Marathonzitting gemeenteraad: 53 agendapunten KADOSHOP JANSEN Basisschool de Groeve 60 jaar KENWOOD AGENTSCHAP NIEUWSBLAD HOOGEZAND-SAPPEMEER Zomeravond- fletsen 1 Streekgeschiedenis Hoogezand-Sappemeer Roel Middel exposeert Voor het inleveren van klei ne advertenties en nieuws HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 22 JUNI 1989 De bewoners van Spoorstraaat Zuid krijgen geen antwoord op hun inspraakreacties maar wel een maand extra tijd om hun bezwaren in te dienen tegen het nieuwe be- stemmingsplan Spoorstraat Zuid- Gorechtlaan. Wethouder H. Mobers gaat op zoek naar goedkope snelheidsbe- perkende middelen voor de Sluis- weg in Kielwindeweer Aan de verkeersonveiligheid op de lste Meerweg in Kropswolde wordt niets gedaan. Bodewes en Koppejan wilden beveiliging van de kruising Meerweg - Schoener Het Collège van B W mag 30.000 gulden uitgeven om te on- derzoeken hoe de vestiging van nieuwe pelsdierfokkerijen kan worden verhinderd. Daarvoor moet hulp worden ingehuurd. De eigen ambtenaren hebben geen tijd. De zaak is al acht maanden blijven liggen. Over 1986 heeft de gemeente 360 duizend gulden overgehouden. Dat wordt besteed aan leuke dingen. De fonteinen in de parken gaan weer spuiten en de sloot in de Kees de Haanstraat wordt schoonge- maakt. Ambtenaren bij de gemeente (mannen en vrouwen), die een kind krijgen, kunnen gedurende maxi- maal een half jaar, halve dagen vrij krijgen om hun kind te verzorgen. Over die „vrije tijd" wordt 75% van het salaris doorbetaald. Bij het Meerwijckstrand wordt een zwembaai aangelegd en er ko- men aanlegplaatsen bij. Het pro- bleem hoe de surfers en de (zon- nejbaders uit elkaar te houden is nog niet opgelost. Bewoners van de Aak in Meer- wijck kunnen een stuk gemeente- lijk groen in bezit krijgen voor 5 gulden per vierkante meter. De aansluiting van de voet/fiets- brug bij het Drevenbos op de Van der Duijn van Maasdamweg kost maar liefst 18000 gulden. Met de aanleg wordt nog even gewacht tôt het bos wat groter is. De gemeente wil opbouwwerker Elzo de Visser - voorlopig voor een jaar - lenen van de Stichting Wei- zijnsbevordering. Hij moet in Hoogezand-Sappemeer het buurt- beheer op poten gaan zetten. Daar- over is door De Visser zelf, samen met ambtenaar Herman Visker, een nota uitgebracht. De commis- sie Ruimtelijke ordening was blij met de nota maar boos dat het Collège geen geld beschikbaar stel- de om hem uit te voerèn. Het Col lège draaide bij en De Visser mag nu zijn eigen plannen uitvoeren. Met buurtbeheer hoopt de gemeen te het woon- en leefklimaat in de wijken te verbeteren. Foxhol, Spoorstraat/Kieldiep en Wold- wijck midden zijn aangewezen tôt speerpunten van beleid. De Raad stelde unaniem 50 dui zend gulden ter beschikking om met de meest mogelijke spoed het plan voor te bereiden voor een nieuw aktiviteitencentrum voor Antillianen/Arubanen en Surina- mers. Als de ambtenaren het te druk hebben, mag het werk wor den uitbesteed. Alleen de WD aarzelde omdat de totale financie- ring van het plan nog niet rond is. WVC subsidieert waarschijnlijk niet meer. Nu is er volgens de WD een financieel gat van 3.5 ton. De WD kondigde meteen aan, dat dat gat niet mag worden gedicht met geld uit de algemene middelen. CPN en D66-PPR-EVP vinden dat de gemeente moreel verplicht is te zorgen voor een goed acitiviteiten- centrum. Door te beloven geen winkels te bouwen op de 2300 m2 grond ten Noorden van het Aral-station in Gorecht-Oost hoopt de gemeente de felbegeerde toestemming van de Provincie te krijgen voor de ver- DE GROEVE - Het 60-jarig be- staan van de basisschool De Groe ve wordt op 8, 9 en 10 september uitbundig gevierd met kinderspe- len een optocht en een grote feest- avond. De totale kosten worden geraamd op 18000 gulden. Het grootste deel van dit geld