Handel als kindervakantievermaak oma Pik 100 jaar Zelfstandig wonen, wat kost dat? Pleinvoetbal en Strandzeskamp in Zomerspektakel Jeugd en milieu KADOSHOP JANSEN Compostvaten AGENTSCHAP NIEUWSBLAD HOOGEZAND-SAPPEMEER HET NIEUWSBLAD Voor het inleveren van kleine advertenties en nieuws HOOGEZAND-SAPPEMEER - Al enkele dagen zijn ze open, de jongste ondernemers in Gorecht-Oost. Ze hebben van ailes te koop van tekeningen tôt complété parkietenkooien. En hun prijzen zijn beslist con- currerend. Voor het interview krijgt de ver- slaggever een piepklein visstoeltje (prijs f 2,50) aangereikt. Zittend praat het makkelijker, dat vinden 00k de kinderen die heel graag hun verhaal aan de krant willen vertellen. Eerst neemt de firma ,,Laken en spulletjes erop" het woord. De firma wordt gevormd door Edwin Koster, Ger Jan Ren- tenga, Ronald Kostman en Willie Rammelaar. De heren boeren uit- stekend. Ze verdienen wel vijftien gulden op een dag en dat na aftrek van de broodnodige milkshakes. De heren verzamelen hun handel bij familieleden en door bij men- sen aan te bellen en te vragen of ze nog troep kwijt willen. De handel krijgen ze gratis. Het duurste wat ze tôt op heden hebben verkocht is een vogel en een kooi met stander. 65 gulden kostte dat samen. De vogel moest weg bij een van de zussen van de handelaars omdat het dier allergische reacties bij zuslief veroorzaakte. Patricia en Petra Huizinga en Kirsten Geertsema pakken de za- ken wat kleinschaliger aan. Hun duurste artikel is een knijpbeertje van 75 cent. Verder verkopen de meisjes platen en tegeltjes. Het geld dat de kinderen mee naar huis nemen gebruiken ze om te sparen. Dick Honebecke wil er volgend jaar visspullen van ko- pen. Een jongen van 14 legt het apart voor de brommer die hij wil kopen als hij zestien is. Verder willen de kinderen boeken kopen en het geld gebruiken om souver- niers aan te schaffen als ze een dagje weg gaan. Ze vinden het handelen bij het winkelcentrum allemaal prachtig, maar ze vinden het stom dat ze niet in het winkelcentrum op de vloer mogen zitten. ,,Jan zet ons er steeds uit. We beginnen een ac- tie onder dak". Stom vinden ze het ook dat er op dit moment haast niets te doen is in Hooge- zand-Sappemeer. Dikkere kermis- sen, veel vaker circus en een speel- tuin willen de meisjes. De jongens willen dat er een subtropisch zwemparadijs komt. Dat moet de gemeente nu maar eens doen, ,,want ze pikken ook al aile voet- balveldjes af. Komt er naast het gemeentehuis weer zo'n maf kan- toor. We kunnen nergens meer voetballen en wat ook leuk zou zijn een veld met een grote berg hout waar we mee kunnen bouwen en klimbomen met dikke takken". De suggestie dat je dat kunt gaan vragen bij de gemeente wordt door de kinderen van de hand ge- wezen. ,,We zijn al eens bij Mo- bers geweest voor een crossveld en daar is niets van terecht gekomen. Dus dat helpt niets". Volgende week stoppen de kinde ren met hun handel bij het winkel centrum. Op het bejaardencentrum Sint Jozef in Sappemeer wapperde woensdag de vlag ter ere van de honderdste verjaardag van mevrouw T. Pik-Bak- ker. In de recreatiezaal kwamen bewoners en personeel van Sint Jozef samen met familieleden van ,,Oma Pik" om deze bijzondere verjaardag te vieren met koffie en gebak. Er w.aren toespraken van directeur S. Bouma, van de voorzitter van het Stichtingsbestuur T. Krol en voorzit- ter van de bewonerscommissie B. Kerstholt. Namens de familie voerde zoon Jan Pik het woord. Hij las enkele zelf gemaakte gedichten over zijn honderdjarige moeder voor en bedankte namens de kinderen het personeel van Sint Jozef voor aile goede zorgen die aan hun