qh-@HH@@E][!]0@-sh Beosystem 3300* Moderne kunst voor luisteraars Bang&Olufsen Brief van Théo en Thea cnemokar sucessen Denen voetballen en schieten kloot in Zuidlaren Revenge in de Nije Concert in Harkstede Jongerenkamp Terschelling Gedicht van Jil Wildenga Tandemweek doof- blinden vanuit Volkshogeschool Verzoening? Hallo mijn medemens Je kwam me tegen Ik zag je niet Mijn oog vertroebeld door verdriet Hallo mijn medemens Ik wil je zien Jou ontmoeten Onze ogen wassen van het verdriet Hallo mijn medemens We willen samen verder Op die levenswegen waarvan wij het kruispunt zijn HARKSTEDE - Cantorij en en semble uit Kielwindeweer geven Zondag 2 juli een concert in de Hervormde kerk te Harkstede. Onder leiding van W. v.d. Laar zal Engelse, Duitse en Nederland- se Kerkmuziek ten gehore worden gebracht. Het concert begint ora 19.00 uur. Na afloop is er koffie. 3 jaar garantie 3.995,- Dit is een model van de nieuwe Jan Lighthartschool in Westerbroek. Leerlingen van de VSO afdeling van de Koppiusschool hebben de ma quette gemaakt. Het gemeentebestuur waardeert dat zeer, daarom krijgen de leerlingen samen een présent je. Van 21 tôt en met 26 juli 1989 wordt voor de zevende keer het in Oost-Groningen alom geroemde Jongerenkamp gehouden. Het reisdoel is dit keer het jongerenei- land Terschelling. De organisatie is in handen van de Vrijwilligersgroep Oost-Gronin gen. Jongeren uit de hele provin- cie in de leeftijd van 15 tôt en met 25 jaar zijn welkom om mee te gaan. Door de niet-commerciële opzet zijn de kampen bij uitstek geschikt voor jongeren met een klein bud get. Deelnemers hebben zeer veel inspraak bij het vaststellen van het programma. Iedereen kan zijn vakantie zo in- vullen als hij/zij zelf wil. Kosten van het kamp bedragen 90 gulden per persoon. Wie mee wil moet zich snel opgeven. Het aantal plaatsen in de kampeerboerderij is beperkt. Bel: 05979 - 1486 ZUIDLAREN - De ,,Sorring Toustrup sportsclub" uit de Deense ge- meente Gjern brengt van 28 juni tôt 2 juli een bezoek aan Zuidlaren. De bezoekers wordt een gevarieerd programma geboden. De hard-rockformatie Revenge zal vrijdagavond 30 juni optreden in jongerencentrum De Nije aan het Heveapad. Revenge (uit Almelo en omstre- ken) bestaat inmiddels al vijf jaar en is in de hard-rockwereld niet onopgemerkt gebleven. Behalve een flink aantal demo's hebben ze in die tijd ook twee L.P.'s uitge- bracht die uitgebreid besproken zijn in het veel beluisterde radio- programma ,,vuurwerk". Verder verzorgden ze live-optredens in prominente zalen als Paard van Troje in Den Haag, Vera in Gro- ningen en Melkweg en Paradiso in Amsterdam. Revenge klinkt ruig, zoals van een hard-rockband verwacht mag worden. Hun presentatie op het podium is wervelend en aansteke- lijk. Ieder kan dat zelf beoordelen in de Nije. Het concert begint om 21.00 uur, entree 5 gulden. AMSTERDAM - Goede middag, c.q. morgen of c.q. avond. U vraagt zich misschien af waarom het al enige tijd stil is rondom ons. Welnu: Wij zijn in het diepste geheim een koninklijke familiespeelfilm a an het maken. Vandaar. Het verhaal wordt ongeveer Sneeuwwitje, maar dan anders. Verder doet er een hekende Nederlander aan mee van internationale allure. Meer zeggen wij niet, alleen dat ie sneeuwwit haar heeft, goed kunnende zingende en acterende en in de broek zittende en dat hij getrouwd is met een bekende nederlandse filmsterMeer zeggen wij echt niet. Oh ja, het is de bedoeling om met dit projekt rijk en beroemd te worden en overladen met gouden kalveren, beren, palmen oscars en ander pluim- HOOGEZAND-SAPPEMEER - De eerste rondrit van de chemokar is de vorige week een succès ge- weest. Er werd maar liefst 1225 kilo ingezameld in drie dagen. Dat is een goed resultaat, als wordt bedacht dat er in 1988 