Flats maar liever slopen Meer tiid voor bezwaren tegen pelsdierfokkerij Plantenliefhebbers opgelet! OPEN HUIS BU MULTICOPY SAPPEMEER! MULTICOPV Muskusratten: een plaag Excursie Friese Veen OPEN HUIS GRATIS KLEURKOPIE KORTING ZWART/WIT KOPIEEN KOM EENS LANGS Voorzitter Huurdersvereniging: P.v.d.fl. HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 14 SEPTEMBER 1989 Vervolg van pag. 1 Sappemeer weet duidelijk een snelle kwaliteitsdrukker te waarderen. De voortdurende groei maakte het noodzakelijk het pand aan de Noorder- straat aan te passen aan de steeds hogere eisen die aan een kwaliteits drukker worden gesteld. Daarom is MultiCopy Sappemeer nu in een nieuw jasje gestoken. En... is het de rest van deze maand feest bij MultiCopy. Op vrijdag 15 en zaterdag 16 september houdt MultiCopy in het vernieuw- de pand Open Huis. Van 's ochtends tien tôt 's middags vier. Dan kunt u kennis maken met de nieuwste technische snufjes als de high volume kopieermachine, lasertechnologie in kleurenkopiëren en met aile andere faciliteiten waardoor MultiCopy elk volume drukt of kopieert. In kleur of zwart-wit. En precies zo afgewerkt als u het wilt. Van jaarverslagen tôt ge- boortekaartjes. Van computerpapier tôt rapporten. Van visitekaartjes tôt posters. MultiCopy Sappemeer heeft de nieuwste Canon kleuren laser copier. Die maakt van elke schets, tekening, foto en zelfs kleinbeelddia de meest schitterende kopieën in echte kleuren. Vergroot, verkleind, versmald of Noorderstraat 107 - 9611 AC Sappemeer Telefoon: 05980 - 94242 - Telefax: 05980 - 93034 verbreed. Het kan allemaal. Zelfs tôt een formaat van 119 x 164 cm! Om dit nu echtte geloven, moet u het zien. Vandaar dat wij voor u tijdens het Open Huis helemaal gratis een kleurkopie tôt A3-formaat (30 x 42 cm) maken van uw leukste tekening of foto. Maar er is meer te beleven bij MultiCopy. Want ook zwart-wit kopiëren wij als de beste. U hoeft niet zelf uw kopietjes te maken. Dat doen wij voor u. Naar wens verkleind of vergroot. 7nnrier extra kosten. Gesorteerd op volgorde, geniet of gebonden. Ailes kan. Wij bieden u nu tôt 1 oktober nog een extra reden om bij ons te kopiëren. Op de toch al lage prijzen geven wij dan nog een extra korting van 10%. Een bezoek aan MultiCopy aan de Noorderstraat is beslist de moeite waard. U kunt dan ook kennis maken met hoe wij snel goed en betaalbaar drukwerk maken. Dat wij bedrukte kettingformulieren binnen een week leveren. Met onze faxservice en met Desk Top Publishing. Wij gaan niet met de tijd mee; We proberen deze zelfs voor te zijn. Om u nôg sneller en nog beter van dienst te kunnen zijn. HOOGEZAND - Volgens Kees Meelker, voorzitter van de huurdersvereniging H-S, kunnen de 10-hoog flat aan de Treubstraat en de 4-hoog flat aan de Cort van der Lin- denstraat maar beter worden gesloopt. De flats staan groten- deels leeg en vooral die in de Cort van der Lindenstraat biedt een bizarre aanblik. Stuk geslagen ramen en deuren, losge- rukte geisers en waterleidingsbuizen, sporen van brandstich- ting, overstromingen. Er is een zeer gespannen situatie tussen de weinige overgebleven bewoners en de soms drugs- verslaafde krakers, die ook voor de nodige overlast zorgen. De politie moet vaak meerdere keren per dag uitrukken om de problemen het hoofd te bieden. Wat moet er nu met de flats ge- beuren? Verhuurder Makelaar- dij Boomsma legt per 15 okto- ber het bijltje