Zingende taxichauffeuse voor niemand bang Aanzet privatisering jachthaven en camping Meidenclub enquête: Helft jongens wil economisch zeltstandige vrouw Viswedstrijd Baggerputten HET NIEUWSBLAD Eigen onderkomen voor S6V Paardenkeuring Vervalstrijd Nachtvorstschade Avondexcursie hier en daar fel Noordlaarderbos Slagerij Timans kan Duitse concurrenten aan kuiper i HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 8 JUNI 1989 HOOGEZAND - De vierde single van Margriet Kuiper, de zingende taxichauffeuse is uit. Zingen en een taxibedrijf runnen doet ze met dezelfde overgave. Magriet, geboren en geto- gen in Hoogezand, wil voor geen geld weg uit de gemeente. ,,Het is hier prima wonen en werken", zegt ze. Zingen heb ik al gedaan vanaf de lagere school, maar dat ik nog eens een taxibedrijf zou runnen had ik nooit kunnen dromen. Tôt mijn dertigste had ik niet eens een rijbewijs", zegt Magriet Kuiper die met voile teugen van haar drukke leven geniet. Moe of ziek is ze nooit. Alleen van het huishouden baalt ze wel eens. Pas toen haar jongste kind naar school ging, nu 14 jaar geleden, haalde Margriet Kuiper haar rijbe wijs en ging ze rijden voor het be- drijf. ,,Je beleeft van ailes, krijgt met allerlei soorten mensen te ma- ken. Lolbroeken, criminelen, drugsverslaafden, agressievelin- gen, mensen met verdriet, hoge pieten die proberen je te versieren, je bent vaak net een sociaal werkster". Margriet wil niets we- ten van bewapening van chauf feurs of kogelvrije wanden in taxi's. ,,Mijn wapens zijn een gro- te mond, een goed gesprek en hu- mor". Hoewel ze zelf nu minder rijdt - ze doet de totale planning voor 16 taxi's en 18 personeelsle- den en bernant de centrale - haalt ze soms op speciaal verzoek aan- geschoten aggressieve klanten op uit plaatselijke bars. ,,Bij mij zijn ze niet agressief; vrouwen kunnen goed omgaan met moeilijke men sen". Bij het bedrijf werken ook chauffeurs met een uitkering. Niet zwart, ailes wordt netjes opgege- ven. Ailes wat deze mensen verdie- nen wordt gekort op hun uitke ring. Verontwaardigd zegt Mar griet: ,,Daar kan ik me toch zo kwaad over maken, dat deze men sen niets extra's krijgen". Overval Geschokt door een overval op een van de taxichauffeurs schreef Ma griet haar eerste liedje „De taxi- chauffeur". Het werd in eigen be- heer op de plaat opgenomen. Hoe wel de plaat die slecht geperst was geen succès had, schrijft ze sinds- dien al haar teksten zelf. Teksten, uit het leven gegrepen, die meestal voortvloeien uit contacten met taxi-passagiers. Ze noemt het: Ne- derlandse Country en Western- muziek. Maar je mag het ook ge- SLOCHTEREN - Zaterdag 10 ju- ni aanstaande wordt in ,,De bag gerputten" gevist om het kampi- oenschap van de gemeente Sloch- teren. Tel. 05990-17975 rust smartlappen noemen. ,,De teksten moeten de mensen ra- ken". Een voorbeeld of idool heeft ze niet. Vroeger wel, toen was dat haar buurmeisje Imca Marina. Als teenager ging ze met gitaar bij vader achter op de brommer naar talentenjachten. Vanaf haar zestiende trad ze op met het ama- teurorkest ,,De Melodymakers". Junk Met haar derde plaat getiteld ,,Junk" is het maar vreemd ge- gaan. De plaat kwam uit in eigen beheer, maar de rechten werden gekocht door de platenmaatschap- pij C en R uit Weesp. Hij werd ge- draaid in het programma Pisa en in het platenprogramma van An dré van Duin, wiens platen bij de zelfde maatschappij uitkomen. ,,Van Duin vond de plaat ,,te commercieel" daarom verdween de plaat uit de circulatie", zegt Magriet, die de rechten graag zou willen terugkopen. ,,Iedereen vraagt ernaar, maar hij is niet meer te krijgen". Toen Magriet Kuiper eens optrad in het pro gramma ,,De Vara feliciteert" stond de telefoon urenlang roodg- loeiend. Zelfs wethouders Hesse- link en Lantinga belden om haar te complimenteren. Haar nieuwste plaat met de liedjes Van de vrouwen is 92 procent voor die regeling. Even conserva- tief zijn de heren als het gaat over de positie van de vrouw over tien jaar. Zestig procent ziet de vrouw achter het aanrecht. Veertig pro cent vindt dat ze kansen moet krij gen. Op de vraag ,,wat zijn vol- gens jouw de taken van de vrouw", antwoordde 35 procent van de jongens, werken en de huishouding verdelen. 