Politie floet niet mee aan overleg over sexueel geweld Topambtenaar naar watersportbaan Voorheen de Vooruitgang 360 banen per week in banenwinkel Sappemeerster Avond A.P.K. SPIJKER 15913-1(13 O Q J. R. Siebe KENWOOD Ploegwedstrijd Spitsbergen HET NIEUWSBLAD Frekie Frekie Ingezonden oa-scsïjaifflœos-a®' Importeur DUITSE BOLLETJES! 4 GORECHT HOOGEZAND-SAPPEMEER - Er is behoefte aan een breed overleg van aile hulpverleningsinstanties die te maken met de slachtoffers van sexueel ge weld zodat tôt een gezamenlijke aanpak kan worden gekomen. Daarover wa- ren aile deelnemers aan het forum dat gisteravond over deze problematiek werd gehouden het roerend eens. Ook de politie is voorstander van zo'n over leg, maar wil er zelf niet aan meedoen. Het forum, dat door het Emancipatie-overleg Hooge zand-Sappemeer was georga- niseerd bestond uit hulpver- leners van divers pluimage. Truida Harms van de Stich- ting Madi, Marian Bontjer van het Jiac, Christien Wes- sels van de Stichting Wel- zijnsbevordering en de heer S. Smit van de politie, alle- maal hebben ze steeds meer te maken met slachtoffers van sexueel geweld, van in- cest, aanranding of verkrach- ting. Allemaal proberen ze de slachtoffers zo goed mogelijk hulp te bieden, maar alle maal kampen ze met tijdge- brek en gebrek aan specifie- ke deskundigheid. Vaak moeten de slachtoffers naar Groningen worden verwezen en dat vonden de forumleden een slechte zaak. Voor veel vrouwen is die af- stand een te hoge drempel. Daarom moet er een soort in- loopspreekuur komen in Hoogezand-Sappemeer, waar directe en deskundige hulp kan worden geboden vinden Christien Wessels, Truida Harms en Marian Bontjer. Volgens de heer S. Smit is de opvang bij de politie al erg laagdrempelig. Vrouwen worden er volgens hem op een prettige en deskundige manier ontvangen en wie beslist met een politievrouw wil praten, nou dat kan gere- geld worden. Smit begrijpt niet waarom veel vrouwen daar zo'n moeite mee hebben. SLOCHTEREN - Morgen bezoekt drs. J.W.M. Meerwaldt van de Directie Sportzaken van het Ministerie van WVC de wa tersportbaan in Harkstede. Meerwaldt heeft de ontwikkeling van topsportaccommoda- ties in zijn takenpakket. Het bezoek is van belang, omdat de watersportbaan in Harkstede gesehikt is voor het houden van grote roeiwedstrijden. In het westen moet dat echter nog bekender worden. Behalve de Slochter wethou- der.voor sportzaken J.I. van Dijken zal er bij het bezoek ook een vertegenwoordiger van het gemeentebestuur van Groningen aanwezig zijn. Dit omdat Groningen het nieuwe stadsgewestpark Noorddijk ontwikkelt. Het bezoek van de topambte naar wordt afgesloten in Steendam, waar kennis kan worden genomen van de toe- ristisch recreatieve voorzie- ningen rond het Schildmeer. Hij voelt er ook niets voor mee te doen aan een breed overleg van hulpverlenings instanties. Smit ziet daarin voor de politie geen roi weg- gelegd maar kon het waar om" niet goed duidelijk ma ken. Vooral Christien Wessels - zij heeft bij de Stichting Wel- zijnsbevordering slechts vier uur per week beschikbaar voor vrouwenhulpverlening - pleitte voor overleg dat kan leiden tôt een gezamenlijke aanpak en voor een in- loopspreekuur. Volgens huisarts Mieke de Bruin heeft zo'n spreekuur het nadeel dat iedereen die je erheen ziet gaan weet wat er met je aan de hand is. Het emancipatieberaad zal zich over een inloopspreekuur Ernstige gezichten tijdens het forum over sexueel ge weld. verder gaan beraden. Bij de Madi heeft het forum al geleid tôt meer aandacht voor de hulpverlening bij sexueel geweld. De deskun digheid van de maatschappe- lijk werkers zal worden ver- groot door ze allemaal een ,,basiscursus" te laten vol- gen. „Is er nou zo'n specifieke aandacht nodig voor deze problemen?" werd er vanuit de zaal gevraagd. Maar daar- aan twijfelde eigenlijk nie- mand. ,,Pas nu durven