boete bij overtreding zal ter plaatse moeten worden voldaan. NOORDBROEK - Zaterdag 27 mei zal er in de Hervormde Kerk te Noordbroek een concert wor den gegeven door het Christelijk mannenkoor Crescendo uit Win- schoten. Het koor staat onder leiding van Bruno Riemeijer. Vocale mede- werking wordt verleend door Ger- ry Koetje. Aanvang 20.00 uur. en voeten beginnen te bewegen bij veel Rhytm and Blues and Rock and Roll. The Syndicate bestaat uit Baby Blues (zang en dans), stringbender Joe (gitaar), Bopcat Pierre (bass) en Knut Rasmussen (drums). De bandleden zijn gekleed als de di van van je grootmoeder, kompleet met vetkuif. Morgen, vrijdag in Theater Cafe Het Pierement. zich voeden. Dit is een van de wonderbaarlijke aanpassingen in de natuur. Op de rondleiding worden enkele voorbeelden van deze aanpassing bekeken. 17 t/m 25 mei 1989 17 mei: Walk-inn Brigde, aanvang 13.30 uur. 17 mei: Centrum Theater Ned. Rode Kruis afd. Hoogezand-Sap- pemeer, Benefietconcert met jeugdkoor Future. 17 t/m 21 mei: Buurtvereniging Gorecht Kermis, voorwerk, bal- lonnenwedstrijd. 20 mei: 't Kielzog, Workshopdag voor grimeren, toneeltraining en regie, aanvang 9.30 uur. 22 mei: Joggingvierdaagse, sport- vereniging DFS. 23 mei: Informatie-avond voor borstkankerpatiënten, Huize St. Jozef, aanvang 20.00 uur. Exposities Maand mei: Gemeentehuis Hoo gezand: Tekenen en textiele werk- vormen van leerlingen van de dag- school voor volwassenen. t/m 3 juni: "Uit in eigen land". Centrale bibliotheek "Boekho- ven". Voor verdere informatie kunt U terecht bij de VVV Hoogezand- Sappemeer, Hoofdstraat 12, Hoo gezand, tel. 91441. Geopend van maandag t/m vrij dag van 10.00-16.00 uur. Veel bloemen worden door be- paalde insecten bestoven om zaad- vorming en daarmee hun voortbe staan te waarborgen. De insecten verwerven hierbij onmisbaar voedsel. In de loop der tijden is een grote variatie in bloemvormen ontstaan en in overeenstemming daarmee een rijke verscheidenheid aan insecten. Hun bouw maakt het mogelijk om bij spéciale plan- tensoorten het stuifmeel voor bestuiving van bloem tôt bloem mee te voeren, terwijl hun tong de nectar kan bereiken, waarmee ze Noorderstraat 85 - Sappemeer - Tel. 05980-92783 Meint Veningastraat 28 - Martenshoek - Tel. 05980-98507 sollicitatiegesprek o

Het Nieuwsblad nl | 1989 | | pagina 11