Ruim 7 ton voor Woldwijck en A. Kuypersingel Vrij baan voor Martenshoek Krekeltje opgeknapt voor jougd buurtvereniging LAURENS Sir HeMu de sortering peplerwaren el gezien bii weekblad voor Hoogezand-Sappemeer en wijde omgeving SPECIALE SELECTjE SHOP DE TABAKSPOT Importeur DUITSE BOLLETJES! Corsa 1.2 S Escort CL (nw. type) Kadett Sedan 4drs. Escort 1.4 Bravo Orion 1.6 CL HOOGEZAND-SAPPEMEER - De gemeente heeft over het jaar 1987 ruim 7 ton overgehouden, ora precies te zijn f.715.690. Voor het geld is ook al een bestemming gevonden. Het collège van B W zal de ge- meenteraad voorstellen dit geld voorlopig te reserveren voor woonom- gevingsverbetering in Woldwijck en voor verkeersmaatregelen aan de Abraham Kuypersingel. Zoals eerder gemeld wordt momenteel onder- zocht of de aanleg van een rotonde een eind kan maken aan de gevaar ij- ke situatie op de kruising van de A.Kuypersingel met de v.d.Duyn van Maasdamweg. MARTENSHOEK - Vanaf vandaag is Martenshoek weer goed bereikbaar voor het autoverkeer. De dam, die de in slechte staat verkerende brug over het Kieldiep in de Meint Veningastraat heeft vervangen is in zoverre gereed dat aile verkeer er gebruik van kan maken. Morgen zal de noodbrug worden verwijderd. De Winkeliersvereniging Martenshoek (WIMA) organiseert ter gelegenheid van dit heugelijke feit een ,,bruggenprijsvraag". totale afronding wordt eind okto- ber verwacht. Daaraan zal onge- twijfeld een feestelijk tintje wor den gegeven. Bruggenprijsvraag De Wima viert nu al feest en doet dat, heel toepasselijk, met een bruggenpuzzel. Elders in deze krant vindt staan een negental fo- to's van bruggen. Een daarvan is de nieuwe brug in Martenshoek, de andere 8 zijn landelijk bekende bruggen. Daartussen staan de na- men van 18 Wima-winkeliers. In de étalagés van die winkeliers vindt u de foto's terug. Het is de bedoeling dat de klanten uitzoe- ken welke twee winkels dezelfde bruggen-foto in hun étalagé heb- ben. Er zijn prijzen van 500 en 250 gulden te winnen. Voor een goede oplossing is het niet nodig te weten welke bruggen zijn afgebeeld. Wie dat wel weet maakt kans op een extra prijs van 100 gulden. Noodbrug in werking. Nieuwe brug in wording C BROOD KOEK B ANKET Elke zaterdag op de markt Het had niet veel gescheeld of Martenshoek was gedurende vier- enhalve maand voor het autover keer wel heel moeilijk bereikbaar geweest. In oorspronkelijke plan- nen voor de vervanging van de brug over het Kieldiep was wel de plaatsing van een noodbrug opge- nomen, maar alleen voor fietsers en voetgangers. Toen begin 1988 die plannen bekend werden, brak van de zijde van de middenstand een storm van protest los. Men was bang dat de verkoop door de stremming van het autoverkeer een gevoelige klap zou krijgen. De middenstand van Martenshoek protesteerde heftig en vond ge- hoor bij de politiek. De gemeente- raad trok 50 duizend gulden extra uit voor de aanleg van een nood brug voor aile personenverkeer. Wima-bestuurslid D.J. Lahpor is blij dat er nu weer een normalere situatie ontstaat. Hoewel de nood brug goed heeft gewerkt heeft hij toch de indruk dat middenstand in Martenshoek de afgelopen maan- den, wat minder klandizie heeft gehad dan anders. Vooral toen ook de Rengersbrug wegens on- derhoudswerkzaamheden