Vreemde liguren in het Oosterpark MGrole foto-puzzel aktie f Verschil van mening over botenhuisjes W WINKELCENTRUM MARTENSHOEK Vragen Ronda over ..borrelende gemeente' Compostvat? Snel bestellen! KENWOOD Volksbelang: bel 97800 Concours hippique HET NIEUWSBLAD anjMÊEEaasm-a® HOOGEZAND - Het was een bloedhete dag afgelopen vrijdag. Toch was de ijverige plant- soenwerker in het Oosterpark gekleed in hooggesloten overall en droeg hij een pet diep in de ogen. Er liep een persoon met bolhoed rond, dat leek wel Stan Laurel, wat moest die hier. Twee PTT-ers in hun tentje aan de Hoofdstraat brachten onduidelijke verbindingen tôt stand en in het park stapte een oud vrouwtje met boodschappenwagentje kloek langs de paden en deed geen enkele boodschap. Vreemde figuren of liever vreemde vossen in het Oosterpark. De VSO afdeling van de Koppiusschool hield ter afsluiting van het school- jaar een vossenjacht. Ze hadden al een drukke week achter de rug. De kinderen van de VSO Koppiusschool. Dinsdag was er een sportdag in Stadskanaal, waar ze tweede werden, Woens- dag werd er gekanoed op het Zuidlaardermeer, Donderdag was er disco in de school en Vrijdag dusvossenjacht. De vossen waren leerkrachten en anderen die bij de school betrokken zijn en de kinderen hadden de opdracht die vreemde vossen op te sporen en te herkennenen en dat was helemaal niet zo gemakkelijk met die hitte. Pop Dan had juf Kooi als ,,Sara" had het nog niet zo slecht bekeken. Ze zat heerlijk in een beschaduwde tuin aan de Noordersingel, 50 jaar te wezen. Door pruik en masker werd ze bijna niet herkend. Zo stil zat ze daar dat de kinderen dach- ten dat ze een pop was. „Doodeng"! Ook juf Ida Poort had het niet al te moeilijk. Ze zat zalig ,,zwanger" te wezen op een bankje in het park. Maar de ijveri ge plantsoenwerker schoffelde en schoffelde maar als vrijwilliger het gemeentelijk plantsoen. Toch hadden de kinderen het al gauw door dat het de logopediste me- vrouw Boerma was. „Die houdt altijd veel van plantjes" werd er opgemerkt. Meester Topper was veel moeilijker te vinden. Hij be- vond zich als bouwvakker tussen de bouwvakkers op een bouwpro- ject en viel helemaal niet op. Dok- ter Marijke Oostingh vermomd als Stan Laurel, in mannencostuum, masker voor en bolhoed op, slaak- te menige verzuchting. ,,Âls ik had geweten dat het zo heet was, had ik iets anders gekozen. Dat is eens maar nooit weer". Bobbels Juf Krijgsveld, het fanatieke oude vrouwtje, zag er zo ,,levensecht" uit dat de kinderen haar bijna niet aan durfden spreken. Toch riep een meisje ,,0, juf, je bobbels zit- ten ongelijk" en datzelfde meisje zei toen ze de opdracht kreeg ,,Juf Veen" te zoeken: ,,Juf Veen? O, Dikkerdje Dap!" Juf Veen was vermomd als autowasser en poetste steeds maar weer dezelfde al blinkend schone auto. Er was ook nog een postbode (meester v.d. Schuur) en een poli- tie-agent (meester Boer) en achter die twee maffe PTT-ers in hun tentje gingen de heren de Boer en Kantoor Gorecht Oost 30 Postbus 18 Tel. 05990-17975 Bekkering schuil. Zij trakteerden de kinderen die hen hadden ge- vonden op een ijsje van het cafeta- ria en hebben daardoor ongetwij- feld hun populariteit onnoemelijk vergroot. Laat eens wat van je horen Na twaalven was het weer rustig in het Oosterpark. Geen vreemde fi guren meer, geen groepjes enthou siaste transpirerende kinderen. Ei- genlijk een beetje saai. De vakan- tie was begonnen. Naast de hoofdprijs van f 500,- en vele andere geldprijzen geven de WIMA veel voordeel door de messcherpe aanbiedingen HOOGEZAND-SAPPEMEER - Gemeenteraadslid Ronda heeft vragen gesteld aan het Collège van B W naar aanleiding van een ar- tikel in het gemeentelijk perso- neelsblad. Daarin schrijft Roelf Dulleman dat hij graag wil mee- werken aan een ,,bruisende ge meente" maar daarin wordt afge- remd omdat de gemeente Hooge- zand-Sappemeer willens en wetens een aantal functies lager waar- deert dan omliggende gemeenten. ,,Toch zal ik proberen te bruisen, u moet het me echter niet kwalijk nemen dat het niet meer wordt dan een ietsje (cursief)borrelen", aldus Dulleman. Ronda wil van het Collège van B W het volgende weten: Bij hoeveel ambtenaren in onze gemeente blijkt hun functie onder- gewaardeerd te worden ten op- zichte van andere gemeenten met dezelfde inhoud der functie. Bij hoeveel functies is de waarde- ring hoger geworden zonder dat er sprake is of was van een gewijzig- de functie-inhoud. Bij welke afdelingen heeft een ver- breding van het takenpakket plaatsgevonden zonder hernieuw- de functiewaardering. Waarom zijn functies niet in over- eenstemming gebracht met het verbreden van het takenpakket. Op welke wijze en wanneer denkt het Collège de functie-waardering te herzien voor degenen te hoog of te laag zijn gewaardeerd. En nu maar wachten