KENWOOD Tweede eilandenverzoek Zuidlaardermeer gemeenten afgewezen Jaarfeest Invalidenbond -BHQBBfflfflgB-BB Frekie Ik tuinier zonder gif Help Jantie Béton een handje To Ihe fountain in Pierement -ZUIVER ALS DE NATUUR - - S .c s s ■s O Voor het antwoorû op die vraag moet u beslist eens Dij ons iangs komen. Wij laten u graag kennis maken met het natuur- zuivere geluid van Kenwood. De klank van de nieuwe Kenwood Midi sets is byna te mooi om waar te zijn. Sprankelend, helder, puur. SET CD HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 26 OKTOBER 1989 tôt Dfd- tel. ple- r tlt u h et tel. Pa- 9.00 uur. gen- 7. rk gen- 5. ■ple- bej. lien in in tel. eer rou- 050- and, Gro- - tôt dhr. tel. 936. ds. Wij- ;rha- fari- len uur 19.00 16.00 ienst uur it uur ;t I uur ;t uur 11.30 uur 0.1.V. N 10 O CO 10 Q Ol ►- U S 3 1 E o r HOOGEZAND-SAPPE- MEER - De gigantische ver- huizing van het verzor- gingstehuis Voor Anker is vlekkeloos en rustig verlo- pen. Volgens de planning moesten aile ouderen om ze- ven uur 's avonds over zijn. Om drie uur was iedereen echter al op stee. De koks in de keuken hebben tijdens de verhuizing voor 300 mensen stamppot snijbonen gekookt. Voor de komende tijd is er extra personeel in het verzor- gingstehuis ingezet, omdat de directie vreest dat veel ou deren toch wat verward zul- len raken. Daar is op dit mo ment volgens het verzorgend personeel nog vrijwel niets van te merken. ,,De mensen reageren heel goed en zijn en- thousiast over hun nieuwe kamers, aldus verzorgster Mieke Mulder. Het oude Voor Anker aan de Rembrandtlaan wordt moge- lijk bestemd voor kortduren- de opvang van asielzoekers. Als eerste zette de oudste be- woner van voor Anker me- vrouw D. Bakker gistermor- gen om 6.00 uur voet in het nieuwe woonoord. Mevrouw Bakker is op 4 september 99 jaar geworden. Pelietsie: Hestoe dizze fiets sto- len? Frekie: Hai ston bie t kerkhof. Ik docht dat aigender dood was. SOEST - Wortelen en uien bij el- kaar in uw groentetuin zorgen er- voor dat wortel- en uienvlieg uw tuin voorbijgaan. Koolsoorten af- gewisseld met selderij beschermen tegen selderij roest en tegen aan- tasten van de kool door de rupsen van het koolwitje. Lavendel bij rozen en andere planten houdt mieren en bladluizen weg. Nog veel meer van dergelijke han- dige tips zijn opgenomen in het boekje ,,Ik tuinier zonder gif". Het boekje geeft ook informatie over het maken van een compost- hoop, het combineren van plan ten, bestrijding van schadelijke in- secten en andere vriendelijke tuin- tips. Na overmaking van f 9.95 op postgiro 2063016 ten name van Quint-publicaties te Soest met de vermelding „Ik tuinier zonder gif" wordt het boekje u binnen enkele weken toe gezonden. HOOGEZAND- SAPPEMEER - De jeugd heeft speelruimte nodig. Het Nationaal Jeugdfonds, beter bekend als ,,Jantje Béton", zorgt ervoor. Van 6 tôt 12 no- vember wordt de jaarlijkse jeugdcollecte gehouden. De opbrengst is bestemd voor leef- en speelruimte voor kin- deren. Een kind moet kunnen spe- len. Maar veilig op straat spelen kan vaak niet. Het kind van nu is aangewezen op speelvoorzieningen in de buurt, op speeltuinen en kin- derboerderijen. Daarvoor is vaak geen geld. Met de helft van de op brengst van de nationale jeugdcollecte steunt het fonds van Jantje Béton jaar- lijks zo'n 500 projecten voor de jeugd zoals speeltuinen, kinderboerderijen. speelo- theken, peuterspeelzalen, jeugdcircussen, jeugdgebou- wen en