Gemeentelljke bedrijven matig, particulière ondernemers goed Camping Groningen Inter- nationaal: een camping apart A.P.K. SPIJKER 05983-1613 Toerisme in Hoogezand-Sappe KENWOOD INF0RMATIE VERK00P REPARATIE HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 20 JULI 1989 Het toeristenseizoen 1989 verloopt voor de gemeentelijke recreatiebedrijven tôt nu toe te- leurstellend. Ondanks het goede weer kampen zij met onderbezetting. De particulière on- dernemingen lijken het beter te doen. Deze voorlopige conclusie kan worden getrokken uit de résulta ten van een telefonisch rond je ,,recreatie". Reputatie Het aantal kampeerders op de ge meentelijke campingde Rietzoo- mis, het seizoen in aanmerking ge- nomen, teleurstellend laag. Riet- zoombeheerder W. Hepping noemt een bezettingspercentage van 50 procent voor seizoen- en toeristische plaatsen samen. Een groep van 50 Arnhemse water- vrienden neemt 8 toeristische plaatsen in beslag. De camping werd vorig jaar met ruim lOOstaanplaatsen uitgebreid, terwijl het bestaande terreinge- deelte werd verbeterd. Door de grote investeringen moesten de ta- rieven worden verhoogd, hetgeen leidde tôt felle protesten bij de vaste gasten. Beheerder Hepping weet niet waar het aan ligt dat er zo weinig gasten komen: ,,We hebben onze reputa tie misschien nog onvoldoende op- gebouwd" zegt hij. Hepping meent ook dat vakantie houden in Nederland bij de Nederlanders zelf niet erg in trek is. De toeristen op doorreis die de ,,De Rietzoom" voor 1 of twee nachtjes aandoen zijn vooral Scandinaviërs. In de bouwvak-weken wordt sa men met enkele gasten een aktivi- teitenprogramma georganiseerd. Er zijn vis- en kaartwedstrijden, kinderspelletjes en er is een ont- moetingsavond met kampvuur. Zonder tent Ook de beheerder van Camping Meerwijck P. de Vries is niet echt tevreden over het seizoen tôt nu toe. De camping lijkt met een be- zetting van 95 procent voor de sei- zoenplaatsen en van 75 a 80 pro cent van de toeristische plaatsen niet zo slecht te scoren, maar vol- gens De Vries was het vorig jaar beter. Hij wijt de teruggang op .Meerwijck" aan de vergroting van het aanbod op de andere cam pings. Ook de twee trekkershutten die de camping rijk is zijn niet al- tijd in gebruik. ,,Als het regent, gebruiken de Scandinaviërs ze graag, maar als het mooi weer is zetten ze de tent op" zegt Me- vrouw de Vries. Van de trekkers zijn 25 procent buitenlandse toeristen en drie- kwart van die buitenlanders zijn Duitsers. Verder veel Scandina viërs. Camping Meerwijck biedt de gasten een gevarieerd program ma. Dertig mensen gingen op ex- cursie naar de Hortus in Haren. Er is een fietstocht rond het meer, een survivaltocht en een tropische disco. Enkele bijzondere gasten: een Ca- nadeesche familie die aile oorlogs- graven bezocht en een jongen zon der tent die in de open lucht wilde slapen. „Daar hebben we toen een mooi plekje voor gezocht" zegt De Vries. 1 passant ,,In het hoogseizoen is het altijd rustig in de gemeentelijke jachtha- ven" zegt mevrouw A. Stalman. ,,De vaste klanten gaan er dan met hun boot op uit. Ook de winkel- verkoop is dan slap". Van de ligplaatsen in de jachtha- Vakantierooster De hôtels Faber, de Boer en Mar- tenshoek draaien goed, maar niet dankzij de toeristen. Er logeren het hele jaar door veel mensen die iets te doen hebben bij bedrijven in de gemeente. 