op een brui- send antwoord! De belangengroep Foxholstermeer is er maandagavond niet uitgeko- men. Moet gestreefd worden naar behoud van de botenhuisjes op de huidige plaats of naar een alternatief zoals het bestuur dat voorstelde namelijk een overkapping voor 80 boten langs de Energieweg tegen de dijk aan. Boos was iedereen wel op het be- drijf Avebe, dat de eigenaren van de huisjes heeft gesommeerd ze voor 1 december af te breken en te verwijderen. ,,Het enige dat Ave be het dorp Foxhol oplevert, is stank, stof en overlast" aldus be- langengroep-voorzitter Wiegers. Toch had het bestuur al met dat zelfde Avebe gepraat over een cen trale overkapping als alternatief. Avebe zou de overkapping moeten realiseren en ook de oude huisjes moeten afbreken. Avebe heeft op Tôt en met morgen 15 juli zijn er nog compostvaten in de aanbie- ding bij de gemeentelijke reini- gingsdienst. Een vat van 240 liter kost, na aftrek van de gemeentelij ke subsidie, 75 gulden. Volgens opzichter R. Veldman zijn op dit moment al ongeveer 50 vaten besteld. Wie een geldige redenen kan aangeven waarom niet op tijd kon worden besteld (vakantie, ziekte of iets dergelijks) kan zich volgende week ook nog melden. De reinigingsdienst zal proberen ook deze mensen nog van een compostvat te voorzien. Wacht niet langer, bel nu de reini gingsdienst telefoon 98877. die voorstellen nog niet gerea- geerd. De leden vonden dat het bestuur eerst wel eens met de achterban had mogen praten. De meesten aanwezigen, waaronder oud-re- giomanager van Avebe de heer W Veldhuis, willen ailes houden zo als het is en denken dat misschien een beroep kan worden gedaan op het ,,gewoonterecht". Gemeenteraadslid Ronda bood aan dat uit te zoeken in oude con- tracten, maar zijn hulp werd niet op prijs gesteld. ,,Geen politiek!" was de leuze. Het bestuur gaat nu zelf uitzoeken of er een ,,gewoon- terecht" bestaat en of Avebe zo- maar een stuk oppervlaktewater mag dempen. Voorzitter G.H. Stoker van de dorpsvereniging Foxhol dacht dat het slib van het meer wel eens met kwik vervuild zou kunnen zijn. Als al die zaken zijn uitgezocht zal de belangengroep een definitief standpunt innemen. INFORMATIE - VERKOÛP REPARATIE Zuidlarén 05905-4047 - Fax: 4493 HOOGEZAND-SAPPEMEER De Woningstichting Volksbelang heeft een nieuwe telefooninstalla- tie aangeschaft om de service aan de huurders te verbeteren. Aile af delingen zijn nu via het nummer 97800 bereikbaar. De nieuwe in- stallatie beschikt over 12 lijnen, een verdubbeling van de capaci- teit. De uitbreiding was noodzakelijk geworden, omdat de oude installa- tie in de piekuren overbelast was. Vooral voor de huurders was dit erg vervelend, omdat zij Volksbe lang in deze piekuren erg moeilijk konden bereiken. Voor dringende zaken tijdens de avonduren of in het weekend, zo als CV-storingen, liftuitval, uitval van verlichtingen en dergelijke, blijft het oude nummer van de ser- vicedienst (94890) bestaan. De huurder wordt dan automatisch doorverbonden met de dienst- doende storingsmonteur. SCHILDWOLDE - Zaterdag 15 juli organiseert de Landelijke Rij- vereniging ,,Schildwolde en Om- streken" een groots opgezet con cours hippique. Aan dit hippisch spektakel, waarvan de klassen Z springen en Z dressuur meetellen voor de kampioenschappen van de provincie Groningen, zullen naar verwachting ongeveer 200 combi- naties aan de start verschijnen. Het ,,achttallenrijden", een on- derdeel waarbij van een vereniging acht combinaties gezamelijk en gelijktijdig een dressuurproef ver- rijden, maakt deel uit van het pro gramma en telt tevens mee voor de kampioenschappen van de provin cie Groningen. Dit onderdeel wordt landelijk gesponsord door de Rabo banken. Voor de klassen M en Z springen is behoudens een klassiek spring- concours een rubriek ,,heen en weer" te verrijden. Dit houdt in, dat het parcours eerst in de juiste volgorde moet worden gesprongen en daaraanvolgend in omgekeerde volgorde. De hindernissen die op de heenweg strafpunten hebben opgeleverd, mogen op de terug- weg niet weer worden gesprongen. Winnaar is degene die met de snelste tijd en de minste strafpun ten het volledig parcours heeft af- gelegd. De toegang tôt dit concours hippi que, dat plaats vindt aan de Schildwolderdijk in Schildwolde, achter de manege, is voor het pu- bliek geheel vrij toegankelijk. Aanvang 8.30 uur. HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 13 JULI 1989 Verschijnt elke donderdag in een oplage van 24.000 in de plaatsen: Hoogezand, Sappemeer, Kolham, Harkstede, Slochteren, Schildwofde, Zuidbroek, Kielwindeweer, Westerbroek, Waterhuizen, Foxhol, Zuidtaren, de Groeve Tel./Fax. 05980-24848 9610 AA Sappemeer Redaktïe: Persburo Edzes Tel. 05980-97145 Adv.afd.: Na 18.00 uur J. Wagt WIMA

Het Nieuwsblad nl | 1989 | | pagina 3