Paardenliefhebbers op naar Meerwijck Landbouwbestrijdingsmiddelen en -plastic naar gemeente A.P.K. SPIJKER 05983-1613 Tien kllometer omrijden en gebroken pois op Jeugd Olympische dag rx Voorspeelavond muziekschool Naar de banen- - winkel voor werk Klokketoren HET NIEUWSBLAD Commentaar KROPSWOLDE - Dit weekend vindt in het recreatiegebied Meerwijck bij het Zuidlaardermeer een groot provinciaal concours plaats voor paarden en pony's. De terreinen in Meerwijck hebben bij ruitersportlief- hebbers tôt ver buiten de provinciegrenzen inmiddels de nodige roem verworven. De concoursvelden zijn prachtig geiegen, omzoomd door bomen en de bodem is door het zandige karakter vrijwel bij elk weertype ideaal. Aan het concours op zaterdag doen 27 verenigingen mee met ruim 200 paarden die zullen strij- den om de beste plaatsen in de dressuur en in het springen Goed bezet zijn de rubrieken voor de middel- en zware dressuur. Deze rubrieken, die om 8.30 uur begin- nen, zijn heel intéressant voor mensen die nauwelijks op de hoogte zijn van de ins en outs van het paardrijden. In de dressuur voor beginnelingen en in de klasse licht, lijken de oefeningen die rui- ter en paard uitvoeren simpel. Van draf naar stap een rondje in galop. Stilstaan. Nu weten ruiters maar al te goed, dat dat niet zo simpel is, maar spectaculair is het zeker niet. In M en Z wordt het voor le- ken veel leuker. De paarden moe- ten van galopwisselen, wenden terwijl hun achterbenen vrijwel op dezelfde plaats staan en zijgangen tonen. De jury bekijkt of de oefe ningen goed worden gedaan, maar let er vooral op dat het paard vrij en ongedwongen gaat. Doel van de dressuur is tenslotte dat het paard zich vrij onder het zadel voelt. Sensatie Echt sensationeel blijft natuurlijk het springen, vrij laag wordt er gesprongen door de beginnelingen vanaf 8.30 uur. Het springen in de zwaarste klasse begint om 13.30 uur. Deze wedstrijd telt mee in de competitie om het provinciaal kampioenschap. Aan treden zul len bekende namen als Marieke Arendshorst met Let it be, Brigitte van der Zwaag met Wigur, There- sia Bulthuis met Whitenose, Ton- ko Barlagen met Bucephale, Hilt- jo Mellema met Wis en Wim Nij- huis met Balthazar A. Zondag wordt er door de ponies HOOGEZAND - Teunis Briggeman uit Hoogezand en Har- men Huizing uit Kolham zijn zaterdag naar Papendal ge- weest, naar de Jeugd Olympische dag, waar 1700 jeugdige deelnemers uit 12 provincies tegen elkaar uitkwamen in 12 takken van sport. Plezier in het beoefenen van topsport stond centraal. Teunis en Harmen kwamen om te wielren- nen, maar er ging wel van ailes mis. Tel. 05990-17975 fVij zijn er ook, dit weekend op het concours in Meerwijck. De jongste groep van de Gorecht po- ny-ruitertjes. een soortgelijk programma afge- werkt. Er treden 19 verenigingen aan met ongeveer 100 ponies. De wedstrijd begint om 9.00 uur. Het concours in Meerwijck is ge- organiseerd door de Gorechtrui- ters, dat lukt alleen maar omdat er veel bedrijven en instellingen be- reid zijn de ruiters te sponsoren. Zo zijn er ere-prijzen van de ge- meente Hoogezand-Sappemeer, Aceco, Slump B.V. (fourage), 't OU Sluus (antiekhandel), Silenka, Van der Wal (fourage), Wolters (verzekeringen), Divoza (rui- tersport), Olyslager, Bulthuis (speelgoed), Pertien (kraanver- huur), Larmoyeur (witgoed). Sponsors zijn Noordhof (schilder- werken), Kampen B.V., Bernard Peper (witgoed), CSM suiker, Schoonveld (woninginrichting) en Bouwman (Trailers). HOOGEZAND-SAPPEMEER - Een aantal gevorderde leerlingen van de muziekschool zullen mor- gen een demonstratie geven van hun kunnen. Opgetreden wordt er door een hoboïste, vocalisten en diverse pianisten. Op het pro gramma staan werken van W.A. Mozart (sonate voor hobo en pia no), F. Schubert (impromtu), R. Schumann (liederen uit Frauenlie- be und Leben), F. Chopin (scher- zi, préludés, mazurka, wals, polo naise en anderen) en A. O'Hearn (Jazz theme and variations). Het begint om 19.30 uur, de toe- gang is gratis. GRONINGEN - Groningen krijgt in september de eerste banenwin- kel van het