's Zomers komen daar wat toeristen bij. Faber pikt de meeste graantjes mee. De ver- houding toeristen ten opzichte van zakenlieden is op dit moment 30 - 70. Henk Jan Faber, zoon van de eigenaar, zegt: .Toeristen komen vaak rechtstreeks naar ons door onze gunstige ligging. Bij binnen- komst in Hoogezand zien ze eerst Hôtel Faber en dan pas de VVV". Faber is door de week meestal vol. In de weekenden is er vaak nog wel wat vrij. In Hôtel Martenshoek is 1 op de 10 gasten een toerist en in hôtel de Boer logeren meestal niet meer dan 5 toeristen per week. De Boer draait de komende drie weken zelfs op een vakantierooster. 's Middags pas om 5 uur open en de weekends dicht. De meeste gasten in de hôtels zijn - alweer - Scandinaviërs. Ze blij- ven meestal maar 1 nacht. .Hoo gezand als plaats is voor toeristen niet zo erg aantrekkelijk" zegt Henk Jan Faber, die het betreurt dat de openingstijden van de VVV zo ongelukkig zijn. ,,De meeste toeristen komen na vier uur of in het weekend en dan is de VVV gesloten". De heer W. de Boer van het gelijknamige hôtel drukt het zo uit: ,,Zo lang de VVV aan de ABN-openingstijden vast zit, wordt het nooit wat". Altijd vol Hôtel Westerbroek is volgens re- ceptioniste Moniek Knaap elke avond vol. Vooraf reserveren is geboden. Veel zakenmensen, maar in het seizoen ook toeristen, Nederlanders en Duitsers op door reis. Ze blijven kort, oudere men sen soms iets langer. De zwembad- en fitnessplannen van het Motel zijn voorlopig uitgesteld. Er wordt door het concern eerst een motel in Assen gebouw met ailes erop en eraan. WESTERBROEK - De camping aan de Woortmansdijk in Westerbroek ligt apart, namelijk vlak tegen de gemeentegrens van Groningen en is apart door zijn karakter dat echt ,,internationaal" genoemd kan wor den. Er komen 25 verschillende nationaliteiten per jaar. De meeste gasten zijn op door- tocht, maar de familie Aldershoff die de camping runt is druk bezig het aantal vaste staanplaatsen uit te breiden tôt 45. Een niet gering karwei want Aldershoff doet ailes zelf en heeft ook nog een boerderij met 95 stuks vee. Er is een recreatieruimte annex toiletgebouw (rolstoeltoeganke- lijk) in aanbouw en er zijn al heel wat bomen geplant. Aile plaatsen krijgen gas, electra, riolering en TV-aansluiting. „Het duurt mis schien wat langer, maar ik wil ai les pico bello hebben" zegt Al dershoff. Dat hij het kan bewijst de prachtige eigen gebouwde kin- derspeelplaats met glijbaan van 4 meter hoog. de Pool en zelfs een Israeli wisten de camping te vinden. Terwijl we rondlopen arriveert een Frans echtpaar uit Rouen op te- rugreis uit Scandinavië. Ze willen nog naar Amsterdam. Daar brachten ze 25 jaar geleden hun huwelijksreis door. Als blijkt dat er een caravan gehuurd kan wor den, gaan ze daar gretig op in. Bespaart de moeite van het uit- pakken van de tent. Even later ko men een jongen en meisje uit Han- nover aanfietsen. Morgen gaan ze verder richting Veluwe en mis schien nog naar Den Haag. Wat is er zo leuk aan om een cam ping te runnen, vragen we tenslot- te. ,,Gezellig, afwisselend, elke dag beleef je iets nieuws" is het antwoord. Familie Aldershoff Camping Groningen Internationaal. Rustige gasten Camping Groningen Internatio naal moet het hebben van heel an dere zaken