Toekomst Kinderplaneet onzeker Hema mag uouwen in GorecM-Oost Wildwest in Kropswolde Huurdersverenlging wil wandelen met gemeenteraad Kaalslag tuinen door Volksbelang W WINKELCENTRUM MARTENSHOEK MGrote foto-puzzel aktie V~=^y weekblad voor Hoogezand-Sappemeer en wijde omgevîng ENS r. p OPEN u. 43e JAARGANG NO. 29 HOOGEZAND - Aan de openbare basisschool „De Kinderplaneet" in de wijk Woldwijck wordt voorlopig geen nieuwe directeur benoemd. Een fusie met de Nico Bulderschool wordt overwogen. HOOGEZAND - Het Collège van Gedeputeerde Staten heeft, ondanks een negatief advies van de commissie bestemmingsplannen, besloten toch toestemming te verlenen voor de bouw van een nieuw Hema-Pand op het parkeerterrein naast Albert Heyn in Gorecht-Oost. Tegen deze bouw was massaal bezwaar gemaakt door de winkeliers van het Koopcentrum Hoogezand, die vreesden door de verhuizing van de Hema veel klanten te verliezen. Door te beloven geen winkels te bouwen op de grond ten Noorden van het Aral-station heeft de gemeente het Collège van Gedeputeerde Staten kennelijk over de streep getrokken. De gemeente Hoogezand-Sappe meer heeft daarbij wel de verplichting in een nog dit jaar te verschijnen notitie aan te geven welk beleid in de toekomst gevoerd zal worden met betrekking tôt de verschillende winkelcentra in de gemeente. Het aantal leerlingen van de Kin derplaneet (de vroegere Martin Luther Kingschool) is de afgelo- pen jaren fors teruggelopen. Vol- gens prognoses van 7 jaar geleden zou de school nu nog 205 leerlin gen moeten hebben. In werkelijk- heid zijn het er slechts 125. De personeelsformatie van de school loopt jaarlijks terug met een halve arbeidsplaats. Geen school in Dreven Per 1 augustus van dit jaar heeft de Kinderplaneet geen directeur meer. De heer A.H. de Haan maakt gebruik van de Vut-rege- ling. Het Collège van B W heeft nu besloten voorlopig geen nieuwe di recteur te benoemen, maar eerst de situatie van het openbaar on- derwijs in de hele wijk Woldwijck op een rijtje te zetten, aan de hand van nieuwe prognoses. Daarbij zullen nieuwe ontwikkelingen in het gebied, zoals de bouw van de nieuwe wijk ,,de Dreven" zoveel mogelijk worden ingecalculeerd. In de Dreven is geen nieuwe school gepland. Kees Hoek tijdelijk hoofd Van het Ministerie van Onderwijs heeft de gemeente toestemming gekregen voor een jaar een tijde lijk hoofd aan te stellen. In over- leg met personeel en medezeggen- schapsraad is besloten dat een van de leerkrachten, ni. de heer K. Hoek deze functie zal vervullen. Fusie met Nico Btllder Gezien de plaats van de scholen in de Woldwijck lijkt een fusie van de Kinderplaneet met de Nico Bul derschool het meest voor de hand liggend. Of daartoe zal worden besloten hangt volgens wethouder Mevr. J. Hesselink nog van veel factoren af. Er zal intensief overleg ge voerd worden met de beide mede- zeggenschapsraden, de personele consequenties zullen op een rij 1 WEm """df"* 1 v Kinderplaneet zonder kinderen. moeten worden gezet en er moet duicielijkheid komen van het Mi nisterie hoe de toekomstige gefu- seerde school gehuisvest zal zijn. ,,Huisvesting op twee verschillen de locaties is voor ons niet accep- tabel" aldus mevrouw Hesselink, die zegt rustig de tijd te willen ne- men om aile zaken op een rij te zetten: ,,Voor augustus 1990 moet er duidelijkheid zijn". Op de Kinderplaneet vallen dit jaar dankzij natuurlijk verloop geen gedwongen ontslagen. Tuinen van langere tijd