65 procent, het aanrecht en kinderen opvoe- den. De meiden vinden voor 80 procent dat de vrouw moet gaan werken en dat het huishouden moet worden verdeeld. 20 procent wil zich helemaal richten op de verzorging van de kinderen. De vrouwen van de meidenclub hiel- ,,De zwerver" en ,,Jouw handen" is uitgebracht door Ivory Towers, die ook de publiciteit en boekin- gen voor optredens verzorgt. In de weekends treedt Magriet Kuiper op in het hele land. Ze gaat met auto, vaak alleen, en rijdt in het holst van de nacht weer naar huis. Waarom doet ze dat. Ze heeft het toch druk genoeg met het taxibedrijf. ,,Ik vind het hartstikke mooi, in het weekend voel ik me heel an- ders. Ik zou doodongelukkig zijn als ik niets te doen had. Als ik de kans kreeg ging ik helemaal in de muziek. Of nee, ik zou het werk in het bedrijf toch niet kunnen mis- sen". Niet zeuren ,,Hoogezand-Sappemeer is een mooie gemeente", vindt Margriet Kuiper. Meerwijck is prachtig, Spoorstraat-Kieldiep is leuk opge- knapt en uitgaan kun je prima in de disco of in de Ieuke kroegjes in Martenshoek. Ze ergert zich aan aile negatieve berichten. Margriet Kuiper zegt het zo: ,,De mensen moeten niet zo zeuren, het ligt voor een groot deel aan henzelf. Het is onzin de buitenlanders de schuld te geven. Al die culturen vind ik juist leuk. Voor mij is een mens een mens ook al is ie groen". den hun enquête in het winkelcen- trum Gorecht-Oost onder leef- tijdsgenoten. De resultaten staan vermeld in Flits Rits een blad dat de meisjes maakten voor een lan- delijke schrijfwedstrijd over het onderwerp ,,hoe zien meiden hun eigen toekomst. Behalve met de enquête wordt het blad gevuld met verhalen van meisjes over hun wensen voor later. Flits Rits is in de prijzen gevallen. Op zaterdag 10 juni gaat de mei denclub naar Utrecht om de prijs in ontvangst te nemen. De meiden zullen worden ontvangen door Erica Terpstra en Neelie Smit Kroes van de WD. André van Es van de PSP, Louise Groenman van D66 en Carry Tefsen SCHILDWOLDE - Het heeft tang geduurd, maar nu heeft ook de voetbalvereniging SGV uit Schild wolde haar eigen ontmoetings- ruimte. Zaterdag 17 juni om 11.30 uur zal wethouder J.I. van Dijken van Slochteren de nieuwe accom- modatie van SGV officieel in ge- bruik stellen. SGV was binnen de gemeente Slochteren de enige voetbalvereni ging zonder eigen accommodatie. Aan die moeilijke situatie is nu een eind gekomen. Het nieuwe onderkomen is nage- noeg geheel door vrijwilligers van binnen en buiten de vereniging tôt stand gebracht. Het resultaat van de inspanningen mag er zijn. Ter gelegenheid van de opening zijn er op het sportcomplex aan de Singel in Schildwolde diverse feestelijke aktiviteiten, zoals een minikermis en bazar, een sport- en spelconcours voor de jeugd, en natuurlijk diverse voetbalwedstrij- den. Zaterdagavond is er een groot slot-feest voor leden, sup porters, donateurs, sponsors en aile overigen die SGV een warm hart toedragen. HARKSTEDE - In Harkstede wordt op zaterdag 8 juli de jaar- lijkse paardenkeuring gehouden van de vereniging warmbloed- paardenfokkers ,,Duurswold en omstreken." HOOGEZAND-SAPPEMEER - De gemeentelijke camping „Meer- wijck en de gemeentelijke jachtha- ven bij het Zuidlaardermeer wor den mogelijk geprivatiseerd. B en W stellen de raad voor een en an- der te laten onderzoeken door een externe deskundige. In dat onderzoek moeten niet al leen de bestaande objecten wor den betrokken, ook moet er dui- delijkheid komen over de totale invulling van het Meerwijck ge- bied. In oude plannen staan er een wildpark en een golfterrein ge- pland en op een braakliggend ter- SAPPEMEER - Succès voor sla- ger Timans uit Sappemeer in het Duitse Mannheim. Op de derde internationale