MaKEUARDIJ HOOGEZAND BEWUST HET! Kopen goedkoper ban huren Dwalen door een kleurrijk verleden m Openluchtmuseum 9603 AG Hoogezand Tel. 05980- 28111 HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 29 JUNI 1989 Kpfk^trsi2)t 241 |l)e Roeden 8 Slochteren iRuime helft van een dubbel herenhuis met c.v. en ga- Irage. Ind.: hal, toilet, trapopgang, ruime L-vormige ■woonkamer met parket en aansluiting voor alles- Ibrander of open haard en keuken. le verd.: overloop, Idrie ruime slaapkamers en badkamer met ligbad met |2e toilet. 2e verd.: overloop en vierde ruime slaapka- lmer. Info: de woning is verfraaid in lichte tinten. I Vraagprijs: 139.500,- k.k. ïhypotheek koopsom kosten mogelijk bij een bru- I to jaarinkomen van f 56.000,- Uw netto maandlast I is dan f 650,- per maand. Woldweg 237 Kropswolde Zeer ruime vrijstaande behuizing met garage, gele- gen op ca. 25 are grand. Ind.: ruime hal, woonkamer met parketvloer 38 m2, keuken, kelder, slaapkamer 35 m3, slaapkamer 30 m3, grote badkamer met ligbad en toilet, zijentree, woonkeuken 16 m2, douche met v.w.t. en toilet, bijkeuken. le verd.: ruime woonkamer 64 m2, slaapkamer 24 m2, zit-/slaapkamer 45 m2, rui me overloop. Info: de woning is geschikt voor bewo- ning door twee gezinnen. Vraagprijs: 179.500 k.k. Borgweg 23 Westerbroek Landelijk gelegen, zeer fraai landhuis met c.v., grote garage met kelder en zolder en grote nieuwe stenen schuur v.v. 2 paardeboxen en hooizolder 44 m2 en buitenbak. Ind.: ruime centrale hal, grote L-vormige woonkamer v.v. fraaie open haard partij, open keu ken v.v. luxe blank eiken inbouw met apparatuur, 3 slaapkamers en ruime luxe badkamer met ligbad en douche, achterhal. De gehele benedenverdieping is v.v. plavuizenvloeren. le verd.: ruime overloop en drie slaapkamers resp. 36, 36 en 36 m2. Vraagprijs: 299.500,- k.k. Talingstraat 27 Foxhol Goed onderhouden en geheel verbouwde eengezins- hoekwoning met c.v. en garage. Ind.: hal met plavui- zen vloer en schrootjeswand, toilet, trapopgang waaronder provisiekelder, L-vormige woonkamer voorzien van plavuizen vloer, fraaie open-haardpar- tij en schrootjes en structuurwanden (wit), keuken plavuizen en inbouw. le verd.: overloop, drie slaap kamers voorzien van schrootjesplafonds en struc tuurwanden en douche met v.w.t. en zitbad. Vraagprijs: 99.500,- k.k. Hypotheek koopsom kosten mogelijk bij een bruto jaarinkomen van f 38.000,-. Uw netto last is dan f 495,- per maand. Makelaardij Hoogezand ffl Ook wat dat betreft geeft het Open- luchtmuseum dus een waarheids- getrouw beeld van het verleden. Steen voor steen opgebouwd Er zijn in het park routes van ver- schillende lengte uitgezei die u in twee tôt vier uur langs de vele be- zienswaardigheden voeren. Wan- neer we al die mooie oude gebou- wen van buiten en van binnen zien, kunnen we ons nauwelijks voorstel- len dat ze hier eigenlijk nog maar kort staan. Toch is dat wel het geval: sinds 1918, toen het muséum de poorten opende, zijn aile gebou- wen die er nu staan, op hun oor- spronkelijke plaats steen voor steen afgebroken en hier met zorg weer opgebouwd. Dat ailes om ook late- re generaties nog iets te kunnen la- ten zien van het leven van de boe- ren, dagloners en ambachtslieden Wie een wandeling maakt door dit fraaie park met zijn tientallen prach- tig bewaarde gebouwen kan met de caméra natuurlijk aile kanten ait. De watermolen, het Zaanse buurtje, zo 'n prachtig ingerichte boerderij - de fotogenieke modellen uit het verle- den bieden zich hier in overvloed aan! uit vroeger dagen. In het begin