leegstaan- de woningen worden vaak een rommeltje. Het onkruid tiert er welig, er wordt afval in gegooid en het aanzien van de buurt gaat er door achteruit. De Woningstich- ting Volksbelang heeft zich dat ge- realiseerd en neemt nu drastische maatregelen. Misschien te dras- tisch. Bewoners van Atlas en Saturnus, geen straten met langdurige leeg- stand, zagen onlangs tôt hun ver- bazing dat de tuinen van pas leeg- gekomen woningen door toedoen van een hoveniersbedrijf in een kale vlakte veranderden. Aan de Atlas gingen een aantal 12 jaar ou- de Lariksbomen tegen de vlakte, zodat de nieuwe bewoners straks tegen een blinde muur zullen aan- kijken. Aan de Saturnus sneuvel- den onder meer Seringestruiken. Het leek op zinloze vernieling, maar het gebeurde in opdracht van de Woningstichting Volksbe lang. ,,Waarom laat Volksbelang toe komstige bewoners niet zelf uit- maken welke planten ze wel en niet willen handhaven", zo vroe- gen de buren zich afBovendien is het inrichten van een tuin altijd een behoorlijke investering en kost het vaak jaren voor planten zich een beetje hebben ontwik- keld. Worden toekomstige huur- ders niet onnodig op kosten ge- jaagd? Netjes Volgens de adjunct-directeur J.U. Homan van Volksbelang is het de bedoeling die tuinen leeg te halen, die er niet behoorlijk bij liggen, met het doel ze in ,,ordentelijke staat" te brengen. De beoordeling daarvan wordt overgelaten aan de wijkopzichter. Homan erkent dat verschillend gedacht kan worden over watnetjes" is. Hij beloofde deze kwestie binnen Volksbelang opnieuw aan de orde te stellen. DONDERDAG 20 JULI 1989 KROPSWOLDE - Een losgebro- ken stier heeft Zondagavond in Kropswolde voor opschudding ge- zorgd. Het dier, dat was losgebro- ken van een weiland bij het via- duct aan de Gorechtlaan, maakt de Woldweg onveilig. Bewoners joegen de stier van de weg af en belden de politie. Deze probeerde samen met een te hulp geroepen veehandelaar de stier te vangen, maar slaagde daar niet jn. Pas na de komst van de dochter van de eigenaar lukte het de stier af te voeren. gespecialiseerd in ïfuitiaten HOOGEZAND-SAPPEMEER - De Huurdersvereniging Hoogezand- Sappemeer heeft aile gemeenteraadsleden uitgenodigd voor een geza- menlijke rondwandeling door diverse wijken. Op die wijze kunnen de raadsleden kennis nemen van de verpaupering in de gemeente, van de klachten die huurders hebben over verhuurders en over de gemeente, en van de redenen waarom mensen uit de gemeente vertrekken, zo schrijft de vereniging in een brief aan de raadsleden. De huurdersvereniging wil graag voor 1 augustus weten of de uitnodiging wordt aangenomen. Dat zal echter moeilijk gaan. De gemeenteraad is met vakantie. In opdracht van Woningstichting Volksbelang worden tuinen van leeg- komende woningen door een hoveniersbedrijf volledig gerooid. Bomen, vaste planten, heesters, niets blijft gespaard. WIMA Naast de hoofdprijs van f 500,- en vele andere geldprijzen geven de WIMA veel voordeel door de messcherpe aanbiedingen 's Zaterdags van 9.00-13.00 uur is het postkantoor bij: SHOP DE TABAKSPOT j® HET NIEUWSBIAD VISON De nieuwste keukens, functioneel en passend bij uw intérieur staan in onze toonzaal. Sluiskade 30 Winkelcentrum Martenshoek 9601 LC Hoogezand 05980-93405 AUTOS HORS t HOOGEZAND: Memt Venmqastraat 30 Tel 05900-91120 GRONINGEN: In D-Gros, Rijksweg 129a Tel 050-412458 Gorecht Oost 24 Telefoon 05980-26030

Het Nieuwsblad nl | 1989 | | pagina 1