Open dag Volkstuinencomplex Verkiezingsagenda „Verwendag" in Voor Anker Arme kant Noord Nederland Grandioze najaarsbraderie GROEN LINKS 1 Nieuwe stoep dankzij kabel VW-agenda GROEN IBp LINKS RIETEN STOEL VOOR WINNAAR AKAI TALENTENJACHT HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 31 AUGUSTUS 1989 komt er aan Stem 6 september Lijst WD P.v.d.A. GPV Groen Links HOOGEZAND - Op vrijdag 1 september om 14.00 uur wordt het geheel gerenoveerde volkstuinencomplex door Wethouder H. Mobers officiëel heropend. Van 14.00 tôt 16.00 uur kan iedere geïnteresseerde inwoner van Hoogezand-Sappemeer er een kijkje nemen. Na 10 jaar strubbelingen tussen volkstuinders en gemeente is het volkstuinencomplex gelegen tus sen de Kalkwijk en de Kielsterach- terweg door de gemeente geheel gerenoveerd en in beheer overge- dragen aan de Vereniging Tuinre- creatie. De vereniging regelt het verhuur, zorgt voor onderhoud en inzaaien van niet verhuurde tui- nen, controleert op onderhoud, ziet toe op de bouw van gereed- schapshuisjes en registreert de per- celen waar aardappels worden ver- bouwd. Nu de startproblemen zijn opge- lost en de renovatie gereed is mag iedereen op vrijdagmiddag 1 sep tember komen kijken hoe mooi het geworden is. Op het middengedeelte zal een ,,tuin-braderie" worden gehou- den waarvoor een aantal plaatse- lijke bedrijven en winkeliers hun medewerking hebben toegezegd. Door deze aktiviteiten hoopt de vereniging wat meer bekendheid te krijgen en voorlichting te geven aan geïnteresseerde bezoekers. Wie voorafgaand aan de herope- ning een rondgang wil maken over het complex kan bellen met de heer E.G. Kiewiet tel. 05980 - 94382. HOOGEZAND - Maandag 4 september wordt er aktie gevoerd door het personeel werkzaam in bejaarden en verzorgingshuizen. Er is een landelijke manifestatie in Den Haag en in veel tehuizen wordt een zondagsdienst gedraaid. Maar in Huize voor Anker voeren ze ak tie op een heel andere manier. Daar worden de bejaarden maandag extra verwend. De term „verwendag" is eigen- lijk verkeerd gekozen, aldus het aktiecomite. De zorg en aan- dacht die de bewoners maandag .van het personeel krijgen, beho- ren ze eigenlijk elke dag te krij gen, maar dat kan niet in ver- band met de hoge werkdruk. Voor vermindering van die werkdruk, voor een loonsverho- ging van 5 procent, voor een be- tere CAO en voor een snelle in- voering van de functiewaarde- ring wordt de aktie gevoerd. Het ,,verwenprogramma" ziet er zo uit: Tussen 7.00 en 10.00 uur worden de bejaarden ge- wekt en verzorgd op de tijd die ze zelf willen. Indien gewenst wordt ontbijt op bed verzorgd. Van 10.00 tôt 12.00 uur is er ge- zamenlijk koffiedrinken met gebak en wordt er bingo ge- speeld onder het genot van een drankje. Vanaf 12.00 uur wordt de feestelijke maaltijd rondge- deeld. Vanaf half drie is er gele- genheid om te winkelen in Go- recht Oost, indien nodig met be- hulp van personeel. Voor de thuisblijvers is er een ,,bruin ca fé" in de recreatiezaal. Tussen 17.00 en 23.00 uur krijgt het personeel hulp van vrijwilli- gers om ook 's avonds aan de be woners die tijd te kunnen beste- den die nodig is. Voor de hele dag geldt de leus: Hebben we geen tijd, dan maken we tijd voor de bewoner". GRONINGEN - De Provinciale stuurgroep ,,De arme kant van Gro ningen" organiseert op donderdag 7 september een provinciale dag, die in het teken staat van Gemeentelijk Minima beleid. De stuurgroep heeft de wethou- ders van Sociale Zaken van de provincie Groningen met na- druk uitgenodigd de dag bij te wonen in de hoop discussie uit te lokken tussen degenen die bij het project zijn betrokken ener- zijds en de wethouders ander- zijds. Omdat in Den Haag een aantal intéressante initiatieven zijn genomen op het gebied van het minimumbeleid is wethou der C.V. Martini als spreker uit