Noorden. Iedereen die op zoek is naar werk kan in de ba- nenwinkel kijken of er geschikte vacatures zijn. De banenwinkel is een nieuwe vorm van dienstverlening van het Arbeidsbureau aan het publiek. Op deze manier wordt geprobeerd de werkzoekenden snel en direct te bereiken, door een overzichtelijke presentatie van vacatures. Daar- om is in Groningen gekozen voor ,,De organisatie was gewoon slecht, bij de ,,klassieker" we heb ben notabene 10 kilometer omge- reden omdat de wedstrijdleider de weg niet wist". Dit zegt Teunis Briggeman (14) uit Hoogezand, die samen met Harmen Huizing en Erik Dagelet uit Groningen mee- deed aan het onderdeel wielren- nen. De jongens, leden van de Wielervereniging H-S, hadden zich via de voorronde in Veendam gekwalificeerd en geweldig naar het evenement uitgekeken. Geen Jan Ykema Vlaggendrager voor de Groninger ploeg zou de schaatser Jan Ykema zijn, maar die was niet komen op- dagen. Er was maar 1 caméra voor de fotofinish. Die stond rechts en de rugnummers zaten links. Bij het wielrennen waren er onge veer 70 deelnemers. Ze reden 40 in plaats van de geplande 32 kilome ter en kwamen van de verkeerde kant het stadion weer binnen. Toch behaalde Teunis Briggeman een zeer verdienstelijke 6e plaats. Bezemwagen Met Harmen Huizing (13) liep het wel heel sneu af. Harmen, die pas een jaar aan de wielersport doet moest na 5 kilometer al afhaken omdat hij teveel achterstand had. Hij ging per bezemwagen terug naar het stadion. ,,Ik ging niet zo lekker" zegt Harmen ,,het was een zwaar parcours, en ik durf nog niet zo goed". Hij is vol be- wondering voor Teunis. ,,Dat is een geboren talent" zegt Harmen. Ook Harmen vond de organisatie niet best. Hij heeft ook kritiek op de wijze waarop de politie het pe- leton begeleidde:,,Als het peleton voorbij was, verdween de politie. Er werd helemaal niet gewacht op de jongens, die lek waren gere- den". Gebroken pois Harmen heeft aan zijn dagje Pa pendal ook nog een gebroken pois overgehouden. Bij een stoeipar- tijtje rolde hij van een helling en kwam ongelukkig terecht. In het Militair Ziekenhuis werd de pois in het gips gezet en Harmen kan nu dus ook niet trainen. Hij hoopt wel mee te kunnen doen aan de Jeugdronde die over vijfenhalve week in Assen wordt gehouden. Ondanks al deze perikelen zijn de jongens toch blij dat ze hebben meegedaan. ,,Het was een beetje chaotisch, maar wel mooi" zegt Teunis en Harmen is blij met de trui die hij eraan heeft overgehou den. Daar staat op: Groningen, de energieke provincie". HOOGEZAND-SAPPEMEER - Lekker opruimen, dat kunnen boeren en boerinnen de komende tijd. Aile restanten van gewasbescher- mingsmiddelen, de verpakkingen van het gif en landbouwplastic kunnen worden ingeleverd bij de gemeente. Het is de bedoeling dat aile agra- riërs zoveel mogelijk schoon schip maken. Het plastic moet worden ingeleverd in pakken van maxi- maal 70 kilo. De pakken moeten door twee mensen te tillen zijn. Doorzichtig, wit en zwart plastic moeten gescheiden worden aange- leverd. Troep moet zoveel moge lijk uit het plastic worden verwij- derd. De gemeente zal zorgen voor een verantwoorde vernietiging van de giftige stoffen en voor afvoer van het plastic. In Kielwindeweer kan worden in geleverd op maandag 26 juni. In Kropswolde en Westerbroek kan het op dinsdag 27 juni. Hooge zand-Sappemeer en Foxhol moe ten inleveren op woensdag 28 juni. Tevens bestaat de mogelijkheid om de bestrijdingsmiddelen op bovengenoemde dagen direct naar het Chemisch Afval Depot van de gemeente te brengen. Dat dépôt is een locatie aan de Brugstraat 1, midden in het winkelcentrum. Ai le vacatures van de arbeidsbureaus Groningen, Hoogezand en Ma- rum en van uitzendorganisatie Start, zullen in de banenwinkel worden gepresenteerd. Verwacht wordt dat er gemiddeld 200 vacatures per week binnenko- men. De medewerkers van de ba nenwinkel geven toelichting op de vacatures en voeren gesprekken met belangstellenden. In septem ber zal de banenwinkel haar poor- ten openen. die dagen open van 8.00 - 12.00 en van 13.00 tôt 16.00 uur. Bent u niet in staat om op de aan- gegeven dagen het plastic of de gifstoffen in te leveren dan kunt u een afspraak maken met de afde- ling milieuzaken van de gemeente 05980-98877. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Zoals de zaken er nu voor staan zal de afronding van de restauratie van de Klokketoren aan de Meint Veningastraat tamelijk snel kun nen plaats vinden. De toren is al voor een groot gedeelte gerestau- reerd door de heer D.J. Swarts die daartoe zelf het initiatief nam. B en W hebben dinsdag besloten dat ze volgend jaar als dat nodig is geld willen uittrekken voor de to ren. Het project komt, mits de raad akkoord gaat, op het aktivi- teitenplan te staan. Dat betekent dat er alleen geld zal zijn, als er vrije ruimte in de begroting zit. Totnutoe is dat in Hoogezand- Sappemeer elk jaar het geval. De 206 jaar oude toren staat opgeno- men in het meerjarenprogramma restauratie monumenten. Daar be- kleed de toren de vijfde plaats een niet benijdenswaardige positie, aangezien de restauratie van de katholieke kerk, die op nummer een staat, alleen al 1.2 miljoen moet kosten. Dat betekent dat die kerk gedurende tien jaren het Een cursus vergadertechniek en een cursus ,,zeg het kort" moeten de politici in Hoogezand-Sappe meer gaan volgen. Dat is hard no dig, omdat de openbaarheid van bestuur nu wordt gesmoord in el- lenlange vergaderingen en een brij van woorden. Zo stonden er deze week maar Iiefst 22 punten op de agenda van de commissie voor openbare wer ken en ruimtelijke ordening. De vergadering begon sprankelend. Een stampvolle tribune, frisse raadsleden die de mouwen opstroopten en een wethouder met zonnig humeur. Ingekomen stuk- ken: Te snel rijden op Sluisweg, onvei- lige kruising Schoener, Cafe la- waai in Kees de Haanstraat, bewo- ners Spoorstraat-Zuid die ant- woord willen op vragen voordat ze bezwaren kunnen indienen tegen het bestemmingsplan achter hun huizen. Antwoorden: Ja het is ge- vaarlijk op de Sluisweg. Geen geld voor hobbels. Kijken naar goed- kope oplossing. Ja, de kruising is gevaarlijk. Ooit doen we er wat aan, als er geld komt. Ja, heel ver- velend dat cafe-lawaai kunnen wij niets aan doen. Politie moet zor gen voor beperking overlast. Inge- wikkeld die procédure over dat bestemmingsplan. We moeten ju- ridisch advies inwinnen en komen er op terug. Leest u deze antwoorden in een minuut. In werkelijkheid duurde het ruim twee uur voordat conclu- sies konden worden getrokken. Pas om zeven uur werd begonnen met de werkelijke agenda. Inmid dels was de tribune leeggestroomd een deel van de mensen hing in de kantine, vraagtekens op het ge- zicht - of het altijd zo'n langdradi- ge boel is -. Nog eenmaal verzame- len ze moed, maar na nog een half uur de vergadering aangehoord te hebben nokken ze af. ,,We lezen het wel in de krant...." Aarzeling bij de journalisten. Agenda punt 22 in de krant? Om negen uur, vier uur na het begin van de verga dering, na betogen aangehoord te hebben over roosters in wegen, overbelaste ambtenaren, houten of ijzeren hoogholtjes, de surf- kwaal die stabiliseert en het rot- tende hout van de katholieke kerk, sluit de pers murw de noti- tieboekjes. Na vcJuidt staakten de raadsleden pas om kwart voor twaalf, bij agenda punt 19. Na een vergade ring van zeven uren. De man die wil weten of de ge meente nu wel of niet het gif uit de sloot achter zijn huis haalt ligt dan al lang onder de wol. Voor hem was het een verknoeide avond. Leuk die openbaarheid van bestuur. Garagebedrijf Siddeburen krappe budget voor restauratie van monumenten op zal slokken. HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 15 JUNI 1989 Verschijnt elke donderdag in een oplage van 24.000 in de plaatsen: Hoogezand, Sappemeer, Kolham, Harkstede, Slochteren, Schildwolde, Zuidbroek, Kielwindeweer, Westerbroek, Waterhuizen, Foxhol, Zuidlaren, de Groeve Kantoor Gorecht Oost 30 Tel./Fax. 05980-24848 Postbus 18 9610 AA Sappemeer Redaktie: Persburo Edzes Tel. 05980-97145 Adv.afd.: Na 18.00 uur J. Wagt

Het Nieuwsblad nl | 1989 | | pagina 5