wordt opgebracht door de bevolking, de gemeente Zuidlaren verleent een subsidie van 1000 gulden. huizing van de Hema. De mid- denstanders van het Koopcentrum Hoogezand hadden daartegen massaal bezwaar gemaakt. Zij vre- zen grote nadelige gevolgen en wil- len daarvoor compensatie. Daar- toe zijn de Collegepartijen P.v.d.A. en C.D.A. niet bereid. De gevaarlijke situatie aan de noordelijke oever van het Achter- diep zal spoedig tôt het verleden behoren. Er komt nieuwe be- schoeiing langs de slechtste plaat- sen. Daarvoor wordt - om het tro- pisch regenwoud te sparen - geen azobe-hout gebruikt maar Noord- Europees grenen. Er komt ook een nieuw Hoogholtje en de dam zal worden opgeknapt. In een later stadium wordt ook de rest van het Achterdiep aangepakt. Woensdag 28 juni wordt bij goed fietsweer de derde zomeravond fïetstocht gereden die de Commis- sie Sportieve Recreatie heeft geor- ganiseerd. Afstand 25 tôt 30 kilo- meter. Start 19.00 uur bij het post- kantoor Hoogezand. Hieronder vertelt Marga Vos over het project de geschiedenis van Hoogezand-Sappemeer. Marga is 8 jaar. Waar ik tôt nu toe het meeste van geleerd heb is: Hoe hoogezand is ontstaan en dat Hoogezand-Sappe meer stadsgrond is van groningen. Hoe het vroeger er hier uit zag. Gisteren hebben we een fietstoch gemaakt langs de gereformeerde kerk en de andere kerken, lang het schepenwerfmuséum, lang het ou- de winschoterdiep en de sluis aan de nieuwe snelweg. Op school heb ben we met twee grondboren met twee groepjes elk een eigen gat ge- boort. Beide groepen hebben tôt grondwater geboort. We hebben veen gevonden, het allerdiepste zat geel zand. We hebben zelf papier gemaakt. Het gaat bijna hetzelfde als in de kartonfabrieken. We zijn nu bezig met een plattegrond van toen er kanalen waren gegraven. De kanalen moesten we tekenen de huisjes moest je zelf vouwen. Don- derdag gaan we zelf een soort cips bakken.« Groep zes zeven en acht vatten de week als volgt samen: Het is een leuk project. En we hebben er tôt nu er veel van geleerd. We hebben ook achter school geboord. We zagen ver- schillende soorten grond en we hadden er zelfs stukken veen tus- sen van vroeger gevonden. Wij hadden zelfs zo ver geboord tôt we bij het grondwater en klei uitkwamen, Van het boren hebben we veel geleerd, wat er achter onze school in de grond zit. Later heb ben we ook nog maquette's ge maakt. Maar eerst hadden we dia's gekeken en daarna hadden we de maquette's daarvan nagemaakt over oud en nieuw Sappemeer. En over de sluisen en over de schuiten. En sommige kinderen hadden ook nog muurkranten gemaakt. Don- derdag krijgen we oude spelletjes en een open dag. HOOGEZAND - Van 30 juni t/m 31 juli exposeert in het Gemeente- huis Roel Middel uit Groningen. HOOGEZAND - SAPPEMEER - Om 1 uur in de ochtend werd door de laatste hamerklap van Loco-burgemeester me- vrouw J. Hesselink de benoeming van Wil Meijer tôt direc teur van de Théo Thijssenschool een feit. Na een raadsverga- dering van ongeveer vijf en half uur kon voor de Gemeente raad van Hoogezand-Sappemeer het zomerreces beginnen. Toen waren 20 ingezonden stukken en 33 schriftelijke voor- stellen de revue gepasseerd. Wij doen een greep: INFORMATIE - VERK00P REPARATIE Roel Middel kreeg zijn opleiding aan de grafische avondschool, bij de praktijkopleiding lithografisch- en kartografisch tekenaar en volg- de 2 jaar een avondcursus aan de kunstacademie Minerva. De expo- sitie bevat schilderkunst, teken- kunst en grafiek. Tôt nu toe expo- seerde Roel Middel in gezond- heids- en bejaardencentra. De tentoonstelling is geopend tijdens kantooruren. Noorderstraat 85 - Sappemeer - Tel. 05980-92783 Meint Veningastraat 28 - Martenshoek - Tel. 05980-98507 Vervolg pag. 1 Zuidlaren 05905 4047 - Fax: 4493

Het Nieuwsblad nl | 1989 | | pagina 3