Bibit voor moeder en kind Zonniger tijden Treub- en Cort v.d. Lindenstraat naderen Jeugdwielerwedstrijd voor iedereen Volgende week, week van het brood Burgemeester J.J. van der Linde lieveling Brabantse pers Jaap 'te veel' in beeld 2J Hoogezand-Sappemeer e.o. Davidoff Yves Saint Laurent Paco Rabanne Corps Diplomatinue Vogue sigaretten Vlotte vader koop je bij: SHOP DE TABAKSPOT HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 28 SEPTEMBER 1989 HOOGEZAND - „Bibit" is een leer- en spelprogramma voor moe- ders en kleuters. Doel van „Bibit" is de kinderen voor te bereiden op de 3e groep van de basisschool. Vorige Woensdag introduceerde Wilma Stadwijk het project in het Aktiviteitencentrum voor een groep van 15 Surinaamse moeders. Bibit" betekent ,,kiem" of ,,zaadje". ,,Veel Surinaamse kinderen vallen na de lagere school uit de boot", zegt Wilma Stadwijk van het Steunpunt voor Surinamers in Noord Ne- derland, maar als je de kiem (Bibet dus) goed verzorgt komt er een goede oogst. Dat verzorgen van die kiem gaat in de vorm van spelender- wijs. De moeders krijgen een speels takenpakket waarmee ze, dagelijks op een vast tijdstip, met de kinderen bezig zijn. Het werkmateriaal krijgen de moeders van een zogenaamde ,,buurtmoeder". Zij legt uit wel- ke spelletjes en oefeningen in het werkmateriaal voor de ko- mende week staan. Samen met de moeders wordt er geoefend. De buurtmoeder doet Bibet zelf ook met haar kind en weet dus hoe aile oefeningen en spelletjes gaan. Twee keer per maand is er voor de moeders een groepsgesprek onder leiding van Mevrouw Stadwijk. Dan worden thema's besproken die met opvoeding te maken hebben, zoals bijvoor- beeld bedplassen. In deze tijd zijn veel vaders werkloos en, vooral als de moe ders werken, dagelijks met de kinderen bezig. Het project Bi bet wil de vaders er graag bij betrekken. ,,Een beetje vlotte vader doet mee", zegt Wilma Stadwijk. Ze benadrukt dat het HOOGEZAND-SAPPEMEER - De probleemflats aan de Treubstraat en Cort van de Lindenstraat zullen worden gerenoveerd door A. Jan- sen uit Hardegarijp, die de flats heeft gekocht. Gooit er niemand roet in het eten, dan zullen de flats per 1 november aan Jansen wor den overgedragen. De flats kwamen de laatste jaren veelvuldig in het nieuws. Een leegstand van 80 procent, junks die woningen openbraken om het koper te roven waardoor enorme overstromingen ontstonden, brandstichting, burenruzies, krakers, postbodes die zich bedreigd voelden, het kabelbedrijf dat vertikte kabel in de flat aan te leggen en bewoners die dreigden met huurstaking. Jansen is ervan overtuigt, dat al die problemen voor een groot deel zijn op te lossen door een grondige renovatie van het com- plex. Daarnaast hoopt hij op een consistent politieoptreden. Hij wil in ieder geval de portie- ken afsluiten en intercom aan- leggen. In overleg met de bewo ners wil hij een lijst maken van verbeteringen die verder in de woningen wenselijk zijn. Per flat wil het bedrijf, dat gespeci- aliseerd is in het opkopen van probleem complexen, 10 dui- zend gulden aan renovatie besteden. De prijs per woning wil Jansen niet exact geven, maar hij zegt I.M. In de week van 2 t/m 7 oktober (4 oktober Werelddierendag) wordt er de jaarlijkse collecte voor de Dierenbescherming gehouden. Collectanten zullen dan met lijsten en leuke Dierenbeschermings-kalenders f 6,50) bij de deur komen. Waar wordt het collectegeld voor de Dierenbescherming voor ge- bruikt, of: wat doet de Dierenbescherming Hoogezand-Sappemeer e.o. zoal? De opvang van zwerfdieren is eigenlijk een gemeentezaak. In de praktijk zorgt de afdeling Hoogezand-Sappemeer voor deze dieren. Wij verzorgen, verschonen en voeden ze. Wij zijn van plan vanaf dit najaar de dieren boven- dien zelf naar het asiel te brengen, aangezien dit bij de politie door tijd- en geldgebrek er nog wel eens bij in schiet. De Afdeling heeft de afgelopen ja ren getracht zelf een asiel van de grond te krijgen, maar