genodigd. Het ochtendprogramma staat in het teken van ontmoeting tus sen de werkgroepen onderling. Het middagprogramma dat om 13.30 uur begint, begint met de toespraak van Martini, gevolgd door discussie in groepen en sluit af met een forum, waarin behalve de heer Martini ook zit- ting hebben: Mevrouw M. Pie- per (komitee Vrouwen in de Bij stand), de heer B. Valk (WAO-belangenvereniging Noord-Nederland), mevrouw W. Ketting (gemeenteraadslid Delf- zijl), de heer L. Westerhoff, wet houder Groningen). De bijeen- komst wordt gehouden in het Martinihal-centrum in de stad Groningen. Dit is het nieuwe sedan-model van het automerk Daihatsu dat de naam ,,Applause" heeft ge- kregen. De auto, die volgens de fabrikant voldoet aan de zwaarste veiligheids- en milieu- eisen zal vanaf half september in Nederland leverbaar zijn. 30 augustus t/m 7 september Do. 31-8 - Emancipatie-overleg HS: Forumdiscussie voor herin- tredende vrouwen, of voor vrouwen die een opleiding wil len volgen, Bibliotheek Boek- hoven, aanvang 19.30 uur. De Nije: Videospecial, aanvang 20.00 uur. Za. 2-9 - De Nije: Biljarttoer- nooi voor de jeugd t/m 18 jaar, aanvang 14.45 uur. Ma. 4-9 - Open dag instelling voor volwassenenedukatie: Centrum voor Volwassenen edukatie (NAC, Basis-edukatie en Plaatselijk vormingswerk), Spoorstraat Z 52; SBHS, Er- asmusweg 137; Streekschool KMBO, Foxham 39; PMZW, He- veapad 183, van 15.00 - 20.30 uur. Wo. 6-9 - De Nije: Flippertoer- nooi, aanvang 20.00 uur. Do. 7-9 - De Nije: Videospecial, aanvang 20.00 uur. Noor- derstraat Sappemeer: Braderie "40 van Sappemeer". Exposities Gemeentehuis: Luciën Dulle- man, schilderijen in acrylverf op papier en tekeningeninet als onderwerp sport, de1 hele maand september. Bibliotheek Boekhoverj: 'Cur- sussen voor volwassenen' en 'Vrouwen geschoold', van 21 augustus t/m 9 september. Kinderboerderij Gorechtpark geopend voor publiek: maan dag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 15.00 - 16.30 uur; woensdag, zaterdag en zondag van 14.00 - 16.30 uur. Voor verdere inlichtingen en in- formatie kunt u terecht bij de VVV Hoogezand-Sappemeer, Hoofdstraat 12, Hoogezand, ge opend van maandag t/m vrij dag van 10.00 - 16.00 uur. SAPPEMEER - Donderdag 7 september wordt in Sappemeer de grote najaarsbraderie gehou den met dit jaar wel heel bijzon- dere attracties. Op uitnodiging van de 40 van Sappemeer zal ,,De Sporttour" aanwezig zijn met een unieke sport- en spels- how waaraan iedere bezoeker gratis kan deelnemen. Een van die attracties vormt on- getwijfeld de spéciale hetelucht- ballon van Opel, die 50 meter opstijgt en voorzien is van een spéciale constructie waardoor bediening vanaf de grond moge- lijk is. Als het weer meewerkt kunnen tientallen bezoekers gratis hun luchtdoop onder- gaan. Er is nog veel meer te beleven zoals een fitness-race, een ,,Tour de France,, op superbikes, een reuze voetbal van 8 meter voor de allerkleinsten, een compu- tershow, een disco-show en een ,,rapper van de dag" wedstrijd. De braderie, met natuurlijk ook vele koopjes start om 10.00 uur. De sportshow gaat om 14.30 uur van start en eindigt om 19.30 uur. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Opvallend weinig politieke aktivi teiten in onze regio en het is nog wel de laatste week voor de ver- kiezingen. Wie nog twijfelt op welke partij hij of zij zal stemmen kan voor informatie terecht bij de stands op de markt en in het winkelcentrum of moet er een reisje voor over hebben. Ook zullen er nog heel wat folders in de brievenbussen glijden Of hij komt om VVD-stemmen te winnen weten we niet zeker, maar gezien het tijdstip ligt dat wel voor de hand. Vandaag brengt VVD-kamerlid en onder- wijsspecialist J. Franssen een werkbezoek (zo wordt het ge- noemd) aan de gemeente Sloch- teren. Voornaamste aandachts- punt vormt de