Een nieuwe woning: heerlijk rustig of gezellig druk 1 Psoriasisbehandeling Nieuweschans in ziekenfonds Weinig gehandicapte jongeren hebben baan Holistische massage in Harkstede Wedstrijd maak je eigen landschap m Agenda Muziek in Anloo "tjû--- we/ |Cts wouxr \jevdc r lw\ee ko.n GRONINGEN - Het Kuurcentrum Nieuweschans en het Aanvullings- fonds Regionaal Ziekenfonds Groningen gaan samen onderzoek doen naar het effekt van psoriasisbehandeling in het Kuurcentrum Nieuwe schans. In het kader van dit onderzoek kunnen 25 psoriasispatiënten be- handeld worden op kosten van het ziekenfonds. Verzekerden van het Aanvullings- fonds RZG die een ernstige vorm van psoriasis hebben en behandeld willen worden in het Kuurcentrum kunnen zich vanaf 1 juli melden bij het RZG op verwijzing van huisarts of huidarts. De medische dienst van het RZG beoordeelt el- ke aanmelding. De 25 patiënten, die bij het onder zoek worden betrokken, kunnen maximaal 30 behandelingen on- dergaan. De kosten van de kuur- behandeling en de reiskosten (op basis van openbaar vervoer) wor den volledig vergoed. Er is geen ei- gen bijdrage verschuldigd. De pa tiënten moeten wel willen meewer- ken aan een evaluatie. Het Aanvullingsfonds Regionaal Ziekenfonds Groningen vergoedt reeds kuurbehandelingen in Is raël, Bad Bentheim en Leysin. De ervaringen met deze kuurbehande lingen in het buitenland zullen eind 1989 geëvalueerd worden. Daarbij zullen ook de ervaringen met kuurbehandelingen in Nieu weschans meegenomen worden. De psoriasisbehandeling in Nieu weschans bestaat uit een bad- en lichttherapie gecombineerd met dermatologische en medisch psy- chologische begeleiding. Het gaat hier om dagbehandeling. Na de behandeling gaat de patiënt weer naar huis. Patiënten kunnen zich voor meer informatie wenden tôt het zieken fonds (050 - 227314) of het Kuur centrum (050 - 8500) UTRECHT - Uit een onderzoek van de jongerenvakbond is gebleken dat maar heel weinig gehandicapte jongeren een baan hebben. De CNV jongerenorganisatie wil weten waar dat aan ligt en houdt daarom in de maanden juli, augustus en september een enquête onder gehandicapte jongeren. Waarom werken maar heel weinig gehandicapte jongeren in het be- drijfsleven? 1s het onwil van de werkgevers of solliciteren ze niet regelmatig. De CNV jongerenor ganisatie wil het horen van de ge handicapte jongeren zelf. In een vragenlijst die zo breed mo- gelijk wordt verspreid komen on der meer de volgende vragen voor: Hoe vaak solliciteer je? Als je niet solliciteert hoe komt dat? Welke problemen kom je tegen bij het vinden van werk? De uitkomsten van het onderzoek worden gelegd naast het beleid HOOGEZAND-SAPPEMEER - Iedereen, die rondloopt met plannen voor huur of koop van een woning, zet zijn wensen en mogelijkheden op een rijtje. Een fiât of een door- zonwoning. Een huis in de polder of in de binnenstad. Hoe groot, hoe oud, hoe duur mag de nieuwe woning zijn. Be- langrijke vragen. De vraag die daarbij vaak vergeten wordt: Hoe lawaaierig mag het zijn in mijn nieuwe woonomgeving? Wie een woning op het oog heeft kan het beste informeren bij de ge- meente. Zijn er vestigingsmoge- lijkheden voor geluidshinderlijke industriën, plannen voor de aan- leg van een snelweg of een crossterrein? van de jongerenvakbond en van de vakcentrale CNV. Voeren die wel een goed beleid? De CNV jongerenorganisatie wil met de uitkomsten ook de bedrij- ven, organisaties en overheidsin- stellingen te lijf gaan om meer ar- beidskansen voor gehandicapte jongeren te realiseren. Bovendien wil ze een sollicitatie-actie voor deze groep organiseren. Gehandicapte jongeren van 16 tôt en met 27 jaar kunnen de enquête aanvragen bij de CNV jongeren organisatie Postbus 2475, 3500 GL Utrecht tel. 030 - 913672 Isolatie helpt Een goede geluidsisolatie houdt in, dat woningen voorzien zijn van ankerloze spouwmuren als wo- ningscheidende wanden. Ook de vloeren behoren dan niet door te lopen. Helaas worden de meeste huizen nog niet op die manier ge- bouwd. Er is een troost: Ook vaste vloerbedekking heeft een isoleren- de werking. Van groot belang is ook de inde- ling van de woning. Een hoekhuis met een woonkamer aan de bui- tenzijde biedt de minste kans op overlast. In woonkamers die aan elkaar grenzen is de kans op bu- rengerucht het grootst. Trompet Wie zijn huis verkoopt zal waar- schijnlijk niet vertellen dat de buurman trompet speelt. Mis- schien merkt u het als u op ver- schillende tijdstippen van de dag het huis gaat bekijken. Wie gaat kijken in een huurwoning heeft grotere kans op een eerlijk ant- woord. De beste waarborg voor een woning zonder geluidsoverlast is een goede verstandhouding met de buren. Viltjes De woningbouwvereniging Talma publiceerde in haar tijdschrift ,,Dienblad" een aantal tips om te voorkomen dat buren geen last hebben van het geluid dat u pro- duceert. Die willen we u niet