we konden hiervoor geen toestemming krijgen van de Provincie; de geluidhinder voor de omwo- nenden zou te groot worden. In sommige gevallen moeten zwerfdieren medisch behandeld worden. Deze kosten komen meestal ook bij de Afdeling terecht. Op advies - en met advies - van het Hoofdbestuur van de Dierenbescherming is de Afdeling nu naarstig op zoek naar de mogelijkheden een sub-opvang te creëren, om zo de zwerf dieren een betere eerste opvang te verschaffen. De Afdeling doet erg veel inspectiewerk: waar klachten zijn gaan wij kijken en grijpen - indien noodzakelijk - in. Er is hiervoor een goede samenwerking met de beroepsmatige inspectie. Ook doet onze inspectie nacontrôles op ge- plaatste asieldieren. Voor al deze bovenstaande activiteiten is door de afde ling sinds kort een busje aangeschaft. Met de politie en enkele particulieren wordt er in strenge winters voor een goede wintervoedering gezorgd voor de in het wild levende dieren (herten en allerlei vogels). In de krant heeft u vast wel gelezen dat er een aanvraag bij de gemeente is ingediend door dhr. Hoogers voor een nertsenfarm (voor bontfok) aan de Kalkwijk 88. De Afdeling zal deze aanvraag tôt het laatste toe aanvechten, gesteund door honderden handtekeningen en bezwaarschriften uit de bevol- king van Hoogezand-Sappemeer. Wij willen Hoogezand-Sappemeer pels- dier-vrij houden. De Afdeling heeft een kraam, waarmee we iedere derde zaterdag van de maand in het winkelcentrum Gorecht staan en op beurzen en braderieën. Dit levert ons - naast een beetje inkomen - ook publiciteit op. OPROEP: Voor veel activiteiten kan de Afdeling vrijwilligers gebruiken. Te denken valt aan het helpen met de sub-opvang (schoonmaken, voederen, uitlaten, naar de dierenarts met zieke dieren, naar asiel brengen), of het helpen bij inspec tiewerk (kijken waar klachten zijn en nacontrôles doen), of zo nu en dan op de kraam staan, of het meehelpen tijdens de collecteperiode. Mocht u vragen, op- of aanmerkingen of suggesties hebben, dan kunt u altijd bellen naar 05980-98668 of 98103 (66k voor klachten). project bedoeld is voor aile etni- sche minderheden, dus niet al- leen voor Surinamers. In Am sterdam zijn al groepen gestart voor Surinamers, Turken en Arubanen. In Groningen draait een groep onder leiding van buurtmoeder Mevrouw I. Sowi- kromo. Mevrouw Sowikromo is enthousiast: ,,Het gaat heel goed. Het is prettig werken en leuk om te zien hoe de kinderen reageren". Bij voldoende deelname zal na de herfstvakantie een ,,Bibit- groep" in Hoogezand-Sappe- Hulp van moeder helpt als je uoor het eerst naar de basis school gaat. Foto Dennis F. Beek meer van start gaan. Voor infor- matie kan gebeld worden naar de SSN: 050 - 131249. minimaal 30 duizend gulden neer te tellen. ,,Het is beslist geen waardeloos onroerend goed. De plaats is prima en de gebouwen ook. De zaak moet al- leen goed worden beheerd". De voorzitter van de huurders- vereniging K. Meelker is ver- heugd over de plannen van Jan sen. ,,Nu is het ook niet nodig dat wij ons kortgeding doorzet- ten. Daarin eisten we dat het ge- bouw zou worden afgesloten. Anders zouden de bewoners in huurstaking gaan". Gisteravond verzekerde Jansen ons nogmaals dat hij er nog steeds van uitgaat dat de koop doorgaat. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Zaterdag, deze zaterdag dus, organi- seert de wielervereniging Hoogezand-Sappemeer '66 een wieler- wedstrijd voor de jeugd in het Margrietpark te Sappemeer. Naast een wedstrijd voor licentiehouders van de Koninklijke Nederland- sche Wielren Unie (8 tôt en met 14 jaar) worden er ook wedstrijden gehouden voor de schooljeugd van zes tôt en met 14 jaar. Aan deze wedstrijd kan worden deelgenomen door jongens en meis- jes uit Hoogezand-Sappemeer en omgeving op allerlei fietsen. Er wordt maar één eis aan de fiets gesteld en dat is dat ie reint. De wedstrijd voor iedereen begint om 11.00 uur de officiele wed strijd om 12.30 uur. Allemaal