erbij neer. Ver- koop van de flats aan een belegger in Hoogeveen gaat niet door, zo bleek begin deze week. De bewoners zijn ten einde raad. Volgens voorzitter Meelker, die op persoonlijke titel spreekt, moet de gemeente in overleg met de eorporaties zorgen dat de bewoners andere woonruimte wordt aangeboden. Dan kan de flat in afwachting van nadere besluiten worden dichtgetim- merd. ,,Afbreken zou het beste zijn", aldus Meelker. ,,De flats hebben een negatieve uitstraling op de omgeving, ja zelfs op de hele ge meente". Op zeer korte termijn zal de huurdersvereniging een bewo- nersvergadering beleggen. Een aantal van is vastbesloten geen cent huur meer te betalen zo- lang de eigenaar niets aan de flats wil doen. HOOGEZAND - Het collège van B W van Hoogezand-Sappemeer heeft besloten de termijn voor het indienen van bezwaarschriften te gen de ontwerphinderwetvergunning voor een pelsdierfokkerij aan de Kalkwijk met 14 dagen te verlengen. Het comité dat de vestiging van een pelsdierfokkerij aan de Kalkwijk in Hoogezand wil voorko- men had om een verlenging met drie weken gevraagd. In de hinder- wet is voor deze fase in de procédure slechts 14 dagen uitgetrokken. Het comité vindt 14 dagen tekort om een gefundeerd en gemotiveerd bezwaarschrift te maken. De ontwerpbeschikking beslaat 28 pagi- na's, de voorschriften die het collège aan het bedrijf wil stellcn 7 pa- gina's. Foto Dennis F. Beek De ellende houdt niet op in de Cort van de Lindenstraat. HAREN - Tijdens de Hortusdagen tember kunt u ailes zien en horen en de natuur. Zo'n 80 standhouders uit het he le land, zullen zich aanstaand weekend presenteren aan het Hortuspubliek. Er is een ten- toonstelling met duizenden vleesetende planten, een plan- tendokter geeft raad, er is een op zaterdag 16 en zondag 17 sep- over planten, de tuin, het milieu grote ruil en verkoopmarkt van vele bijzondere wilde en ge- kweekte planten, een bijen-ex- positie, een spannende speur- tocht voor kinderen en nog veel meer. De Hortus is geopend van 10.00 tôt 16.45 uur. Tegen de aanvraag voor een hin- derwetvergunning zijn decem- ber vorig jaar 678 bezwaar schriften ingediend, waarvan ook vele op ethische gronden zo- als nodeloze kwelling en doden van dieren. Op deze bezwaren worden door het collège van B W niet ingegaan omdat ze niet onder de hinderwet vallen. Ook bezwaren tegen aantasting van het landschap en tegen verzu- ring van het milieu worden ver- worpen. ,,De omgeving van de fokkerij is geen ,,verzuringsge- voelig gebied" en heeft ook geen bijzondere landschappelijke of natuurwetenschappelijke waar- de" aldus het Collège. De door velen gevreesde over last die de pelsdierfokkerij zou kunnen opleveren meent het collège te kunnen ondervangen door de inrichting een groot WESTERBROEK - Muskusrat ten graven diepe gaten langs de slootkanten. Landbouwers die daar met hun grote machines overheen rijden lopen het risico plotseling in een valkuil terecht te komen. Dat hebben bestuur- ders van grote maaidorsers de afgelopen période ondervonden, zo bleek op de landbouwverga- dering in Westerbroek. On- danks herhaald aankloppen bij bevoegde instanties wordt er volgens de leden van de land- bouwvereniging maar weinig aan dit probleem gedaan. Dat de bermen langs de wegen nog steeds niet gemaaid zijn was de landbouwers ook een doom in het oog. Het uitzicht op de openbare weg wordt hier- door dermate