in totaal maar 11.121 kilo werd opgehaald. De rondrit van de chemokar leverde 104 kilo brandbaar vloeibaar afval op, 490 kilo verfafval, 279 kilo mi nérale olie, 25 kilo spuitbussen, 12 kilo bestrijdingsmiddelen, 19,5 kilo medicijnen, 11 kilo koolwaterstof- fen, 3,5 kilo logen, 1,5 kilo fotoche- micaliën, 281 kilo batterijen, 10,5 kilo TL- buizen en lampen en 10 ou- de accu's. Precies 140 mensen kwamen afval inleveren. Hierbij drukken wij een gedicht af van Jil Wildenga uit Hoogezand. Jil is 54 jaar heeft haar hele leven al het idee gehad dat ze kon schrij- ven, maar kwam er nooit aan toe. De laatste jaren legt ze zich steeds meer toe op het schrijven. Een poos geleden publiceerden we van haar het verhaal ,,De kleine held". Nu een van haar gedichten. We ho- pen dat u er plezier aan beleeft. Hallo mijn medemens Ik kwam je tegen Je zag me niet Jouw oog vertroebeld door verdriet Thea en Théo op de set BAKKEVEEN - De volkshoge school voor Doven Allardsoog-'t Oldorp organiseert in de week van een tôt en met acht juli een tan demweek voor doof-blinde men sen. Doof-blinden vinden het ge- weldig om te kunnen fietsen op een tandem. Begeleid door een er- varen voorrijder geeft dat ook geen problemen. Omdat er maar heel weinig mensen beschikbaar zijn die dat voorrijden met doof- blinden beheersen zijn er op de volkshogeschool trainingen ge- weest. Niet alleen het fietsen was daarbij van belang, maar natuur- Sinds 1987 heeft de gemeente Zuidlaren een partnerschap met de Deense gemeente Gjern. Doel van het partnerschap is de weder- zijdse uitwisseling van de bevol- king. Gisteren arriveerde in het kader van deze uitwisseling de ,,Sorring Toustrup Sportsclub". Vandaag werd er een fietstocht gemaakt door de provincie en vanavond wordt aan klootschieten gedaan. ,,A dutch sport" vermeldt het lijk ook hoe je met doof-blinden moet communiceren. Inmiddels zijn er zoveel mensen getraind dat er een groep van 35 mensen kan deelnemen aan deze eerste tan demweek. De belangstelling uit heel Nederland was zo groot dat er verschillende mensen een afzeg- ging in de bus kregen. De tocht wordt afgelegd tussen de volkshogeschool in Bakkeveen, de volkshogeschool in Uithuizen en het natuurvriendenhuis de Honds- rug in Noordlaren. De tocht heeft een avontuurlijk karakter. Er worden niet alleen honderden ki- lometers op de tandem gereden, in Pieterburen gaat de groep een zwerftocht maken op het wad en in Eelde zal de luchthaven worden bezocht. programma. Aanvang 19.45 uur. Vrijdag staat een bustocht en een tropische zwempartij op het pro gramma. Zaterdag is dan het grote sportieve treffen, met voetbal- en handbalwedstrijden tussen de be zoekers en de thuisclubs. Aanvang 10.00 uur. De uitwisseling wordt georgani- seerd door v.v. Zuidlaren, v.v. ZVZ, voetbalvereniging Zuidlaar- derveen en handbal Zuidlaren (voorheen Ritola). HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 29 JUNI 1989 Zuidlaren - Stationsweg 87 - Telefoon 05905-4047 Beomaster 3300 tunerlversterker Beocord 3300 cassetterecorder Beocord CD3300 CD-speler Terminal 3300 afstandsbediening f 4.980, Het Beosystem 3300 kunt u als een kunstwerk aan de muur han- gen. Dat is op zich weer een heel originele - en praktische - oplossing van Bang&Olufsen. Maar er is natuurlijk meer wat dit muzieksysteem bijzonder maakt. Een supérieure, volstrekt natuurlijke geluidsweergave. Een voor- beeldige samenwerking tussen de komponenten, bijvoorbeeld CD-speler en cassetterecorder. Een afstandsbediening die u met een vingerdruk het gewenste programma geeft. Meestal zeggen we: komt u eens luisteren. Daarbij voegen we nu de uitnodiging om vooral ook naar dit moderne kunstwerk te komen kijken. Nu tijdelijk ekstra goedkoop!! Systeem --■-

Het Nieuwsblad nl | 1989 | | pagina 15