Swarts voorbeeld voor velen Hun,er Tradinabouwt Nationale Ombudsman berispt HID Volkshuisvesting Groningen Dinsdag verhuist Voor Anker Schoolpleinen verboden voor vandalen VERB0UWING SELEKT MEUBEL RUBING VORDERT Verdreven, vermoord Initiatiegroep Woldwijck krijgt geld Postagentschap GORECHT SHOP DE TABAKSPOT De rechter helft heeft reeds plaats gemaakt voor de nieuw- bouw. Tijdens de bouw blijft Selekt Meubel Ruding normaal geopend, echter met de normale lage prijzen. HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 19 OKTOBER 1989 HOOGEZAND-SAPPEMEER - Gistermiddag sloot de heer D.J. Swarts officieel zijn restauratie aan de toren bij de Stille Hof af. Burgemeester A.M. Amerika was samen met zijn vrouw uitgenodigd om een koker met daarin foto's van Amerika en zijn opvolger Van der Linde te plaatsen in de fundering van de toren. Door die handeling zullen ook archeologen in het jaar 3000 nog werk hebben. De heer Swarts begon vorig jaar november, acht jaar na zijn pen- sionering, met het herstel van de toren. Swarts noemt het werk een uitgegroeide hobby. Zonder de bemoeienissen van de ex-politieman zou de toren het nog tôt 2020 zonder restauratie hebben moeten stellen, zo laag staat het gebouw op de restau ratie lijst. Aanvankelijk werkte Swarts alleen, maar gaandeweg kregen meer mensen interesse voor het karwei. Scandex leverde hem hekken, de SBHS timmerde de luiken voor de galmgaten. Die luiken moeten trouwens nog worden geplaatst. De brand- weer hielp met het schoonspui- ten, de gemeente met het snoei- en van bosjes. Burgemeester Amerika prees Swarts inzet. Ter afsluiting van de kleine plechtigheid overhan- digde WD raadslid G. Jacobs de burgemeester een gulden. Ja cobs hoopt dat de gemeente de toren over wil kopen van de kerk voor dat bedrag. Swarts heeft voorlopig geen nieuwe restauratieprojekten op zijn lijstje staan. ,,Ik ga de ko- mende tijd van mijn pensioen genieten", aldus de noeste wer- ker. Dit verslag is geschreven door Er- win Nijlaan, die deze week stage liep bij Het Nieuwsblad. HOOGEZAND-SAPPEMEER - B en W hebben besloten geld ter beschikking te stellen aan de Initiatiefgroep Woldwijck. Deze groep mensen houdt zich bezig met opkrikken van hun wijk. De kosten worden betaald op declaratie basis. GRONINGEN - Van 26 oktober tôt en met 24 november wordt in de expositieruimte van het nieu we ,,Harmoniecomplex" in Gro- ningen de tentoonstelling „Ver- dreven, vermoord" gehouden. De tentoonstelling bestaat uit kindertekeningen van joodse kinderen die in Nazi Duitsland geïsoleerd op aparté scholen wa- ren samengebracht. Naast de kindertekeningen is er werk opgenomen van Julo Le- vin, die van 1936 tôt 1938 teken- leraar was op een school voor joodse kinderen. Bovendien is enig hedendaags werk aan de tentoonstelling toegevoegd, geïnspireerd op de nazi-tijd. De tentoonstelling kan worden beziehtigd op maandag van 11.00 tôt 17.00 uur en op dinsdag t/m donderdag van 11.00 tôt 20.00 uur. Klokketoren in voile glorie. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Hunter Trading een bedrijf dat bouwmachines levert gaat zich vestigen op het bedrijven ter- rein Martenshoek-Zuid. Het be drijf heeft 1300 vierkante meter grond van de gemeente gekocht. Openingstijden maandag 13.00-17.00 uur dinsdag t/m donderdag 9.00-12.00 en 13.00-17.00 uur vrijdag 9.00-12.00 en 13.00-19.00 uur zaterdag 9-13 uur in: Gorecht Oost 24 Telefoon 05980-26030 HOOGEZAND-SAPPEMEER - Opnieuw heeft de Huurdersvereni- ging in Hoogezand-Sappemeer een succesje geoogst in de .service kosten strijd". De nationale ombudsman heeft een klacht die de Huurdersvereniging had over de Hoofd Ingénieur Directeur (HID) Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer ontvan- kelijk verklaard. De huurdersvereniging vond dat de HID na moest gaan of de kale huurprijs van de flats aan de Donker Curtiusstraat vier hoog en de Tak van Poort- vlietstraat tien hoog wel juist was bepaald. De Huurdersvere niging is namelijk van mening, dat kosten voor de CV installa- tie, de deurtelefoon, het alarm en de lift ten onrechte in de kale huur zijn opgenomen