vrou wen erover spreken. Soms is het al 40 jaar geleden ge- beurd en nog lijden ze eron- der", aldus Christien Wes sels. SPITSBERGEN - De vereni- ging van oud-leerlingen van de landbouwschool in Slochteren organiseert samen met de Jongeren ver- eniging Kropswolde een ploegwedstrijd op zaterdag 28 oktober. Het terrein is beschikbaar gesteld door de familie D. Bouwman uit Noordbroek. Er wordt geploegd op een perceel in Spitsbergen tegenover boerderij no. 1 te Zuidbroek. Aanvang van de wedstrijd 13.00 uur. Plaats van samen- komst: Café Beukema te Noordbroek. Frekie hie t Nijsblad: Ik kom krant opzeggen. Vraauw: Begun mor. Meester: Wat is n aailand? Frekie: Dat is n lap grond mit aan aie kanten wotter, be- haalve aan ain kaant. Meester: Ain kaant? Frekie: Bovenkaant. Van 23 oktober tôt en met 11 november vindt in de centrale bi- bliotheek Boekhoven de expositie „Voorheen de Voortuitgang" plaats. De foto-expositie toont het verval van de Veenkoloniale agro-industrie. Een boek met dezelfde titel als de expositie is een aantal jaren geleden verschenen. Foto: Ton Broekhuis GRONINGEN - 360 vacatures verwachten de arbeidsbureaus van Hoogezand-Sappemeer, Marum en Groningen wekelijks te kunnen presenteren in de banenwinkel in Groningen die deze maand werd geopend. - HOOGEZAND-SAPPEMEER - Voor de zesde keer zal op zater dag 11 november in Hôtel Struvé de „Avond van Sappemeer worden georganiseerd. De organisatie van de avond is in han- den van de winkeliersvereniging ,,De 40 van Sappemeer", de to- neelvereniging Voorwaarts, het Sappemeerster Volkstoneel en de cabaretgroep DVN. Er zullen een drietal komische eenakters worden opgevoerd. Tel. 05990-17975 Er is een tombola en een bal na afloop. Vanaf 19.00 uur kunnen de kaarten worden gekocht aan de kassa. Men- sen die zeker willen zijn van een plaatsje kunnen hun kaarten beter kopen bij Ba- kema's sigarenmagazijn, ka- doshop Jansen of herencon- fectie G.J. Mulder. rvvtm R tiKEmJ B ROOT). KO EK. B A iMKTT INFORMATIE VERKOOP REPARATIE Zuidlaren - 05905-4047 - Fax: 4493 De banenwinkel heeft geen kassa. Iedereen die op zoek is naar werk kan binnenlopen en lekker ,,neuzen tussen de aangeboden banen. De mede- werkers van de banenwinkel geven toelichting op de vaca tures en voeren (selektie) gesprekken met belangstel- lenden. De banenwinkel bevindt zich op de hoek van de Lutke- nieuwstraat en de Brugstraat in Groningen. Garagebedrijf Siddeburen Elke zaterdag op de markt 05980-20911 of: Herwaarderings Counselen Ik zou de lezers die het Nieuwsblad van 12-10 hebben gelezen er op at- tent willen maken dat de hierbij af- gedrukte foto niets met herwaarde- ringscounselen heeft uit te staan en wijs dan ook naar de Redaktie dit voor hun verantwoording te nemen. Ria Brugge-Klaassens Reactie redaktie: Wij hadden begrepen dat het bij her- waarderingscounselen gaat om con tact tussen mensen, het uiten van je gevoelens, je pijn naar de ander. Daarbij vonden we de foto een aar- dige illustratie. Kennelijk gaat het niet zoals op de foto, maar anders. Hoe? Echte vriendschap is goud waard DESIREE vriendschaps- en verlovingsringen Vanaf f 208.- p.p. Juwelier/Horlogerie Kleinemeersterstraat 25 Sappemeer Telefoon 05980-92121 HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 26 OKTOBER 1989 Verschijnt elke donderdag in een oplage van 24.000 in de plaatsen: Hoogezand, Sappemeer, Kolham, Harkstede, Slochteren, SchildwokJe, Zuidbroek, Kielwindeweer, Westerbroek, Waterhuïzen, Foxhol, Zuidtaren, de Groeve Kantoor Gorecht Oost 30 Tel./Fax. 05980-24848 Postbus 18 9610 AA Sappemeer Redaktie: Persburo Fdzes Tel. 05980-97145 Adv.afd.: Na 18.00 uur J. Wagt >(fpC. H- AUTORIJSCHOOL ■k Geeft les in schakel en automaat k Theorieavond op: dinsdag van 20.00 t/m 22.00 uur k Bij aanmelding 1e les gratis 0BER0N 18 HOOGEZAND 06-52900259

Het Nieuwsblad nl | 1989 | | pagina 3