belemmerd dat botsingen soms maar net kun nen worden voorkomen. aantal voorschriften op te leg- gen. Volgens mevrouw A. Jonkman van het aktiecomite Kalkwijk is ook een période van een maand buitengewoon krap om de bezwaren goed op papier te krijgen temeer omdat de ont werpbeschikking tal van nieu- we elementen over afmetingen van de gebouwen en aantallen fokteven bevat die in de aan vraag niet waren vermeld. Het comité is buitengewoon te- leurgesteld in de houding van het gemeentebestuur van Hoo gezand-Sappemeer dat had be- loofd al het mogelijke te zullen doen om de pelsdierfokkerij te verhinderen. Volgens mevrouw Jonkman heeft de gemeente zich niet aan haar woord gehou- den. ,,Er hadden veel zwaardere eisen gesteld kunnen worden" aldus mevrouw Jonkman ,,Ik vraag mij af welke politiek hier achterzit". HAREN - Zaterdag 16 septem- ber organiseert Natuurmonu- menten een excursie langs het Friese Veen, een plas die is ont- staan toen de Friezen hier veen baggerden en droogden voor ge- bruik als turf in de kachel. Op verschillende plaatsen rond de plas groeit prachtig moerasbos. Op plekken waar vroeger afval uit Groningen werd gestort groeien fruitbomen. De polder achter het Friese Veen is inté ressant vanwege de bloemen die er groeien en de vogels die er le- ven. Fjordenpaarden zorgen voor dd „verzorging" van de polder. Vertrek om 14.00 uur vanaf de parkeerplaats bij cafe Friesche Veen aan de Meerweg van Ha- ren naar Paterswolde. stellen van huismees- ters en concierges, cursussen ter voorkoming van winkeldief- stallen, conséquente aangifte bij de politie en direct herstel van vemielde objecten. Bovendien moet er een experiment komen met een bewaakte fietsenstal- ling bij het voortgezet onder- wijs. - De gezagsverhoudingen in het politiekorps moeten in de ogen van de PvdA worden doorbro- ken. De politietraining moet ge- richt zijn op zelfstandigheid, so ciale vaardigheid en conflictbe- heersing. De politie moet meer op straat. - Nieuwe winkels en dienstver- lenende bedrijven moeten zich zoveel mogelijk vestigen in bestaand winkelcentra. - Voor startende ondernemers moeten er kleine bedrijfsruim ten komen. Daaraan werkt de gemeente mee door bijvoor beeld geld te geven. - Een gemeentelijk bureau oi een spéciale stichting moeten zich richten op de training en scholing van langdurig werkelo zen. Een arbeidspool kan moge lijk onderdeel uitmaken van de ze voorziening. - De gemeente stelt een milieu- klachtennummer in en gaat complété afvalscheiding aan de bron ter hand nemen. Boven dien moet er op korte termijn worden onderzocht of er huis- vuilcontainers kunnen worden aangeschaft. - Om karakteristieke panden in de gemeente te kunnen behou- den moet er een sloopverorde- ning komen, samen met een sub- sidieparagraaf in de stadsver- nieuwingsverordening. - Binnen het stedelijk gebied moet worden begonnen met de aanleg van veilige, goed zicht- bare fiets- en voetpaden. De verkeersknelpunten in de Kerkstraat en op de Abraham Kuypersingel verdienen als eerste opgelost te worden. - Bij de sociale dienst moet een cliëntenraad worden ingesteld. - Om problemen van anderstali- ge leerlingen het hoofd te bie den wil de PvdA onderzoeken of er een internationale schakel- klas in het leven kan worden ge- roepen. - Om het sporten van de jeugd te bevorderen wil de PvdA een jeugdsportsubsidie op poten zet- ten.

Het Nieuwsblad nl | 1989 | | pagina 3