en wilde daarover een uitspraak van het ministerie. Die uitspraak kwam niet. Ster- ker nog de brief werd niet beantwoord, bleek op een gege- ven moment zoek, maar ook op de copy kwam geen antwoord. De ombudsman geeft geen me ning over de ..service kosten strijd". Maar stelt dat de onder- zochte gedragingen van de HID niet behoorlijk zijn. Ondanks die constatering van de nationale ombudsman is er overigens nog steeds geen ant woord op het verzoek bij de Huurdersvereniging binnenge- komen. De huurdersvereniging zal aan de nieuwe minister van volks huisvesting schrijven dat er op korte termijn antwoord moet komen op de brieven. ,,De HID Volkshuisvesting is toch degene die moet nagaan of kale huurprijzen goed worden berekend. Als hij het niet doet, wie moet er dan controleren", vraagt de voorzitter van de huurdersvereniging K. Meelker zich af. Met de kwestie stapte de Huur dersvereniging naar de rechter en die bepaalde onlangs dat in ieder geval de CV-kosten niet in de kale huurprijs mochten zit- ten. Die constatering van de rechter houdt niet in dat de ver- huurder van de flats de NCHB de 1.5 miljoen waar het onge- veer om gaat terugbetaalt. Daarvoor moet de huurdersver eniging eerst een vorderings- procedure starten. Deze week wordt de vorde- ringsprocedure gestart. Of die procédure werkelijk geld oplevert voor de 180 meest bejaarde huurders blijft de vraag. De woningstichting Volksbelang, die voor de NCHB de flats verhuurd, liet eerder al weten zon procédure met vertrouwen tegemoet te zien, omdat men verwacht dat de rechter matiging toe zal pas- sen, wat zoveel betekent als zeggen ,,je bent wel schuldig, maar je hoeft niet te betalen". HOOGEZAND-SAPPEMEER - Dinsdag gaat het verzorgingstehuis Voor Anker verhuizen. Wij worden al moe als we er aan denken. 103 bewoners krijgen een nieuw huis. Aan de verhuizing werken 100 vaste - en vrijwillige medewerkers niee. Bovendien twee familiele- den per bewoner, acht verhuiswagens die af en aan rijden met daar- op 45 man personeel. In totaal zullen dinsdag 345 personen de han- den uit de mouwen steken. HOOGEZAND/FOXHOL - Bij de openbare basisscholen Het Ruimteschip, de Rembrandtschool, de W.A. Scholtenschool en de Badde worden bordjes met .Verboden Toegang" geplaatst om te- gen vernielzuchtige jongeren te kunnen optreden. De verhuizing begint om 6.00 uur 's morgens en als ailes vol- gens planning loopt is het kar wei geklaard om 19.15 uur. Voor Anker gaat er van uit, dat het een rommelig lijkende, maar o zo goed georganiseerde en gezel- lige dag zal worden. Voor Anker streeft er naar dat aile bewoners de dag bewust meemaken en niet gaan logeren bij kinderen of kleinkinderen. Door de énor me inzet van personeel, moet de keuken direct de eerste dag een enorme hoeveelheid maaltijden maken. Er wordt stamppot snij- bonen geserveerd. Na de verhuizing wordt er extra personeel ingezet, omdat de di- rectie van Voor Anker verwacht dat er veel ouderen zullen zijn die gedesoriënteerd raken. De schade door vandalisme bij elk van de vier scholen beloopt jaarlijks meer dan 10 duizend gulden. Onlangs werden bij de pleinen geleidebogen geplaatst om brommers tegen te houden. Nu komen er dus verbodsbord- jes. Spelen op het schoolplein blijft mogelijk. Betreden van de plei nen is alleen verboden in de avonduren. De politie zal de scholen extra scherp in de gaten houden maar doet ook een beroep op de buurtbewoners om bij vernié- lingen, waaronder ook graffiti begrepen wordt, de politie te bellen. Wie wordt aangehouden voor vandalisme kan aan strafver- volging ontkomen door de aan- gerichte schade of soortgelijke schade te herstellen. Dat wordt geregeld door het ,,Halt-buro" dat daarvoor speciaal is opge- richt door de gemeenten Gro ningen en Hoogezand-Sappe meer. De bedoeling is dat de vernielers gaan beseffen hoe- veel tijd, inspanning en geld het kost om de schade te her stellen die vaak in enkele se- conden is aangericht. Wanneer de herstelwerkzaamheden niet of onvoldoende worden uitge- voerd wordt alsnog tôt straf- vervolging overgegaan. if- X-

Het Nieuwsblad nl | 1989 | | pagina 5