richtte men zich daarbij vooral op het platteland, maar de laatste jaren wordt ook aandacht besteed aan het leven, werken en wonen van de stadsbewoner van vroeger. Veel demonstraties Er zijn niet alleen veel historische gebouwen te zien, maar veel van dat ailes is ook authentiek inge- richt. Soms heb je het gevoel dat de bewoners even weg zijn en ieder moment kunnen terugkomen. Bo- vendien worden er demonstraties gegeven van allerlei ambachten. We zien de klompenmaker aan het werk, ruiken het heerlijk verse brood van de bakker die zijn oven nog met takken heet stookt, of kij- ken naar het boeiende ambacht van de papierschepper die in zijn met waterkracht aangedreven molen het fraaie papier maakt dat we ver- der alleen kennen van oude oor- konden in musea. Een bijzondere expositie is te vinden in het Kle- dinggebouw, waar u de grootste verzameling klederdrachten van ons land kunt bewonderen. Kort- om, met een bezoek aan dit unieke muséum zwerft u een dag lang ge- boeid door de wereld van onze voorouders! 1001 dagtrips in kleurrfjke pocket Deze NS-Dagtocht 36 is één van de talloze ideeën voor een boeiend dagje uit die bij elkaar te vinden zijn in de nieuwe uitgave van het boek- werk "Er-op-uit!. Samen met aile onderdelen van het programma "NS-Dagtoerisme" en de belang- rijkste evenementen die in ons land worden gehouden, geeft dit kleu- rige boekje 1000 tips voor een ge- zellige ééndagsvakantie. De gids bevat 276 bladzijden en ruim 400 kleurenfoto's. "Er-op-uit!" is te koop voor de verrassend lage prijs van f 3,95 bij aile NS-stations, VW's, postkantoren en de boek- handel. HET OPENLUCHTMUSEUM IN ARNHEM: muséum, stapt letterlijk over in een andere tijd. Een tijd waarin ailes nog niet zo snel ging en ook het comfort nog lang niet was wat het nu is. Wie het warm wilde hebben, moest gewoon een vuur stoken, het vervoer gebeurde nog vaak met paard en wagen, en meel kon alleen gemalen worden als er wind was. Hoe dicht bij de natuur de mensen van toen leefden, wordt ook duide- lijk door de omgeving waarin die historische gebouwen staan: een prachtig terrein met veel oude bo- men en mooie waterpartijen. Zo- veel groen vinden we nu heel bij- zonder, maar een eeuw geleden zag het platteland er inderdaad zo uit. Wie in onze haastige tijd stil wil staan bij het leven van onze voorouders, kan daarvoor terecht in heel wat boeiende musea in ons land. Maar wie in een prachtig park wil zwerven tussen gaaf bewaarde huizen, molens, hutten en boerderjjen uit een niet zo ver verleden, komt eigenlijk vanzelf terecht in het Nederlands Openluchtmuseum in Arnhem. Want hier ontdekt u hoe ons land ongeveer een eeuw geleden nog was. U wandelt er temidden van de pracht èn de armoe uit vervlogen dagen en maakt kennis met een manier van leven die nog maar drie of vier generaties geleden heel gewoon was en nu zo lang voorbij lijkt. En een ideale manier om dat allemaal comfortabel en voordelig mee te maken, is Dagtocht nr. 36 van de Nederlandse Spoorwegen. Die dagtocht geeft u voor een aan- èn op een kop koffie (of glas limo- gepaste prijs een heel gevarieerd nadejmetappelgebakinhetrestau- programma. Dat begint met een rant. En dat ailes voor een prijs die treinreis naar Arnhem, waarna u - vooral op de wat langere afstan- met de bus tôt voor de poort van den - niet veel hoger ligt dan die het muséum wordt gebracht. Ver- van een gewoon retourtje. volgens geeft uw Dagtochtkaartje Terug naar toen recht op toegang tôt het muséum WiebinnenkomtinhetOpenlucht-

Het Nieuwsblad nl | 1989 | | pagina 16