Legalisering Harddrugs niet haalbaar Chemo-kar maandelijks in Hoogezand-Sappemeer K <K KADOSHOP JANSEN ren 2500 hectare landbouwgrond braak Willem Mary paneel bij Fraeylemaborg Fa. NCFOREN AGENTSCHAP NIEUWSBLAD HOOGEZAND-SAPPEMEER Orgelconcert Ontmoetingskerk Zuidla Kampeerweekend voor de ieugd Bonsaibomen in Hortus Managers adopteren landurig werklozen Voor het inleveren van kleine advertenties en nieuws HOOGEZAND-SAPPEMEER - Het legaliseren van hel harddruggebruik om zodoende de overlast voor de maatschappij terug te dringen is volgens T. de Boer afdelingshoofd van de GGD Groningen en Mr. P. Dor- hout geen haalbare oplossing. De overlast door diefstallen zal wel verminderen en ook wordt een hele serie criminele handelaren het gras voor de voeten weggemaaid, de deskundigen vrezen echter dat het druggebruik zal toenemen en net zo geaccepteerd raakt als de alcohol. ,,Nu we zien dat het druggebruik zich stabiliseert, is er geen reden voor ander beleid", aldus De Boer. Die samen met Dorhout en Drs. G. de Meijer-Veenstra van het ministerie van Welzijn Volks- gezondheid en Cultuur, spraken op het minisymposium ,,drugbe- leid", dat de gemeente Hooge- zand-Sappemeer vorige week or- ganiseerde. Gedegen wil Hoogezand-Sappe- meer het drugsprobleem in de ge meente aanpakken. Omdat zo'n aanpak alleen maar kan slagen als aile disciplines meewerken waren bestuurders, raadsleden, ambte- naren, politie, justitie, gezond- heidsdiensten, artsen, onderwijs, jongerenwerkers en hulpverleners uitgenodigd. Alcohol Aanpak van het drugsprobleem is in Hoogezand-Sappemeer geen overbodige luxe. Er zijn in de ge meente honderd langdurig ver- slaafde harddruggebruikers die veel overlast veroorzaken en bo- vendien is er nog een groep van ruim honderd jongeren die drei- gen af te glijden naar permanent harddruggebruik. Een inventarisatie van de politie leert dat de helft van de misdaden die in Hoogezand worden ge- pleegd verband houden met drug gebruik. Het percentage harddruggebrui kers in Hoogezand-Sappemeer is afgezet tegen de landelijke cijfers hoog. Nederland telt totaal onge- veer 20 duizend harddrugverslaaf- den. In verhouding tôt het aantal alco- holverslaafden is dat overigens maar een schijntje. Zo betuigde Drs. De Meijer. Zij hield de zaal voor dat tabak nog altijd 18 dui zend doden per jaar eist, alcohol 1800 en drugs 100 150. Dorhout was het met haar eens, dat ook alcohol veel problemen geeft, maar de verwoesting die een alcoholist aanricht beperkt zich veelal tôt een prive ravage, terwijl druggebruikers de maatschappij als geheel veel schade toebrengen. ,,Per jaar steelt een junk voor 365 duizend gulden. Hij heeft voor 100 a 200 gulden per dag nodig. De heler geeft tien procent van de werkelijke waarde van de goede- ren. Dat betekent dat er per dag voor 1000 gulden moet worden gestolen. Jaarlijks kost harddrug gebruik ons 7 miljard", aldus Dorhout. Methadon Probleem voor harddruggebrui kers in Hoogezand-Sappemeer is dat ze als ze willen afkicken alleen maar bij hun huisarts en bij het Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs terecht kunnen. Voor veel druggebruikers is de stap naar die hulpverlening te groot. Daar- om overweegt men in Hoogezand net als in Groningen met metha- donverstrekking te starten. Men- sen uit Hoogezand die nu in Gro ningen voor methadon aanklop- pen krijgen niets, de voorziening is alleen bedoeld voor inwoners uit Groningen. De Boer betuigde dat het metha- donproject in Groningen goed loopt. 25 procent van de ongeveer 1000 verslaafden wordt bereikt. Door de dagelijkse slok methadon neemt de noodzaak om uit stelen te gaan af, het leven van de ver- slaafde wordt rustiger en regelma- tiger. Tien procent van de clienten doet mee aan een afkickprogram- ma. Of de methadonbus naar Hooge zand komt blijft voorlopig nog een vraag. Niet op het symposi um, maar in de raadszaal zal dat besluit vallen. ZUIDLAREN - Organist Wim Opgelder geeft zaterdag 17 juni 's avonds om 20.00 uur een con cert op het orgel van de Ontmoe tingskerk te Zuidlaren (terrein ,,Dennenoord"). Wim Opgelder studeerde bij Piet Wiersma en aan het conservatorium te Groningen bij Wim van Beek. Hij zal onder andere het grote orgelwerk ,,Prâ- ludium und Fuge iiber B-A-C-H" van Frans Liszt uitvoeren. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Vanaf aanstaande maandag zal de chemo-kar de gemeente Hooge zand-Sappemeer maandelijks aan- doen. Bij de kar kunt u ailes kwijt wat het milieu verontreinigd. Bat- terijen, verfresten, TL-buizen, spuitbussen, medicijnen en ga zo maar door. Elke maand is de kar drie dagen in de gemeente. Op maandag worden Gorecht, Spoorstraat-Kieldiep, Zuiderpark, Westerpark, Ooster- park en Boswijk aangedaan. Op dinsdag Westerbroek, Foxhol, Meerwijck, Woldweg, Kielwinde- weer en Woldwijk. Op woensdag Woldwijk, Martenshoek, Noor- derpark, Margrietpark en Sappe- meer. De ingeleverde stoffen worden op- nieuw gebruikt of als dat niet kan, zo vernietigd dat er geen milieube- lasting optreedt. SLOCHTEREN - Vorig jaar werd voor door boeren in het Oldambt en de Veenkoloniën 2500 hectare landbouwgrond uit de productie geno- men. Het overgrote deel hiervan is ingezaaid met een groenbemester; 50 hectare is bepoot met populieren. Dit vertelde de heer A. Kuper, dis- trictbureauhouder te Nieuwe Pekela, in de landbouwvergadering te Slochteren. De uitbreiding van het winkelcen- trum Gorecht-Oost schiet hard op. Over zes weken moet de bouw gereed zijn. Evenals voorgaande jaren organi- seren de Jeugd activiteiten Wold- wijck ,,J.H.W." en de activiteiten Commissie Hoogezand-Sappe meer ,,H.C.H.S." weer een kam peerweekend voor kinderen van 10 tôt 15 jaar. Dit jaar wordt er gekampeerd in het vakantiecentrum ,,De Kwart- jesberg" in de bosrijke omgeving van Drouwen. Het weekend wordt gehouden van vrijdag 23 t/m zon- dag 25 juni a.s. We gaan dit jaar met de auto naar Drouwen. De kosten voor dit kompleet ver- zorgde en bovenal gezellige week- end bedragen slechts 30,- per persoon (waar in begrepen over- nachting, consumpties, verzeke- ring, maaltijden, enz., enz., enz.). U kunt uw kinderen voor dit ge zellige weekend opgeven bij: mevr. Raspe, Orion 121, Hooge zand, tel. 22686, of dhr. Willems, Mastenmaker 25, Sappemeer, tel. .96749 (uitsluitend tussen 17.30 en 18.00 uur). Het programma voor het weekend is uiteraard bekend, maar het blijft voor de deelnemers een ver- rassing. Maar het belooft een grandioos en een gezellig weekend te worden. Want de organisatoren (J.H.W. H.C.H.S.) hebben kosten noch moeite gespaard om het de kinderen naar hun zin te maken. Om het evenwicht tussen vraag en aanbod te herstellen verstrekt de overheid premies voor het uit pro ductie nemen van landbouwgrond door braaklegging, bebossing of door het aanwenden voor niet- agrarische doeleinden. Deze pre- mie bedraagt momenteel 1582 gul den per hectare en zal waarschijn- lijk verhoogd worden naar 1850 gulden per hectare. Daardoor zal volgens de heer Kuper de be- langstelling bij de boeren toene men. Ook voor de aanplant van snei- groeiend hout is volgens Kuper een goede markt. 92% van het hout dat in Nederland gebruikt wordt moet worden geïmporteerd. Er wordt verwacht dat de hout- prijzen in de toekomst zullen stij- gen. SLOCHTEREN - Op aile 20 plaatsen die herinneren aan Ko- ning-Stadhouder Willem III en diens echtgenote Mary Stuart gaat de ANWB informatiepanelen aan- brengen. Een van die plaatsen is de Fraylemaborg in Slochteren. Zaterdag 24 juni om 11.30 uur worden aile panelen tegelijk ont- huld. In Slochteren wordt deze onthulling verricht door de heer G. Overdiep, voorzitter van de Stichting Fraeylemaborg. HAREN - Bij het kweken van een Bonsai probeert men natuurlijke bomen in miniatuur tôt stand te brengen. Het is een kunst om daarbij de karakteristieke lijnen van een boomsoort tôt uiting te brengen met behulp van de na tuurlijke groeikracht van de plant. Vele eeuwen terug werd deze kunst reeds' in China beoefend. Ook in Japan heeft de kunst van het Bonsaikweken zich sterk ver- breid en vanaf ongeveer 1870 ver- nam de westerse wereld van het bestaan ervan. Maar pas na 1960, door het toenemend handels- en toeristenverkeer, is Bonsai hier al- gemeen bekend geworden. Zaterdag 17 en zondag 18 juni is er een Bonsai-expositie in de Hor tus in Haren, georganiseerd door de Werkgroep Groningen van de Nederlandse Bonsai vereniging. GRONINGEN - Vijfentwintig managagers van gerenommeerde bedrijven uit de drie noordelijke provincies gaan een langdurig werkloze adopteren". Op initiatief van Jong Manage ment Nederlands Christelijk Werkgeversverbond zullen 25 ma nagers van gerenommeerde bedrij ven uit de drie noordelijke provin cies als mentor gaan fungeren voor een langdurig werkloze. Doel is om, na een période van indivi- duele begeleiding, een baan te vin- den voor de werkloze. Het Arbeidsbureau Groningen juicht dit initiatief toe en verleent haar medewerking. Vanaf 1.489,-- SPARTAMET HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 15 JUNI 1989 DE SPARTAMET Een uiterst lichtlopepde fiets zoals aile andere Sparta kwaliteitsfjetsen Maar... 'een fiets met jets': met een ydrnuflig, gerursloos, super zuinig motortje. Ojyélk gewenst moment in- en uit te schakelejrSteekt de wind op? Is de helling te zwaar,0t de afstand toch wat te ver? Trek aan hetetartkoord en het motortje neemt het anenwerk van u over. Uniek en zeer kompleet -'met o.a. halogeen verlichting, kunststof ketting- kast, Assa veiligheidsslot en een stabiele mid- denstandaard. Kom langs voor een proefrit. DE FIETS MET IETS SLOCHTERSTRAAT 53 - SAPPEMEER TELEFOON 05980-96596 PEUGEOT SPARTA Noorderstraat 85 - Sappemeer - Tel. 05980-92783 Meint Veningastraat 28 - Martenshoek - Tel. 05980-98507

Het Nieuwsblad nl | 1989 | | pagina 3