ont- houden. Harde vloerbedekking? Plak viltjes onder uw meubels en loop op zacht schoeisel. Klus alleen op aanvaardbare tij- den Loop altijd rustig een trap op en af Eenfeestje? Licht de buren in of nodig ze uit. Zet uw geluidsinstallatie (of TV) niet te hard. Plaats boxen op rubber of gebruik een koptele- foon Laat blaffende of jankende hon- den niet alleen thuis Knal niet met de deuren. Plak viltstrookjes in de deurstijlen Hou bij het grasmaaien reke- ning met het tijdstip Voorkom dat anderen onge- wenst van uw muziek meegenie- ten. Hou deuren en ramen dicht. Wie informatie wil over techni- sche oplossingen om geluidsover last te beperken kan zich wenden tôt de Nederlandse Stichting Ge- luidhinder, Postbus 381 in Delft, telefoon 015 - 562723 Evenementen Exposities Gemeentehuis: Schilder-, teken- kunst en grafiek van Roel Middel, de hele maand juli Beeldend Kunststation Kropswol- de: wisselende expositie van teke- ningen, schilderijen en objekten tôt 28 augustus, op vrijdag van 10.00-16.00 uur en op zaterdag en zondag van 14.00-18.00 uur geo- pend. Kinderboerderij Gorechtpark geo- pend voor publiek maandag, dins- dag, donderdag en vrijdag van 15.00-16.30 uur, woensdag, zater dag en zondag van 14.00-16.30 uur. Voor verdere inlichtingen en in formatie kunt u terecht bij de VVV Hoogezand-Sappemeer, Hoofdstraat 12, Hoogezand, geo- pend van maandag t/m vrijdag van 10.00-16.00 uur. Zaterdag 15 juli om 20.00 uur wordt in de Magnuskerk in Anloo het 9e concert uit de serie Muziek in Anloo van 1989 gegeven door Lubertus Leutscher (trompet) en Euwe de Jong (orgel). Beiden kre- gen hun opleiding aan het Stede- lijk Conservatorium in Gronin gen. Leutscher heeft deel uitge- maakt van het Concertgebouwor- kest en is nu werkzaam bij het Noordelijk Filharmonisch Orkest. De Jong is thans werkzaam als di recteur van het Randstedelijk Mu- ziektheoretisch Opleidingsinsti- tuut en als organist van de Re- monstrantse kerk in Groningen. In Januari 1989 vond het televisie- debuut van dit duo plaats. Op het concert in Anloo staan werken van Torelli, Bute, Hàndel, Rippen, Wesley, Boyce en Tele- mann op het programma. De baten zijn bestemd voor restauratie van het Schnitger-orgel u/ordeiry J Stra/cs, \K -een V*l<Xznp<xlclc Ki ezen dair lie T-oO k/erÉtu fui Voor t/e lttf'5- Koddi»i<) Zol 11 1)7 Ho| jbxrin Weetj'j e\jen~i lijk a/ U/af cjQaf KlEzehy EC0N0MISCHE ZELFSTANDIG- HEID VOOR JONGEREN "1990 MAATREGEL" *JIAC jongeren informatie en advies centrum, Hoofdstraat 33a Hoogezand. tel.05980-94755 van 9-5 uur 0PEN VAN 1 tôt 5 uur. HARKSTEDE - Bij het Centrum voot Natuur-Geneeswijzen in Harkstede kan men terecht voor holistische massage. Deze massage wordt gegeven door Anneke Horst en heeft tôt doel lichaam en geest in evenwicht te brengen. ,,Holistisch" komt van ,,holos". Dat is Grieks en betekent ,,volko- men". Volgens de holistische visie op gezondheid moet er een even wicht zijn tussen fysieke, psychi- sche en filosofiscne aspecten van het leven. Als dit evenwicht ver- stoord is voelen we ons ziek. Met holistische massage zou dit even wicht te herstellen zijn. Gesteld wordt dat deze massage niet alleen lichamelijk is te voelen, maar ook invloed uitoefent op het psychi- sche van mensen. Vooral klachten zoals stress, vaak moe zijn, hoofd- pijn, nek- schouder en rugklach- ten zouden ermee verholpen kun nen worden. Er wordt naar ge- streefd de oorzaak van de klach ten weg te nemen en niet alleen de symptomen te bestrijden. Van de cliënt wordt verwacht dat hij zich- zelf aktief inzet om beter te gaan functioneren. Met Anneke Horst, erkend na- tuurgeneeskundig holistisch théra peute, kan telefonisch een af- spraak worden gemaakt via 05904 - 2451. GRONINGEN - De Stichting Het Groninger Landschap roept de kinderen van aile basisscholen in de provincie Groningen op deel te nemen aan de wedstrijd ,,Maak je eigen landschap". Allerlei werk- stukken, tekeningen, opstellen ge- dichten of posters, kunnen tôt 8 september worden opgestuurd naar Stichting Het Groninger Landschap, Ossenmarkt 9, 9712 NZ Groningen, met vermelding van leeftijd, naam en adres. De inzendingen zullen worden be- oordeeld door een deskundige ju ry bestaande uit de bekende schrijfster van kinderboeken Gre van der Veen, de cabaretier Ton Meijer en de oud-burgemeester van Leek Mr. Th. Zwart. Van de mooiste werkstukken wordt een boekje gemaakt, dat tij- dens de Week van het Landschap, eind september, wordt gepresen- teerd. Bovendien wordt een aantal fraaie prijzen beschikbaar gesteld, met als hoofdprijs een verrekijker. HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 13 JULI 1989 Za. 15/7 zeilvereniging Zuidlaar- dermeer: Zeil- en surfwedstrijden, 's avonds volleybalwedstrijden en in het clubhuis live-muziek Zo. 16/7 Zeilvereniging Zuidlaar- dermeer: Zeil- en surfwedstrijden <35

Het Nieuwsblad nl | 1989 | | pagina 7