dan de bedrijven bij het Zuidlaardermeer. ,,Ik bied meer groen (een staanplaats is 250 vierkante meter groot), lage prij- zen, en niet al te strakke regels" zegt Aldershoff. De trekkers - ze komen per auto, maar ook per fiets - zijn volgens de eigenaar rustige gasten. ,,Als ze aankomen zijn ze moe-gereisd. Om 10 uur is het rustig op de cam ping". Vorige week was er een bus met 60 Franse kinderen uit Mar seille, er zijn natuurlijk Scandina viërs geweest, maar ook een liften- ven is momenteel slechts 50 60 procent verhuurd. Het aantal pas- santen is minimaal: op dit mo ment 1 passant uit Muiden. Wel zijn aile vijf jachten van de familie Stalman verhuurd tôt eind au- gustus, maar in het voorseizoen was de verhuur daarvan ook niet geweldig. Met het verhuren van surfplanken is de familie Stalman gestopt. ,,Het kon niet meer uit" zegt mevrouw Stalman ,,de jeugd wil steeds de nieuwste planken". Mevrouw Stalman wijt het matige seizoen aan het ontbreken van een doorgaande vaarroute naar Oost- Groningen. De obstakels in het Kieldiep zijn voor de watersport een grote belemmering. ,,De jachthaven in Zuidbroek is elke dag vol, dat had hier ook gekund" aldus mevrouw Stalman die vindt dat ondernemers en gemeentebe- stuur samen het toerisme moeten bevorderen. Het dieper maken van het Zuidlaardermeer, onder- deel van het recreatiedeelplan, zou snel moeten worden aangepakt. Mevrouw Stalman is enthousiast over de deelname dit jaar aan de beurs in Oldenburg: ,,We moeten veel meer aandacht schenken aan toeristen uit Duitsland". Meestal dicht De heer Jager, beheerder van strandpaviljoen Meerwijck, vindt dat het seizoen 1989 nergens op lijkt. Zelfs tijdens de extreem war- me dagen die we gehad hebben kwamen de mensen niet naar het paviljoen. ,,De mensen hebben geen geld, ze nemen hun eigen eten en drinken mee naar het strand" zegt hij knorrig. Het strandpaviljoen is, zegt Jager, nu meestal dicht: ,,waarom zou ik er heen gaan als er toch niets te ver- dienen valt". Beter dan ooit Mevrouw E. Schrage van de Leine is heel wat beter te spreken. ,,Voor ons is het seizoen tôt nu toe beter dan ooit" zegt ze ,,Er ko men ook hardstikke veel buiten landers, Scandinaviërs, Duitsers en Fransen". Ook de Leine werd vorig jaar aanzienlijk uitgebreid en verbeterd, maar verloor toch de titel ,,ANWB-camping". Me vrouw Schrage begrijpt daar niets van. ,,Onze voorzieningen kunnen niet beter. We hebben een schitte- rend toiletgebouw geplaatst, ook toegankelijk voor gehandicap- ten". De camping schijnt er geen nadeel van te hebben. ,,We zitten zo goed als vol" zegt mevrouw Schrage. Ook de jachthaven van de Leine is volledig bezet en het Paviljoen loopt prima. Misschien valt er bij ons meer te zien" verklaart mevrouw Schrage het verschil in bezetting met De Rietzoom. Garagebedrijf Siddeburen I St" alujj t ORmdHf; 5 S» tffcp ■Juidiaren - 05905-4047 - Fax: 4493 Zuldlaren 1 Destowww 2 O* L»ne cwpoQ 3 De Ce»w 4 r&mm* e Meers«iC* cartes»*#**' 7 MiwwifCfc ,<a 8 Wewrwick vefnfvog 8 Miiefcw txitenbeddj' 10 MuWer <vnttnsssr) 11 Plsnwsnakwt 12 OeRsettoom watersport 13 De RwttaofT? pavrtjoeo 14 Ûeffcetvxxp camping 16 Hewnanus Vos paUng 18 KJaa»Vœ«n2tof«r!fW#.ig 1? ZeôscPoo! 18 CïibbuisZZ wtttr. kanaaf O «artkrfwtt, tomm «•—il»» dijfcen ZuHftttfttermeer

Het Nieuwsblad nl | 1989 | | pagina 7