was ge- stremd was dat aan de verkoop te merken. Lahpor kan niet aange- ven hoeveel schade is gelegen. Het leed is nu echter geleden, al zal het verkeer over de nieuwe dam eerst nog een weekje via stop- lichten worden geregeld. Er moe- ten namelijk nogal wat afronden- de werkzaamheden worden ver- richt. Half september moet het hele projekt „Ontsluiting indu- strieterrein Martenshoek Noord" gereed zijn met uitzondering van de aansluiting op nieuwe Zweden- brug over het Winschoterdiep. De HOOGEZAND - De voormalige kleuterschool „Het krekeltje" waarvan op dit moment de Buurtvereniging Gorecht en een peuterspeelzaal gebruik maken zal voorlopig met worden afgebroken, maar worden opgeknapt voor de jeugdactiviteiten van de buurtvereniging- hexo 1 Juittaten Al 10 jaar kampt de buurtvereni ging Gorecht met ruimteproble- men. Het liefst zou zij de beschik- king hebben over een eigen ge- bouw, maar de gemeente vindt dat de buurtvereniging haar aktivitei- ten in de Rheense Compagnie moet ontplooien. Dat doet de buurtvereniging ook, maar voor jeugdaktiviteiten heeft de Rheense geen geschikte ruimte beschik- baar. De oudere jeugd is noodge- dwongen uitgeweken naar een ruimte bij Cafe Klopstra in de Van Royenstraat. De jongere kinderen maken gebruik van het Krekeltje, dat in zeer slechte staat verkeert, omdat er al jaren vrijwel geen on- derhoud is gepleegd. ,,In een van de drie lokalen, tôt voor kort ge- bruikt door het ,,Jongerenplat- form" is zoveel lekkage, dat het bij regen volledig blank staat" vertelt de heer A. Bos, vice-voor- zitter van de buurtvereniging. De gemeente wilde het Krekeltje het liefst afbreken en had voor de sloopkosten al een bedrag van 10 duizend gulden geraamd. De Rheense Compagnie zodanig aan- passen dat er een voor de jeugd ge schikte ruimte ontstaat is finan- ciëel niet haalbaar gebleken. Drie jaar Het Collège van B W heeft nu besloten het Krekeltje toch maar eerst weer op te knappen en be- perkt aan te passen. Het meest slechte lokaal zou dan worden gesloopt. De kosten worden ge raamd op ongeveer 30 duizend gulden, waarbij van de buurtvere niging ook een stukje zelfwerk- zaamheid wordt verwacht. Het ge- bouw moet er dan weer een jaar of drie tegen kunnen en kan mogelijk beheerd worden door de Stichting Rheense Compagnie". Volgens chef Welzijnszaken van de ge meente M.Vossen, kan de zaak geen uitstel meer verdragen. Hij hoopt dat de gemeenteraad op 12 september een positief besluit zal nemen. Vice-voorzitter van de buurtvere niging A. Bos benadrukt dat deze oplossing voor de buurtvereniging zeker niet ideaal is. De buurtvere niging zou het gebouw het liefste kopen en helemaal zelf gaan behe- ren. Dat stuit op 2 bezwaren. De peuterspeelzaal zou moeten ver- huizen en niemand weet waar- heen. De Rheense Compagnie zou nogal wat huurinkomsten kwijt raken voor de ruimten die de buurtvereniging nu gebruikt. Nu loyau,- 17000 km Nu 14950,- Nu 165UU,- Nu 16950,- Nu 18950,- Winschoten - Papierbaan 05970-13792 H ET NIEUWSB1AD 43e JAARGANG NO. 28 DONDERDAG 13 JULI 1989 WlIVl KUiN-Cinoj Gorecht Oost 24 Telefoon 05980-26030 Bel ons even. AUTOSHOPS Meint Veningastraat 30 Tel 05980-91120 In D-Gros. Rijksweg 129a Tel. 050-412458

Het Nieuwsblad nl | 1989 | | pagina 1