vakwedstrijd voor de beste leverworst haalde slager Timans twee goede resultaten. Voor de boerenleverworst kreeg de slager een zilveren onderschei- ding, voor de Saksische leverworst een prijs in brons. Er werd gestre- HARKSTEDE - In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft de nachtvorst hier en daar fel toe- geslagen. Er is schade toegebracht aan de percelen aardappelen en ook de boontjes in de tuinen wa- ren niet opgewassen tegen de vorst die zo rond 5 uur in de morgen on- genadig toesloeg. Voor velen is het een verdrietige zaak de aardappe len als treurwilgen te zien neerhan- gen. Bij de boontjes is overpoten de enige oplossing nog een oogst binnen te halen. ken voor de buurt. Is daarvoor geld nodig dan klopt de beheer- groep aan bij de gemeente. Is daarvoor een ander woongedrag nodig dan klopt de groep aan bij bewoners. De opstellers van de nota, H.J. Visker van ruimtelijke ordening en E. de Visser van het opbouwwerk willen dat de beheer- groepen een budget krijgen, zodat in de wijk kan worden bepaald waar het geld aan uit moet worden gegeven. Dat budget zou moeten worden gevuld met geld uit de on- derhoudsbegroting van de ge meente en met extra geld voor knelpunten. B en W hebben in het buurtbudgeteringssysteem voorlo- pig geen zin en willen ook geen ex tra geld ter beschikking stellen voor probleem situaties. Wel wil len ze proberen een bufferpost in de begroting op te nemen. Zodat er in noodgevallen wat extra geld kan worden uitgegeven. Zoals het er nu uitziet moet geld voor het buurtbeheer dus via de gewone onderhoudsbegroting komen. Dat standpunt kan trouwens nog ver- anderen, want de commissie open- bare werken en de raad moeten nog zeggen wat ze van de plannen vinden. Buurtbeheer zal van start gaan in de wijk Spoorstraat-Kieldiep en in het dorp Foxhol. In deze beide ge- bieden is kort geleden de stads- en dorpsvernieuwing afgesloten. Ook Woldwijck-midden is tôt speer- punt verklaard. Daar zal buurtbe heer gelijk op moeten gaan met de stads- en dorpsvernieuwingsplan- nen die momenteel worden gesmeed. rein tussen de camping De Riet- zoom en de jachthaven wilde men ruimte ter beschikking stellen voor het bouwen van huisjes of het plaatsen van stacaravans. Rand- voorwaarde voor de plannen is, dat er rekening wordt gehouden met de waardevolle natuur en dat het gebied geschikt moet blijven voor dagrekreatie. Het plan moet nog in de loop van dit jaar aan de raad worden gepre- senteerd. Vanuit de Gemeentebelangen en D66-PPR-EVP wordt al jaren aangedrongen op privatisering van jachthaven en camping. den om de ,,Kurpfalz Bokal". Het is niet voor het eerst dat slager Ti mans op wedstrijden successen oogst, al heel vaak nam hij prijzen mee naar huis. Veel lof oogst hij ook altijd voor zijn werkstukken in vet. Wie herinnert zich niet de exact op schaal uitgevoerde Marti- nitoren en de koepelkerk in Sap pemeer. NOORDLAREN - Het Noord- laarderbos ontwikkelt zich steeds verder op een natuurlijke manier. Het bos wordt daardoor steeds ge- varieerder en daardoor aantrekke- lijker voor dieren en planten, maar ook voor de wandelaar. Woensdagavond 14 juni organi- seert Natuurmonumenten een ex- cursie door het Zuidlaarderbos, onder leiding van de opzichter. Vertrek vanaf de parkeerplaats bij het Nivonhuis ,,De Hondsrug" om 19.00 uur. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Maar 47 procent van de jongens die ondervraagd zijn door de meidenclub van het jongerencentrum De Nije vindt het een goede zaak dat vrouwen in 1990 economisch zelfstandig moeten zijn. Verschijnt elke donderdag in een oplage van 24.000 in de plaatsen: Hoogezand, Sappemeer, Kolham, Harkstede, Slochteren, Schildwolde, Zuidbroek, Kielwindeweer, Westerbroek, Waterhuizen, Foxhol, Zuidlaren, de Groeve Kantoor Gorecht Oost 30 Tel./Fax. 05980-24848 Postbus 18 9610 AA Sappemeer Redaktie: Persburo Edzes Tel. 05980-97145 Adv.afd.: Na 18.00 uur J. Wagt vervolg pag. 1

Het Nieuwsblad nl | 1989 | | pagina 3