moeder worden besteed. Aile personeelsleden kregen door de familie een roos uitgereikt. Bij al die festiviteiten kon Mevrouw Pik zelf helaas niet aanwezig zijn. Haar gezondheidstoestand is daarvoor te slecht. Alleen de naaste fami lie en burgemeester Amerika waren in de gelegenheid Mevrouw Pik per- soonlijk te feliciteren. Omdat een honderdste verjaardag toch iets heel bijzonders is hadden we een gesprekje met de heer Jan Pik en Mevrouw Annie IJzenbrant-Pik over hun moeder. Zij schetsen hun moeder als een sterke vrouw die geen gemakkelijk leven heeft gehad. Ondanks veel ziekte en tegenslag, zag ze altijd weer de zonzijde. Afkomstig uit Martenshoek ging ze na haar hu- welijk aan de Kees de Haanstraat (toen Stationsstraat) wonen. Haar man had er een garagebedrijf en Mevrouw Pik dreef een kruidenierswin- kel. Ze kregen 2 zoons en 2 dochters. Nu zijn er 12 kleinkinderen en 10 achterkleinkinderen. Moeder Pik stond altijd voor de kinderen klaar: ,,Als je haar nodig had, was ze er, ook al moest ze daarvoor in weer en wind naar een zieke dochter in Westerbroek fietsen", zegt dochter An nie. Zoon Jan vertelt van de grote belangstelling die zijn moeder had voor zijn voetbalcarriere bij HSC. In 1970, ze was toen 81 jaar, ging me vrouw Pik wonen in Sint Jozef. Haar man was in 1967 overleden. Tôt haar 95ste jaar was haar gezondheid heel goed, vertellen de kinde ren, maar ,,De verhuizing naar het nieuwe Sint Jozef", heeft haar nogal aangegrepen. Beiden roemen de liefdevolle verzorging en grote goewij- ding van het personeel. Vooral op de nonnetjes die ze van vroeger kent is mevrouw Pik erg gesteld, hoewel ze niet katholiek is maar hervormd. Ze zingt graag psalmen en zegt vaak ,,De mens wikt, God beschikt", vertelt dochter Annie. ,,De kaars brandt nu laag", zegt zoon Jan. DEN HAAG - In een nieuwe brochure van het Nationaal Instituut voor bud- getvoorlichting (NIBUD) wordt aan jongeren die zelfstandig gaan wonen in- formatie verstrekt over geldzaken en geldbeheer. De firma ,,Laken en spulletjes erop' Vroeg of laat verlaten jongeren de ouderlijke woning om op zichzelf te gaan wonen, alleen of met een partner. Dat heeft gevolgen voor hun inkomsten en dat van hun eventuele partner. Daarnaast krij gen ze te maken met allerlei vaste lasten en andere uitgaven waarmee HOOGEZAND-SAPPEMEER - De komende week kan iedereen tussen de ze nog geen ervaring hebben, zoals 14 en 23 jaar van harte lust z'n hart ophalen aan sport en spel. Pleinvoet- energie, heffingen, inventaris, ver bal, kussengevechten, watergooien, rupsenracen het kan niet op. Tel. 05990-17975 Op het Rembrandtplein in Hooge zand wordt maandag 14 en dins- dag 15 en woensdag 16 augustus de hele avond straatvoetbal ge- speeld. Er wordt gespeeld volgens de normale zaalvoetbal regels. Bij te hard spel wordt tôt uitsluiting van het toernooi beslist. Dit om blessures te voorkomen. Op maandag en dinsdag zijn de voor- ronden. Op woensdag vindt de fi nale plaats. Om het voetballen en kijken naar voetbal aangenamer te maken, komt er een snackbar aan de rand van het plein te staan. Aanvang 18.00 uur. Op donderdag 17 augustus vindt op het strand van Meerwijck een strandzeskamp plaats. Het begint ook om 18.00 uur. Aan de zes- kamp doen acht teams van zes spelers mee. Zes spelen moeten er worden afgewerkt. Bij elk spel vallen er punten te verdienen. Is een team erg goed in een onder- deel, dan kan er eenmaal een eigen gemaakte joker in worden gezet en kan er voor dat onderdeel een dubbel aantal punten worden be- haald. Luchtkussenrace Over een groot luchtkussen dat in ondiep water ligt, moeten de spe lers balonnen gevuld met