De kinder- telefoon, die bel je gewoon Restanten bestrijdingsmiddelen inleveren bij gemeente x Niet in de vuilniszak Vakantie en -/ Verzekering Rijksgebouwendienst stopl hardhout Fokke de Jong uit Zuidlaren nieuwe drummer „Normaal" 17.950,- 17.950,- >3.950,- 19.950,- 13.950,- >1.950,- 8.950,- >1.950,- 6.950,- 6.950,- 7.950,- I6.950,- 9.500,- Vouarom hej> |K z© |a£en V opFoUfhjfi Oit lS r«.o.K ztc VANDALISME? GOOI JE EIGEN RAMEN NIET IN I JIAC jongeren informatie en advies centrum, Joofdstr33a Hoogezand. tel.05980-94755 van 9-5 u. OPEN VAN 1 tôt 5 uur HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 18 MEI 1989 GRONINGEN - De kindertele- foon is in 1979, het internationale jaar van het kind als experiment begonnen en bestaat dus 10 jaar. De 21 kindertelefoons in Neder- land worden jaarlijks ongeveer 60.000 keer gebeld. Op 10 mei vierde de ,,kindertele- foon" haar tienjarig jubileum. Onder het motto ,,De kindertele- foon, die bel je gewoon" is een grote publiciteitscampagne gestart in het hele land. Duizenden nieu- we posters, folders en stickers zul- len het bestaan van de kindertele- foon extra onder de aandacht van kinderen en jongeren brengen. In de tien jaar van haar bestaan heeft de kindertelefoon aange- toond voor kinderen een ver- trou wde plaats te zijn voor het stellen van vragen en het praten over problemen. Om met de kin dertelefoon te bellen is het zeker niet nodig dat een kind een pro- bleem heeft. Een kind kan altijd bellen. Op de kindertelefoon kan je altijd terugvallen. Naam en adres hoeft je daarbij niet te noe- men. De meeste kinderen die bel len zijn 12 tôt 16 jaar oud, maar ook jongere kinderen hebben de mogelijkheden van de kindertele foon ontdekt. Uit een kortgeleden gehouden onderzoek blijkt dat 9 van de 10 kinderen weten dat de kindertelefoon bestaat. In de mo gelijkheden voor kinderen om zelfstandig informatie, hulp en steun te krijgen is de kindertele foon niet meer weg te denken. De kindertelefoon Groningen kan dagelijks gebeld worden van 16.00 tôt 20.00 uur. Het nummer is 050 - 141010. Aangebroken verpakkingen van bestrijdingsmiddelen kunnen kosteloos worden in geleverd bij het gemeentelijk dépôt voor klein chemisch afval. De kosten van verwijdering zijn voor rekening van fabrikanten en importeurs. Restanten en lege verpakkingen van bestrijdingsmiddelen vormen al jaren een probleem voor het mi lieu. Eind vorig jaar hebben de Rijksoverheid, de betrokken han- delaren en industrie en het Land- bouwschap een convenant gete- kend waarin een aantal zaken zijn geregeld: Vanaf 1 oktober 1989 moeten boeren en tuinders een in- stallatie op de spuitmachine heb ben om verpakkingen schoon te spoelen. Daarna kan de verpak- king als bedrijfsafval worden af- gevoerd. Aangebroken verpakkin gen moeten ingeleverd worden bij de gemeentelijke dépôts voor klein chemisch afval. Gemeenten kun nen de kosten, die zij maken voor inzameling en vernietiging voor 2 gulden per kilo declareren bij de Stichting Opruiming Restanten Bestrijdingsmiddelen. De fabri kanten en importeurs, die het con venant hebben ondertekend zullen op de verpakking aangeven hoe deze door de boeren behandeld moet worden. In veel gemeenten in de provincie Groningen worden momenteel in- zamelacties voorbereid, die tôt doel hebben restanten en veront- reinigde verpakkingen van land- bouwbestrijdingsmiddelen in te zamelen. De ingezamelde af- valstoffen worden afgevoerd en vernietigd in de verbrandingsoven van Afvalverwerking Rijnmond. Ter ondersteuning van deze acties heeft de provincie Groningen een handleiding opgesteld. ZUIDLAREN - Toen Jan Man- schot, drummer van de popgroep ,,Normaal" besloot te stoppen moest hij zelf een vervanger zoe- ken. Het werd Fokke de Jong, ge- boren in Zuidlaren, bekend als drummer van de groep ,,Catfe- ver" die reeds achtmaal het voor- programma van Normaal verzorg- de. Fokke drumt al vanaf zijn 10e jaar. Hij werd door zijn broer Wietse met het drumvirus besmet. Hij drumde op zijn 12e in een schoolband en later via Pepperone en South-side (Blues Bands) in contact zanger-gitarist Lex Koop- man. Daaruit