kindervakantiekam- pen. De andere helft van de op brengst is direct bestemd voor het jeugdwerk in de ei- gen plaats. In 1988 kregen in Hoogezand-Sappemeer de peuterspeelzalen ,,Vier-min" en ,,Hummelhonk" een bij- drage van Jantje Béton. Wie geen collectant ziet kan een bijdrage storten op giro 1247 van het Nationaal Jeugd Fonds in Utrecht. HOOGEZAND-SAPPE MEER - De Invalidenbond Hoogezand-Sappemeer en omstreken viert op 1 novem- ber haar jaarfeest in Hôtel Struvé in Sappemeer. De op brengst komt geheel ten goe- de van de Invalidenbond. De presentatie is in handen van Engbert Grûben en Ejo Drei- se (beide Radio Noord). Be- kende noordelijke artiesten zullen ,,pro deo" optreden. U kunt optredens verwachten van Het Koor Future, Ben Zuur, Johan Raspe, het duo Johan en Henk en van het ac- cordeonorkest van Henk Puister. SAPPEMEER - In theaterca- fé 't Pierement treedt zater- dagavond de uit New York afkomstige band ,,To the Fountain" op. De band verwierf grote aan- hang in Amerika en Enge- land waar de CD ,,The horse won 't lie down" (het paard wou niet gaan liggen red.) werd opgenomen. Het optreden begint om 23.00 uur. Het Groninger landschap juicht het oeverbeschermingsbeleid toe, maar vindt het fout dat de eilanden worden gevormd met zand uit het meer. ,,Het Zuidlaardermeer is een van de laatste ondiepe zandmeren in Nederland. Juist ondiepe meren zijn ecologisch zeer rijk, om dat het licht op de bodem doordringt, waardoor een rijke vege- tatie ontstaat", aldus J. Pantuis. De bestuurders van de Zuidlaardermeer gemeenten zijn uiterst verrast door de reactie van het Groninger Landschap. De plan- nen met het meer zijn uitgebreid in de inspraak geweest en in- middels vastgesteld door de gemeenteraden en door Provinciale Staten van Drenthe en Groningen. Volgens de WD-er H. van der Wal uit Haren kan het Groninger Landschap die plannen nu niet meer van tafel vegen. ,,Het is een gepasseerd station. Op dit moment wordt de eerste fase van het recreatiedeelplan Zuidlaardermeer uitgevoerd. De zwembaai bij Meerwijck wordt aangelegd er wordt oeverbescherming geplaatst en er worden aanlegplaatsen gemaakt. Fase twee, het uitbaggeren van het Zuidlaardervaartje en de Noordlaarderhaven is inmiddels aan- besteed. De eerste en twee fase kosten samen 1,1 miljoen. Variaf ZUIDLAREN - STATIONSWEG 87 - TEL. 05905-4047 - FAX-4493 ZUIDLAREN - Opnieuw hebben de Zuidlaardermeergemeen- ten, Zuidlaren, Haren en Hoogezand-Sappemeer een afwijzing voor hun eilandenplannen ontvangen van het ministerie van landbouw. De eilanden, een in het noorden en een in het zuiden kosten ongeveer 2,2 miljoen, ze moeten er voor zorgen dat de re- creatieve druk op het meer afneemt. Bij de eilanden kan worden aangelegd, vanaf de eilanden kan worden gesurfd en de strand- jes zijn geschikt voor het baden in de zon. Het ministerie zegt geen geld voor de plannen te hebben. De gemeenten leggen zich ook bij deze tweede afwijzing niet neer. Gisteren werd staande de vergadering van het samenwer- kingsverband Zuidlaardermeergemeenten in Zuidlaren beslo- ten dat afgevaardigden van het samenwerkingsverband onder leiding van de burgemeester van Haren K. Weide, in Den Haag op de stoep zullen staan zodra het nieuwe kabinet in het zadel zit. De gemeenten hebben gekozen voor het opspuiten van de eilan den om zodoende de ecologisch kwetsbare oevers en het ondiepe middengedeelte van het meer te beschermen.

Het Nieuwsblad nl | 1989 | | pagina 5