water van het ene punt naar het andere gooien en brengen. Ze worden daarbij gehinderd door een ander team. Hindernisbaan - Vlotrace Via een vast parcours moeten de teams een boot over het strand dragen, waarbij ze rare kapriolen moeten uithalen, want er moeten hindernissen worden genomen. Vervolgens moet de boot via een parcours in ondiep water terugge- bracht worden naar de start finish lijn. Watergooien Niet uit te leggen, gewoon meema- ken. Rupsenrace Met zes aan elkaar gebonden skip- pyballen moeten de deelnemers achtereenvolgens door autoban- den heen en over een zeepbaan naar de finish waar hen een koude douche staat te wachten. Skilopen Met een zespersoons ski moet er zo snel mogelijk een parcours wor den afgelegd. Touwtrekken Spreekt voor zichzelf. zekeringen. Hoe kun je die begro- ten? Hoe hou je overzicht? Deze vragen worden beantwoord in de brochure Zelfstandig wo nen". De brochure geeft ook in- formatie over huursubsidie, moge- lijke kostenverdeling tussen samen- woners, inrichtingskosten en dergelijke, aangevuld met vele tips en voorbeelden. LEER - In de duitse stad Leer wordt in het weekend van 29 sep- tember tôt 1 oktober een thema- weekend gehouden over milieube- scherming voor duitse en neder- landse jongeren. Motto: Jeugd en milieu". Het weekend wordt georganiseerd door de Kreisjugendring Leer (een overkoepelende organisatie van het jongerenwerk) en de Kreisju- gendpflege Leer (een overheidsor- ganisatie). Samen met politici en deskundigen zullen jongeren dis- De brochure is geschikt voor dege- nen die zelf een volledige begroting willen opstellen van hun inkomen en uitgaven. Er zijn vier uitgebrei- de voorbeeldbegrotingen opgeno- men. Maar ook jongeren die alleen behoefte hebben aan informatie over een bepaald onderwerp of aan tips kunnen er hun voordeel mee doen. De brochure bevat ook een lijst van nuttige publicaties, en van adressen en telefoonnummers van instanties waar men terecht kan voor verdere informatie. De bro chure is te bestellen door f.7,25 over te maken op postgiro 368700 ten name van Nibud, Den Haag, onder vermelding van Zelfstandig wonen". Voor studerende jongeren heeft het NIBUD een spéciale brochure: ,,Basisbeurs, reken maar". Deze kost f. 7,95. cussiëren over de verschillende aspecten van milieubescherming. Er is een infobeurs waar jongeren- en milieugroepen zich aan het pu- bliek kunnen presenteren. Er zijn werkcolleges over voedsel, water, energie, wonen/verkeer, afval en lucht/geluidsoverlast en er is een cultuurfestival. Voor aanmelding en inlichtingen kan gebeld worden met Frank Tinnemeyer, voorzitter van de Kreisjugendring in Leer, telefoon 09-49-4952-3747. HOOGEZAND-SAPPEMEER - De gesubsidieerde compostvaten vliegen weg. Op de vaten geeft de gemeente 43 gulden subsidie. Het vat kost de burger dan nog maar 75 gulden. Wethouder H. Mobers is inmiddels door zijn compostva- tenkrediet heen, maar wil de raad vragen of hij nog wat geld mag, zodat er op nieuw compostvaten kunnen worden aangeboden in de herfst als mensen hun tuin op gaan ruimen. Noorderstraat 85 - Sappemeer - Tel. 05980-92783 Meint Veningastraat 28 - Martenshoek - Tel. 05980-98507 HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 10 AUGUSTUS 1989 Verschijnt elke donderdag in een oplage van 24.000 in de plaatsen: Hoogezand, Sappemeer, Kolham, Harkstede, Slochteren, Scbildwolde, Zuidbroek, Kielwindeweer, Westerbroek, Waterhuizen, Foxhol, Zuidiaren, de Groeve Kantoor Gorecht Oost 30 Tel./Fax. 05980-24848 Postbus 18 9610 AA Sappemeer Redaktie: Persburo Edzes Tel. 05980-97145 Adv.afd.: Na 18.00 uur J. Wagt

Het Nieuwsblad nl | 1989 | | pagina 3