werd de groep ,,Catfever" geboren, die tôt twee- maal toe een succesvolle toernee door Denemarken maakte. Toen ze in Count-down cafe Live samen met Normaal optraden werd hun Normaal in de nieuwe samenstel- ling. naam ook buiten Groningen be kend. Al na 2 repetities was Nor maal overtuigd van de enorme drumcapaciteiten van Fokke de Jong en, zo schrijft de groep in een persbericht ,,na betaling door NORMAAL van een mand vol pe- ren aan CATFEVER was de aan- koop legaal beklonken. Vanaf nu zal er dag en nacht gerepeteerd moeten worden om de geijkte Normaal-sound er in te krijgen en het Drents-Gronings accent bij te spijkeren". HOOGEZAND-SAPPEMEER - Ruim twintig procent van het af val dat in de huisvuilzak verdwijnt bestaat uit papier. Onderzoek wijst uit dat dat papier voorname- lijk bestaat uit verpakkingsmateri- alen, kettingformulieren voor computers en oude kranten. Dat papier hoort niet in het vuilnis. Papier kan opnieuw worden ge- bruikt in de papier- en kartonin- dustrie, Kappa en Beukema draai- en er voor praktisch honderd pro cent op. Oud papier heeft verza- mel waarde, storten kost echter geld. Om de papierinzameling in Hoo- gezand-Sappemeer te bevorderen is er een subsidieregeling. Is de marktprijs voor het papier erg Een spannend moment uit de wed- strijd Groningen-PSV. Mm Kieft van PSV valt met zijn hoofd het doel van Johan Tukker van de FC Groningen aan. (foto Dennis Beek) laag, dan legt de gemeente er geld bij, zodat het blijft lonen voor scholen en verenigingen om het papier op te halen. Wekelijks kunt u in de Regiokrant lezen, waar pa pier wordt ingezameld. Er verdwijnt dus teveel papier in het afval, dat zelfde gebeurt nog steeds met het glas. Maar 30 pro cent van het glas komt in de glas- bak terecht. Terwijl storten geld kost en het glas uit de bakken geld opbrengt. De Kerngroep Milieuzaken is van mening dat dit probleem alleen kan worden opgelost als er op het glas statiegeld zit. Voorlopig is dat niet zo, dus ...glas in de groene bak. Den Haag - Het Bureau voorlich- ting verzekeringen heeft speciaal voor vakantiegangers een folder uitgegeven die vol staat met tips op het gebied van verzekeringen. Zodra het mooi weer is, krijgt iedereen de zomerkriebels en zou men het liefst zo snel mogelijk be- ginnen met de vakantievoorberei- dingen. Daarbij kan de folder die al jaren achtereen door het Bureau Voor- lichting Verzekering in een zeer hoge oplage wordt verspreid goe- de diensten bewijzen. De folder wordt ieder jaar aan de actualiteit aangepast. Hier volgt een greep uit de vele tips en aanwijzingen die in de folder Vakantie en Verze keringen 1989" te vinden zijn. Sluit gelijktijdig met het boeken van uw reis een annuleringsver- zekering. Deze vergoedt de reis- of huursom wanneer uw reis niet door kan gaan of wanneer u vroegtijdig uw vakantie moet af- breken door omstandigheden als ernstige ziekte, ongeval of over- lijden van een verzekerde of naaste familieleden. Sluit in ieder geval een reisverze- kering. Tijdens uw vakantie kun nen zich allerlei onverwachte si- tuaties voordoen die veel geld kunnen kosten. Vraag om de po- lisvoorwaarden. Noteer naam en telefoonnum- mer van de verzekeringsmaat- schappij of alarmcentrale. Neem bij ernstige problemen contact met hen op. - Informeer als ziekenfondsverze- kerde bij uw ziekenfonds of u een vakantieformulier nodig hebt. - Maak een lijstje van de dingen die u meeneemt. U kunt dan ge- makkelijker bepalen wat verlo- ren is gegaan. - Doe bij diefstal of vermissing al tijd aangifte bij de plaatselijke politie en vraag om een bewijs van aangifte. AMSTERDAM - De actie ,,Hart voor het Regenwoud" maakt be- langrijke vorderingen. De Rijks gebouwendienst heeft officieel la- ten weten geen tropisch hardhout meer te gebruiken, tenzij het niet anders kan. Ook de Bouw- en Houtbond FNV vindt dat vermin- dering van het gebruik van tro- pisch hout noodzakelijk is. In het kader van de actie ,,Hart voor het regenwoud" zijn inmiddels 110.000 handtekeningen verza- meld. (Bron: maandblad vereniging Mi- lieudefensie) \TS

Het Nieuwsblad nl | 1989 | | pagina 9