meedoen, hartstikke leuk, 't is nog gratis ook. Opgeven bij W. Briggeman, 05980-21822. HOOGEZAND-SAPPEMEER - De bakkers noemen de week van het brood die volgende week plaats vindt een modem oogstfeest". Vroeger vierden de mensen in het begin van de herfst feest, als de oogst voldoende voedsel had opgeleverd. Nog ieder jaar bakken bak kers in het hele land het bijpassende oogstbrood. Gorecht Oost 24 Telefoon 05980-26030 De Nederlander eet per jaar ge- middeld 60 kilogram brood. Dat betekent dat er per dag 3 mil- joen broden worden gebakken. Nu vormt het bruin of wit ge- sneden daarvan nog zeker de hoofdmoot, maar steeds meer wordt er ook ,,feestbrood" gege- ten. Daarom bakken de bakkers een grote variatie aan brood- soorten. Onder het motto brood is feest, is er een nieuwe folder uitgekomen waarin talloze re- cepten met brood staan. Brood in de brunch, op het kinderpar- tijtje, als lief lunchpakket en als Deens Buffet. MADE EN DRIMMELEN - De WD-fractie in de gemeenteraad van Made en Drimmelen heeft zich erover beklaagd dat de toekomstige burgemeester van Hoogezand-Sappemeer Jaap van der Linde te veel in de krant staat. Volgens het dagblad „De Stem" van 13 september is daar ook aile aanleiding toe. Wij zijn reuze benieuwd hoe de WD in Hoogezand-Sappemeer hier tegen aan kijkt. Dat een burgemees ter goed met de pers overweg kan lijkt ons toch mooi meegeno- RURGEMEESTF.R Jaap VHn der Linde vnn Mario en Drimmolen staat wol erg veel In de krnnt. Dat vlndt ten- mlnste do fractle van de WD In de gomnenterand van Made en Drimmolen, Frans Rloffels en Frits Romboiits schrljven dat In hun algemone beschouwin- gen op de gemoentehegroting. Zij hopen dat door het aan- trekken vnn een echte voor- llohter Made en Drimmelen wat meer In het nieuws komt. En dan hebben 7.1J het met name over het polltieke spol, dat In het gemeentehuls ge- speeld wordt. Maar in datz.elfde betoog Is een tegenstrijdlgheld te vin- don. I/>t maar eens op deze zin, waarin de WD haar rae- ning over het medlagebeuren weergeeft: 'Met het aantrek- ken van een nieuwe nmlite- nnnr voorllchtlng h")>en wij dat er meer oog komt voor het )K)lltleke spo! Alhoewel 'au fond' de pnrtljen zelf die tnnk dragon. Fchter In een kllmaat van vrije nleuwsga- rlng kun Je geen Journallst dwingen. Bovondlen Is het dikwljls onze voorzitter zelf die, al dan niet wlllens en we- tens, beslag legt op do rulmte ln de média. Ovorigons valt de botrokkenheid van onze burgers bij het gomoenteho- stuur vaak tegen. Ook een plaatselijke omroep of z.elfs TV zal daar weinlg aan hel pen. Het is dan ook zeker niet ons streven het raadsgebeu- ren aan de média ip te drin- gen. Mocht die behoefte er zijn, dan meldl de burger dat wol' Waarop do Wl) mot sjxied antxlrlugt op aanslultlng van TVI0 en Véronique op do ka- l)d. Een wat morkwaanllge aanloop om je wensen ken- baar te maken. E""n nog die mnole vnlz.ln over do média. De WD heeft gelljk als zij schrljft dat de parlljen zelf nus-ton z.orgen voor het 'vorkoiien vnn hun politloko spel'. Als de pnrtlj vindt dat bot polltieke sjh-I nlrl voldoende In de média koint, rijst de vraag: hoe zou dat nu komen? Wlo de schoen past.etc En tenslntto burgemeester Jaap vnn (1er Unde. Natuur- lljk komt de man vaak In het nieuws. Als burgemeester van Made en Drimmelen, be- Rtuurder van de Industrie NV en het Rioslxischschap en alR bolangrljk woordvoerder van het glastulnbouwproject Plukmadesopoldor ontkomt iilj daar niet aan. Bovondlen, en dans z.ljn aile fraction het over eens, is Vnn der Linde natuurlljk een mnn die verstand van znken heeft en niet te flauw Is om utt- spraken te doen en z.nken naar bulten te brenRen. Daarom staat hij zo vaak In de krant. En dat al die elgenschnppen ertoe lelden dat MBde's burgemeester gellefd is bij de pers, mag duidelljk zijn, maar zal hem toch ook weer geen overbodige publiciteit brengen. Overgenomen uit dagblad ,,De Stem" van 13 september 1989

Het Nieuwsblad nl | 1989 | | pagina 7