problematiek van de kleine scholen in de klei- ne kernen. Vanavond om 20.00 uur houdt de heer Franssen een spreekbeurt in Boei 12 te Steen- dam. Dan gaat het ook over de bezuinigingen in het onderwijs. De P.v.d.A. houdt vanavond een themabijeenkomst over werkgelegenheid en milieu in de Molenberg in Delfzijl en vrij dag 1 september een politiek ca fé in de foyer van de Stads- schouwburg in Groningen. De uitslagenavond van de P.v.d.A. is woensdagavond in de Grun- neger Sproak in Groningen. SAPPEMEER - Viskraam ,,De Zeewolf" heeft een nieuw jasje gekregen. In de nieuwe kraam ligt een groot aantal artikelen aantrekkelijk uitgestald. De GPV-tweede kamerfractie was gisteren op bezoek bij de vereniging van Kleine Dorpen in Hoogezand en hield een ma nifestatie in de Oosterpoort in Groningen. Het bericht bereik- te ons te laat om vooraf te kun nen melden. U kunt wel terecht op de landelijke slotmanifesta- tie van het GPV op woensdag 6 september in het verenigings- gebouw aan de hoofdweg in Schildwolde, maar dan hebt u hopelijk al gestemd. Vele GPV- prominenten zullen aanwezig zijn, natuurlijk lijsttrekker Schutte en de Nos-tv is er ook. Lijsttrekker Ria Beckers van Groen Links zal vrijdagavond beluisteren zijn in Huize Maas in Groningen. Op de verkie- zingsavond van Groen Links in Hoogezand verklaarde Fre Meis dat hij, in tegenstelling tôt andere CPN-ers, Groen Links een prima keus vindt. Ellin Ro- bles, vrouw en zwart, zoals ze zich voorstelde, noemde de leu- ze Groen Links komt eraan" geen kreet maar een credo voor wie structurele ongelijkheid zat is. iét f'- HOOGEZAND-SAPPEMEER Op plaatsen waar het trottoir erg slecht is en waar de kabel wordt aangelegd, zal niet alleen het opengebroken gedeelte worden herstraat maar de hele stoep. De bekabeling van Hoogezand- Sappemeer is in voile gang. Door een smalle sleuf wordt de kabel naar de consument ge- bracht. Meestal moet daarvoor het trottoir worden opgebroken en vervolgens wordt de sleuf gedicht en weer herstraat. Kosten voor rekening van het kabelbedrijf CAGD. Door nu gelijk de hele stoep te herstra- ten is de gemeente goedkoper uit omdat het kabelbedrijf mee- betaalt. Er zit echter een addertje onder het gras. Het dichten van de ka- belsleuf moet wel goed gebeu- ren anders kan het trottoir la- ter verzakken. Vandaar dat de dienst gemeentewerken ,,er bo- venop zit" zo verklaarde wet houder H. Mobers in de com- missie ruimtelijke ordening, om te controleren of het werk wel goed wordt gedaan. Treden later toch nog verzakkingen op dan is het CAGD niet aanspra- kelijk. Wie mocht denken dat in heel Hoogezand-Sappemeer de stoe- pen worden verbeterd heeft het mis. Er wordt 70 duizend gul- den ter beschikking gesteld. Dat is goed voor 2800 vierkante meter herstraatwerk. In de hele gemeente ligt 256 duizend vier kante meter trottoir. Sappemeer, DiNGETJE riet. thee en kadoboetiek stelt de winnaar aan de Akai Talentenjacht een rieten stoel beschikbaar, Expert Schulte stelt een CD-speler als prijs beschikbaar. Ti|dens de Grote Najaars Braderie van de 40 van Sappemeer op DONDERDAG 7 SEPTEMBER a.s. Op het grote mobiele podium van de Sport en Speltour dat aan de Noorderstraat staat opgesteld worden de sterren van morgen' on- dersteund met professionele licht- en geluidsapparatuur. Iedereen kan meedoen van 'playback tôt tapdansen' en naast de hoofdprijs van DINGETJE zijn er nog diverse andere waardevolle prijzen te winnen Deelnemers kunnen zlch opgeven bij: S.G. Wilpstra, Lutherse Kerkstraaf ja, 9611 JK Sappemeer. De wedstrijd begint om ongeveer 17.00 uur Ook andere winkeliers zijn aktief aanwezig bij de Grote Najaars Braderie die om 10.00 uur begint en om 20.00 uur eindigd. dit ailes dus op 7 september a.s. aan de Noorderstraat want er gebeurd meer in Sappemeer.

Het Nieuwsblad nl | 1989 | | pagina 5